Co robie nie tak?! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 20:16   #121
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
skóra nie nadąży - tak mi się wydaje. ja mam za dużo skóry i piersi mi obwisły, mimo, że 15 kg w aż 4 miesiące zrzucałam i ćwiczyłam. gdybym schudła to w 2 miesiące to myślę, że skóry byłoby za dużo.

ale da się, cóż. w the biggest loser zrzucają 60 kg w 4 miesiące. ale przestają pokazywać ich w bieliźnie. z jakiegos powodu
to prawda, ale na diecie niskoweglowodanowej spada duzo wody i uszczuplone sa zapasy glikogenu, stad duzy spadek wagi.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:19   #122
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
to prawda, ale na diecie niskoweglowodanowej spada duzo wody i uszczuplone sa zapasy glikogenu, stad duzy spadek wagi.
Masz jakiś link do tego uszczuplonego glikogenu? Już parę razy ktoś napisał o tym.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:20   #123
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Tylko że jest to problem estetyczny nie zdrowotny?
tak-skóra tak
ale zrzucenie nagle takiej ilości tłuszczu jest szokiem.

powodzenia i naprawdę gratuluję, że tak szybko Ci spada waga
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:24   #124
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
tak-skóra tak
ale zrzucenie nagle takiej ilości tłuszczu jest szokiem.

powodzenia i naprawdę gratuluję, że tak szybko Ci spada waga
Tylko nie wiadomo w ilu % to jest tłuszcz a w ilu % woda, dobrze mieć jakiś przyrząd do badania kompozycji. U mnie to był szok psychiczny że tyle tak szybko zrzuciłem, i zobaczyłem że to działa
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:31   #125
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Tylko nie wiadomo w ilu % to jest tłuszcz a w ilu % woda, dobrze mieć jakiś przyrząd do badania kompozycji. U mnie to był szok psychiczny że tyle tak szybko zrzuciłem, i zobaczyłem że to działa
mi na dukanie też w pierwsze 5 dni spadło 2,5 kg. a teraz już z 0,7 tygodniowo ale mi to pasuje
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:36   #126
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Liquefy, ok już coś znalazłem.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:38   #127
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Liquefy, ok już coś znalazłem.
podeślij jeśli możesz,też chętnie poczytam
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 20:40   #128
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Masz jakiś link do tego uszczuplonego glikogenu? Już parę razy ktoś napisał o tym.
nie mam, ale to w miare logiczne: węglowodany uzupelniaja glikogen w miesniach i wątrobie. jeżeli ich nie dostarczamy zapasy glikogenu sa zużywane. ponadto glikogen wiąże wodę.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 20:44   #129
marysia1189
Raczkowanie
 
Avatar marysia1189
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość

Gratuluję spadków

W mojej diecie słodyczami są owoce, miód i gorzka czekolada(która dla mnie gorzka to jest tylko z nazwy)

Ja nie mam za wiele skóry. Z tego co widzę, po ciąży próbujesz wrócić do formy?
Po ciąży, już brzuch sobie odpuściłam, bo mu to chyba naprawdę nic nie pomoże, ale zauważyłam, że na udach zrobił mi się nadmiar skóry mimo, że naprawdę utrzymuję w miarę przyzwoite tempo spadu wagi...czego nie jestem w stanie pojąć.
__________________
15.10.2011 - (-24kg)

15.02.2012 - (+4kg)

od kwietnia cd. Jeszcze "tylko" 19kg damy radę
marysia1189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 21:12   #130
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
nie mam, ale to w miare logiczne: węglowodany uzupelniaja glikogen w miesniach i wątrobie. jeżeli ich nie dostarczamy zapasy glikogenu sa zużywane. ponadto glikogen wiąże wodę.
Ok ok, ale istnieje takie coś jak glukoneogeneza która może to uzupełnić i tym się do tej pory sugerowałem. Badam teren.
Fakt, ale główny spadek wody jest jednak spowodowany innymi mechanizmami.

tchnienie-wiatru

Cytat:
with the caveat that anaerobic performance (ie, weight lifting or sprinting) may be limited by lower-muscle glycogen concentrations.
http://www.ajcn.org/content/86/2/276.full

póki co to znalazłem .

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
nie mam, ale to w miare logiczne: węglowodany uzupelniaja glikogen w miesniach i wątrobie. jeżeli ich nie dostarczamy zapasy glikogenu sa zużywane. ponadto glikogen wiąże wodę.
Ok już poznałem ten mechanizm

Mniejsza ilość glikogenu w mięśniach, przy dietach nisko-węglowodanowych jest spowodowane mechanizmami allosterycznymi.
Tzn. Zmniejszona koncentracja insuliny we krwi(tak jak to jest przy dietach ubogich w węglowodany) powoduję zmniejszenie aktywności enzymów biorących udział w glikogenogenezie. Wysoki poziom insuliny hamuję glikogenolizę(czyli rozkład glikogenu) a stymuluję glikogenogenezę.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 22:28   #131
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Ok ok, ale istnieje takie coś jak glukoneogeneza która może to uzupełnić i tym się do tej pory sugerowałem. Badam teren.
Fakt, ale główny spadek wody jest jednak spowodowany innymi mechanizmami.

tchnienie-wiatru

http://www.ajcn.org/content/86/2/276.full

póki co to znalazłem .

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------



Ok już poznałem ten mechanizm

Mniejsza ilość glikogenu w mięśniach, przy dietach nisko-węglowodanowych jest spowodowane mechanizmami allosterycznymi.
Tzn. Zmniejszona koncentracja insuliny we krwi(tak jak to jest przy dietach ubogich w węglowodany) powoduję zmniejszenie aktywności enzymów biorących udział w glikogenogenezie. Wysoki poziom insuliny hamuję glikogenolizę(czyli rozkład glikogenu) a stymuluję glikogenogenezę.
tak wlasnie jest. insulina powoduje magazynowanie glikgenu, a glukagon jego rozkład. dobrze wiedzieć dokładnie
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 22:41   #132
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
tak wlasnie jest. insulina powoduje magazynowanie glikgenu, a glukagon jego rozkład. dobrze wiedzieć dokładnie
Nom tak

Do tej pory myślałem że przy małym dowozie węgli, glukoza jest tworzona w glukoneogenezie i jest magazynowana(i pewnie jest). No i na nisko-węgl. glikogen podczas wysiłku jest oszczędzany bo większość paliwa idzie z tłuszczy. Myślałem że glikogen jest bez zmian ilościowych. Człowiek uczy się przez całe życie Fajnie że mnie pod-stymulowałaś do dowiedzenia się czegoś nowego
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 23:17   #133
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Nom tak

Do tej pory myślałem że przy małym dowozie węgli, glukoza jest tworzona w glukoneogenezie i jest magazynowana(i pewnie jest). No i na nisko-węgl. glikogen podczas wysiłku jest oszczędzany bo większość paliwa idzie z tłuszczy. Myślałem że glikogen jest bez zmian ilościowych. Człowiek uczy się przez całe życie Fajnie że mnie pod-stymulowałaś do dowiedzenia się czegoś nowego
widze, że wiedzę masz sporą, fajnie, potrzeba na wizażowej dietetyce osób, ktore naprawde sie tym interesują
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 08:28   #134
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
tak wlasnie jest. insulina powoduje magazynowanie glikgenu, a glukagon jego rozkład. dobrze wiedzieć dokładnie
Wrócę do tego bo nie do końca tak jest z tym glukagonem, chyba że źle interpretuję. Bo interpretuję to tak że insulina idzie w dół a glukagon w góre. Gdy by tak było to by rozpuścił wszystko

To działa na zasadzie allosterycznej tzn taka homeostaza. Np. jak spożywamy dużo cholesterolu w diecie, organizm zmniejsza syntezę cholesterolu. To jest homeostaza, po co ma się męczyć i produkować coś co dostaję z źródeł zewnętrznych. Tak samo z glikogenem. Tylko sprawa jest tutaj bardziej skomplikowana niż z cholesterolem. Przy dietach gdzie źródło energii idzie z tłuszczy już nie potrzebne są takie ilości glukozy, prawdopodobnie stąd zmniejszone zapotrzebowanie na magazyny tego składnika. Homeostaza pyta, bo po co? to by było mało gospodarne. I to też działa na na inne źródło zmagazynowanej energii, tłuszczu. Skoro dostarczamy odpowiednią ilość tłuszczy w diecie organizm przestaję gromadzić tłuszcz.:

Biochemia Harpera: Stan odżywienia reguluję lipogenezę, Rozdz. 23 str. 245

"Wiele zwierząt magazynuje nadmiar węglowodanów w postaci tłuszczu, aby przetrwać okresy niedoboru kalorycznego, takie jak głód, hibernacja, oraz aby zagwarantować sobie dostarczenie użytecznej energii pomiędzy posiłkami, co dotyczy zwierząt-także człowieka-spożywających pokarm w formie oddzielonych w czasie....Stan odżywiania organizmu jest głównym czynnikiem regulującym szybkość lipogeneze. I tak, szybkość ta jest większa u dobrze odżywiającego się zwierzącia, którego dieta zawiera dużo węglowodanów. Zmniejsza się w a)warunkach ograniczonego dostarczania pokarmu, b) diety bogatotłuszczowej c) lub gdy występuję niedobór insuliny, jak to jest w przypadku cukrzycy...."
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 10:20   #135
marysia1189
Raczkowanie
 
Avatar marysia1189
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Co robie nie tak?!

Wiecie co, piszcie językiem zrozumiałym dla normalnych ludzi Bo ja nic nie rozumiem
__________________
15.10.2011 - (-24kg)

15.02.2012 - (+4kg)

od kwietnia cd. Jeszcze "tylko" 19kg damy radę
marysia1189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 13:14   #136
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Gdy organizm gdy przestawia się na spalanie tłuszczy, ciągnie to za sobą wiele zmian. Głównie o to chodzi. Adaptuję się do tego
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:35   #137
Panadol
Raczkowanie
 
Avatar Panadol
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 99
Dot.: Co robie nie tak?!

Edo, przeczytalam to co na swoim blogu napisales i to co napisales tutaj wyzej, dotarlo do mojej mozgownicy, ale mam pytanie i to pewnie naiwne (:
Przez caly dzien posilki bialkowo-tluszczowe, a na wieczor weglowodany, ale jakie (O_o) Nalezy dbac o stosunek BTW, ale to W rowna sie weglowodany proste czy zlozone, czy na przyklad zlozone i owoce Ciagle mam niejasnosc w tej kwestii i nie wiedziec daczego, nie jest to dla mnie oczywiste No i warzywa to tez weglowadany, czyli mam rozumiec, ze nie jesz ich w ciagu dnia?
I tak sobie mysle, jak sie w takim razie odniesc do posilkow po i przed treningiem. Skoro zaraz po mam zjesc np. banana, a za chwile np. ryz brazowy/makaron razowy z ryba/kurczakiem, to nie dam rady tego wszystkiego pogodzic Czyli jesli chce sie przezucic na Twoj sposob komponowania posilkow (a chce to zrobic, zeby sprawdzic to na sobie), to co w takim razie z posilkami okolotrenigowymi. Na watku 'co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?' krzycza, ze weglowodany i bialko po jestem kompletnie w czarnej d....e z tym wszystkim, a chce i zalezy mi bardzo na dobrym odzywianiu sie.

Edytowane przez Panadol
Czas edycji: 2011-05-09 o 16:41
Panadol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:04   #138
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Panadol Pokaż wiadomość
Edo, przeczytalam to co na swoim blogu napisales i to co napisales tutaj wyzej, dotarlo do mojej mozgownicy, ale mam pytanie i to pewnie naiwne (:
Przez caly dzien posilki bialkowo-tluszczowe, a na wieczor weglowodany, ale jakie (O_o) Nalezy dbac o stosunek BTW, ale to W rowna sie weglowodany proste czy zlozone, czy na przyklad zlozone i owoce Ciagle mam niejasnosc w tej kwestii i nie wiedziec daczego, nie jest to dla mnie oczywiste No i warzywa to tez weglowadany, czyli mam rozumiec, ze nie jesz ich w ciagu dnia?
I tak sobie mysle, jak sie w takim razie odniesc do posilkow po i przed treningiem. Skoro zaraz po mam zjesc np. banana, a za chwile np. ryz brazowy/makaron razowy z ryba/kurczakiem, to nie dam rady tego wszystkiego pogodzic Czyli jesli chce sie przezucic na Twoj sposob komponowania posilkow (a chce to zrobic, zeby sprawdzic to na sobie), to co w takim razie z posilkami okolotrenigowymi. Na watku 'co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?' krzycza, ze weglowodany i bialko po jestem kompletnie w czarnej d....e z tym wszystkim, a chce i zalezy mi bardzo na dobrym odzywianiu sie.
Jeżeli spożywasz mało ww podczas dnia i o jednej porze, czyli wieczorem, to musisz sama dojść jakie węglowodany Ci odpowiadają. Zasada jest jedna: Źródło węglowodanów musi być pełnowartościowe! tzn z naturalnego źródła i w takiej postaci w jakiej występuję w naturze. Warzywa,owoce, surowy miód, ryż pełny(nie biały rafinowany,polerowany) itd.

Możesz w sumie sałatkę warzywną w środku dnia + oliwe z oliwek albo olej kokosowy.
Tutaj masz listę warzyw sałatkowych z niską zawartością ww a bogatych odżywczo:

SaladVeg.jpg

Po treningu tak, białka + węglowodany bo trzeba podstymulować trochę insule by zatrzymać procesy kataboliczne.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 17:28   #139
Panadol
Raczkowanie
 
Avatar Panadol
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 99
Dot.: Co robie nie tak?!

Dziekuje za odpowiedz (: Czyli jesli np. dzisiaj trening silowy bede robic o 14, to po mam zjesc balko+wegle, ale wtedy zadasa, ze wegle na wieczor, a balko-tluszcz w ciagu dnia nie bedzie wcielona w zycie (:
Ja juz jestem chyba upierdliwa Prosze o cierpliwosc.
Panadol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 17:35   #140
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Co robie nie tak?!

Cytat:
Napisane przez Panadol Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz (: Czyli jesli np. dzisiaj trening silowy bede robic o 14, to po mam zjesc balko+wegle, ale wtedy zadasa, ze wegle na wieczor, a balko-tluszcz w ciagu dnia nie bedzie wcielona w zycie (:
Ja juz jestem chyba upierdliwa Prosze o cierpliwosc.
Nie bój drzemie we mnie słowiańska uprzejmość

Ok wytłumaczę Ci to:

białkowo-tłuszczowe posiłki przez cały dzień i węglowodany na noc.
To jest taki schemat normalny ale gdy ćwiczymy wprowadzamy "stres" dla organizmu który wymaga dodatkowej roboty.
Inaczej organizm reaguję po posiłku a inaczej po posiłku i po wysiłku. Rozumiesz?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:19   #141
Panadol
Raczkowanie
 
Avatar Panadol
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 99
Dot.: Co robie nie tak?!

Daga rozumieć Dzieki!

Tez mam w sobie sporo slowianskiej duszy i ogromny sentyment do Bieszczad, z ktorych pochodze (:

Edytowane przez Panadol
Czas edycji: 2011-05-09 o 18:22
Panadol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.