AZS - Atopowe zapalenie skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-11-04, 11:24   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

AZS - Atopowe zapalenie skóry


Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest chorobą uciążliwą i przewlekłą, o nawrotowym przebiegu, charakteryzującą się stanem zapalnym i niemożliwym do opanowania świądem. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 15:02   #2
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Najbardziej mnie boli to, że wszystkie tego typu kosmetyki są drogie. Do AZS zdążyłam się przyzwyczaić, ale nie zawsze mam pieniądze, żeby kupić choćby kolejną butelkę szamponu, który kosztuje ok. 30 zł, a włosy myję codziennie (i nie mam innego wyboru). Balsamów używam zwykłych. Stosuję je codziennie i tak samo muszę co dwa, trzy tygodnie kupować nowy. Gdybym miała kupować taki za 30-40 zł, to bym nie wyrobiła finansowo. Mam nadzieję, że kiedyś tego typu kosmetyki chociaż trochę potanieją albo inne, tańsze firmy wprowadzą serie dla atopowej skóry.
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 16:41   #3
Ilona_176
Raczkowanie
 
Avatar Ilona_176
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 130
GG do Ilona_176
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Do: electrofunklover- Sprawdź w aptekach, niedawno firma Ziaja wprowadziła kosmetyki do cer atopowych Podaję linka :http://www.ziaja.com/page/ziajamed/s...dwodniona.html Pozdrawiam:P
Ilona_176 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 17:16   #4
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Ilona_176 Pokaż wiadomość
Do: electrofunklover- Sprawdź w aptekach, niedawno firma Ziaja wprowadziła kosmetyki do cer atopowych Podaję linka :http://www.ziaja.com/page/ziajamed/s...dwodniona.html Pozdrawiam:P
Oo, dziękuję bardzo
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 20:07   #5
raindrop
Przyczajenie
 
Avatar raindrop
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6
Smile Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Niestety wyleczenie (czy raczej zaleczenie) AZS nie jest łatwe, ale na szczęście nie jest niemożliwe. Osobiście udało mi się uporać z naprawdę złośliwą formą tego schorzenia. Zaczęło się w wieku 11-12 lat, a najsilniejsze i zarazem ostateczne stadium przechodziłam zaczynając studia. Rany były świerzbiące i sączące, a pokazywanie się w krótkim rękawie, nawet latem, było w moim przekonaniu przejawem niezwykłej odwagi, bowiem największe plamy widniały w moim przypadku na zgięciach łokci. Szczęśliwie z pomocą dobrego dermatologa udało mi się wygrać z tym upierdliwym choróbskiem. Niestety kuracja zwalczająca ASZ do tanich nie należy, a przy tym wymaga dużej skrupulatności i długich obserwacji swojego ciała. Przede wszystkim polecam zwracać uwagę na pokarmy, a więc co jemy i skąd to pochodzi. Ważne jest konkretne źródło, bo pomidor pomidorowi nierówny, a konkretny sprzedawca może oferować zarówno produkty ekologiczne jak i te traktowane różnego typu chemikaliami, które mogą przesądzać o aktywności naszego AZS. Dodatkowo ważne są wszelkiego rodzaju detergenty: w tym proszki do prania i mydła, z którymi stykają się nasze ciuchy. Osobiście nie przyjmowałam żadnych leków doustnych, szczerze powiedziawszy nie wiem nawet czy takowe istnieją jeśli chodzi o walkę z AZS. Ważne jest natomiast dobranie odpowiednich kosmetyków i w miarę "mało inwazyjnych" perfum. Osobiście stosowałam produkty takie jak np. Balneum, czy kosmetyki z gamy La Roche Posay, które potrafią zdziałać cuda
raindrop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 19:20   #6
Myszos80
Przyczajenie
 
Avatar Myszos80
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

dla mnie rewelacyjny jest cetaphil md
Myszos80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 08:51   #7
Kinga 72
Rozeznanie
 
Avatar Kinga 72
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 924
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

electrofunklover
a używałaś może serię dermatologiczną Mediderm firmy Farmina - są kremy, płyn do kąpieli i pod prysznic- są tanie, ja zamawiam je na ✂✂✂✂✂✂✂. Kremu nie kupowałam, ale obydwa płyny sprawdziły się przy AZS. Tu http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/s0_0-Szukaj?value=mediderm jest ta seria. Pozdrawiam wszystkie osoby walczące z azs
Edit. podałam nazwę apteki, ale widzę, że ją wycięło i link też nie wchodzi. Recenzje kremu są nawet na wizażu.

Edytowane przez Kinga 72
Czas edycji: 2011-11-07 o 08:56
Kinga 72 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 14:08   #8
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Kinga 72 Pokaż wiadomość
electrofunklover
a używałaś może serię dermatologiczną Mediderm firmy Farmina - są kremy, płyn do kąpieli i pod prysznic- są tanie, ja zamawiam je na ✂✂✂✂✂✂✂. Kremu nie kupowałam, ale obydwa płyny sprawdziły się przy AZS. Tu http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/s0_0-Szukaj?value=mediderm jest ta seria. Pozdrawiam wszystkie osoby walczące z azs
Edit. podałam nazwę apteki, ale widzę, że ją wycięło i link też nie wchodzi. Recenzje kremu są nawet na wizażu.
Dla mnie najważniejszy jest raczej szampon, balsam i kremy do twarzy. Drogeryjne żele pod prysznic czy jakieś płyny mnie nie uczulają (chociaż zaczynam się nad tym zastanawiać, bo po każdym goleniu mam strasznie podrażnioną skórę ) W każdym bądź razie bardzo dziękuję Poczytam o tym i zobaczę, co dalej
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 16:56   #9
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

ja jakoś od roku mam problem ze skórą głowy, po zwykłych szamponach przesusza mi się skóra która swędzi, później drapię to i przez złuszczoną skórę wyglądam jakbym miała łupież... byłam u dermatologa, gdzie pani doktor poleciła mi szampon Atoperal który pomógł w małym stopniu, bo swędzenie nie ustało a skóra była dalej sucha...
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:40   #10
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
ja jakoś od roku mam problem ze skórą głowy, po zwykłych szamponach przesusza mi się skóra która swędzi, później drapię to i przez złuszczoną skórę wyglądam jakbym miała łupież... byłam u dermatologa, gdzie pani doktor poleciła mi szampon Atoperal który pomógł w małym stopniu, bo swędzenie nie ustało a skóra była dalej sucha...
Nie pomógł, bo trzeba ją wcześniej wyleczyć. Ja miałam strasznie zadrapaną skórę głowy, która się łuszczyła i swędziała. Sam szampon nie pomógł, bo jakże inaczej. Mi dermatolog przepisała lek Laticort w płynie (ok. 7 zł, w niektórych miastach na receptę, a w niektórych nie - nie wiem dlaczego). Skóra przestała mnie swędzieć i ją w końcu wyleczyłam. Jeśli to Ci nie wystarczy, to Emolium ma też emulsję do suchej skóry głowy. Jak będziesz wcierać codziennie, to powinno Ci to pomóc. Szampon mogłabyś ewentualnie zamienić również na Emolium. Jest droższy, ale wydaje mi się, że lepszy, bo ma więcej składników pomagających skórze głowy. Tak mi też zresztą powiedziała farmaceutka Zwróć też uwagę na to czy nie uczulają Cię po prostu składniki takie jak SLS, SLES. Może po prostu sam ich brak w szamponie nie będzie powodował przesuszania, a po co masz wydawać więcej? Przykładowo: Szampon Wella Pro Series nie ma SLS ani SLES, a 500 ml masz w cenie max. 20 zł. Przez jakiś czas go używałam i na początku było okej, jednak mimo wszystko nie do końca się sprawdził, ale może Tobie to wystarczy
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 19:29   #11
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

electrofunklover dziękuję za odpowiedź, spróbuję najpierw z tym szamponem bez SLS/SLES
__________________

R.



agattee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 12:13   #12
BialaZabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 6
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Niestety borykam się z tym problemem już kilka lat.Kilka lat temu miałam ostre AZS które przeszło -właściwie nie wiem konkretnie po czym bo stosowałam wiele różnych preparatów. Miałam spokój aż do tego roku.Na wiosnę znowu powróciło i teraz nic nie pomaga. Notorycznie wyskakują mi suche swędzące plamy na skórze twarzy, na powiekach, na ustach, przegubach dłoni... makabra... jesli udaje mi się zaleczyć ten stan to tylko na kilka dni-potem znowu wraca. Utrudnia mi życie tym bardziej, że pracuję w perfumerii i mam ciągły kontakt z klientem...czasem wyglądam odrażająco...
BialaZabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 08:08   #13
Pola555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Próbowałam różnych produktów, ale jak do tej pory najlepszy okazał się żel i emulsja do ciała atoperal Znalazłam teraz super promocje w aptece internetowej dlazdrowia24 - dla zainteresowanych ! Pozdrawiam i życzę by swędząca skóra przestała być koszmarem!

Edytowane przez Pola555
Czas edycji: 2011-11-09 o 08:12
Pola555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 13:00   #14
irmairmelin
Przyczajenie
 
Avatar irmairmelin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 9
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

mam to szczęście, że opanowałam ataki natrętnego drapania się po głowie, szyi i dekolcie - lecz zajęło mi to lata a efektów nie jestem w stanie ukryć. Jestem nieustannie na lekach antyalergicznych (obecnie flonidan 10 ale lepszy był telfast 120 - tylko, że dużo droższy), myję ciało żelokremem EMOLIUM, włosy OLIATUM SOFT na zmianę ze zwykłym TRZY ZIOŁA, wycieram się jednorazowymi ręcznikami, do twarzy krem IWOSTIN, do ciała pentacrem albo alantan zmieszany ze zwykłym balsamem.

Wybawieniem okazała się zmiana proszku do prania, używam SA8 Baby (białe i kolorowe w 40*C) i szalenie pomogło mi to w uspokojeniu skóry. AZS to jest ciężka sprawa jednak pomyślcie nad zmianą proszków bo wielu pacjentów z przychodni do której chodzę używa zwykłego E czy DOSI + płyn do płukania tkanin, a później dziwią się dlaczego swędzi (wiem wiem to jest tylko część składowa).

3mam kciuki za AZSowców
irmairmelin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 13:37   #15
noeska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

a jak u was z sucha skórą głowy?
noeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 18:36   #16
MioOaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Wiadomości: 6
GG do MioOaN
Unhappy Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Czy ta choroba to na przykład cos ala wypryski na brodzie? Swedzace i strasznie ropiejace?
MioOaN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 19:53   #17
BialaZabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 6
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Nie, tu akurat o ropieniu raczej nie powinno być mowy. Atopowe zapalenie skóry polega na bardzo przesuszonej skórę, która łuszczy się i swędzi. Oczywiście przy skrajnym barku higieny takie swędzące miejsca mogą ropieć, ale nie ma to nic wspólnego z symptomami choroby. Jeśli masz objawy ropienia to przyczyny moga byc zupełnie inne niż AZS.
BialaZabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 16:10   #18
Ilona_176
Raczkowanie
 
Avatar Ilona_176
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 130
GG do Ilona_176
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Dziewczyny uwaga polecam też te serie http://www.lirene.pl/linia/44

http://www.pharmaceris.pl/charakterystyka.php?id=115

http://www.pharmaceris.pl/line.php?id=83&podzial=6
Ilona_176 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 17:36   #19
Noorjahan
Przyczajenie
 
Avatar Noorjahan
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Saltsjobaden (Szwecja)
Wiadomości: 21
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Witam! Ja borykam sie z tym samym chyba problemem, doktor dermatolog powiedzial ze to jest seborrhoeic dermatitis, nie mieszkam w Polsce wiec bylam u lekarza za granica. Pierwszy lekarz dal mi efficort i protopic, pomoglo ale niestety po kazdym odstawieniu efficortu bylo coraz gorzej. Drugi lekarz w zeszlym tygodniu przepisal krem Propyless (zawiera propylenglykol 20%) ktory chyba pomaga bo skora tak bardzo nie swedzi i jakby sie wygladzila. Poniewaz stosowalam Efficort przez prawie dwa miesiece zaczelam miec poczatki rosacea czyli tradzika rozowatego!! Na to dostalam Finacea 15% zel. Zobaczymy jak to sie dalej potoczy)
__________________
Noorjahan
Noorjahan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 07:33   #20
alicjawl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Lightbulb Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Świąd powoduje drapanie, które z kolei jest powodem wtórnych zakażeń i ropienia. W mojej rodzinie AZS bylo stosunkowo częstą przypadłością i jedynym skutecznym rozwiązaniem okazała się zmiana sposoby higieny - z tradycyjnej wykorzystującej wysuszajace środki myjące na japońską naturalną higienę mikrobąbelkową. Nie będę tutaj rozpisywała mechanizmu działania tej innowacji, podam linki, które wyleczyły mnie i moją rodzinę:

http://domoweleczenie.blogspot.com/2...naturalna.html
http://yumetoji.blogspot.com/2011/10...nie-skory.html (wyniki testów)
alicjawl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 13:42   #21
chili9
Przyczajenie
 
Avatar chili9
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 15
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Dziewczyny ja mam, a własciwie mialam problem ze azs, skora na moich łokciach i kolanach to czasami był jeden wielki strup, ile ja nocy przeplakalam, w lecie 40 stopni a ja w golfach i długich spodniach, czy spódnicach, niedawno wypróbowalam Eucerin Omega, tu sie znajduje link do mojej relacji z testowania https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post33744920 , mi pomógł, naprawdę widoczna bardzo duza róznica, wiec moze warto wypróbowac, szkoda, ze nie mieszkamy w tym samym miescie, bo bym Wam dała trochę swojego dermokosmetyku do wypróbowania na wlasnej skórze, może i u Was byłyby super efekty, popytajcie o darmowe próbki w dobrych aptekach, a nuż dla Was też będzie odpowiedni, a jesli nie to przynajmniej pieniądze nie wyrzucone do kosza, pozdrawiam i zdrowej skóry zyczę!
__________________
Jak to cudownie, ze jestem na diecie, takiej jak setki gwiazd z Hollywood! Czuję się jak wybraniec, będę piękna, szczupła, zgrabna, o jak cudownie, ze istnieją takie diety i że mam się z z czego odchudzać, bez nich moje życie byłoby jakies takie.....puste ?
chili9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 12:21   #22
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

W moim przypadku po wielu próbach zaleczenia AZS pomogły wreszcie dermokosmetyki dr michaels. Stosowałam maść i tonik ok 2óch miesięcy. Tanie nie są ale skuteczne.
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 11:58   #23
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez martysia83 Pokaż wiadomość
W moim przypadku po wielu próbach zaleczenia AZS pomogły wreszcie dermokosmetyki dr michaels. Stosowałam maść i tonik ok 2óch miesięcy. Tanie nie są ale skuteczne.
W moim przypadku było podobnie. Tanie one nie są ale za to są wydajne bardzo, więc w gruncie rzeczy się opłaca.
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 12:01   #24
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

@zapominajka; to prawda że są wydajne, maść mi starczyła na 2 miesiące ale tonik trochę szybciej mi się skończył. Cena nie jest mimo wszystko mała jak za takie produkty, ale jak ktoś się męczył długo z AZS, i nic nie pomagało - tak było ze mną, a ta kuracja mu pomoże to na pewno nie będzie żałował wydatku :P
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 10:50   #25
AnnaAZS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Witam. Ja mam AZS od 15 lat ale od około 4 jest nieaktywne. Przez 11 stosowałam maści sterydowe, aż mi zaczęła skóra zanikać. Jak odstawiłam sterydy to próbowałam wieeelu kosmetyków w różnych przedziałach cenowych, ale nic nie pomagało. Dopiero jak sobie uświadomiłam, że trzeba od wewnątrz się leczyć i że to leczyć trzeba a nie zaleczać - zaczęłam szukać, czytać itd... aż w końcu się dowiedziałam, że omega-3 jest dobra na AZS. Mi pomogło picie siemienia lnianego i olej lniany.. Jest bardzo dobrze, wciąż mam suchą i wrażliwą skórę - wiadomo, AZS nie da się pozbyć, ale nie swędzi, nie mam plam czerwonych, nie odczuwam w ogóle dyskomfortu.. Polecam i życzę zdrowia
AnnaAZS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:03   #26
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Ja AZS nabawiłam się dopiero kilka miesięcy temu, jedynie na twarzy. Większą część wyleczyłam protopic'iem, cały czas łykam Telfexo 180 mg. Zostały mi "cienie", jak ja to nazywam, w okolicach nosa. Tylko tutaj dokucza mi nieustannie. Dostałam maść sterydową hydrocortisonum, używam tylko jak mi się to "paskudzi". Nie mogę sobie poradzić tylko z tymi przebarwieniami, mój dermatolog łapie się już za głowę. Nic do tej pory na nie nie podziałało. Dodam, że mam fioła na punkcie mojej cery, uwielbiam o nią dbać, uwielbiam kiedy jest idealna. Miałam w nią w życiu sporo przejść, może dlatego. Najpierw liszaj zakaźny, później trądzik, uczulenie na algi, teraz to AZS. Trochę z nią przeszłam, w dodatku parę miesięcy zmagałam się z blizną po wypadku.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 11:42   #27
AnnaAZS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Hej InkaNovinka - a często zmieniasz kremy? robisz jakieś peelingi etc... ja jak za często coś "robię" z twarzą to skóra staje się wrażliwsza i jeszcze bardziej sucha... zamiast na odwrót.. tak mają atopowcy.
a steryd to chyba na przebarwienie nie pomoże - steryd na stany zapalne jest.
A jakiego koloru masz te przebarwienia: bardziej czerwone, czy białe?
AnnaAZS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 12:37   #28
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Kremy zmieniam rzadko, do tej pory od dłuższego czasu miałam stały zestaw kosmetyków do pielęgnacji. Nie używam peelingu samego w sobie, mam żel do mycia twarzy z nivei, używam ok. 1 na tydzień i on jest z takim bardzo delikatnym peelingiem. Ale te miejsca zmienione chorobowo raczej omijam jak się nim myję. Na co dzień używam płynu micelarnego z ziaji do cery wrażliwej albo emulsji micelarnej cetaphil, dermatolog mi ją polecił. Ostatnio tylko zrezygnowałam ze zwykłego kremu nivea na rzecz kremu z firmy norel do cery mieszanej i wrażliwej, ale nie wpłynął w żaden sposób na stan mojej skóry. Przebarwienia są czerwone, bardzo reagują na promieniowanie, dlatego ciągle używam kremu z filtrem 50+.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 20:38   #29
kalunia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 26
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

ja mam azs na powiekach . pare miesiecy temu zrobily sie mi suche czerwone i skora z nich schodzila . mialam tak kolo calego oka ;o .. masakra. poszlam z tym do dermatologa ona przepisala mi masc protopic 1% i tabletki cetigran . owszem po tej masci przeszlo mi niemal w ten sam dzien ( w oczach te czerwone plamy bledły i zanikały) . stosowalam to przez miesiac dzien w dzien , teraz to tak profilaktycznie . 3 razy w tygodiu itd. jesli chodzi o te tabletki' 'cetigran'' to mialam wrazenie ze po nich troche przytylam ( albo zaczelam wiecej jesc i dlatego ) juz sama nie wiem . no ale one mi sie juz skonczyly i ich nie stosuje;d... te leki nie nalezą do najtańszuch . ja placiłam po ok 50 zł za kazde.. ale warto .
kalunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 12:35   #30
jojoanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 82
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

dziewczyny moze was zainteresuje ta info, przegladam sobie newsy o nowosciach kosmetycznych i skojarzylam z watkiem

http://dlalejdis.pl/artykuly/na_ratunek_atopowej_skorze
__________________
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
jojoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 11:01:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.