Yasmin / Midiana / Asubtela / Lesine / Vibin - wątek zbiorczy! - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 09:49   #3031
MonCheri77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 20
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Witam, ja biore yasminelle, w moim malym miescie kosztuja 50 zl Przepraszam, ze tutaj wtrace, ale ktos by mi mogl pomoc i odpowiedziec na moje pytanie w watku "czy moge byc w ciazy" bo troche panikuje, z gory dziekuje
MonCheri77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:54   #3032
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Takich wątków jest wiele, a Twój nawet na profilu się nie pojawia.
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:55   #3033
MonCheri77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 20
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MonCheri77 Pokaż wiadomość
Witam, ja biore yasminelle, w moim malym miescie kosztuja 50 zl Przepraszam, ze tutaj wtrace, ale ktos by mi mogl pomoc i odpowiedziec na moje pytanie w watku "czy moge byc w ciazy" bo troche panikuje, z gory dziekuje
Przepraszam, nie chce zasmiecac ale tam chyba nie pojawilo sie moje pytanie wiec zadam je tu. Opisze Wam o co chodzi,
przez dwa tygodnie bralam antybiotyki, dzisiaj minal dokladnie tydzien i jeden dzien od zakonczonej kuracji antybiotykami, stosuje antykoncepcje hormonalna (tabletki) i dodatkowo przez caly tydzien zabezpieczalam sie prezerwatywa, dzisiaj tez, lecz gumka troche sie zssunela po wytrysku i "cos" tam wylecialo, a przynajmniej bylo troche mokro, czy jest prawdopodobienstwo, ze od tego moge zajsc w ciaze? dzisiaj chce sie wybrac do lekarza, ale nie wiem czy nie panikuje zbytnio? Dodam, ze pierwsze antybiotyki bralam w przerwie od tabletek antykoncepcyjnych, ostatnia misieaczke mialam 10lutego.
MonCheri77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:12   #3034
agair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Asubtela

Hej Svamp,
Moje opóźnienia też nie były dłuższe jak 1-1,5 godz. I też codziennie mi się to nie zdarza, ale czy wtedy normalnie lecisz dalej tylko na tabletkach czy zabezpieczasz się dodatkowo przez jakiś czas ?
Ja też mam ustawione w telefonie ale nawet jak zadzwoni przypomnienie to czasem w tym momencie nie moge wziąć tabletki - róznie to bywa przy maluszku - rozrabiaczku - a potem zapominam i przypomina mi się po godzinie dopiero Jakoś boje się w takich sytuacjach do końa zaufać tym tabletkom, tym bardziej, że w sumie to nie tak dawno rodziłam i chyba nie chciałabym teraz drugiego bobaska...
agair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:17   #3035
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Asubtela

Opóźnienie w zażyciu tabletki trwające krócej niż 12 godzin nie obniża skuteczności doustnej antykoncepcji - nie masz się czym martwić W związku z tym, kiedy wezmę tabletkę 1,5-2 godziny później niż powinnam - nie zabezpieczam się dodatkowo, bo nie ma takiej potrzeby.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:31   #3036
agair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Asubtela

Dzięki,
przed ciążą brałam Logest i rzeczywiście nie zabezpieczałam się dodatkowo i wszystko było ok nawet przy takich opóźnieniach, ale teraz mam lekkie wątpliwości - sama nie wiem dlaczego...
agair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 23:13   #3037
zelka887
Raczkowanie
 
Avatar zelka887
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Yasmin - zbiorczy

a co to były za antybiotyki? nie panikuj spokojnie
__________________
^^ pokażę Ci raj

pokażę Ci zło xD


o! o! o o ooo !
zelka887 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 07:48   #3038
Lana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej, ja odstawiłam Midianę, zostało mi jedno opakowanie. Sprzedam za 10 zł(odbiór osobisty na Ursynowie).
Lana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 16:26   #3039
Sollcia
Raczkowanie
 
Avatar Sollcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 75
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Ej dziewoje, że tak wtrącę... Po Midianie u mnie było u mnie wsio super, oprócz cery. Strasznie mi ją zniszczyło, nigdy nie miałam problemu z trądzikiem itd. a po tabsach zaczęły mi wyłazić czerwone krosty;/ Zmieniłam tabsy na Yasminelle, krosty o wieeeeele się zmniejszyły i poznikały ale nie mogę doprowadzić cery do stanu idealnego... HELP Może jakiś peeling polecicie albo krem?? witaminy??
Sollcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 10:23   #3040
Anna1987
Zakorzenienie
 
Avatar Anna1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 770
GG do Anna1987
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Dziewczyny mam pytanie Chciałabym zmienić godzinę przyjmowania tabletek. Teraz biorę w południe, dokładnie o 12:15 i chciałabym zmienić tą godzinę. Czy mogę ją zmienić?? I czy lepiej na późniejszą czy wcześniejszą?? Byłabym wdzięczna za pomoc
__________________
.
Anna1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 12:44   #3041
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Możesz. Przeczytaj ulotkę.

Godzina zależy od Twojego stylu życia. Niektórzy wolą przyjąć tabletkę rano bo wtedy o niej lepiej pamiętają, nigdy nie są przed imprezą lub w trakcie Inni wolą wieczorem przed snem, pod wieczór przed wyjściem na imprezę, jeszcze inni w południe.
Zastanów się też o jakiej godzinie jest najmniejsza szansa na przykład na to, że tabletka się nie wchłonie dobrze.
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 22:20   #3042
nusiaa3452
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

witam, mam na imię Ania, mam 16 lat. jestem w związku z chłopakiem już prawie rok i między nami jeszcze nic nie było, ale to jest normalna potrzeba fizjologiczna i od jakiegoś czasu go do tego ciągnie ( nie powiem że mnie nie ale sie boje.. ). moja mama nie żyje a tata nie ma dla mnie czasu i nie mam z kim o tym porozmawiać wiec pisze tutaj.. czy jest jakaś szansa wydania tabletek bez rodzica? i czy wgl moge iść do ginekologa bez rodzica?
nusiaa3452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 09:49   #3043
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez nusiaa3452 Pokaż wiadomość
witam, mam na imię Ania, mam 16 lat. jestem w związku z chłopakiem już prawie rok i między nami jeszcze nic nie było, ale to jest normalna potrzeba fizjologiczna i od jakiegoś czasu go do tego ciągnie ( nie powiem że mnie nie ale sie boje.. ). moja mama nie żyje a tata nie ma dla mnie czasu i nie mam z kim o tym porozmawiać wiec pisze tutaj.. czy jest jakaś szansa wydania tabletek bez rodzica? i czy wgl moge iść do ginekologa bez rodzica?
Mi w tym wieku wystarczył petting. Uważam, że na seks jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie i bezmyślnym jest porywanie się na to w tym wieku. Poza tym w razie ewentualnej wpadki obstawiam, że nie byłabyś w stanie zostać jeszcze mamą, wziąć odpowiedzialność i wychować i utrzymać dziecko. A zakładam, że wiesz, że nie ma 100% zabezpieczenia przed ciążą. Natomiast antykoncepcja hormonalna wiąże się z dość dużym miesięcznym wydatkiem i koniecznością pilnowania godzin przyjmowania i w porę wykupienia kolejnych opakowań. A dla szesnastolatki to może być problemem.
A do ginekologa musisz iść z ważną książeczką ubezpieczeniową taty, jeśli nie prywatnie. Co do wypisywania tabletek, to z tego co wiem, to co lekarz, to inne podejście i opinia na ten temat. Więc to zależy jak trafisz.
To Twoja decyzja, ale dobrze radzę przemyśleć decyzję o rozpoczęciu współżycia jeszcze ze 100 razy. I jeśli masz chociaż cień wątpliwości, to dobrze radzę, odłóż to jeszcze w czasie. Chłopak jak Cię kocha, to uszanuje to i zaczeka razem z Tobą. A petting pomoże Wam rozładować się i zastąpić seks na ten czas.
Pozdrawiam.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 00:04   #3044
Lana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

...(powtórzona wiadomość)

Edytowane przez Lana
Czas edycji: 2011-03-12 o 18:49
Lana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 00:23   #3045
Lana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Hej Ania,

zgadzam się z gramoliną_m w dwóch kwestiach

1. przemyśl sprawę, bo warto. Pierwszy seks to ważne wydarzenie
2. to z tą książeczką ;-) Moja pierwsza wizyta u ginekologa była "legalna", więc nie wiem jak wyglądają możliwości 16latek w kwestii odbywania wizyty bez wiedzy rodziców.

Ja również wychowałam się bez mamy. Po sobie i po znajomych osobach, które wychowywały się bez matki widzę, że ten fakt nas "postarza": 3latki to 6latki, 15latki to 20latki, a 20latki to 30latki. Poza tym niezależnie od tego faktu przepaść między wiekiem a dojrzałością wyjaśnia się w co drugim wątku na każdym forum, więc jest oczywiste, iż w wieku 16 lat niektórzy już będą gotowi by przeżyć swój pierwszy raz, a inni nie.
Ja osobiście przez gotowość rozumiem tutaj mniej więcej pierwszą prawdziwą miłość, która każdego dopada w innym wieku.
Twój posta, Ania, nie wskazuje na to, byś była nastolateczką, która nie wie o czym pisze.
Myślę, że spokojnie możesz sobie zaufać i sama podjąć decyzję czy chcesz rozpocząć współżycie. To już ten moment, kiedy warto zdać sobie sprawę, iż konsekwencje tych wyborów nie dotkną bezpośrednio forumowiczów, Twojej rodziny czy przyjaciół, a Ciebie.
Tak więc, na spokojnie, nie zamykaj się nigdy na porady osób starszych i doświadczonych, ale też nie zamykaj się na siebie i ucz się już teraz jak zaufać samej sobie i jak poczuć się za siebie odpowiedzialną.
Spójrz oczami duszy i intuicji na Twojego wybranka. Jestem pewna, że podejmiesz właściwą decyzję.
Złota rada: nie zaczynaj bez tabletek(na eksperymentowanie z innymi metodami przyjdzie czas później, jeśli np. nie będziesz się chciała jednak faszerować hormonami- ma to sporo minusów, o których dziewczyny obficie tutaj piszą)
Prywata: Ja miałam okazję przeżyć swój pierwszy raz z mężczyzną, którego kochałam i dalej kocham, kiedy miałam 17 lat. Nie skorzystałam z niej, ponieważ kilka "życzliwych" osób faszerowało mnie przez wiele lat "dobrymi radami", iż nie można się zbyt wcześnie oddać mężczyźnie. Otóż można. Ten okazał się jedyny w swoim rodzaju, bardzo odpowiedzialny i ... ni mniej ni więcej sam fakt, że nadal go kocham mówi sam za siebie.
Łatwo się domyśleć, iż pierwszy raz przeżyłam później, z mężczyzną, którego nie kochałam.
Tak więc "żałowanie" może działać w 2 strony. Raz możemy żałować, że za wcześnie, raz że za późno... Odnieś te dwa scenariusze do siebie i zrób wszystko by uniknąć błędu. Ale jeśli już się pojawi... nie jest to koniec świata. Jest to "aż" , ale też "tylko" pierwszy raz.
Ja jestem bardzo szczęśliwa ostatecznie. życie wynagrodziło mi po stokroć moje potknięcie.

Tak więc trzymam kciuki! Pytaj na forum o co tylko masz ochotę. Ja raczej Ci już nie pomogę, bo niewiele mam wiedzy praktycznej, ale dziewczyny mają tutaj spore doświadczenie jeśli chodzi o ginekologów i tabletki, więc na pewno Ci pomogą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia !
Lana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 08:02   #3046
Anna1987
Zakorzenienie
 
Avatar Anna1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 770
GG do Anna1987
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Dziękuję Ci za odpowiedź. Właśnie w ulotce nie znalazłam, może przeoczyłam, dlatego pytałam tu.
__________________
.
Anna1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 15:41   #3047
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Skoro można zmienić dzień, to można zmienić też godzinę przyjmowania tabletki. Pamiętaj jednak by zrobić to zgodnie z ulotką w tym sensie, żeby podtrzymać zabezpieczenie. Nie możesz sobie ot tak, w pewnym wybranym dniu, nagle wziąć np. 15 godzin później niż normalnie.
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 14:49   #3048
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Yasmin - zbiorczy

dziewczynki, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Biorę yasmin już 7 miesięcy i teraz przed końcem opakowania (dokładnie 4 tabletki do końca) pojawiło się plamienie a potem małe krwawienie, które od razu pierwszego dnia przerwy przeszło w dość obfite krwawienie. Dodam, że przyjmowałam tabletki o stałej porze, żadnej nie pominęłam. Czy takie rzeczy się zdarzają? Skoro jest obfite krwawienie to raczej ciąża jest wykluczona, prawda? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 15:27   #3049
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Yasmin - zbiorczy

ja biorę już chyba 3 lata i nigdy nic takiego nie miałam, plamień też nigdy. może zadzwoń do swojego ginekologa?
ciążę wykluczam, skoro krwawienie jest
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 20:51   #3050
Ewelina1921
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
prosze o pomoc

Mam pytanie? Po jakim czasie brania tabletek antykoncepcyjnych Lesine można współżyć bez prezerwatywy
Ewelina1921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:08   #3051
Lejdi Bond
Raczkowanie
 
Avatar Lejdi Bond
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 353
Dot.: Yasmin - zbiorczy

.

Edytowane przez Lejdi Bond
Czas edycji: 2012-01-26 o 12:19
Lejdi Bond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:23   #3052
chomi
Raczkowanie
 
Avatar chomi
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 194
Dot.: prosze o pomoc

ulotka.
__________________
chomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:29   #3053
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Yasmin - zbiorczy

i jesteś pewna, że brała tabletki? bo owszem krwawienie/plamienie może występować w ciąży i udawać miesiączkę w ciąży, jednak nie słyszałam o przypadkach, które wtedy brały tabletki.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 06:49   #3054
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Lejdi Bond ale mam nadzieję, że to u Ciebie nie oznaczało ciązy ?
A koleżanka Twoja tabletki brała?
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:54   #3055
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: prosze o pomoc

Powinno byc na ulotce. Jednak zazwyczaj jest tak (Twoich tabletek akurat nie znam) ale zazwyczaj jesli wzięłaś 1 tabletkę pierwszsego dnia okresu i dalej łykasz regularnie powinnaś być zabezpieczona. Jednak podczas okresu zazwyczaj się nie współżyje, więc dla pewności po 5 tabletkach najlepiej zacząć współżycie.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:47   #3056
monisia7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Midiana tabletki antykoncepcyjne

Witam Was moje drogie!
Byłam u lekarza i z midiany kazał mi przejść na Naraya.
Czy któraś z Was stosuje już te tabletki po midianie? Jeśli tak to czy zauważyłyście jakieś zmiany w organizmie?
monisia7717 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 13:08   #3057
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Potrzebuję pomocy Kończę drugie opakowanie Yasmin (ostatnią tabletkę mam wziąć w sobotę) i krwawienie wypadnie mi akurat na weekend, co nie za bardzo mi pasuje...
Czy mogę np. wziąć z nowego opakowania 3-4 tabletki, a potem zrobić przerwę i po tej przerwie dokończyć już rozpoczęte opakowanie (czyli np. dobrać te 17-18 tabletek i znów zrobić przerwę)?
Jak brałam kiedyś tabletki to nigdy tak nie "kombinowałam" i wolę się upewnić...
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 13:50   #3058
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Yasmin - zbiorczy

uważam że lepszym rozwiązaniem będzie po prostu wzięcie dwóch opakowań pod rząd, to sobie nie rozregulujesz cyklu. w przerwie po 2gim powinno być krwawienie, ale pod koniec drugiego opak. może się też pojawić plamienie...
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 17:41   #3059
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Tak pomyślałam, żeby wziąć 2 pod rząd, z tym, że nawet jak bym tak zrobiła, to krwawienie zawsze będzie mi się zaczynać na weekend...
2 opakowanie skończę w sobotę, krwawienie powinno się zacząć czw-pt, a ja bym chciała przesunąć, aby zaczynało się np. w poniedziałek, dlatego chciałabym tylko zacząć 2 opakowanie.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 22:04   #3060
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Yasmin - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy Kończę drugie opakowanie Yasmin (ostatnią tabletkę mam wziąć w sobotę) i krwawienie wypadnie mi akurat na weekend, co nie za bardzo mi pasuje...
Czy mogę np. wziąć z nowego opakowania 3-4 tabletki, a potem zrobić przerwę i po tej przerwie dokończyć już rozpoczęte opakowanie (czyli np. dobrać te 17-18 tabletek i znów zrobić przerwę)?
Jak brałam kiedyś tabletki to nigdy tak nie "kombinowałam" i wolę się upewnić...
jeżeli chcesz przesunąć sobie okres to nie robisz przerwy, tylko na drugi dzień po skończonym opakowaniu bierzesz tabletkę z nowego! ale nie robisz po 3-4 tabletek przerwy tylko bierzesz dalej, aż się kolejne opakowanie skończy i dopiero potem przerwa (wynikajaca z przerwy pomiędzy opakowaniami)! nie mieszaj sobie w cyklu.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.