Kierunek studiow ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-14, 14:04   #1
maa20
Raczkowanie
 
Avatar maa20
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Question

Kierunek studiow ?


Siemka Od razu mowie, ze nie wiem czy pisze w dobrym miejscu ;P W kazdym badz razie, chcialam sie Was doradzic co bym mogla robic w przyszlosci ^^ Na razie chodzi o wybranie studiow. Jestem teaz w 2 klasie liecum i to chyba najwyzszy czas zebym sie na cos zdecydowala ..
Chodze na profil mat-geo. Nie jestem jakas wybitna z tych przedmiotow, ale najgorsza tez nie Nie wybralam tego profilu z jakis konkretnych powodow, ot tak, po prostu tak wyszlo ;P Na maturze napewno bede zdawala rozrzeszona matme, no i najlepiej byloby ta geografie..
Co do studiow to na prawde nie wiem na jakie bym mogla isc.. Mam wiele zainteresowan, ale w zadnym z tych kierunkow nie jestem super uzdolniona. Np. bardzo interesuje sie fotografia, jazda na snowboardzie czy tancem. Taniec zawsze byl waznym elementem mojego zycia i chcialam wiazac z nim przyszlosc.. Jednak kocham tanczyc, ale uczyc juz nie.. Dlatego nie chce zostac instruktorem. Ze snowboardem jest ten sam problem, po prostu nie mam podejscia do ludzi zeby przekazywac im wiedze ;P A zebym zostala jakas lepsza zawodniczka, tez chyba nie mam szans, bo na desce jezdze raz w roku, gdyz mieszkam daleko od gor. Co do fotografii to sie tez zastanawiam, tyle ze nigdy nie chodzilam na zadne kursy i nie wiem czy robilabym to dobrze.
Myslam jeszcze o jakis kierunkach zwiazanych z architektura, architektura wnetrz, gdyz lubie po prostu urzadzac meiszkanie itp. Moi rodzice buduja tez teraz dom i lubie spojrzec na projekty, a wczesniej lubialam szukac w internecie, wybierac i zmieniec ) Jednak tu tez rodzi sie problem, gdyz nie umiem rysowac ;/ A to byloby potrzebne na tych studiach. Moglabym oczywiscie caly rok chodzic na jakies kursy z tego malarstwa, rysunku itd.
Interesuje sie tez troche sprawami zwiazanymi z komputerm, np. teraz tworze str. interenetowa potrzebna nam w szkole czy tam jakies reklamy robie.

Naprawde nie wiem co wybrac Wiem, ze bede musiala isc na jakies dodatkowe kursy, bo w szkole nie naucze sie potrezbnych mi na studiach rzeczy. Jednak nie wiemw jakims isc kierunku, a musze wybrac jeden i calkowicie sie temu poswiecic ;P Wiem, ze za mnie nie wybierzecie, ale powiedzcie jak ja moge sie przekonac co by bylo dla mnie najlepsze ;P Np. niektorzy od razu przekreslaja u mnie ta architekture, bo mowia, ze bez talentu nie dam sobie rady..

Z gory dzieki za wypowiedzi
maa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:30   #2
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Kierunek studiow ?

najpierw skup się na maturze potem będziesz się zastanawiać co dalej
a co rysowania... to wydaje mi się, że tego się nie da nauczyć... albo się ma ten zmysł albo nie... powodzenia
__________________
"Livin' easy, lovin' free, season ticket, on a one - way ride
Askin' nothin', leave me be, takin' everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"


teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:34   #3
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 594
Dot.: Kierunek studiow ?

wiesz, moja kolezanka wiaze swoja przyszlosc z architektura tez.. z tym, ze ona ma problem taki, ze nie ma w ogole obeznania w terenie.. nasze miasto jest male, a jak wejdziemy gdzies w jakies osiedle to ona nie wie, gdzie jest, gdzie isc i w ogole..;] a mysle, ze umijetnosc takiego obeznania w terenie, kierunków na architekturze jest wazna.. ale ona nie widzi w tym problemu.. ;] na rysunek chodzi dopiero od 2 miesiecy, co sobote, takze mysle, ze bys dala rade i tutaj nie chodzi za bardzo o meeega wielki talent plastyczny, ale pomyslowosc, kreatywnosc.. ;] niektorych rzeczy da sie (a nawet konieczne jest) wyuczyc;] zreszta teraz sa rozne programy komputerowe i na pewno wiele pracowni architektonicznych z takowych programów korzysta..
__________________
Bo marzenia się nie spełniają, sny zawsze kończą,
wspomnienia wracają, kawa uzależnia,
papierosy zabijają, czekolada tuczy,
a naiwność bierze górę nad podświadomością.

Edytowane przez oluskaaa922
Czas edycji: 2009-11-14 o 14:35
oluskaaa922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:35   #4
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
najpierw skup się na maturze potem będziesz się zastanawiać co dalej
a co rysowania... to wydaje mi się, że tego się nie da nauczyć... albo się ma ten zmysł albo nie... powodzenia
Żeby potem płakąc na wizażu, że zdałam to, to i to i nie wiem gdzie mnie z tym przyjmą?

A z drugim to się zgadzam. Można podszlifować talent, ale jak go nie masz, to chyba nie da się ot tak nauczyć rysowania...
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:38   #5
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Żeby potem płakąc na wizażu, że zdałam to, to i to i nie wiem gdzie mnie z tym przyjmą?

A z drugim to się zgadzam. Można podszlifować talent, ale jak go nie masz, to chyba nie da się ot tak nauczyć rysowania...
teraz przyjmują na studia każdego nie ma nad czym płakać
__________________
"Livin' easy, lovin' free, season ticket, on a one - way ride
Askin' nothin', leave me be, takin' everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"


teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:42   #6
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 594
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
teraz przyjmują na studia każdego nie ma nad czym płakać
na byle jakie na pewno ;]
__________________
Bo marzenia się nie spełniają, sny zawsze kończą,
wspomnienia wracają, kawa uzależnia,
papierosy zabijają, czekolada tuczy,
a naiwność bierze górę nad podświadomością.
oluskaaa922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:56   #7
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez oluskaaa922 Pokaż wiadomość
na byle jakie na pewno ;]
hehehe noo to fakt mój kolega ze wszystkiego 30% a bardzo dumny z tego co studiuje.
ale fakt jest taki, że jak ktoś chce i wie co chce to będzie studiował to co fajne... reszta zadowoli się byle czym byle studiować
__________________
"Livin' easy, lovin' free, season ticket, on a one - way ride
Askin' nothin', leave me be, takin' everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"


teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 14:57   #8
maa20
Raczkowanie
 
Avatar maa20
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
najpierw skup się na maturze potem będziesz się zastanawiać co dalej
a co rysowania... to wydaje mi się, że tego się nie da nauczyć... albo się ma ten zmysł albo nie... powodzenia
Noo tak, skupic sie na maturze.. ale chyba njapierw musze wiedziec z czego ja bede psiac tzn. jaki przedmiot mi sie przyda na studiach ;P
A moze zapisze sie na jakis kurs rysunku i po prostu tezn wykladowca mi pomoze, i podpowie czy choc troche sie do tego nadaje
A w jakim zawodzie bym mogla pracowac zeby polaczyc kilka moich zainteresowan?
maa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 15:05   #9
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Kierunek studiow ?

z takich ciedkawszych to zawsze mozesz wqybracjeszcze np geodezje i kartografie
architektura... powiem Ci, ze jesli chcesz na to isc to zapisz sie na dodatkowe zajecia z rysunku. Każda szkola robi przed studiami egzamin z rysuku i trzeba sobie wprawic rękę pod czujnym okiem kogos kto sie na tym zna.
Oczywiscie przydalaby sie matura z matmy


a i licz sie z tym, że nauka na politechnice wiąże się z dobrą znajomością matmy, fizyki itp. I oczywscie korzysta sie z wielu programow komputerowych, tak wiec mysle, ze to, że interesujesz sie komputerami moze Ci sie naprawde przydac
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.

Edytowane przez DontSaySorry
Czas edycji: 2009-11-14 o 15:07
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 15:08   #10
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Kierunek studiow ?

Co do wszelakich studiów artystycznych to talent jest niestety podstawą. Całe życie pluję sobie w brodę, że nie zaczęłam się w tym kierunku rozwijać odpowiednio wcześnie, bo może by coś z tego było. Rysować niestety nie potrafię. A przynajmniej nie w stopniu pozwalających na zajmowanie się tym zawodowo :P Inna sprawa, że prawdziwy talent zawsze wyjdzie, znam dziewczyny które zaczynały rysować/malować w gimnazjum, a są naprawdę niezłe. Musisz obiektywnie ocenić swoje zdolności manualne, poczucie estetyki itp. Kurs na pewno dużo by Ci dał, ale na efekty musiałabyś poczekać i dać siebie wszystko. Jeśli Ci zależy - próbuj!
Geografia i majca dają Ci też dużo możliwości jeśli chodzi o wybór kierunku studiów, sprawdź ofertę uczelni, które bierzesz pod uwagę, może trafisz na coś, co Cię zainteresuje. Ja właśnie tym sposobem w środku II klasy LO wybrałam wymarzony kierunek i teraz robię wszystko, żeby się tam dostać (matura 2010...)
Przez to, co napisałaś o umiarkowanym zainteresowaniu komputerami, wydaje mi się, że mogłabym polecić Ci kierunek EPI na UJ - ale nie wiem, skąd jesteś i czy ta uczelnia wchodzi w rachubę. Mieliśmy ostatnio w szkole prezentację na ten temat i takie studia są dość świeżą rzeczą, a i można uczyć się także na innym kierunku, jeśli sprecyzujesz swoje zainteresowania Albo uczestniczyć równolegle w jakimś właśnie kursie rysunku.

Powodzenia
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 15:31   #11
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Kierunek studiow ?

a moze coś związanego z ekonomią?
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 15:36   #12
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kierunek studiow ?

Patrząc na Twoje przedmioty do matury, to wg. fajnym rozwiązaniem jest gospodarka przestrzenna (sama ją studiuję )
To takie połączenie projektowania, planowania, rysunku i matematyki z geografią itp.
Bardzo fajny kierunek związany z tym to także geodezja i kartografia. Więc jeśli lubisz polatać po dworze i polu, to jest to coś dla Ciebie
Później mi na myśl przychodzi architektura i urbanistyka.
Chociaż słyszałam, że co do tej ostatniej, to najlepiej trzeba mieć jakieś kursy rysunku pokończone, bo bez tego ciężko.
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 17:55   #13
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez maa20 Pokaż wiadomość
Noo tak, skupic sie na maturze.. ale chyba njapierw musze wiedziec z czego ja bede psiac tzn. jaki przedmiot mi sie przyda na studiach ;P
A moze zapisze sie na jakis kurs rysunku i po prostu tezn wykladowca mi pomoze, i podpowie czy choc troche sie do tego nadaje
A w jakim zawodzie bym mogla pracowac zeby polaczyc kilka moich zainteresowan?
pomoże technicznie ale jak się nie ma talentu to wałek to tak samo jak z graniem na skrzypcach... nie masz słuchu to nie będziesz grać
a co do przedmiotów to ja wiedziałam od 1 LO co będę zdawać tzn wiedziałam czego chcę... matma wiele drzwi otwiera... matma z fizyką jest przepustką na wszelkie politechniki i medyczne uczelnie, po takich będzie najwięcej pracy
__________________
"Livin' easy, lovin' free, season ticket, on a one - way ride
Askin' nothin', leave me be, takin' everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"


teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 19:23   #14
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: Kierunek studiow ?

Co do architektury i rysowania to wydaje mi się, że rysować powinnaś zacząć wcześniej... będzie trzeba tam na pewno jakąś teczke złożyć i moim zdaniem już powinnaś się tym zająć jeśli naprawdę interesuje Cię ten kierunek [ ja do liceum rok przygotowywałam teczke]
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 19:37   #15
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Kierunek studiow ?

Nasza prof. od rysunku powtarza, że talent jest dobry na ASP (archi wnętrz), my (politechnika) mamy ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć...
Tylko że ja nie studiuję archi (tak jak Dzikun jestem na gp). W mojej grupie są głównie ludzie, którzy talentu nie mają nic a nic i nie chodzili nigdy na kurs rysunku ale idzie nam całkiem dobrze Myślę, że powinnaś spróbować z tym kursem, przynajmniej przekonasz się czy to dla Ciebie, czy trzeba poszukać innego kierunku.
ksh pisała o ekonomii - to może być dobry pomysł Snowboard, taniec czy fotografia mogą pozostać Twoimi pasjami, a studia wybierz bardziej "życiowe"
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 21:10   #16
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Patrząc na Twoje przedmioty do matury, to wg. fajnym rozwiązaniem jest gospodarka przestrzenna (sama ją studiuję )
To takie połączenie projektowania, planowania, rysunku i matematyki z geografią itp.
Bardzo fajny kierunek związany z tym to także geodezja i kartografia. Więc jeśli lubisz polatać po dworze i polu, to jest to coś dla Ciebie
Później mi na myśl przychodzi architektura i urbanistyka.
Chociaż słyszałam, że co do tej ostatniej, to najlepiej trzeba mieć jakieś kursy rysunku pokończone, bo bez tego ciężko.
Chciałam się wypowiedzieć, przeglądałam posty i dotarłam do Twojego. Z ust mi wyjęłaś, a Dr Cuddy uzupełniła.

Dodam chyba tyle, że aby projektować wnętrza, wcale nie trzeba kończyć studiów kierunkowych, można zrobić kursy. I trzeba mieć przede wszystkim do tego dyg.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 21:32   #17
maa20
Raczkowanie
 
Avatar maa20
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Kierunek studiow ?

Dzieki za wszystkie wypowiedzi
Poszperam jeszcze w nijblizsze dni w necie i zoabczymy co znajde
Dzisiaj jajk jeszcze ogladalm to zainteresowala mnie grafika ;P w sumie jest to polaczenie fotografii, projektowania i komputerow.. co o tym myslicie?
maa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 22:53   #18
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez oluskaaa922 Pokaż wiadomość
wiesz, moja kolezanka wiaze swoja przyszlosc z architektura tez.. z tym, ze ona ma problem taki, ze nie ma w ogole obeznania w terenie.. nasze miasto jest male, a jak wejdziemy gdzies w jakies osiedle to ona nie wie, gdzie jest, gdzie isc i w ogole..;] a mysle, ze umijetnosc takiego obeznania w terenie, kierunków na architekturze jest wazna.. ale ona nie widzi w tym problemu.. ;] na rysunek chodzi dopiero od 2 miesiecy, co sobote, takze mysle, ze bys dala rade i tutaj nie chodzi za bardzo o meeega wielki talent plastyczny, ale pomyslowosc, kreatywnosc.. ;] niektorych rzeczy da sie (a nawet konieczne jest) wyuczyc;] zreszta teraz sa rozne programy komputerowe i na pewno wiele pracowni architektonicznych z takowych programów korzysta..
orientacja w terenie chyba nie jest konieczna do podjecia studiów na arch.


Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
teraz przyjmują na studia każdego nie ma nad czym płakać
zależy na jakie studia


Cytat:
Napisane przez oluskaaa922 Pokaż wiadomość
na byle jakie na pewno ;]
dokładnie.

Cytat:
Napisane przez maa20 Pokaż wiadomość
Noo tak, skupic sie na maturze.. ale chyba njapierw musze wiedziec z czego ja bede psiac tzn. jaki przedmiot mi sie przyda na studiach ;P
A moze zapisze sie na jakis kurs rysunku i po prostu tezn wykladowca mi pomoze, i podpowie czy choc troche sie do tego nadaje
A w jakim zawodzie bym mogla pracowac zeby polaczyc kilka moich zainteresowan?
to jest jakiś plan, ale chyba już za późno na lekcje rysunku

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Patrząc na Twoje przedmioty do matury, to wg. fajnym rozwiązaniem jest gospodarka przestrzenna (sama ją studiuję )
To takie połączenie projektowania, planowania, rysunku i matematyki z geografią itp.
Bardzo fajny kierunek związany z tym to także geodezja i kartografia. Więc jeśli lubisz polatać po dworze i polu, to jest to coś dla Ciebie
Później mi na myśl przychodzi architektura i urbanistyka.
Chociaż słyszałam, że co do tej ostatniej, to najlepiej trzeba mieć jakieś kursy rysunku pokończone, bo bez tego ciężko.
to samo miałam do powiedzenia : gospodarka przestrzenna i geodezja i kartografia.

Cytat:
Napisane przez maa20 Pokaż wiadomość
Dzieki za wszystkie wypowiedzi
Poszperam jeszcze w nijblizsze dni w necie i zoabczymy co znajde
Dzisiaj jajk jeszcze ogladalm to zainteresowala mnie grafika ;P w sumie jest to polaczenie fotografii, projektowania i komputerow.. co o tym myslicie?
ale komputerami interesujesz się na poziomie tworzenia strony na technologię inf. w html i obsługa podstawowych programów office, czy potrafisz coś więcej? bo to też jest ważne.
ludziom się wydaje, że jak znają paint, word, excel i umieją zrobić stronę w html to są mistrzami informatyki
a informatyka to przede wszystkim fizyka i matematyka.




jeśli lubisz matematykę i geografię (to zupełnie tak jak ja też jestem na mat-geo) to myślę, że gospodarka przestrzenna i geodezja będą idealne.

ja będę składała papiery właśnie na gp, geodezję, ale też geologię oraz oceanografię geologiczną. może to Ci coś podpowie.

http://www.tropiciel.maturzysty.pl/ <= tu poczytasz o kierunkach studiów. może coś Ci to pomoże
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 10:35   #19
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Kierunek studiow ?

A może budownictwo?

Widzę, że dużo ludzi poleca geodezję i kartografię jako ciekawy kierunek - niestety to bzdura.
I muszę powiedzieć że na geodezji wcale nie jest potrzebna geografia - no może na pierwszym roku. Później to już sama matematyka i sprawy elektroniczne.
A polatać sobie po polu może fajnie, ale nie w deszczu, śniegu i mrozie stać po 3 godziny na dachu.

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2009-11-15 o 10:37
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 11:43   #20
maa20
Raczkowanie
 
Avatar maa20
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Kierunek studiow ?

Geodezje mnie raczej nie ciagnie.
W ogole geografia mnie nie ciagnie. Pisalam, ze na mat-geo poszlam bardziej przez przypadek, a jak juz to raczej ze wzgledu na matematyke.
Co od informatyki to wiem, ze cos tam sama zorbie, wiecej niz inni. Ta str. internetowa to nie na informatyke, bo ta skonczyla sie w pierwszej klasie, no i nie robie ja w html-u. No ale co, programu nap pewno nie zrobie ani nic z tych rzeczy po po prostu nie mial mnei kto tego nauczyc ;P
Kurcze, teraz to juz sie pogubilam I juz kompletnie nie wiem, czego chce.
maa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 13:04   #21
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez maa20 Pokaż wiadomość
Geodezje mnie raczej nie ciagnie.
W ogole geografia mnie nie ciagnie. Pisalam, ze na mat-geo poszlam bardziej przez przypadek, a jak juz to raczej ze wzgledu na matematyke.
Co od informatyki to wiem, ze cos tam sama zorbie, wiecej niz inni. Ta str. internetowa to nie na informatyke, bo ta skonczyla sie w pierwszej klasie, no i nie robie ja w html-u. No ale co, programu nap pewno nie zrobie ani nic z tych rzeczy po po prostu nie mial mnei kto tego nauczyc ;P
Kurcze, teraz to juz sie pogubilam I juz kompletnie nie wiem, czego chce.
u mnie w liceum zrobili spotkanie z psychologiem, doradcą zawodowym, pozapraszali przedstawicieli uczelnie i każdy mógł się jakoś poradzić.. może zaproponuj żeby ściągnęli doradcę i może coś się wyjaśni
__________________
"Livin' easy, lovin' free, season ticket, on a one - way ride
Askin' nothin', leave me be, takin' everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I'd rather do
Goin' down, party time, My friends are gonna be there too
[...]"


teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 15:13   #22
maa20
Raczkowanie
 
Avatar maa20
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Kierunek studiow ?

Cytat:
Napisane przez teofano86 Pokaż wiadomość
u mnie w liceum zrobili spotkanie z psychologiem, doradcą zawodowym, pozapraszali przedstawicieli uczelnie i każdy mógł się jakoś poradzić.. może zaproponuj żeby ściągnęli doradcę i może coś się wyjaśni
Moze nie tyle zeby sciagneli do szkoly, ale sama sie moge do niego przejsc No i sie przejde, ciekawe co mi podpowie
A co do przedstawicieli uczelni, to tez u nas w szkole byli. Tylko, ze kazdy zachwalal tylko swoja uczelnie, wiec nic z tego nie wynioslam ;P
maa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 16:56   #23
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Kierunek studiow ?

niedawno powstał na wizażu wątek, w którym były linki do testów predyspozycji zawodowycg, ale teraz nie mogę go znaleźć
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 09:58   #24
Frizzelicious
Raczkowanie
 
Avatar Frizzelicious
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 360
Talking Dot.: Kierunek studiow ?

Witam ja studiuję architekturę i urbanistykę i osobiście gorąco polecam te studia

Jak każde oczywiście mają wady, jedna, uważam dośc ważna w samym podjęciu decyzji, jest fakt, iż są to kosztowne studia. Ja do tego jestem na wieczorowych więc już w ogóle Generalnie masa materiałów do kupienia i na początku przyrządów różnych, papierów itd. Z czasem coraz mniej..

Jeśli chodzi o kwestię rysunku.. przygotowania u profesorów politechniki są zawsze, sądzę na większości uczelni, na mojej były i są nadal. Ja chodziłam na rysunek do kobitki która ukończyła ASP i powiem tak, szczerze, jak kumasz czaczę choc trochę, to sobie poradzisz, byle bys chodziła do kogoś sensownego, że czegoś Cię nauczy ale jak nic a nic, to idź właśnie do kogoś kto przygotowuje do rysunku stricte technicznego. I nie mowa jest tutaj o typowym rysunku technicznym, ale o odpowiednim rysowaniu, perspektywa, horyzont, proporcje, wyznaczanie tego itp. Taki malarski rysunek aspowski różni się od rys politechnicznego.
Najlepiej jakbyś w bardzo niedługim czasie zabrała się za te korki i poszła na pare zajęc do kogoś, kto by Ci najzwyczajniej powiedział, czy się do tego nadajesz, czy nie, ale zrób to niedługo
Przeczytałam o jakiejś teczce, którą trzeba składa, jeśli chodzi o politechnikę, to pierwsze słyszę - a uczelnie plastyczne prywatne, owszem.

Jeśli chodzi o talent, to powiem Ci tak... znam wielu, którzy rysowac nie rysują rewelacyjnie, aż gały wychodzą.. a studiują architekturę Zresztą, rysunek ciągnie się przez całe studia, zawsze ktoś Ci pomoże, a z biegiem czasu samemu się człowiek uczy wielu rzeczy

Jakbyś miała jakiś stos pytań, zapraszam na PW postaram się rozjaśnic co się da
__________________
powrót na BLOGA

http://frizzelicious.blogspot.com/


"Życie jest jak pudełko czekoladek..."
i w pewnym sensie za to właśnie je kocham..




Edytowane przez Frizzelicious
Czas edycji: 2009-11-16 o 10:01
Frizzelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.