żółknięcie sukni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-11, 17:24   #1
hoya11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3

żółknięcie sukni


Witam serdecznie,
dziewczyny pomóżcie! Wychodzę za mąż w sierpniu. Bardzo spodobała mi się suknia Pronovias Daven. Wymarzona dla mnie, oprócz ceny:/ W salonie kosztuje ponad 4 tysiące i po prostu mnie na taką nie stać. Wypatrzyłam jednak taką samą, używaną na allegro i zastanawiam się poważnie nad jej kupnem. Boję się jednak, że może zżółknąć!! Osoba od której chce ją kupić ma ją juz od sierpnie. Wiec suknia będzie wisiałą w szafie cały rok. Wiecie jak zachowa się koronka?? Może zżółknąć? a co z welonami?? Welon ja zżółknie to pół biedy, można kupić nowy, ale nie suknia za 4 tysiące!! ZAstanawiam się nad uszyciem takiej u krawcowej, ale boję się, że krawcowa nię będzie w stanie odwzorować kroju sukni i będę tylko gorzko rozczarowana i żałowała swojej decyzji...ciężki los kobiety. pozdrawiam i poradzcie mi
hoya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 21:28   #2
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: żółknięcie sukni

Cytat:
Napisane przez hoya11 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
dziewczyny pomóżcie! Wychodzę za mąż w sierpniu. Bardzo spodobała mi się suknia Pronovias Daven. Wymarzona dla mnie, oprócz ceny:/ W salonie kosztuje ponad 4 tysiące i po prostu mnie na taką nie stać. Wypatrzyłam jednak taką samą, używaną na allegro i zastanawiam się poważnie nad jej kupnem. Boję się jednak, że może zżółknąć!! Osoba od której chce ją kupić ma ją juz od sierpnie. Wiec suknia będzie wisiałą w szafie cały rok. Wiecie jak zachowa się koronka?? Może zżółknąć? a co z welonami?? Welon ja zżółknie to pół biedy, można kupić nowy, ale nie suknia za 4 tysiące!! ZAstanawiam się nad uszyciem takiej u krawcowej, ale boję się, że krawcowa nię będzie w stanie odwzorować kroju sukni i będę tylko gorzko rozczarowana i żałowała swojej decyzji...ciężki los kobiety. pozdrawiam i poradzcie mi
Bez przesady, nie zżółknie przez rok, co innego gdyby wisiała w szafie 12 lat. Poza tym w salonach też są zeszłoroczne kolekcje i jakoś się sprzedają, nikt był żółtka nie kupił.

Jesli będzie zamknięta w czystym pokrowcu to nic jej się nie staniee, poza tym przed samym ślubem oddaj ją jeszcze raz do pralni i cześć. Będzie ja nowa.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:05   #3
madzikownia
Raczkowanie
 
Avatar madzikownia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 349
Wyślij wiadomość przez MSN do madzikownia
Dot.: żółknięcie sukni

Cytat:
Napisane przez hoya11 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
dziewczyny pomóżcie! Wychodzę za mąż w sierpniu. Bardzo spodobała mi się suknia Pronovias Daven. Wymarzona dla mnie, oprócz ceny:/ W salonie kosztuje ponad 4 tysiące i po prostu mnie na taką nie stać. Wypatrzyłam jednak taką samą, używaną na allegro i zastanawiam się poważnie nad jej kupnem. Boję się jednak, że może zżółknąć!! Osoba od której chce ją kupić ma ją juz od sierpnie. Wiec suknia będzie wisiałą w szafie cały rok. Wiecie jak zachowa się koronka?? Może zżółknąć? a co z welonami?? Welon ja zżółknie to pół biedy, można kupić nowy, ale nie suknia za 4 tysiące!! ZAstanawiam się nad uszyciem takiej u krawcowej, ale boję się, że krawcowa nię będzie w stanie odwzorować kroju sukni i będę tylko gorzko rozczarowana i żałowała swojej decyzji...ciężki los kobiety. pozdrawiam i poradzcie mi
Ja mam podobny problem kupilam sukienke w kwietniu2008 a slub mam we wrzesniu 2009 r co jakis czas zagladam do niej ale jak narazie nic sie nie dzieje. Moja przyszla szwagierka ma swoja suknie juz kila lat i nic z nia sie nie dzieje
madzikownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 23:20   #4
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: żółknięcie sukni

Z suknią na pewno nic się nie stanie natomiast welon trafi szlag - zżółknie i poszarzeje a welony do prania się nie nadają(tracą sztywność)
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 10:22   #5
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: żółknięcie sukni

Sukienka powinna oddychac bo moze stechnac troszeczke, Jak masz taka mozliwosc to powies ja w materialowym pokrowcu. Ja wykorzystalam do tego wielka poszwe na kordłe. Biala, bawełniana, od srodka psiknij perfumami ale bron Boze na sukienke tylko na poszwe. I nic sie nie martw, przezyje .
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 13:03   #6
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: żółknięcie sukni

dobrze wiedzieć Wasze rady są nieocenione czasem
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 17:33   #7
justenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 88
Dot.: żółknięcie sukni

Cytat:
Napisane przez hoya11 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
dziewczyny pomóżcie! Wychodzę za mąż w sierpniu. Bardzo spodobała mi się suknia Pronovias Daven. Wymarzona dla mnie, oprócz ceny:/ W salonie kosztuje ponad 4 tysiące i po prostu mnie na taką nie stać. Wypatrzyłam jednak taką samą, używaną na allegro i zastanawiam się poważnie nad jej kupnem. Boję się jednak, że może zżółknąć!! Osoba od której chce ją kupić ma ją juz od sierpnie. Wiec suknia będzie wisiałą w szafie cały rok. Wiecie jak zachowa się koronka?? Może zżółknąć? a co z welonami?? Welon ja zżółknie to pół biedy, można kupić nowy, ale nie suknia za 4 tysiące!! ZAstanawiam się nad uszyciem takiej u krawcowej, ale boję się, że krawcowa nię będzie w stanie odwzorować kroju sukni i będę tylko gorzko rozczarowana i żałowała swojej decyzji...ciężki los kobiety. pozdrawiam i poradzcie mi
nie bój żaby własnie te suknie kosztuja takie krocie, bo szyte są z materiałów najwyższej jakości. Tańsze materiały mogą mieć tendencję do żółknięcia po jakimś czasie, ale nie tkaniny, z których szyte są kiecki prnoviasa. Ja sama odkupiłam używaną sukienkę, z kolekcji z 2007 (margarett, nie pronovias) i zamierzam dać ją do odświeżenia, ale jeśli chodzi o kolor to jest jak nowa w salonie. Co do szycia,zalezy jaką krwacową wybierzesz, ale ryzyko jest, że kopia będzie sie różnić od oryginału,choćby ze względu na materiał właśnie.
justenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 11:10   #8
katariiina
Przyczajenie
 
Avatar katariiina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 14
Dot.: żółknięcie sukni

suknia spokojnie wytrzyma do ślubu, nie martw się
wiem po sobie, bo swoją slubną kupiłam w listopadzie na wrześniowy ślub. nic się jej nie stało, choc tez trochę siałam panikę, bo przeczytaniu wątku na ten temat na jednym z forów (pojawiły się tak opinie, że materiał może żżółknąć w przypadku przechowywania sukni w plastikowym worku, a tak własnie odebrałam kieckę z salonu. czym prędzej zakupiłam płócienny, biały pokrowiec)

ale ma inny dylemat, o którym wspomne przy okazji, bo pasuje do wątku. od mojego slubu minęło już dokładnie 1 rok i 8 m-cy, przez ten czas nosiłam sie z zamiarem sprzedaży sukni, ale jakoś nie mogłam się do tego zabrać. w końcu zamieściłam ją na jednej ze stron i niedawno pojawił sie jakis odew, tj. chętna osoba chce ja przymierzyć. nadmienię, że od czasu wesela i uprania sukni po nim, wpakowałam ja do tego samego pokrowca i tak wisiała w szafie, nie zaglądałam do niej zupełnie. w ogłoszeniu o sprzedazy zamieściłam fotki z wesela. gdy odezwała się do mnei taka chętna do przymairki dziewczyna, postanowilam suknie wyciagnac i zobaczyc jak sie ma. jakież było moje zdziwienie!!! suknia nie zżółkła, ale aplikacje na niej (cos jak masa perłowa) zrobiły się mocno beżowe! cały entuzjazm momentalnie ze mnie zszedł, strasznie się zdenerwowałam, bo to nie była tania suknia, pochodzi z La sposa, więc nawet przez mysl mi nie przeszło, że cos takiego moze meic miejsce... szczescie w nieszczesciu w sumie, bo gorzej gdyby to dosieglo sam material, a aplikacje nie sa liczne, idą w odcieciu pod biustem i licze, ze po prostu bedzie mozna je wymienic...
katariiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 12:10   #9
sammi24
Zadomowienie
 
Avatar sammi24
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 677
Dot.: żółknięcie sukni

Ja potwierdzę słowa w wyżej wymienionych postach - nie przejmuj się na zapas suknia tej marki jest skrojona z zapewne wysokiej jakości materiałów, dlatego zżółknąć nie powinna. Potwierdzam radę powyżej - podstawa to trzymać suknię w przewiewnym, białym pokrowcu/poszwie.
Ja sama trzymałam swoją suknię kilka miesięcy przed ślubem w ten sposób. Z tym, że leżała ona na łóżku, w wolnym, niezajętym przez nikogo pokoju w domu rodziców i właśnie w poszwie od kołdry suknię dostałam w pokrowcu firmowym ale od strony zasuwaka był z plastiku dlatego na dłuższa metę z niego zrezygnowałam.
Na chwilę obecną suknia leży już w tym pokrowcu, a od ślubu minęło 1,5 roku moja była tym bardziej narażona na zżółknięcie, bo cały dół jest z kilku warstw tiulu, a on ponoć szybko się utlenia (= żółknie). Do tej pory suknia jednak jest w takim stanie w jakim ją kupiłam
Dodam jeszcze, że suknia nie powinna wisieć w miejscu, gdzie dopadłyby ją promienie słoneczne, co więcej, ja co jakiś czas od samej nowości po dziś dzień trzymając suknię za wieszak w pokrowcu wietrzę przy oknie przez chwilę - nie leży w wilgotnym powietrzu ale to tak dla pewności
sammi24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 14:56   #10
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: żółknięcie sukni

chyba, że sukienka jest z jedwabiu, wtedy zżółknie na 100% i marka sukienki nie ma tu nic do rzeczy.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.