Analiza składu podkładu - prośba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-07, 17:42   #1
xlimonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 22

Analiza składu podkładu - prośba


Witajcie dziewczyny!

Od pewnego czasu czuję, że z moją twarzą coś jest nie tak. Co jakiś czas wyskakuje mi na niej uczulenie. Kompletnie nie wiem od czego. Właśnie dlatego próbuję przeanalizować skład kosmetyków które używam.

Myślę, że uczulać może mnie albo krem którego używam albo podkład. Wzięłam się jednak najpierw za podkłady, ponieważ one z pewnością mają najwięcej świństw w sobie.

Dodam tutaj, że ok. 2 lata używałam podkładu Revlon i było dobrze, dopóki właśnie nie zaczęło mnie uczulać. I kompletnie nie wiem co.

Odstawiłam Revlon na inny podkład, ale bez zmian. Nie jestem pewna, czy to on mnie uczulał - skoro używałam go ok. 2 lata i przez ten czas było wszystko w porządku.

Stąd mam pytanie czy któraś z was potrafiłaby mi przeanalizować skład podkładu INGRID - Ideal lumia? Próbowałam sama coś znaleźć jednak już na drugiej pozycji jest: phenoxyethyl caprylate o którym nic nie umiem znaleźć. Nigdy nie zajmowałam się analizą kosmetyków więc możliwe, że źle szukam.

I moje drugie pytanie jaki krem polecacie do którego macie zaufanie, że nie uczula, ale dość mocno nawilża i nada się pod podkład?
xlimonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 23:48   #2
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Analiza składu podkładu - prośba

Nie znam się na składach, może postaw na minerały? Ja używam podkładu Vichy Dermablend i jestem zadowolona (choć oczywiście nie ma naturalnego składu, jednak jest bez parabenów i nie zapycha). Polecam lekki krem Sylveco- do wyboru masz trzy brzozowy, nagietkowy i rokitnikowy. Ja mam nagietkowy i jest ok.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-11-07 o 23:49
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-08 00:48:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.