Maszyna do szycia - którą wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-04, 12:29   #1
Shaunee
Raczkowanie
 
Avatar Shaunee
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 281
Arrow

Maszyna do szycia - którą wybrać?


Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie.
Chcę zakupić maszynę do szycia, jednak niezbyt się na tym znam i nie wiem, którą.
Czy powinnam wybrać jakąś dla początkujących, czy może dla tych, którzy już umieją szyć? Chodzi mi o to, że wydam teraz kilkaset złotych na maszynę dla początkujących, a za kilka miesięcy jak już się nauczę szyć, będę musiała kupić maszynę dla takich, co umieją szyć.
http://www.galerialucznik.pl/maszynypodstawowe <- tutaj są maszyny dla początkujących
http://www.galerialucznik.pl/maszynyzaawansowane <- tu dla zaawansowanych
http://www.galerialucznik.pl/public/...3%93WNANIE.jpg <- i porównanie maszyn ;p

Proszę o pomoc w wyborze (:
Shaunee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 19:17   #2
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Maszyna do szycia - którą wybrać?

Podbijam temat.

Jestem zdecydowana na zakup maszyny do szycia.

Przeczytałam już trochę na temat maszyn, w rezultacie doszłam do wniosku że chcę kupić silver crast 8750 (Lidl)ale właśnie odkryłam że tej maszyny nie ma już w ofercie Co o niej sadzicie?Pytam bo wciąż się łudzę, że wróci...

Zainteresowała mnie też ta maszyna Singer 4210 oraz ELNA 1000 SEW Green. Czy ktoś z was byłby w stanie mi doradzić? Dodam że na maszynę mogę wydać około 500zł, ale dopiero się uczę szyć i zakup wypasionego sprzętu chyba mija się z celem - potrzebuję czegoś wytrzymałego.

Bardzo proszę o pomoc.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 14:30   #3
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Maszyna do szycia - którą wybrać?

Na pierwsze próby (choć znajoma blogerka szyje na sprzedaż na niej) zdecydowanie polecam maszynę z Lidla. Co jakiś czas jest znów w ofercie (chyba 3 albo 4 razy w roku). Ma metalowe podzespoły (a nie tak jak Łucznik, plastikowe), jest łatwa w obsłudze, koszt nieduży, nie psuje się.
I dżins szyje, i szyfon, cienką wełnę i strecze. Nie mam uwag.


Przy profesjonalnym szyciu lepszy będzie jakiś sprzęt Janome, ale to już od jakiego tysiaka wzwyż (w Kawiarence Szyciowej w Łodzi, baaaardzo chwalą. A mają tam spory przerób)). Pfaff ewentualnie, ale tu się zdarzają modele felerne (nie wiem, nie mam, ale znajome donoszą, że niektóre maszyny są nieudane).

Ja mam starego, walizkowego Łucznika, Lidlowy wynalazek i czasami pożyczaną mi Janomkę.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:04   #4
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Maszyna do szycia - którą wybrać?

Z tych dwóch maszyn nie powala ani jedna ani druga ale gdybym miała wybierać to jednak Elna. Ma więcej ściegów, ma regulację długości ściegu.
W ogóle to maszyna powinna mieć 3 rzeczy: regulację długości ściegu, regulację szerokości ściegi i regulację docisku stopki. Bez tego jest kicha. Za 500 zł nie spodziewałabym się fajerwerków
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 13:08   #5
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Maszyna do szycia - którą wybrać?

Ostatecznie kupiłam Singer 4210. Niestety mam kłopot ze stopkami. Podobno istnieją jakieś "przejściówki", dzięki którym będzie można używać zwykłych stopek, wiecie coś o tym? Może która z was ma i może mi polecić coś co będzie działało?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 13:50   #6
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Maszyna do szycia - którą wybrać?

Ja również zastanawiam się nad kupnem maszyny do szycia.
W domu rodzinnym mieliśmy Łucznika walizkowego.
Na początek chciałabym kupić coś używanego, niedrogiego. Widzę, że na allegro trafiają się używane Łuczniki do 200zł. Czy warto na takie zwracać uwagę?

A ile kosztuje ta maszyna w Lidlu?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.