Wieloletni trądzik = zero wiedzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 12:28   #1
Petardinio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1

Wieloletni trądzik = zero wiedzy


Witam.
Mam 22 lata i od 14 r. zycia borykam sie z tradzikiem, raz jest tragicznie, raz nie mam praktycznie nic. Generalnie przez caly okres uzywalem jedynie spirytusu salicylowego, obecne "mikstury" ktore posiadam to: spirytus sal, zel gleboko oczyszczajacy, zel chlodzacy na noc przeciw bliznom. Wstyd sie przyznac ale generalnie nie posiadam zadnej znaczacej wiedzy w jaki sposob powinienem myc/nawilzac/smarowac skórę. Co powinienem uzywac w kolejnosci? Cos dokupic? I prosze, nie wyjezdzajcie mi ze swoimi "sprawdzonymi" masciami, zelami, kremami (chyba ze po owczesnym odpisaniu na moje pytanie), moje pytanie zadaje glownie o kolejnosc uzywania kosmetykow aby nie doprowadzic do wysuszenia ani do natluszczenia skory, no i oczywiscie napewno nie do wiekszego wysypu.

Pozdrawiam.
Petardinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 13:15   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wieloletni trądzik = zero wiedzy

Cytat:
Napisane przez Petardinio Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 22 lata i od 14 r. zycia borykam sie z tradzikiem, raz jest tragicznie, raz nie mam praktycznie nic. Generalnie przez caly okres uzywalem jedynie spirytusu salicylowego, obecne "mikstury" ktore posiadam to: spirytus sal, zel gleboko oczyszczajacy, zel chlodzacy na noc przeciw bliznom. Wstyd sie przyznac ale generalnie nie posiadam zadnej znaczacej wiedzy w jaki sposob powinienem myc/nawilzac/smarowac skórę. Co powinienem uzywac w kolejnosci? Cos dokupic? I prosze, nie wyjezdzajcie mi ze swoimi "sprawdzonymi" masciami, zelami, kremami (chyba ze po owczesnym odpisaniu na moje pytanie), moje pytanie zadaje glownie o kolejnosc uzywania kosmetykow aby nie doprowadzic do wysuszenia ani do natluszczenia skory, no i oczywiscie napewno nie do wiekszego wysypu.

Pozdrawiam.
Spirytus salicylowy wzmaga powstawanie blizn zwłaszcza, jeśli wyciskasz.

Oczyszczanie musi być dokładne, ale produktami delikatnymi, nie wysuszajacymi skóry, najpierw żel, albo jakaś emulsja, mleczko, do tego szmatka, np ręczniczek frotte mokry i nim spłukujemy.
Wskazany przy takiej cerze jest peeling enzymatyczny, stosujemy po oczyszczeniu. Polecam tropikalny ze strony e-naturalne.
Potem jakiś tonik. Polecam Płyn micelarny Bioderma Sensibio.
Skórę nawilżamy lekkimi preparatami, o niskiej zawartości olejów lub bezolejowymi i nakładamy malutkie ilości.

To pielęgnacja podstawowa, która nie zapewnia leczenia skóry, ale też nie pogarsza jej stanu. W leczeniu trzeba zastosować dodatkowe preparaty, np Skinoren, Glyco A, krem z kwasem migdałowym Pharmaceris lub inny produkt apteczny, kuracja kwasami wskazana, do tego konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-01-16 o 13:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 21:53   #3
angsta1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1
Dot.: Wieloletni trądzik = zero wiedzy

Spróbuj kremu Siarkowa Moc, znajdziesz go w Rossmanie w cenie ok 17 zł. Bardzo dobry produkt. Możesz też spróbować serię z Ziaji Liście Manuka, bo n pasta głęboko oczyszczająca działa bardzo fajnie, również polecam krem nawilżający na noc i na dzień z tej samej serii.
angsta1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-16 22:53:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.