Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-04, 02:00   #601
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Czemu? Wierzacych jest ponoc wiecej. A nigdy nie mialam problemu ze znalezieniem ateisty
Teoria teorią, a praktyka praktyką. Miłość nie wybiera, te sprawy
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 02:10   #602
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
Teoria teorią, a praktyka praktyką. Miłość nie wybiera, te sprawy
Ale też miłość chyba nie pojawia się niespodziewanie, zanim się kogoś dobrze pozna? Zwykle na etapie poznawania się można już odrzucić jako potencjalnych partnerów te osoby, które mają zupełnie inną wizję życia niż nasza.
Ja przynajmniej nie próbowałabym zacieśniać relacji i dążyć do związku z daną osobą, gdybym wiedziała, że nie dogadam się z nią w kwestii religii.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 10:26   #603
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale też miłość chyba nie pojawia się niespodziewanie, zanim się kogoś dobrze pozna? Zwykle na etapie poznawania się można już odrzucić jako potencjalnych partnerów te osoby, które mają zupełnie inną wizję życia niż nasza.
Ja przynajmniej nie próbowałabym zacieśniać relacji i dążyć do związku z daną osobą, gdybym wiedziała, że nie dogadam się z nią w kwestii religii.
Weźcie pod uwagę, że wiele ludzi dzisiaj deklaruje wiarę, a nie praktykuje tak silnie. Są też wierzący w Boga, chcących mieć sakramenty, uznających przykazania Boże i żyjących według nich ale nie uznających księży. Takich ludzi jest naprawdę masa.
Ja np. wierzę w Boga mocno, żyje według przykazań, ale nie podoba mi się naprawdę wiele rzeczy w naszym Kościele. Biorę ślub kościelny bo chce mieć ten sakrament. Robię to dla siebie. Nie biegam jednak co niedziea do kościoła czy do spowiedzi i żyje przed ślubem z facetem, stosuje i będe stosowała antykoncepcję. Ja po prostu nie robię nikomu tym krzywdy.
Mój TŻ żyje tak samo. I znam jeszcze kupe ludzi takich jak my.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 10:57   #604
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Jest masa i przez to jest problem, bo wmawia Ci taki przez dlugi czas, ze od do kosciola nie chodzi, nienawidzi, zlodzieje, pedofile, klamcy i myslisz, ze wiesz na czym stoisz, a jak co do czego przyjdzie to jaaaaak to koscielny bierzemy, oczywiiiiiiscie!!
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:06   #605
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Jest masa i przez to jest problem, bo wmawia Ci taki przez dlugi czas, ze od do kosciola nie chodzi, nienawidzi, zlodzieje, pedofile, klamcy i myslisz, ze wiesz na czym stoisz, a jak co do czego przyjdzie to jaaaaak to koscielny bierzemy, oczywiiiiiiscie!!
jezuuu, ale dramatyzujesz, ja jestem wegetarianką, ale jem drób, bo dla mnie to nie mięso
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:09   #606
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Dramatyzuje? Po prostu ciągle to widzę w praktyce u znajomych, ludzie od bierzmowania w kosciele nie byli ale musza brac koscielny bo jednemu sie tak uwidziało. Chociaż ostatnio byłam na lepszym ślubie, gdzie on musiał się ochrzcić, wziąć komunię i bierzmowanie i to jednego dnia! Nagle 28 lat ateizmu poszlo sie .. bo przeciez to oczywiste, ze slub bedzie w kosciele.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:11   #607
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Jest masa i przez to jest problem, bo wmawia Ci taki przez dlugi czas, ze od do kosciola nie chodzi, nienawidzi, zlodzieje, pedofile, klamcy i myslisz, ze wiesz na czym stoisz, a jak co do czego przyjdzie to jaaaaak to koscielny bierzemy, oczywiiiiiiscie!!
No ale mimo to że nienawidzi księży chyba określa się jasno czy jest wierzący czy nie. Jak jest to zapewne będzie chciał ten sakrament przyjąć. Trzeba się zapytać po prostu, bo nienawiść do księży nie równa się temu, że ktoś nie jest wierzący.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 11:23   #608
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
No ale mimo to że nienawidzi księży chyba określa się jasno czy jest wierzący czy nie. Jak jest to zapewne będzie chciał ten sakrament przyjąć. Trzeba się zapytać po prostu, bo nienawiść do księży nie równa się temu, że ktoś nie jest wierzący.
Dla mnie rowna sie temu, ze zaden ksiadz mu slubu nie bedzie udzielal i progu kosciola nie przestapi. Boga sie nosi w sercu, skoro kosciol nie pasuje.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:26   #609
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Dla mnie rowna sie temu, ze zaden ksiadz mu slubu nie bedzie udzielal i progu kosciola nie przestapi. Boga sie nosi w sercu, skoro kosciol nie pasuje.
No każdy mysli po swojemu, dlatego najlepie zapytać wprost
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:27   #610
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Weźcie pod uwagę, że wiele ludzi dzisiaj deklaruje wiarę, a nie praktykuje tak silnie. Są też wierzący w Boga, chcących mieć sakramenty, uznających przykazania Boże i żyjących według nich ale nie uznających księży. Takich ludzi jest naprawdę masa.
Ja np. wierzę w Boga mocno, żyje według przykazań, ale nie podoba mi się naprawdę wiele rzeczy w naszym Kościele. Biorę ślub kościelny bo chce mieć ten sakrament. Robię to dla siebie. Nie biegam jednak co niedziea do kościoła czy do spowiedzi i żyje przed ślubem z facetem, stosuje i będe stosowała antykoncepcję. Ja po prostu nie robię nikomu tym krzywdy.
Mój TŻ żyje tak samo. I znam jeszcze kupe ludzi takich jak my.
Takie podejście też mocno wpływa na całe życie, więc też lepiej poznać poglądy drugiej osoby zanim zacznie się planować związek z nią.

Cytat:
Ja po prostu nie robię nikomu tym krzywdy.
Tu by się jednak można zastanowić, czy branie ślubu kościelnego w sytuacji, w której nie uznaje się wielu kluczowych poglądów KK nie jest jednak w jakiś sposób krzywdzące dla osób, które traktują KK i jego zasady poważnie.

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
No ale mimo to że nienawidzi księży chyba określa się jasno czy jest wierzący czy nie. Jak jest to zapewne będzie chciał ten sakrament przyjąć. Trzeba się zapytać po prostu, bo nienawiść do księży nie równa się temu, że ktoś nie jest wierzący.
Oczywiście, co innego wiara, a co innego religia. Jeśli jednak ktoś nienawidzi księży, to jest co najmniej dziwne dla mnie, jeśli chce od nich otrzymać sakrament.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:47   #611
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Takie podejście też mocno wpływa na całe życie, więc też lepiej poznać poglądy drugiej osoby zanim zacznie się planować związek z nią.



Tu by się jednak można zastanowić, czy branie ślubu kościelnego w sytuacji, w której nie uznaje się wielu kluczowych poglądów KK nie jest jednak w jakiś sposób krzywdzące dla osób, które traktują KK i jego zasady poważnie.



Oczywiście, co innego wiara, a co innego religia. Jeśli jednak ktoś nienawidzi księży, to jest co najmniej dziwne dla mnie, jeśli chce od nich otrzymać sakrament.
Tylko widzisz ja biorę ślub dla siebie a nie dla ludzi. Nie sądze bym kogoś moim życiem czy moim poglądem na religię zraniła. Czy moje zachowanie jest niepoważne? Myślę, że nie.
Niepoważne dla mnie jest słuchanie księdza jakby był Bogiem - mam tutaj na myśli np. kiedy kapłan podczas mszy mówi że ten czy ten polityk, ta partia to jedyna właściwa i prawa, zgodna z religią itp a ludzie zaslepieni idą i jakby bez własnego zdania głosują właśnie na niego. Niepoważna jest dla mnie walka o krzyż jaka miała miejsce w warszawie pod pałacem prezydenckim, wielcy katolicy wrzeszczący, wyklinający, rzucający się na innych z pięściami w imię krzyża.
Niepoważne jest dla mnie, kiedy ktoś uważa się za katolika a nienawidzi, obrzuca błotem ludzi innego wyznania, poglądów.
Niepoważni są dla mnie obrońcy życia na zasadzie, że aborcja jest zabroniona nawet jeśli płód jest ciężko uszkodzony lub życie matki zagrożone.
Niepoważni są również dla mnie ludzie, którzy biegną co niedziela na msze, ale nie wiedzą co mówił kapłan, za to dobrze pamiętają w co sąsiad/sąsiadka była ubrana.
Niepoważne jest dla mnie kiedy kościół cieszy się, że biedna rodzina nie stosuje antykoncepcji tylko z radością przyjmuje kolejne dziecko, nie mając kasy by je wyżywić.
To wszystko dla mnie jest niepoważne. Dlatego z pewnymi rzeczami się nie zgadzam i nigdy nie zgodzę.

Myślę, że kapłanom nie jest na ręke to, że ludzie się kształcą i zaczynają zmieniać swoje myślenie, widzą to czego Kościół nie chce żby widzieli. Moja babcia zawsze twierdziła, że Księża mieli miodowe lata kiedy ludzie byli niewykształceni, głupi bo wszystko można było im wmówić. I kiedy się nad tym zastanawiam głębiej to myślę, że miała racje. A też była to kobieta wierząca i ba nawet do Kościoła chodziła, ale swój rozum miała i nim się kierowała!
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 14:26   #612
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
No każdy mysli po swojemu, dlatego najlepie zapytać wprost
Mi chodzi wlasnie o taka sytuacje, gdy pytasz wprost i jest jasna sprawa, kosciol fe, religia fe, a za 5 lat jest mega zdziwko, bo to oczywiste, ze koscielny a dzieci ochrzcimy.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:27   #613
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Dramatyzuje? Po prostu ciągle to widzę w praktyce u znajomych, ludzie od bierzmowania w kosciele nie byli ale musza brac koscielny bo jednemu sie tak uwidziało. Chociaż ostatnio byłam na lepszym ślubie, gdzie on musiał się ochrzcić, wziąć komunię i bierzmowanie i to jednego dnia! Nagle 28 lat ateizmu poszlo sie .. bo przeciez to oczywiste, ze slub bedzie w kosciele.
a ja tylko ironizowałam
nie róbmy offtopu, bo fajny to wątek
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:29   #614
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
a ja tylko ironizowałam
nie róbmy offtopu, bo fajny to wątek
No dobra, kto ma cos niedorzecznego?

Przy kosciele bedac to moze jeszcze jakis zabobon? Mi sie wydaje, czy sa jakies artefakty, ktore trzeba wsadzac do kolyski?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:04   #615
Yennefer92
Zadomowienie
 
Avatar Yennefer92
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 427
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
No dobra, kto ma cos niedorzecznego?

Przy kosciele bedac to moze jeszcze jakis zabobon? Mi sie wydaje, czy sa jakies artefakty, ktore trzeba wsadzac do kolyski?
Wiecznie żywa czerwona wstążka .
__________________
"Chciałem się pozbierać, ale rozsypywałem się w takich miejscach, do których nie chcę wracać."
Maks Somow
04.02.2015 rok - Inżynier
Yennefer92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:06   #616
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie. Gdyby tak było, nie uznawałby NPR-u. A o tym, jakie podejście ma Twój kościół do seksu możesz przeczytać np. w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
Oczywiście, że tak. Pamiętaj, że NPR to jest metoda Naturalnego Planowania Rodziny, co oznacza, że kobieta ustala kiedy może współżyć żeby to dziecko spłodzić, a nie żeby go nie spłodzić. KK nie uznaje żadnej antykoncepcji i NPR nie jest antykoncepcją.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ale chyba ukrywanie bezłodności, o której się wie, właśnie jest powodem do uzyskania rozwodu. Jak sie nie wiedziało to nie.
Tak samo nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny, tylko unieważnienie małżeństwa.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:08   #617
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Yennefer92 Pokaż wiadomość
Wiecznie żywa czerwona wstążka .
To już było nie ta religia nie te czary. Ale chyba coś się wiesza, coś się kładzie, zeby 'licho nie wzięło'.

Pamiętam coś, muszę sprawdzić jeszcze, z takich wiejskich określeń. Zielona Małpa to chyba panna z dzieckiem a bezdzietna mężatka to Dziura.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:09   #618
Minnie_Collins
Raczkowanie
 
Avatar Minnie_Collins
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Tylko widzisz ja biorę ślub dla siebie a nie dla ludzi. Nie sądze bym kogoś moim życiem czy moim poglądem na religię zraniła. Czy moje zachowanie jest niepoważne? Myślę, że nie.

A dla mnie twoja postawa niczym się nie różni od tych, które tak sama potępiasz.

Kościół katolicki ze swoimi zasadami, dogmatami i doktryną nie jest sklepem, gdzie sobie wybierasz co chcesz. Albo przyjmujesz to, co głosi KK albo mówiąc brzydko poszukaj sobie innego zgromadzenia, które jest bliższe twoim przekonaniom.

Dla mnie to kuriozum, otwarcie mówisz o tym, że wg KK żyjesz w grzechu i deklarujesz, że będziesz w nim trwać, ale chcesz brać ślub właśnie tam. Dlaczego? Nie chcę, by to brzmiało jak atak, ale coraz częściej spotykam się z postawą taką, jak twoja i kompletnie tego nie rozumiem. A lubię rozumieć i będę wdzięczna za odpowiedź

Bo dla mnie to wygląda tak, że będziesz musiała nakłamać księdzu podczas przygotowań do ślubu. I czuję, że jest to mocno nie w porządku wobec innych wierzących. I w mojej ocenie podważa sens i wiarygodność przysięgi składanej mężowi.


Uprzedzając ewentualne pytanie - nie jestem katoliczką, w drażliwych kwestiach mam podobne zdanie do ciebie, ale liczę się z tym, że w przyszłości będę brała ślub jednostronny właśnie w KK.


Wracając do tematu wątka:
Praca praktycznie z samymi kobietami, część z nich mężata i dzieciata. Przyszedł styczeń, czas się umówić na doroczny przegląd u lekarza (uprzedzając: chodzę częściej, ale raz do roku robię cyto itd.). No i tekst dwóch mamuś "A tam, ja do ginekologa chodzę tylko jak w ciąży jestem!". Nigdy tego nie ogarnę. Z dzieckiem do lekarza lecieć z byle katarem, ale o swoje zdrowie nie zadbać...
Minnie_Collins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:13   #619
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Pamiętaj, że NPR to jest metoda Naturalnego Planowania Rodziny, co oznacza, że kobieta ustala kiedy może współżyć żeby to dziecko spłodzić, a nie żeby go nie spłodzić. KK nie uznaje żadnej antykoncepcji i NPR nie jest antykoncepcją.
Nie, KK pozwala na stosowanie NPR-u również po to, by uniknąć poczęcia Oczywiście, celem małżeństwa katolickiego jest spłodzenie potomstwa, ale to nie oznacza, że trzeba w każdym cyklu zachodzić w ciążę.
To na ten temat mówi Katechizm Kościoła Katolickiego:
2368 Szczególny aspekt tej odpowiedzialności dotyczy regulacji poczęć. Z uzasadnionych powodów małżonkowie mogą chcieć odsunąć w czasie przyjście na świat swoich dzieci. Powinni więc troszczyć się, by ich pragnienie nie wypływało z egoizmu, lecz było zgodne ze słuszną wielkodusznością odpowiedzialnego rodzicielstwa. Poza tym, dostosują swoje postępowanie do obiektywnych kryteriów moralności (…)”.

Cytat:
Tak samo nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny, tylko unieważnienie małżeństwa.
A nie stwierdzenie nieważności małżeństwa?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 15:14   #620
Yennefer92
Zadomowienie
 
Avatar Yennefer92
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 427
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Minnie_Collins Pokaż wiadomość
Wracając do tematu wątka:
Praca praktycznie z samymi kobietami, część z nich mężata i dzieciata. Przyszedł styczeń, czas się umówić na doroczny przegląd u lekarza (uprzedzając: chodzę częściej, ale raz do roku robię cyto itd.). No i tekst dwóch mamuś "A tam, ja do ginekologa chodzę tylko jak w ciąży jestem!". Nigdy tego nie ogarnę. Z dzieckiem do lekarza lecieć z byle katarem, ale o swoje zdrowie nie zadbać...
W pewnym sensie to jest dla mnie do zaakceptowania, jej macica, jej zdrowie, jej życie. Najgorzej jest, jeżeli taka niedbająca o siebie kobieta śmieje się z tych, które badania robią systematycznie.
Znajoma opowiadała, że w jej miejscu pracy wszystkie chodziły regularnie na badania i jedna drugą pilnowały. Między nimi była jedna oporna, która bagatelizowała swoje zdrowie, a miała była 40+. Ba! Nabijała się z tych, które się badały.
Zgadnijcie, kto później walczył o życie..
__________________
"Chciałem się pozbierać, ale rozsypywałem się w takich miejscach, do których nie chcę wracać."
Maks Somow
04.02.2015 rok - Inżynier

Edytowane przez Yennefer92
Czas edycji: 2015-01-04 o 15:16
Yennefer92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:15   #621
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Yennefer92 Pokaż wiadomość
Wiecznie żywa czerwona wstążka .
To już było nie ta religia nie te czary. Ale chyba coś się wiesza, coś się kładzie, zeby 'licho nie wzięło'.

Pamiętam coś, muszę sprawdzić jeszcze, z takich wiejskich określeń. Zielona Małpa to chyba panna z dzieckiem a bezdzietna mężatka to Dziura.


Przepraszam, wizaz swiruje i wysyla posty po dwa razy czasem...
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 18:02   #622
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie, KK pozwala na stosowanie NPR-u również po to, by uniknąć poczęcia Oczywiście, celem małżeństwa katolickiego jest spłodzenie potomstwa, ale to nie oznacza, że trzeba w każdym cyklu zachodzić w ciążę.
To na ten temat mówi Katechizm Kościoła Katolickiego:
2368 Szczególny aspekt tej odpowiedzialności dotyczy regulacji poczęć. Z uzasadnionych powodów małżonkowie mogą chcieć odsunąć w czasie przyjście na świat swoich dzieci. Powinni więc troszczyć się, by ich pragnienie nie wypływało z egoizmu, lecz było zgodne ze słuszną wielkodusznością odpowiedzialnego rodzicielstwa. Poza tym, dostosują swoje postępowanie do obiektywnych kryteriów moralności (…)”.
A to dziękuję za cytat

Cytat:
A nie stwierdzenie nieważności małżeństwa?
A to nie to samo?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 18:15   #623
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A to nie to samo?
Według mnie nie. Stwierdzenie nieważności to stwierdzenie, że małżeństwo nie zostało ważnie zawarte, bo np. jedna ze stron pozostawała już w związku małżeńskim z inną osobą. A unieważnienie małżeństwa, to uznanie, że ono istniało, przez jakiś czas było ważne, a teraz już nie jest. Przynajmniej ja to tak rozumiem
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 20:03   #624
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Jak pamietam - jest przeszkoda i trzeba dostac zgode na taki slub. Tak samo trzeba dostac zgode na slub z inwalidą. Jezeli nie poinformowalo sie malzonka przed slubem o bezplodnosci to jest to wskazanie do rozwodu koscielnego. Niepłodność to inna bajka, bo to sie leczy modlitwą.
Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Kiedyś słyszałam, że ukryta choroba oraz ukrywana niemożność posiadania dzieci są jednymi z niewielu powodów do uzyskania unieważnienia małżeństwa. Tak kiedyś mówił katecheta, ale to było 10 lat temu.

Katecheta kiedyś mówił klasie technikalnej, że osoby niepełnosprawne nie powinny się żenić. Dlaczego nie powiedział tego nam? Bo u nas były dwie osoby niepełnosprawne. A że klasa była ogólnie zgrana to by się podniósł szum i kłótnia.
Wy na serio o tej niepełnosprawności piszecie? Ale to chodzi o niepełnosprawność ruchową czy umysłową czy jeszcze jakąś inną?!
Pytam, bo jestem niepełnosprawna (oczywiście nie umysłowo ), prawie 5 miesięcy po zaręczynach i przymierzamy się do ślubu więc no... Wolę wiedzieć


Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Weźcie pod uwagę, że wiele ludzi dzisiaj deklaruje wiarę, a nie praktykuje tak silnie. Są też wierzący w Boga, chcących mieć sakramenty, uznających przykazania Boże i żyjących według nich ale nie uznających księży. Takich ludzi jest naprawdę masa.
Ja np. wierzę w Boga mocno, żyje według przykazań, ale nie podoba mi się naprawdę wiele rzeczy w naszym Kościele. Biorę ślub kościelny bo chce mieć ten sakrament. Robię to dla siebie. Nie biegam jednak co niedziea do kościoła czy do spowiedzi i żyje przed ślubem z facetem, stosuje i będe stosowała antykoncepcję. Ja po prostu nie robię nikomu tym krzywdy.
Mój TŻ żyje tak samo. I znam jeszcze kupe ludzi takich jak my.
To możemy sobie podać rączki Bo mamy takie samo podejście.
I mój TŻ też, choć jego rodzice są baaaaaaaardzo wierzący i na nie jeśli chodzi o mieszkanie przed ślubem i anty i w ogóle Moi rodzice są wierzący i do kościoła chodzą, jednak wiedzą, że mieszkamy razem i nic złego nie mówią
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 21:30   #625
Minnie_Collins
Raczkowanie
 
Avatar Minnie_Collins
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Yennefer92 Pokaż wiadomość
W pewnym sensie to jest dla mnie do zaakceptowania, jej macica, jej zdrowie, jej życie. Najgorzej jest, jeżeli taka niedbająca o siebie kobieta śmieje się z tych, które badania robią systematycznie.
Znajoma opowiadała, że w jej miejscu pracy wszystkie chodziły regularnie na badania i jedna drugą pilnowały. Między nimi była jedna oporna, która bagatelizowała swoje zdrowie, a miała była 40+. Ba! Nabijała się z tych, które się badały.
Zgadnijcie, kto później walczył o życie..
No właśnie to brzmiało tak, jakby regularne badanie było jakąś nadgorliwością A teraz najlepsze - kiedyś nam w robocie wyszła rozmowa o tym, że w Polsce mamy ogromny problem z rakiem, bo wykrywa się go za późno. No i w dyskusji padały różne argumenty m.in. ten by dodać niektóre badania profilaktyczne do obowiązkowych badań medycyny pracy. Tak, jedna z tych kobiet była bardzo za takim rozwiązaniem
Minnie_Collins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 21:50   #626
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Wy na serio o tej niepełnosprawności piszecie? Ale to chodzi o niepełnosprawność ruchową czy umysłową czy jeszcze jakąś inną?!
Pytam, bo jestem niepełnosprawna (oczywiście nie umysłowo ), prawie 5 miesięcy po zaręczynach i przymierzamy się do ślubu więc no... Wolę wiedzieć




To możemy sobie podać rączki Bo mamy takie samo podejście.
I mój TŻ też, choć jego rodzice są baaaaaaaardzo wierzący i na nie jeśli chodzi o mieszkanie przed ślubem i anty i w ogóle Moi rodzice są wierzący i do kościoła chodzą, jednak wiedzą, że mieszkamy razem i nic złego nie mówią
Co do niepełnosprawności to zapytaj się księdza. Tak katecheta mówił, ale nie zgłębiałam tematu.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 21:59   #627
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Co do niepełnosprawności to zapytaj się księdza. Tak katecheta mówił, ale nie zgłębiałam tematu.
To chodzi chyba o niepełnosprawność umysłową w znacznym stopniu a nie o każdą niepełnosprawność
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 22:12   #628
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Wy na serio o tej niepełnosprawności piszecie? Ale to chodzi o niepełnosprawność ruchową czy umysłową czy jeszcze jakąś inną?!
Pytam, bo jestem niepełnosprawna (oczywiście nie umysłowo ), prawie 5 miesięcy po zaręczynach i przymierzamy się do ślubu więc no... Wolę wiedzieć




To możemy sobie podać rączki Bo mamy takie samo podejście.
I mój TŻ też, choć jego rodzice są baaaaaaaardzo wierzący i na nie jeśli chodzi o mieszkanie przed ślubem i anty i w ogóle Moi rodzice są wierzący i do kościoła chodzą, jednak wiedzą, że mieszkamy razem i nic złego nie mówią
Chodzi o niepelnosprawnosc fizyczna, ktora uniemozliwia seks/poczecie dziecka (np. paraliz). Po prostu beda pytac czy na pewno 100 razy, ale koniec koncow powinni dac zgode, raczej nie egzekwuja tak tych swoich przepisow ostro. Maja prawo sie nie zgodzic, ale czy to robia? Nie sadze.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 22:15   #629
Yennefer92
Zadomowienie
 
Avatar Yennefer92
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 427
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Mam parę "niedorzecznych opinii" na temat antykoncepcji od TŻta, jeżeli już była o nich mowa, to wybaczcie .
Wymycie colą pochwy po stosunku zabija biedne plemniczki.
Czytaliśmy też kiedyś historie o parze, która "zabezpieczała się" paczką po chipsach :P.
__________________
"Chciałem się pozbierać, ale rozsypywałem się w takich miejscach, do których nie chcę wracać."
Maks Somow
04.02.2015 rok - Inżynier
Yennefer92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 22:19   #630
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Niedorzeczne opinie na temat seksu, antykoncepcji i nie tylko part II

Cytat:
Napisane przez Yennefer92 Pokaż wiadomość
Mam parę "niedorzecznych opinii" na temat antykoncepcji od TŻta, jeżeli już była o nich mowa, to wybaczcie .
Wymycie colą pochwy po stosunku zabija biedne plemniczki.
Czytaliśmy też kiedyś historie o parze, która "zabezpieczała się" paczką po chipsach :P.
że niby jak?
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-08 09:24:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.