nadczynność tarczycy. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-23, 22:08   #811
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Good Morning Tarczyca Pokaż wiadomość
U mnie GB został wywołany przez stres, więc nie wiem.. joga, ćwiczenia cokolwiek na wyciszenie może zdziałać w naszym przypadku chyba cuda
Przyczyny chorób autoimmunologicznych nie są zbadane do końca, ale zakłada się, że skłonność do nich jest dziedziczna,. Co do stresu, wiele osób twierdzi, że może on nasilać chorobę albo właśnie aktywizować ją, ale nie ma jakiejś reguły, że jak się nie będziesz stresować, to ci przejdzie. Większość lekarzy zaleca unikanie stresu (łatwo powiedzieć). Zresztą pewnie większość z was wie, jak się czuje człowiek z nadczynnością, kiedy coś go wkurzy...

Ja prawdę mówiąc, pod wieloma względami "wyczilowałam", co nie zawsze jest łatwe, bo trzeba po prostu rezygnować z wielu rzeczy, do których czujemy się zobowiązane. Wychowuje się nas tak, żebyśmy się zawzięły i zmusiły do zrobienia czegoś pożytecznego czy właściwego, chociaż nam się nie chce. A w chorobie często trzeba zmusić się do tego, żeby czegoś nie zrobić, chociaż czujemy że powinnyśmy. Drzemka, dodatkowa godzina snu, odpoczynek, zrezygnowanie z wyczerpującego fizycznie zajęcia - to są rzeczy, których żadna suplementacja nie zastąpi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 21:20   #812
jagoda2014
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Przyczyny chorób autoimmunologicznych nie są zbadane do końca, ale zakłada się, że skłonność do nich jest dziedziczna,. Co do stresu, wiele osób twierdzi, że może on nasilać chorobę albo właśnie aktywizować ją, ale nie ma jakiejś reguły, że jak się nie będziesz stresować, to ci przejdzie. Większość lekarzy zaleca unikanie stresu (łatwo powiedzieć). Zresztą pewnie większość z was wie, jak się czuje człowiek z nadczynnością, kiedy coś go wkurzy...

Ja prawdę mówiąc, pod wieloma względami "wyczilowałam", co nie zawsze jest łatwe, bo trzeba po prostu rezygnować z wielu rzeczy, do których czujemy się zobowiązane. Wychowuje się nas tak, żebyśmy się zawzięły i zmusiły do zrobienia czegoś pożytecznego czy właściwego, chociaż nam się nie chce. A w chorobie często trzeba zmusić się do tego, żeby czegoś nie zrobić, chociaż czujemy że powinnyśmy. Drzemka, dodatkowa godzina snu, odpoczynek, zrezygnowanie z wyczerpującego fizycznie zajęcia - to są rzeczy, których żadna suplementacja nie zastąpi.
Dokładnie, zgadzm się w stu procentach!!!
Zresztą jak się w dzisiejszych czasach nie stresować???????????

Zgadzam się również z tym że odpoczynek i sen to dwie najcenniesze rzeczy jakie można dla siebie zrobić, przekonałam się sama.........
Organizm musi mieć czas by odpocząć zregenerować się.....
I zadne leki nie zastąpią ich.......
jagoda2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 20:07   #813
izkaa78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Witam w "klubie" nadczynnych

Ja miałam zdiagnozowaną nadczynność 6 miesięcy temu, poszłam do lekarza rodzinnego bo wchodząc po schodach tłukło mi się serce, innych objawów nie miałam, chociaż jeszcze trzęsły mi się ręce ale zrzucałam to na nerwy. TSH było 0.005, dostałam Metizol i Propanol, poszłam do endokrynologa, kazał przyjść po 2 miesiącach. Zbagatelizowałam sprawę, czułam się dobrze, tabletki brałam jak sobie przypomniałam, nigdy nie chorowałam i jakoś nie przemawiało do mnie to, że coś mi dolega. Po 4 miesiącach ignorowania choroby, dostałam okropnej wysypki, zmieniłam proszek do prania, płyny, mydła, w końcu przez kilka dni zrobiłam sobie głodówkę z myślą, ze to jakiś pokarm ale nic się nie zmieniało, poszłam do alergologa, który powiedział że to najprawdopodobniej efekt nadczynności, do pokrzywki doszły opuchlizny czasami krtani i wylądowałam na pogotowiu, mam już 4 razy zmienianie tabletki na alergię ale one nie do końca pomagają, wysypka jest mniejsza ale opuchlizny są. To taka przestroga dla tych, którzy próbują zignorować tę chorobę, przez 2 tygodnie bałam się zasnąć bo opuchlizna pojawiała się tylko nocą, rozbiło mnie to okropnie, czuje się wycieńczona, teraz mam dawkę 3 x dziennie po 2 tabletki Metizolu i propanol 3 x dziennie ale przez miesiąc wyniki bez zmian. Czy powinno coś już drgnąć? czy Ktoś też miał pokrzywkę przy nadczynności? Znalazłam tylko informację, że można ją mieć po lekach ale ja ją dostałam nie biorąc ich. Proszę o jakieś informacje bo chyba oszaleję
izkaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 09:33   #814
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez izkaa78 Pokaż wiadomość
Witam w "klubie" nadczynnych

Ja miałam zdiagnozowaną nadczynność 6 miesięcy temu, poszłam do lekarza rodzinnego bo wchodząc po schodach tłukło mi się serce, innych objawów nie miałam, chociaż jeszcze trzęsły mi się ręce ale zrzucałam to na nerwy. TSH było 0.005, dostałam Metizol i Propanol, poszłam do endokrynologa, kazał przyjść po 2 miesiącach. Zbagatelizowałam sprawę, czułam się dobrze, tabletki brałam jak sobie przypomniałam, nigdy nie chorowałam i jakoś nie przemawiało do mnie to, że coś mi dolega. Po 4 miesiącach ignorowania choroby, dostałam okropnej wysypki, zmieniłam proszek do prania, płyny, mydła, w końcu przez kilka dni zrobiłam sobie głodówkę z myślą, ze to jakiś pokarm ale nic się nie zmieniało, poszłam do alergologa, który powiedział że to najprawdopodobniej efekt nadczynności, do pokrzywki doszły opuchlizny czasami krtani i wylądowałam na pogotowiu, mam już 4 razy zmienianie tabletki na alergię ale one nie do końca pomagają, wysypka jest mniejsza ale opuchlizny są. To taka przestroga dla tych, którzy próbują zignorować tę chorobę, przez 2 tygodnie bałam się zasnąć bo opuchlizna pojawiała się tylko nocą, rozbiło mnie to okropnie, czuje się wycieńczona, teraz mam dawkę 3 x dziennie po 2 tabletki Metizolu i propanol 3 x dziennie ale przez miesiąc wyniki bez zmian. Czy powinno coś już drgnąć? czy Ktoś też miał pokrzywkę przy nadczynności? Znalazłam tylko informację, że można ją mieć po lekach ale ja ją dostałam nie biorąc ich. Proszę o jakieś informacje bo chyba oszaleję
Mi w podobnym czasie co gravesa-basedowa wykryto alergię, a jedno i drugie to choroby autoimmunologiczne. Zarówno endokrynolog, jak i alergolog powiedzieli mi od razu, że jedno z drugim jest powiazane i przy nasileniu objawów jednego prawdopodobnie nasilą się objawy drugiego, jak też że leki na jedno działają na drugie, dlatego np. przy robieniu testów musiałam być ileś dni bez leków na tarczycę i bez leków na alergię.



Co do leków na nadczynność (i niedoczynność), dziewczyny, to sa hormony i branie ich regularnie i we właściwych dawkach jest kluczowe.


W twoim przypadku kluczowe pytanie brzmi, czy w ogóle ktoś próbował dojść od czego masz te nadczynność?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 14:29   #815
szolimka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Witam. Ja leczę nadczynność od początku maja tego roku, ale nie u specjalisty tylko lekarza rodzinnego. I w sumie było wszystko dobrze, no może pomijając masakryczne wypadanie włosów, ale 2 tygodnie temu po zmniejszeniu dawki thyrozolu z 5mg na 2,5mg (dawki miałam zmniejszane praktycznie co wizytę bo wyniki były w normie) wszystkie objawy choroby wróciły. Spanikowałam, zrobiłam szybko TSH I FT4 ale wyszły w normie. Mimo wszystko odwiedziłam lekarza, który twierdzi że mam nie panikować bo to nie tarczyca, ewentualnie wrócić do dawki thyrozolu na której czułam sie dobrze. I tak się zastanawiam, czy czasem ta moja pani lekarz nie za szybko zaczęła zmniejszać mi lek? Bo z tego co czytam to raczej znacznie dłużej trwa leczenie. Bedę wdzięczna za podpowiedż.
szolimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 15:18   #816
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez szolimka Pokaż wiadomość
Witam. Ja leczę nadczynność od początku maja tego roku, ale nie u specjalisty tylko lekarza rodzinnego. I w sumie było wszystko dobrze, no może pomijając masakryczne wypadanie włosów, ale 2 tygodnie temu po zmniejszeniu dawki thyrozolu z 5mg na 2,5mg (dawki miałam zmniejszane praktycznie co wizytę bo wyniki były w normie) wszystkie objawy choroby wróciły. Spanikowałam, zrobiłam szybko TSH I FT4 ale wyszły w normie. Mimo wszystko odwiedziłam lekarza, który twierdzi że mam nie panikować bo to nie tarczyca, ewentualnie wrócić do dawki thyrozolu na której czułam sie dobrze. I tak się zastanawiam, czy czasem ta moja pani lekarz nie za szybko zaczęła zmniejszać mi lek? Bo z tego co czytam to raczej znacznie dłużej trwa leczenie. Bedę wdzięczna za podpowiedż.
Normy są do pewnego stopnia indywidualne, indywidualna jest też reakcja na lek. Myślę, że radę lekarza a propos powrotu do starej dawki warto wziąć pod uwagę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 16:24   #817
szolimka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Dziękuję, tak zrobiłam. Oby to wystarczyło.
szolimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-04, 07:48   #818
izkaa78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mi w podobnym czasie co gravesa-basedowa wykryto alergię, a jedno i drugie to choroby autoimmunologiczne. Zarówno endokrynolog, jak i alergolog powiedzieli mi od razu, że jedno z drugim jest powiazane i przy nasileniu objawów jednego prawdopodobnie nasilą się objawy drugiego, jak też że leki na jedno działają na drugie, dlatego np. przy robieniu testów musiałam być ileś dni bez leków na tarczycę i bez leków na alergię.



Co do leków na nadczynność (i niedoczynność), dziewczyny, to sa hormony i branie ich regularnie i we właściwych dawkach jest kluczowe.


W twoim przypadku kluczowe pytanie brzmi, czy w ogóle ktoś próbował dojść od czego masz te nadczynność?
Mi alergolog nie zleciła żadnych testów, powiedziała, że mam do niej wrócić jak wyleczę nadczynność :/ a endokrynolog nie zastanawiał się nad powodem tylko wypisał recepty. Dziś właśnie wstałam z napuchniętą całą twarzą i to tak, że ledwo widzę na oczy, nie wiem co robić
izkaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 09:47   #819
szolimka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez izkaa78 Pokaż wiadomość
Witam w "klubie" nadczynnych

Ja miałam zdiagnozowaną nadczynność 6 miesięcy temu, poszłam do lekarza rodzinnego bo wchodząc po schodach tłukło mi się serce, innych objawów nie miałam, chociaż jeszcze trzęsły mi się ręce ale zrzucałam to na nerwy. TSH było 0.005, dostałam Metizol i Propanol, poszłam do endokrynologa, kazał przyjść po 2 miesiącach. Zbagatelizowałam sprawę, czułam się dobrze, tabletki brałam jak sobie przypomniałam, nigdy nie chorowałam i jakoś nie przemawiało do mnie to, że coś mi dolega. Po 4 miesiącach ignorowania choroby, dostałam okropnej wysypki, zmieniłam proszek do prania, płyny, mydła, w końcu przez kilka dni zrobiłam sobie głodówkę z myślą, ze to jakiś pokarm ale nic się nie zmieniało, poszłam do alergologa, który powiedział że to najprawdopodobniej efekt nadczynności, do pokrzywki doszły opuchlizny czasami krtani i wylądowałam na pogotowiu, mam już 4 razy zmienianie tabletki na alergię ale one nie do końca pomagają, wysypka jest mniejsza ale opuchlizny są. To taka przestroga dla tych, którzy próbują zignorować tę chorobę, przez 2 tygodnie bałam się zasnąć bo opuchlizna pojawiała się tylko nocą, rozbiło mnie to okropnie, czuje się wycieńczona, teraz mam dawkę 3 x dziennie po 2 tabletki Metizolu i propanol 3 x dziennie ale przez miesiąc wyniki bez zmian. Czy powinno coś już drgnąć? czy Ktoś też miał pokrzywkę przy nadczynności? Znalazłam tylko informację, że można ją mieć po lekach ale ja ją dostałam nie biorąc ich. Proszę o jakieś informacje bo chyba oszaleję
Nie miałam żadnej wysypki, więc nie pomogę. A co do poprawy wyników, to FT4 wskoczyło u mnie w normę po 3 tygodniach przyjmowania leku 3 x 10mg. TSH dopiero po 2 miesiącach, ale o tym uprzedzał lekarz.
szolimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 23:43   #820
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez izkaa78 Pokaż wiadomość
Mi alergolog nie zleciła żadnych testów, powiedziała, że mam do niej wrócić jak wyleczę nadczynność :/ a endokrynolog nie zastanawiał się nad powodem tylko wypisał recepty. Dziś właśnie wstałam z napuchniętą całą twarzą i to tak, że ledwo widzę na oczy, nie wiem co robić
No oczywiście, bo póki jesteś na lekach na tarczyce, testy nie wyjdą poprawnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 16:19   #821
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Byłam w tym tygodniu u okulisty. Sprawdził mi ciśnienie, zrobił USG i okazało się, że z moim wytrzeszczem już nie da się nic zrobić, po prostu są mięśnie narośnięte.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-06, 15:47   #822
Good Morning Tarczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 21
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Byłam w tym tygodniu u okulisty. Sprawdził mi ciśnienie, zrobił USG i okazało się, że z moim wytrzeszczem już nie da się nic zrobić, po prostu są mięśnie narośnięte.
A operacyjnie? Ponoć można w ten sposob pomoc.

A ciśnienie miałaś w normie?
Good Morning Tarczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 16:07   #823
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Good Morning Tarczyca Pokaż wiadomość
A operacyjnie? Ponoć można w ten sposob pomoc.

A ciśnienie miałaś w normie?
Tak. Nic nie mówił o operacji, pewnie dlatego że mój problem nie jest tak duży i nie działa negatywnie na oczy.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.

Edytowane przez Neciak89
Czas edycji: 2014-10-06 o 16:09
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 00:02   #824
Meteoryt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 261
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Tez mam wytrzeszcz, a dokladniej na prawym oku. Wiem na pewno, ze gdy z czasem sie nie zmniejszy, to na operacje i tak sie nie zdecyduje. Poza tym to nie jest on az tak bardzo widoczny. Na szczescie
Meteoryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 09:00   #825
Good Morning Tarczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 21
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Ja tego GB nie kumam do końca.
Mój okilusta powiedział: cisnienie ok, gałka okey, jest lekka opuchlizna.
Pytam sie, czy cisnienie ma cos wspolnego z wytrzeszczem. Mowi, że tak.
Więc jak to jest dziewczyny? Można mieć wytrzeszcz mając dobre ciśnienie?
A czy oczy Wam puchną? Bo ja niby wytrzeszczu nie mam, ale oczy sa bardzo opuchnięte. I górna powieka i wory pod oczami. Najgorzej jest jak jestem niewyspana albo napije sie alko... oj wtedy oczka puchną na potęgę.
Good Morning Tarczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 11:36   #826
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Good Morning Tarczyca Pokaż wiadomość
Ja tego GB nie kumam do końca.
Mój okilusta powiedział: cisnienie ok, gałka okey, jest lekka opuchlizna.
Pytam sie, czy cisnienie ma cos wspolnego z wytrzeszczem. Mowi, że tak.
Więc jak to jest dziewczyny? Można mieć wytrzeszcz mając dobre ciśnienie?
A czy oczy Wam puchną? Bo ja niby wytrzeszczu nie mam, ale oczy sa bardzo opuchnięte. I górna powieka i wory pod oczami. Najgorzej jest jak jestem niewyspana albo napije sie alko... oj wtedy oczka puchną na potęgę.
Jeśli jest większy wytrzeszcz to zwiększa się ciśnienie w oku. Im gorzej, tym szybciej trzeba reagować (sterydami, operacją).
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 11:47   #827
Good Morning Tarczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 21
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

A jakie masz TRABY?
Good Morning Tarczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 14:58   #828
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Hej!

Zagladnelam tu przez przypadek, zeby zobaczyc co sie dziehe po takim czasie, a tu tyle postow. Bettina, dobrze Cie znow "widziec"

wiec ja musialam wziac druga dawke jodu dokladnie 1 kwietnia 2014. FT4 i FT3 mialam w normie, ale TSH 0.010 (bez brania lekow, endo mial do konca nadzieje, ze przysadka zaskoczyi TSH wroci do normy). Zreszta moja nadczynnosc to byl ewenement, mega mocna. Po drugiej dawce jodu w dawce 6 czegos tam haha juz nie pamietam jak sie to nazywa (taka daweka sama jak pierwsza) moj tarczyca tak zaskoczyla, ze po miesieczniej kontroli moje TSH wynosilo juz 86 wiec zaczelam brac Euthyrox i tak zaczela sie hustwka - tu za duza dawka, tu za mala, ciagle wyliczanie przez endo. Wczoraj bylam zrobic badanie i prosze - TSH 1,46 wiec idealne... ale czuje sie jakos senna, nie wiem czy to przez jesien czy jeszcze mi szwankuje te wieczne skakanie od niedoczynnosci do nadczynnosci, ale patrzac wstecz czuje sie o niebo lepiej niz to mialo miejsce. Zaczekam jeszcze chwile i zrobie sobie badanie na zelazo, moze sie wyplukalam przy niedoczynnosci. Biore Euthyroxy 4 razy w tyg po 100mg i 3 razy po 75, wiec nie za duza.

Problemow z oczami nidgy nie mialam, ani przy jodach ani od poczatku choroby, jedynie milion innych objawow fizycznych i psychicznych.

Po jodzie trzeba rok (moj endo twierdzi, ze 6mscy straczy, ale dmucham na zimne) odczekac z ciaza. Ja teraz skonczylam 25 lat i nie ukrywam, ze na przyszle lato chcialabym sie starac.

Buziaki! Jak macie pyt co do tarczycy i jodu, z ktora walcze juz 4 lata to walcie!
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:26   #829
szolimka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Elane, a czy zmagasz się z wypadaniem włosów? Bo u mnie jest z tym dramat Myślałam, że jak wyniki będą w normie, to i z włosami będzie lepiej. I w sumie na jakieś 2 tygodnie było, ale znowu zaczęły się sypać i tak lecą i lecą w ogromnych ilościach, jak po chemii. Wymyśliłam sobie, że chyba thyrozol sieje takie spustoszenie na mojej głowie możliwe to?
szolimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 11:08   #830
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Good Morning Tarczyca Pokaż wiadomość
A jakie masz TRABY?
Nie robiłam tego.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 17:18   #831
izkaa78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Witam ponownie,
Dziś odebrałąm wyniki ze szpitala i nieco mnie to przeraża, proszę o pomoc. Po dwóch miesiącach na Metizolu 3x po 2 tabl mam takie wyniki:

TSH 0,02 norma 0,34-5,60
FT4 0,88 norma 0,61-1,12
Anty-mikrosomalne p-ciała- 327,10 norma do 9,00
Anty-tyreoglobulinowe p-ciała 20,5 norma do 4,00

Najbardziej mnie przeraża ten wynik 327,10
izkaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 08:59   #832
Good Morning Tarczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 21
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

A oprócz Metizolu co przyjmujesz?
Good Morning Tarczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 09:52   #833
izkaa78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Propranolol 10mg 3x po 1, encorton 1 dziennie na pokrzywke i obrzek.
izkaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 10:09   #834
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez szolimka Pokaż wiadomość
Elane, a czy zmagasz się z wypadaniem włosów? Bo u mnie jest z tym dramat Myślałam, że jak wyniki będą w normie, to i z włosami będzie lepiej. I w sumie na jakieś 2 tygodnie było, ale znowu zaczęły się sypać i tak lecą i lecą w ogromnych ilościach, jak po chemii. Wymyśliłam sobie, że chyba thyrozol sieje takie spustoszenie na mojej głowie możliwe to?
No, sporo mi wypadalo, ale mam na tyle je geste, ze nie widac bylo. Teraz tez mi troszke wylatuje, ale o wiele mniej. Polecam nafte do wlosow, kosztuje kilka zl w kazdej aptece
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 10:15   #835
Good Morning Tarczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 21
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Izkaa78
Kiedy masz wizytę u endokrynologa?
Masz wysokie przeciwciała, które po dalszych badaniach wskażą czy to niedoczynność czy nadczynność (patrząć na TSH masz nadczynność). Ja miałam podobne i wyszło, że mam nadczynność w przebiegu Gravesa-Basedowa. Również przyjmowałam Propranolo, bo moje serce waliło jak oszalałe, chudłam, ręce mi drżały, ogólnie wrak człowieka. Metizol miałam w większych dawkach. Na tę chwilę się nie martw na zapas, bo stres dodatkowo potęguje przebieg choroby. Idź do lekarza i spokojnie lecz się

Edytowane przez Good Morning Tarczyca
Czas edycji: 2014-10-09 o 10:16
Good Morning Tarczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 11:37   #836
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Good Morning Tarczyca Pokaż wiadomość
Izkaa78
Kiedy masz wizytę u endokrynologa?
Masz wysokie przeciwciała, które po dalszych badaniach wskażą czy to niedoczynność czy nadczynność (patrząć na TSH masz nadczynność). Ja miałam podobne i wyszło, że mam nadczynność w przebiegu Gravesa-Basedowa. Również przyjmowałam Propranolo, bo moje serce waliło jak oszalałe, chudłam, ręce mi drżały, ogólnie wrak człowieka. Metizol miałam w większych dawkach. Na tę chwilę się nie martw na zapas, bo stres dodatkowo potęguje przebieg choroby. Idź do lekarza i spokojnie lecz się
Izka, ft4 masz idealne, wiec TSH niedlugo tez zaskoczy. Pamietaj, nie stresuj sie, bo to pobudza tarczyce i dziala jak plachta na byka! A przeciwciala wcale nie sa az tak bardzo wysokie po prostu masz chorobe autoimmunolgiczna.
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:07   #837
izkaa78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Nie tak łatwo sie nie stresować, dzień w dzień mam pokrzywkę i puchnę aż na oczy nie widzę pomimo sterydu i leków p. histaminowych , lekarze rozkładają ręce a ja buszuje po internecie szukając takich przypadków choroby tarczycy połączonej z objawami alergii.
izkaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:23   #838
Good Morning Tarczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 21
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Izkaa78,
doskonale Cię rozumiem, bo przeszłam to samo. Niestety tu trzeba czasu.

Jak puchłam moja endo kazał mi odstawić Propranolol albo zmniejszyć dawki do jednej dziennie, bo własnie ten lek mnie bardzo uczulał. Miałam wysypkę na ciele, drapałam się do krwi!, oczy opuchnięte jak u boksera po przegranej walce.
Odstawiłam lek i stan się poprawił. Potem dawki Thyrozolu poprawiły ogólny wygląd i samopoczucie.

P.S. Zapytaj czy endo Ci nie może zamienić Metizolu na Thyrozol, bo ponoć oba leki mogą uczulać i można je wymieniać.
Good Morning Tarczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:39   #839
izkaa78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 14
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

O, tutaj się w pewnym sensie pocieszyłam, może to faktycznie leki źle na mnie działają, we wtorek idę do mojego enokrynologa, chciałam już dziś ale kazał mi zachować spokój i przyjść tak, jak się umawialiśmy. Dziś jeszcze idę na USG, zobaczymy czy tam coś wyjdzie.
izkaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 13:45   #840
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez izkaa78 Pokaż wiadomość
O, tutaj się w pewnym sensie pocieszyłam, może to faktycznie leki źle na mnie działają, we wtorek idę do mojego enokrynologa, chciałam już dziś ale kazał mi zachować spokój i przyjść tak, jak się umawialiśmy. Dziś jeszcze idę na USG, zobaczymy czy tam coś wyjdzie.
No, ale pokrzywka jest typowa przy uczulenie na metizol... endo nie wspominal?

P.S. to Thyrosan jest lekiem, ktory nie uczula, bo zawiera mniej tego srodka, dlatego bierze sie go w wiekszej ilosci i przede wszystkim u kobiet w ciazy
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra

Edytowane przez elane
Czas edycji: 2014-10-09 o 13:47
elane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-06 21:28:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.