sen niemowlaka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-22, 12:59   #31
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: sen niemowlaka

polecam tez artykuly

http://www.maluchy.pl/artykul/80

http://www.mamotoja.pl/index.php?opt...1&limitstart=0
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:10   #32
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Sen niemowlaka

Moja 3,5 miesięczna córcia zasypia sama w łóżku,ale zawsze musi mieć na buzi pieluszkę. Na dworze w wózeczku również tak zasypia,pobawi się pieluszką,poprzytula i zasypia. Nieraz to aż strach bo całą bużkę ma zakrytą włącznie z noskiem. Czy Wasi milusińscy też tak zasypiają, a jeżeli nie to jakie mają przyzwyczajenia.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:03   #33
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Sen niemowlaka

Ja jak byłam mała to własnie tak zasypialam
Jednak po pewnym czasie był kłopot, bo podobno leżac sobie zaczęlam ją pewnego razu jesc (czytaj: wkładalam sobie do buzi) i jak przyszli zobaczyc czemu ucichłam to prawie juz udusiłam się tą pieluchą. Gdyby nie pomoc mojej babci juz bym ci tego nie pisala. Podobno bylam cala czerwona i w ogole bylo ze mna bardzo kiepsko. Widoczenie głoda byłam :P

tak sie teraz zastanawiam, ze jakby nie pielucha to mzoe cos innego bym wziela, wiec nie wiem czy to dobrze z tą pieluchą czy nie
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:43   #34
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Sen niemowlaka

No własnie wiem,że z tą pieluszką trzeba bardzo uważać.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 08:06   #35
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Sen niemowlaka

mój maluszek, przez pierwsze 3 miesiące zasypiał ciasno owinięty kocykiem i w czapce. wiem, ze to dość długo, ale on nawet spał w czapce. choć teściowa mówiła mi, że wydziwiam ja widziałam, ze on jest wtedy spokojniejszy. potem kocyk już poszedł weg, ale za to musiał mieć coś na głowie. jeszcze później konieczna była pozytywka a ok. 5-6 miesiąca ciemność. z czasem okazało się, że musi coś miziać łapką. najpierw był pluszowy piesek, potem doszedł drugi i atłasowa poduszka. jak miał rok i dwa miesiace zaczął bać sie ciemności i w tej chwili - ma dwa latka - zasypia z dwoma pieskami, jaśkiem na głowie, z pozytywką, włączoną lampką, z kocykiem na łóżeczku i koniecznie ze smoczkiem .
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:51   #36
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Sen niemowlaka

Pkawecka ale Twój synuś ma wymagania,królewicz rośnie he,he ...Pozdrawiam
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:06   #37
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Sen niemowlaka

moja jak byla mala to miala swojego zajaczka, zafascynowana nim byla od pierwszej chwili jak go zobaczyla, pozniej jak byla starsza troszke to go nazwala kika i do dzis dnia ma swoja kike , ktora ma uszy wyssane( prawie ze dwa sznurki ) , wlasnie od tego ze jak zasypiala, a ja sie odworcilam to ona bach ucho do buzi jak nie dalam jej do lozeczka to byl placz jakby ka obdzierano ze skory drugim jej przyzyczajeniem to bylo ze musiala trzymac w jedej rece smoka , ot po prostu sie nim bawila i zasypiala nie liczac ze byla przyzwyczjona ( babcia nauczyla) do mocnego kolysania znaczy sie jak byla maluska to musialam stac nad nia i potrzasac za jeden bok poduszki a jej glowa sie majtala w ta i we wta jak przestawala badz delikatniej kolysalam to znowu ryk , troche mocniej i dziecka nie bylo
w ogole dziwaczek z niej byl troszke jak np spala w wozku to glowa zawsze w polowie a nogi przewieszone w dol
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 13:15   #38
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Sen niemowlaka

Cytat:
Napisane przez Nel70
Pkawecka ale Twój synuś ma wymagania,królewicz rośnie he,he ...Pozdrawiam
ano wymagający jest. zawsze dokładnie wie czego chce i domaga sie tego tyleż głośno co konsekwentnie. nie można go za bardzo przekonać jak się uprze - jak mamusia
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:20   #39
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Sen niemowlaka

Gaba od samego początku zasypiała w pieluszką w ręce i tak jest do tej pory. Podejrzewam że do przedszkola też jedną weźmiemy. Jeśli nakrywała twarz pieluszką to czekałam aż zaśnie a potem odsuwałam pieluchę od nosa i ust, albo na oczy albo po prostu na bok, byle w dostępie rączek.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:22   #40
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Sen niemowlaka

Moee a Twoja córcia to jakaś akrobatka,jak ją tak babcia w dzieciństwie ćwiczyła,zwłaszcza ja nóżki jej majtały.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:35   #41
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Sen niemowlaka

a gdziesz tam tylko smiga na rolkach i deskorolce ale nogi ma dalej dlugie i zawsze zwisaja z łóżka jak spi
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 14:01   #42
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Sen niemowlaka

Cytat:
Napisane przez moee
a gdziesz tam tylko smiga na rolkach i deskorolce ale nogi ma dalej dlugie i zawsze zwisaja z łóżka jak spi
Ale aparatka,proponuję jej zakupić materac rozmiar 2mx2m.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 20:19   #43
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Sen niemowlaka

Mój Stachu ma już rok i osiem miesięcy i nadal zasypia z pieluszką. Musze przyznać że sama go do tego przyzwyczaiłam. Po prostu Młody strasznie ulewał i podkładałam mu pielusze żeby nie zabrudził pościeli bo nie miałam siły prac jej codziennie. Teraz już nie ulewa ale do spania pielucha musi być . Robie podobnie jak Kaszanna czyli jak Mały zaśnie odsuwam ją od twarzy. Na szczęście Stasiowi jest obojętnie jaka to pieluszka i codziennie zasypia ze świeżą. Znam dziecko które miało tylko jedną ulubioną ... właściwie to bardziej przypominała szmate niż pieluszke.
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 13:29   #44
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Sen niemowlaka

Ja myślę, że to fajnie jak dzidzia ma coś takiego milutkiego co pomaga mu sie uspokoic i ułatwia zasypianie. Ciesz sie, że jest to niewielka pieluszka - moj synek zasypia z ogromną kaczką. jest olbrzymia - ma prawie metr....Ani tego wyprać ani nic. a jaka katastrofa jak gdzieś Kaczusia z nami nie jedzie...Obawiam się, ze we wrześniu Kaczusia pojdzie z jaśkiem do przedszkola...Ale z drugiej strony jest to jego ukochany przedmiot - jak jest mu smutno albo jest chory to prztula się do Mamy a potem miętosi tą swoją Kaczkę i jest ok...
Coreczce zapobiegawczo kupiłam małą, militką maskotkę i wprowadziłam zakaz przynoszenia innych maskotek do domu...Tak na wszelki wypadek...
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:43   #45
blada 1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 69
Dot.: Sen niemowlaka

Moja córcia też lubi zasypiać z pielusza przy swoim boku, miętosi ją aż zaśnie.
blada 1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 11:23   #46
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: sen niemowlaka

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Trzy miesieczne dziecko przesypiajace cala noc, to chyba jakies czary mary. Owszem cuda sie zdarzaja, ale takie mele dziecko nie powinno przesypaic calej nocy. Od 4 miesiaca powinno sie juz dziecko dokarmiac, ale moze byc tez od 5-tego. W moich ksiazkach i broszurkach wyczytalam, ze takie dziecko jak dostaje kaszeke na noc, czyli cos sytego, to powoli zaczyna faza snu w nocy sie wydluzac. Ale maly tak naprawde zaczal przesypiac cala noc, jak skonczyl pol roku i zaczal zjadac cala porcje kaszki. Ogolem jest taka zasada, ze do okolo pol roku moga sie dziac rozne cuda. Male dziecko nie umie odroznic nocy od dnia. Podobno jak malce skonczy pol roku zaczyna sie wszystko zmieniac i duza role odgrywa tez syte jedzonko na wieczor. Dzieci sa tylko dziecmi. Sa tekie ktore budza sie nawet jak maja rok, jak u agatha_c. Nie ma sie co przejmowac, dziecko to nie robot, to normalne, chodz wiem, ze meczace. Wiem co mowie, znam te since pod oczami z niewyspania i obijanie sie po scianach, a takze zasypianie na stojaco. Teraz mam raj, ale na jak dlugo? Oby sie to nie zmienilo.
moj maluszek przesypia całe noce i nie jest z żadnej bajki (chociaz moze...? )
jak zje np. o 20 czy 21 to spi do 5 rano.nieraz sie obudze o 3 w nocy a on jeszcze spi to go budze bo wiadomo ze jest glodny.jak go obudze to zaczyna plakac a mamusia juz gotowa .pytalam 3 lekarzy ktorzy jednomyslnie twierdzą ze malenstwa przesypiają głód i nie nalezy ich budzic.ze mogą przespac nawet 9 godzin.i u mnie tak jest choc natan ma dopiero 3,5 miesiąca... moj lekarz twierdzi zeskoro przesypia to jest ok.jak go bede budzic to sie do tego przyzwyczai i sam zacznie sie w koncu budzic.pozdrawiam
__________________
A gdyby tak się wedrzeć na umysłów górę,
Gdyby stanąć na ludzkich myśli piramidzie,
I przebić czołem przesądów chmurę,
I być najwyższą myślą wcieloną...

Juliusz Słowacki,Kordianhttp://www.szipszop.pl/tickers/14094.gifhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bc146a5d44b854.html
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.