Stediril 30- co sądzicie o tych tabletkach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-30, 16:51   #1
Ilonaa
Raczkowanie
 
Avatar Ilonaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 59

Stediril 30- co sądzicie o tych tabletkach?


Biore je od marca wczesniej bralam microgynon, ale bylo mi po nich niedobrze szczegolnie wieczorem i jakos czulam ze przytylam i to sporoZanim zaczelam zazywac tabletki antykoncepcyjne wazylam 48kg a teraz(od1,5r)ok55kg i waga sie waha tak o 2-3 kg.Slyszalam, ze Stediril 30 sa najstarszymi tabletkami antykoncepcyjnymi i mozliwe, ze sa bardzo szkodliweCena tez dala mi do myslenia tylko 2.90!-fakt ze sa refundowane.W porownaniu z tabletkami Harmotetr za 30zl roznica jest niebagatelna-one byly exstra, ale niestety jak na dluzsza mete to za drogie.
Poprostu napiszcie CO SADZICIE O tabletkach STEDIRIL30 Pozdrawiam serdecznie
__________________
ilonkasz
Ilonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:43   #2
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

ja kupilam stediril 30 za 1,80 zl kosztowal 2,80 zl ale w aptece tej oddaja 1 zl za recepte na mnie dziala extra, zadnych skutkow ubocznych. polecil mi go lekarz prywatny ktory ma opinie najlepszego na dolnym slasku pozdrawiam.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:48   #3
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Biore je od ponad miesiąca i zgadzam się - żadnych skutkow ubocznych. Po innych tabletkach tyłam, a po tych wcale. Jestem zadowolona, poza tym są refundowane
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 17:04   #4
benia70
Raczkowanie
 
Avatar benia70
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 412
GG do benia70
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Brałam je też i to przez około 3 lata. Faktycznie czułam sie bardzo dobrze, żadnych efektów nieporządanych. No i cena super!
benia70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 18:33   #5
barbi20
BAN stały
 
Avatar barbi20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 156
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

.

Edytowane przez barbi20
Czas edycji: 2007-10-27 o 00:26
barbi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 18:42   #6
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

ja brałam przez 4 miesiące i musiałam przestać. miałam jakieś dziwne doły i generalnie źle się po nich czułam. ponadto lekarz, do którego chodzę od niedawna powiedział, że jedyną zaletą tych tabletek jest ich niska cena, poza tym są "stare" a tabletki też się udoskonala.
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 21:42   #7
morella
Rozeznanie
 
Avatar morella
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 775
GG do morella
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Ja kończę trzecie opakowanie i jest wszystko ok. I cena cudowna, a kiedyś rujnowałam się na Logest.I jak z Logestu zmieniłam na Stediril to żadnej różnicy nie zauważyłam,czuję się i wyglądam tak samo.
__________________
Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail
morella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-08, 09:29   #8
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Porównaj skład ubu tych tabletek..sa identyczne..to ten sam preparat tylko pod inna nazwa..Oba I generacji (najstarsze) oba leki zawieraja 0,03 mg ethynyloestradiolu i 0,15 mg lewonorgestrelu..
Mamy piekny efekt placebo
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 09:32   #9
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Mnie ginekolog mówila, ze one wcale nie sa najstarsze, tylko sa tabletkami średniej (II) generacji, tak samo jak np. Cilest.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 17:09   #10
Ilonaa
Raczkowanie
 
Avatar Ilonaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 59
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

myslalam ze juz mi nikt nie odpisze z gory dziekuje za wszystkie opinie na razie nie zamierzam zmieniac tabletek w koncu wszystkie na swoj sposob szkodza pozdrawiam papa
__________________
ilonkasz
Ilonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 17:45   #11
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez Ilonaa
w koncu wszystkie na swoj sposob szkodza
Kłóciłabym się
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-08, 19:07   #12
davi
BAN stały
 
Avatar davi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 304
GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi
Cool Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

A da sie je kupic bez recepty?
davi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 19:11   #13
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez davi
A da sie je kupic bez recepty?
Chyba żartujesz To normalne tabletki antykoncepcyjne, więc nie można ich kupować bez recepty, choćby nie wiem jak tanie były.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 19:21   #14
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Oba I generacji (najstarsze) oba leki zawieraja 0,03 mg ethynyloestradiolu i 0,15 mg lewonorgestrelu..

Tabletki I generacji zostały wycofane ze sprzedaży. Steridil jest tabletką II generacji. Gdzieś czytałam artykuł że właśnie te tablety są najbezpieczniejsze. Właśnie dlatego, ze powodują najmniej skutków ubocznych, prawie nie ma komplikacji przy ich braniu. W przeciwieństwie do III i o zgrozo IV generacji. Te ostatnie wogóle nie zostawy podobno wprowadzone do sprzedaży w USA właśnie przez to, ze powodowały wysoką liuczbę zgonów i masę powikłań. Mogę się mylić i coś sie zmieniło od czasu, kiedy czytałam ten artykuł, ale wydaje mi się ze tak właśnie było
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 19:46   #15
kotowiec
BAN stały
 
Avatar kotowiec
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 87
GG do kotowiec
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

biore stediril30 od 5 misiecy i musze przyznac ze przytyłam conajmniej 5 kg....zadnych innych skutków ubocznych nie zauwazyłam
kotowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 20:12   #16
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Ja biorę Rigevidon. skłąd dokładnie ten sam, tylko cena troche wyższa i też wszytsko ok po nim
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 11:44   #17
bubastis
Raczkowanie
 
Avatar bubastis
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 168
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Witam
Też biorę Stediril30, od 3 lat Początkowo brałam Novynette (tylko 3 opakowania) ale poprosiłam ginekologa o jakieś tańsze I byłam przerażona, że aż takie tanie, czy na pewno będą skuteczne itp. I 3 lata mijają, w ciążę nie zaszłam i żadne skutki uboczne u mnie nie wystąpiły
bubastis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:43   #18
Katrinp19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

PROSZE PRZECZYTAJCIE DOTYCZY Stediril 30
Witajcie dziewczyny !!
To co teraz napisze chciałabym abyście wzięły sobie to do serca albo jeśli nie uwierzycie mi w to co mnie spotkało to udajcie się do innego lekarza chociaż raz moze warto by było nawet zapłacić za wizyte u prywatnego ginekologa aby miec pewność.Zaczne od tego że jakies 3 lata temu zaczęłam od Diane 12, następnie po długim czasie jak udałam się do lekarki po coś lepszego i bardziej pewnego przepisała mi właśnie to "cholerne" Stediril 30...
Pewnego dnia cos mnie pokusiło aby iść się pożądnie przebadać bo niebardzo ufałam lekarce w osiedlowej przychodni, więc dałam się do prywatnej poradni i usłyszałam kilka najpierw niemiłych słów (odnośnie kto mi przepisał lek o starej generacji, który powoduje zakrzep krwi, czyli doprowadza do niekrążenia i nagłej śmierci) po czym wytłumaczenie co to za lek.Zazwyczaj przepisywany jest dziewczyną które już rodziły i nie chciałyby zajść po raz 2 w ciąże.
Lekarka odstawiła mi na 3 miesiące tabletki aż będe miała swój własny naturalny okres.Odrazu po odstawieniu dostałam,trwał 3 dni.Następnie przez 3 miesiące nie miałam okresu, narastały wemnie tylko najgorsze myśli że penie jestem w ciąży, odrazu wszystkie objawy miałam.Po wizycie w gabinecie dostałam tabletki "luteine" dopochwową, która wywołała mi okres.Ale to znowu tylko pod wpływem tablekek.Miałam go 11 września.Do dnia dzisiejszego czekam znowu na miesiączke i nic...Wczoraj udałam się na badania i te słowa które usłyszałam od niej nie zapomne na długo.Sprawdziły się najgorsze teorie tego lekarstwa.Mówie wam tylko po to bo być moze nie jedna z was zdąży się zastanowić czy warto płacić zdrowiem i życiem za niską tylko cene.
Nie będe wam całej histori opowiadała bo z przerażenia nie wiele rozumiałam z tego, ale powiem krótko przez Stediril 30 jestem w 60% BEZPŁODNA teraz tylko muszę czekać i dziennie błagać o miesiączke o normalną owulacje.Może jest jeszcze jakaś szansa dlamnie.Licze tylko na to że w miare wcześnie udałam się do lekarza.

Pewnie wiele z was pomyśli ze strasze tylko i pisze głupoty,tymbardziej jak napisałam o śmierci.Ale o takich 2 przypadkach opowiedziała mi ta lekarka.Dziewczyna która brała długo te tabletki a do tego jeszcze paliła papierosy pewnego dnia się nie obudziła.Po tym co mi powiedziała każdej znajomej odradzałam tych tabletek i całe szczęście posłuchały mnie i pociesza mnie to że one w miare wcześnie skończyły ja niestety miałam pecha...

Pozdrawiam
Kasia ...
Katrinp19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:54   #19
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

To mnie dziewczyno przeraziłaś... A ja taka zachwycona nimmi byłam... Teraz bedzie trzeba sie do ginekoog szybko udać...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 22:09   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

odnośnie kto mi przepisał lek o starej generacji, który powoduje zakrzep krwi, czyli doprowadza do niekrążenia i nagłej śmierci)

cóż, z jakiegoś powodu lekarz zapomniał dodać, że wszystkie pigułki bez wyjątku podnoszą ryzyko zakrzepicy a Stediril i inne pigułki II generacji mają nizsze ryzyko zakrzepicy niż "nowsze pigułki".
a w porównaniu z ciążą i tak to ryzyko nie jest bardzo wysokie.
dodatkowo na przyszłość proponuję czytać ulotki od stosowanych leków.
http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcj...e.htm#zatorowo


Nie będe wam całej histori opowiadała bo z przerażenia nie wiele rozumiałam z tego, ale powiem krótko przez Stediril 30 jestem w 60% BEZPŁODNA
nie ma czegos takiego jak 60% bezpłodności.


Niestety, zawsze moze sie zdarzyć tak, ze lekarz dobierze nieprawidłowy preparat do potrzeb danej pacjentki.

"U około 10% kobiet po odstawieniu doustnej złożonej tabletki antykoncepcyjnej może nastąpić zatrzymanie miesiączkowania; na czas dłuższy niż 3 miesiące obserwowano w przypadku 3,3%, a powyżej 6 miesięcy u 1,8%. Dolegliwość ta dotyczy głównie młodych kobiet poniżej 24 rż., z predyspozycjami do zaburzeń miesiączkowania."
http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcj...htm#amenorrhea

Ale o takich 2 przypadkach opowiedziała mi ta lekarka.Dziewczyna która brała długo te tabletki a do tego jeszcze paliła papierosy pewnego dnia się nie obudziła.
nic dziwnego.
palenie bardzo zwiększa ryzyko powikłań zakrzepowych, a jeśli dodatkowo dziewczyna miała powyżej 35 lat to sama się prosiła o kłopoty, że tak to brutalnie napiszę. i oczywiście ulotki pigułek ostrzegają o tym. dodatkowo co za lekarz przepisuje pigułki palaczce?
http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcj....htm#sercowego


proponuję dokładniej zapoznać się z właściwosciami leków hormonalnych. to nie cukierki i mają (również poważne) działania niepożądane, niezaleznie od tego, ile kosztują.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:21   #21
Katrinp19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

nie chciałam nikogo przerazić...
chciałam tylko o moim pechu opowiedziec oraz odpowiedzieć na pytanie forum co wiem na temat tego leku.
Wiem każdy ma swoje zdanie udałam się dzisiaj do innej poradni i co sie okazało usłyszałam to po raz drugi to samo co 2 dni temu
Nie zgodze sie troaszke z tym że "ze lekarz dobierze nieprawidłowy preparat do potrzeb danej pacjentki" Gdyż kobieta która przepisała mi i mojej siostrze te tabletki nawet nas nie zbadała nie pytała czy jestesmy na coś uczulone itp... poprosiłysmy o coś pewniejszego w zabezpieczeniu.

Szczeże mówiąc ciężko mi się o tym pisze bo niewiem ile lat będe czekała jeszcze na to aż się okaże czy zostane kiedyś matką czy też przez to nieszczęście nie będe mogła...
I jest coś takiego jak w połowie niepłodność moze nie do końca na punkty procentowe się pisze ale wiem coś o tym bo mam kuzynke która jest niepłodna i też zaczęło się od niepełnej niepłodności tyle tylko że w jej przypadku zoriętowała się za późno i wszelkie badania, próby, zabiegi kosztowne i bardzo bolesne nie pomogły...
Katrinp19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 20:11   #22
monija
BAN stały
 
Avatar monija
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 17
GG do monija
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

mam prosbe do dziewczyn bioracych stediril : gdybyscie sie dowiedzialy iz znow jest w sprzedazy to prosze o powiadomienie !chetnie wroce do tych tabletek-z roznych wzgledow(min cenowych dzis wykupywalam ciles i zaplacilam 32 zl a stediril 3zl przyznam ze troche zszokowalo mnie w aptece ) poza tym zero skutkow ubocznych!
dziekuje pozdrawiam...
monija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 21:51   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Stediril jest juz dostepny w aptekach.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 08:13   #24
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Steridil jest tabletką II generacji. Gdzieś czytałam artykuł że właśnie te tablety są najbezpieczniejsze. Właśnie dlatego, ze powodują najmniej skutków ubocznych, prawie nie ma komplikacji przy ich braniu. W przeciwieństwie do III i o zgrozo IV generacji. Te ostatnie wogóle nie zostawy podobno wprowadzone do sprzedaży w USA właśnie przez to, ze powodowały wysoką liuczbę zgonów i masę powikłań.

jesli chodzi o tabletki II generacji to maja one faktycznie relatywnie najnizsze ryzyko zakrzepicy,ale za to maja inne wady.nie ma idealow.w usa sa dostepne pigulki z dezogestrelem (III generacja),ale nie ma z gestodenem (rowniez III).popularna jest tam rowniez yasmin (IV generacja).pigulki II generacji to dobre pigulki,ale trzeba liczyc sie z tym,ze nie kazdej kobiecie beda pasowac.podobnie z pozostalymi.swoja droga,wazne jest regularne robienie badan przy pigulach...
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 13:51   #25
monija
BAN stały
 
Avatar monija
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 17
GG do monija
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

mam jeszcze jedno pytanie do was kobietki przez jaki okres czasu recepta jest wazna????
monija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 16:07   #26
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

30 dni.
wyjątki: antybiotyki 7 dni, pogotowie 7 dni, niektóre psychotropy 14 dni, leki zamawiane za granicą 60 dni.
część aptek realizuje pełnopłatnie przeterminowane recepty.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 16:37   #27
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

ja też je brałam i ok wszystko.Wczesniej miałam cilest i tak sie zle czulam ze nei wiem!biore przeszło pół roku i wszystko ok.Na początku się bałam bo 4 zł kosztowały , ale ok wszystko jest.
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 18:39   #28
monija
BAN stały
 
Avatar monija
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 17
GG do monija
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

mam jeszcze jedno pytanie! dzis kupilam stediril i nie wiem co zrobic z cilestem jest nienaruszony bo zdazylam kupic moje tabletki! czy w aptekach przyjmuja zwroty?? troche glupio wydac 32zl na marne
monija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 19:32   #29
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

nie ma zwrotów.

USTAWA z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne
Art. 96
5. Produkty lecznicze i wyroby medyczne wydane z apteki nie podlegają zwrotowi, z zastrzeżeniem ust. 6.
6. Przepis ust. 5 nie dotyczy produktu leczniczego lub wyrobu medycznego zwracanego aptece, z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 22:51   #30
AAniAA19
Przyczajenie
 
Avatar AAniAA19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 20
Dot.: Stediril 30- co sadzicie o tych tabletkach?

Ja tam mam tabletki antykoncepcyjne bez recepty

Przez około roku brałam diane 35 ale zaczelam po nich bzikować; miałam straszne hustawki nastrojów, byłam płaczliwa, romantyczna az do bólu, i mdliło mnie czasami.
Tabletki przepisał mi ginekolog, nie robiac zadnych badań:

JA:
dzieńdobry, chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne...
LEK: a jakie? na cere?
JA: no...eee...też słyszałam ze diane 35 sa dobre, ee..kolezanka bierze...eee
(a buzia gładka jak u niemowlaka)
LEK: waga/wiek/wzrost/kiedy pierwsza miesiączka? no, to przepiszemy diane 35.

nawet mnie nie zbadała na tzw samolociku, a specjalnei poszłam do kobiety, zeby sie nie krepować.
więcej nie poszłam wcale.

Kolejnym razem wypisała mi recepte moja pani doktor, bo akurat byłam sie leczyc na anginę.
A potem juz po recepty nie chodzilam wcale.

Sa apteki, gdzie mozna dostac bez recepty
Oczywiście w wielkiej tajemnicy

Tabletki zmieniłam sobie sama/ pewnie i tak by mnie nie zbadali.
Po diane zle sie czułam i urósł mi tyłek...
a stediril biore juz 1,5 roku i zyję.
palę papierosy, ale zamierzam zucić


odstawiłam tabletki 2 miesiace temu, keidy wyjechał moj facet...
i okres jeszcze nie wrócił...
a ja juz czekam, bo znow chce zacząć łykac pigułki...

O stedirilu mam dobre zdanie, a zajrzalam do tego tematu...bo...
wczoraj dzwoniła do mnie siostra (tez bierze stediril)
i z przerazeniem opowiadała o wizycie u prywatnego ginekologa, który nastraszyl ją skutkami ubocznymi tegoz własnie leku.
Siostra o malo ze skory nie wyszla w obawie o raki i bezplodności...
Mimo ogromnej odleglosci jaka nas dzieli prawie czułam jak kleka na kolanach ("Ania, nie bierz" ) po drugiej stronie sluchawki

Ale będe brać. Zrobilam sobie zapas na rok, bo tu gdzie jestem bez recepty na pewno tabletek nie dostanę.
A pocztą to nie dobrze slac takie rzeczy.

Hehehehj....słuchajcie tego:

poprosiłam 30letnią siostre mojego bylego faceta; (Aska ma 3dychy na karku i dwójkę dzieci - a pusta jak bęben) zeby mi kupiła i wysłała zapas na 4 miesiące. Poleciłam jej powyciagać listki z pudełek (po co mi pudelka? a ulotke wystarczy jedna wsadzić) i wysłac wszystkie razem w jednej kopercie z pęcherzykami (perforowanej?)
A ta pusta małpa powyskubywała wszystkie tabletki z listkow!!!! I wrzuciła luzem do koperty.
Kilka tabletek się rozkruszyło...reszte musialam sobie poporcjować w mini-woreczki... pomijam juz fakt ze strasznie to bylo niewygodne...
to ...jaka głupia ta dziewucha to brak mi slów...!!!
taka jak i jej brat
__________________
we włosy wplotę radość i z wiatrem liści kolorowych boso będe tańczyć...wygralam!
AAniAA19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-29 10:29:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.