POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman! - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-06, 23:32   #4441
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
No. Ja w ogóle nie kumam, o co chodzi z tymi "zarzutami", że ją prowadzi czy że ją trzyma...
ona się mogła nagle ocknąć w trakcie marszu i w pijanym widzie właśnie się zbuntować, że ją prowadzi czy trzyma... I stąd mógł może zaistnieć ten fragment z wizji lokalnej, kiedy pokazywał jak przed nim biegła.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:33   #4442
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

No i wlasnie, to, ze Adam szybko idzie jeszcze nic nie znaczy. Mógł byc mniej pijany od niej i chcieć szybko wrocic. Gdybyście widzieli jakiego ja czasem wale sprinta nawet po alkoholu xd
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:36   #4443
azadon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 168
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Z Wykopu:

Cytat:
Mam sprawdzone info od dobrego znajomego, który pracuje dla Google. Niestety nie wziął na klatę weryfikacji tej lokalizacji na koncie Ewy, bo stwierdził, że "wyrzucaja poza tym za to na zbity ryj".

Potwierdził mi natomiast, że:
1. "na Twoje pytanie odpowiedz brzmi - googiel nie myli sie" - pytanie brzmiało, czy Google mogło aż tak pomylić się z lokalizacją
2. "jak z konta googlowego, to mogla to byc jakakolwiek usluga
[00:10]
uzywajacego
[00:10]
sso googlowego
[00:10]
drive
[00:10]
g+
[00:10]
youtube" - czyli to niekoniecznie musiało być uruchomienie telefonu, chodź na razie wszystko na to wskazuje
to w kwestii nowej lokalizacji telefonu/logowania na google+
azadon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:37   #4444
Daisy8989
Raczkowanie
 
Avatar Daisy8989
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 245
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No i wlasnie, to, ze Adam szybko idzie jeszcze nic nie znaczy. Mógł byc mniej pijany od niej i chcieć szybko wrocic. Gdybyście widzieli jakiego ja czasem wale sprinta nawet po alkoholu xd
fakt ja tak samo kiedy np.uświadamiam sobie jak bardzo chcialabym byc juz w łóżku i tak samo wale sprinta
nawet przypomniala mi sie sytuacja z kolezanka w podobnym stanie jak ze znajomymi ja ''prowadzilismy'', w sumie podobnie to wygladało. Zawsze jest to w pewnym sensie ''ciągnięcie'' takiej osoby,bo inaczej sie nie da
Daisy8989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:37   #4445
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez mango bzik Pokaż wiadomość
ona się mogła nagle ocknąć w trakcie marszu i w pijanym widzie właśnie się zbuntować, że ją prowadzi czy trzyma... I stąd mógł może zaistnieć ten fragment z wizji lokalnej, kiedy pokazywał jak przed nim biegła.
Ta. A może zobaczyła wiewiórkę po drugiej stronie ulicy i chciała pobiec ją przytulić.
Abstrahując od tego, że ja tam żadnego "wyrywania" nie widzę, zataczającą się dwójkę ludzi - owszem.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:38   #4446
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Wrócę jeszcze do korelacji alkohol-zabójstwa.

Z raportu policji za rok 2009:
Z 729 podejrzanych o zabójstwo, 400 (!!!) było pod wpływem alkoholu.
Źródło: http://statystyka.policja.pl/st/info...-2009-rok.html

Dramat. Czułam, że ten procent będzie wysoki, ale nigdy bym nie pomyślała, że aż tak. Powyżej 50%?! Gdyby ktoś miał nowsze dane, to fajnie będzie, jeśli wrzuci.
szczerze mówiąc, sądziłam, że to będzie większy udział, ale część z tych niepijanych może być jeszcze po innych zmieniających świadomość substancjach.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:38   #4447
beatrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 102
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez mango bzik Pokaż wiadomość
ja tam nie widzę kompletnie wyrywania się
raczej
niemal upadek na twarz
osuwanie się osoby nietrzeźwej i podtrzymywanie jej przez drugą

i nie wykluczam, że mogło to po chwili wyprowadzić z równowagi również psychicznej
Też myślę, że mogło. Zwłaszcza kogoś, kto sam jest pod wpływem i o tej godzinie prawdopodobnie już zmęczony. Sprawiająca problemy w prowadzeniu Ewa, również podchmielony, zmęczony i tracący cierpliwość, a z każdą chwilą być może coraz bardziej wnerwiony Adam. Nad rzeką mógł chcieć ją ocucić wodą, w nadziej , że trochę wytrzeźwieje. Ewa się stawia, buntuje, szamocą się. Wkurzony popycha ją za mocno, lub pcha do wody. Ona się przewraca uderzając głową w kamień. Chciał zabić? Nie. Ale czy powinien się liczyć z tym, że jak pijaną osobę pcha na siłę do rzeki, to może to się skończyć fatalnie? Powinien, jak najbardziej. Czy to już się nadaje na zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Nie wiem, może niekoniecznie.

Mi się kiedyś zdarzyła taka historia. Początek dość podobny jak u Adama i Ewy. Za dużo na imprezie ze znajomymi wypiłam i postanowiłam wrócić do domu, bo poczułam, że ze mną coraz gorzej. Kolega na ochotnika zgłosił się, żeby mnie odprowadzić -dla mojego bezpieczeństwa. Kolega z zawodu jest policjantem. Kolega też pił, oczywiście. Gdzieś tam po drodze urwał mi się film. Obudziłam się siedząc na przystanku, obok mnie jakiś bezdomny pan pytający mnie o godzinę. Kolegi nie było.
Rano obdzwaniał naszych wspólnych znajomych, bo chciał się dowiedzieć, czy wróciłam do domu. Kiedy się na niego wściekli za to, że mnie zostawił. Było mu wstyd. Tłumaczył się, że też był pijany, zmęczony, a ja w pewnym momencie miałam powiedzieć, że chce usiąść i nie dałam się prowadzić, więc się wkurzył i mnie zostawił na przystanku.

Edytowane przez beatrynka
Czas edycji: 2015-12-06 o 23:44
beatrynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 23:40   #4448
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez azadon Pokaż wiadomość
Z Wykopu:







to w kwestii nowej lokalizacji telefonu/logowania na google+

Nic nie rozumiem.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:40   #4449
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Ta. A może zobaczyła wiewiórkę po drugiej stronie ulicy i chciała pobiec ją przytulić.
Abstrahując od tego, że ja tam żadnego "wyrywania" nie widzę, zataczającą się dwójkę ludzi - owszem.
na tym filmie nie, ale jak napisałam, w późniejszym etapie marszu według Adama, ona biegła od niego gdzieś
i do tej pory nie rozumiałam dlaczego
a to mogło być właśnie spowodowane nagłym częściowym otrzeźwieniem
i wiewiórkę też mogła widzieć
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:43   #4450
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Nie wytłumaczy sie osoby pod wpływem, dlaczego zaczęła nagle biec. Mogła to zrobic nawet bez powodu. Serio niektórzy zachowują sie jakby byli pijani kilka razy w zyciu.
Ja tam czasem sobie podbiegłam nawet na trzeźwo, zależy od rozmowy itd. No trudno wytłumaczyć, ale nie jest to właściwe cos co sie tłumaczy, jedynie głupio brzmi.

Moze wiewiórka moze tak sobie.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:44   #4451
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez azadon Pokaż wiadomość
Z Wykopu:



to w kwestii nowej lokalizacji telefonu/logowania na google+
Czemu nie cytujesz następnego komentarza?
Cytat:
Sam w historii lokalizacji miałem dziwne pozycje - prawdopodobnie lokalizacja po stacjach bazowych - pokazywało mnie np. na Cyprze (wizaż krzaczy lenny'ego ;<) Są to pojedyncze lokalizacje, myślę że gdyby w przypadku jej telefonu to się powtórzyło to wtedy można się martwić.

Przypadek wskazania Indii u wykopowicza 2 lata temu:
http://www.wykop.pl/link/1771730/his...mment-18691574
Koleś, który pracuje dla gógli twierdzi, że gógle się nie mylo. Ludzie znają przypadki i z własnego doświadczenia wiedzą, że się mylą. CO TERAS.
Kto kupuje bilet do Indii?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 23:49   #4452
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez mango bzik Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc, sądziłam, że to będzie większy udział, ale część z tych niepijanych może być jeszcze po innych zmieniających świadomość substancjach.
A przepraszam 403, bo jeszcze 3 nieletnich. 6 osób było pod wpływem narkotyków. 55 było osobami niepoczytalnymi.

Najciekawsze jest to, że motyw został ustalony tylko w 469 przypadkach. My szukamy motywu, a okazuje się, że w niecałej połowie zabójstw policja w ogóle go nie znajduje.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie wytłumaczy sie osoby pod wpływem, dlaczego zaczęła nagle biec. Mogła to zrobic nawet bez powodu. Serio niektórzy zachowują sie jakby byli pijani kilka razy w zyciu.
Ja tam czasem sobie podbiegłam nawet na trzeźwo, zależy od rozmowy itd. No trudno wytłumaczyć, ale nie jest to właściwe cos co sie tłumaczy, jedynie głupio brzmi.

Moze wiewiórka moze tak sobie.

Ja też, a czasem nawet podskoczę, szczególnie po schodach. Mam nadzieje, że wykop nigdy nie zanalizuje mojego sposobu przemieszczania się

Edytowane przez valerianella
Czas edycji: 2015-12-06 o 23:46
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:50   #4453
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

spodobała mi się teoria o cuceniu wodą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:50   #4454
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez beatrynka Pokaż wiadomość
Też myślę, że mogło. Zwłaszcza kogoś, kto sam jest pod wpływem i o tej godzinie prawdopodobnie już zmęczony. Stprawiająca problmy w prowadzeniu Ewa, również podchmielony, zmęczony i tracący cierpliwość, a z każdą chwilą być może coraz bardziej wnerwiony Adam. Nad rzeką mógł chcieć ją ocucić wodą, w nadziej , że trochę wytrzeźwieje. Ewa się stawia, buntuje, szamocą się. Wkurzony popycha ją za mocno, lub pcha do wody. Ona się przewraca uderzając głową w kamień. Chciał zabić? Nie. Ale czy powinien się liczyć z tym, że jak pijaną osobę pcha na siłę do rzeki, to może to się skończyć fatalnie? Powinien, jak najbardziej. Czy to już się nadaje na zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Nie wiem, może niekoniecznie.

Mi się kiedyś zdarzyła taka historia. Początek dość podobny jak u Adama i Ewy. Za dużo na imprezie ze znajomymi wypiłam i postanowiłam wrócić do domu, bo poczułam, że ze mną coraz gorzej. Kolega na ochotnika zgłosił się, żeby mnie odprowadzić -dla mojego bezpieczeństwa. Kolega też pił, oczywiście. Gdzieś tam po drodze urwał mi się film. Obudziłam się siedząc na przystanku, obok mnie jakiś bezdomny pan pytający mnie o godzinę. Kolegi nie było.
Rano obdzwaniał naszych wspólnych znajomych, bo chciał się dowiedzieć, czy wróciłam do domu. Kiedy się na niego wściekli za to, że mnie zostawił. Było mu wstyd. Tłumaczył się, że też był pijany, zmęczony, a ja w pewnym momencie miałam powiedzieć, że chce usiąść i nie dałam się prowadzić, więc się wkurzył i mnie zostawił na przystanku.
Ot i cała niemal historia staje się prosta...
Ja kiedyś, wesolutka, wyszłam z imprezy sama po coś do sklepu... Jak wróciłam okazało się, że grupa z którą miałam iść nawet tego momentu nie dostrzegła, wyszli po mnie, nie wiedząc o tym...
Ja tak myślałam oglądając, że on przynajmniej początkowo musiał mieć dobre zamiary wobec dziewczyny w złym stanie.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:53   #4455
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Ja też, a czasem nawet podskoczę, szczególnie po schodach. Mam nadzieje, że wykop nigdy nie zanalizuje mojego sposobu przemieszczania się
Jak wracałam nocą (trzeźwa) to bardzo często biegłam, zwalniałam do złapania oddechu i biegłam dalej. Jakoś na mnie tak rześkie, nocne powietrze działa, że czułam potrzebę biegu. A że kondycję mam fatalną, to po pewnym czasie łapała mnie zadyszka i wówczas szłam. Gdyby mnie nagrać przy jakimś przechodniu, wyszłoby, że go gonię/uciekam.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:58   #4456
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jak wracałam nocą (trzeźwa) to bardzo często biegłam, zwalniałam do złapania oddechu i biegłam dalej. Jakoś na mnie tak rześkie, nocne powietrze działa, że czułam potrzebę biegu. A że kondycję mam fatalną, to po pewnym czasie łapała mnie zadyszka i wówczas szłam. Gdyby mnie nagrać przy jakimś przechodniu, wyszłoby, że go gonię/uciekam.
No właśnie. Ja w ogóle bardzo mało zachowań przyjmuję za "dziwne". Tym bardziej u ludzi pod wpływem. I strasznie mnie irytują komentarze takie jak: "brat się zachowuje dziwnie". Inaczej niż ja, to od razu dziwnie?! Wspaniała logika, naprawdę.
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 23:58   #4457
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez azadon Pokaż wiadomość
Z Wykopu:



to w kwestii nowej lokalizacji telefonu/logowania na google+
bierzemy hammera, uderzamy w kwadrat, bomba tromba i tralala
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 00:01   #4458
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez mango bzik Pokaż wiadomość
bierzemy hammera, uderzamy w kwadrat, bomba tromba i tralala

Nie pisz
bomba, bo Ci rozłączą Internet
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 00:06   #4459
beatrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 102
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
No właśnie. Ja w ogóle bardzo mało zachowań przyjmuję za "dziwne". Tym bardziej u ludzi pod wpływem. I strasznie mnie irytują komentarze takie jak: "brat się zachowuje dziwnie". Inaczej niż ja, to od razu dziwnie?! Wspaniała logika, naprawdę.
Dokładnie. Skoro ja bym tak nie zrobiła/zrobił to jego zachowanie jest dziwne / podejrzane/nienormalne.
lub
Skoro nie rozumiem dlaczego tak zrobił/zrobiła to znaczy, że coś z nim nie tak.
beatrynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 00:06   #4460
Martiszon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 16
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

To tez z tymi fotami...brrr dziwne dosc



/.../

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-12-07 o 21:56 Powód: link do prywatnego profilu
Martiszon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 00:10   #4461
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Martiszon Pokaż wiadomość
To tez z tymi fotami...brrr dziwne dosc



/.../

Widziałam juz kiedys to konto
No troche dziwne ogolnie hehe
Ale sadze, ze to mocna nadinterpretacja.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-12-07 o 21:57 Powód: link do prywatnego profilu w cytacie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 00:11   #4462
201610052004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 430
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Martiszon Pokaż wiadomość
To tez z tymi fotami...brrr dziwne dosc



/.../

Może przypadek?
https://www.instagram.com/p/-1nVkNML...by=dzemzeswini

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2015-12-07 o 21:58 Powód: link w cytacie
201610052004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 00:15   #4463
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Bardzo mi przykro, ale będę Was zgłaszać do moderacji za wstawianie prywatnych profili osób niezwiązanych ze sprawą. To nie fejsbuk u Rutka, ani wykop.pl. Dyskutują tu głównie osoby, które nie tolerują podobnego zachowania. Jest bardzo dużo miejsc w Internecie, gdzie ludzie akceptują brak poszanowania prywatności, zapraszam tam.

Już tyle razy było o tym mówione, ale jak grochem o ścianę

Edytowane przez valerianella
Czas edycji: 2015-12-07 o 00:17
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 00:17   #4464
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Martiszon Pokaż wiadomość
To tez z tymi fotami...brrr dziwne dosc



/.../
Po pierwsze wejdź na to konto na instagramie i Ci się sporo wyjaśni. Po drugie ta osoba robi błędy: na fotce jest kościół przy Fredry a nie ten przy Rocha.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-08 o 16:58 Powód: Linkw cytacie.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 01:03   #4465
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Zarzut który dostał nie sugeruje niczego takiego. Wręcz przeciwnie, prokuratura mówiła wyraźnie że to jego działania doprowadziły do jej śmierci.
Oparłam się bodajże na podlinkowanym tutaj artykule z "racjonalisty", gdzie była mowa o zabójstwie przez działanie ale i przez zaniechanie (?udzielenia pomocy?).
Zaprowadzenie pijanej nad rzekę a potem zaniechanie udzielenia jej pomocy mogłoby wg mnie podchodzić pod taki dziwny paragraf (mógł przewidzieć, że pijana będąc blisko rzeki może do niej wpaść albo utopić się, jak wejdzie do wody, a nie udzielając jej pomocy ani nie wzywając żadnych służb zgodził się na jej śmierć) i może zarzut jest taki, a nie inny, bo właśnie na taką wersję mają poszlaki, a nie na coś więcej lub na coś mniej.

Ciekawe, jakie dokładnie mają dowody, skoro zdecydowali się na właśnie taki wariant zarzutu, zamiast Adama oskarżyć po prostu o zabójstwo albo nieumyślne spowodowanie śmierci.

---------- Dopisano o 01:52 ---------- Poprzedni post napisano o 01:31 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Już wcześniej pisałam, według mnie to szare, nie jest kurtką tylko szalem- narzutką. Kurtkę ma pod spodem, czarną.
W opisie Ewy jako zaginionej podali, że miała na sobie szary płaszcz, a pod nim czarne ubranie, więc ta opcja raczej odpada.

---------- Dopisano o 02:03 ---------- Poprzedni post napisano o 01:52 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
W jakimś stopniu tak, działają też reakcje bezwarunkowe. Poza tym ponowię odezwę jednej z wizażanek: "brzytwa ockhama" szukajmy najprostszych rozwiązań. Paniczne uciekanie bo ktoś próbował pocałować? W takiej sytuacji prawdopodobnym jest odepchnięcie, ucieczka musiałaby być spowodowana znacznie poważniejszym wydarzeniem, ale tu znowu pytanie, czemu nie do hotelu tylko nad rzekę?
Mogli zejść nad rzekę "bo to takie romantyczne" a dopiero nad nią się pokłócić, i to jest IMO najbardziej prawdopodobne (tj. to, że, pokłócili się dopiero będąc nad rzeką, a nie to, że zeszli nad nią, bo to romantyczne ).

Jak tu już ktoś wcześniej napisał, zejście pod most mogło być inicjatywą Ewy ("potrzebuję siku - chodźmy do jakiegoś ustronnego miejsca") ale zarzut postawiony Adamowi sugeruje, że to on ją jakoś namówił do pójścia pod most zamiast mostem (są dowody na to, że na most nie weszli). Wydaje mi się, że ktoś też tutaj pisał, że ta trasa - zejść z mostu i pójść na przełaj łąką wzdłuż rzeki - byłaby teoretycznie skróceniem sobie drogi, ale w praktyce krzaczory i ciemność raczej nie zachęcały do wybrania tej opcji. Dobrze piszę??
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 01:06   #4466
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Nie znam osoby, która tak skracalaby sobie drogę. W teorii tak jest. Ta droga jest tragiczna. Krzaki, bloto, kałuże, cos w rodzaju jakby małego lasku no i strome podejście.
Po prostu jest cos takiego no bo to jest miasto, lokacje lezą koło siebie, ale nigdy nie słyszałam zeby ktos to w ogole uznał za jakakolwiek trasę. Tak jak pisałam, wyszłoby niemal na to samo jakby przeszli za most, dalej skręcili. Szli by wtedy rownolegle do pola, ale po chodniku...chociaz jesli on z Piły a ona z konina no to nie wiem. Moze wpadł im taki pomysl przez glowe. Ale wtedy jesli chciałaby isc na rondo to i tak musieliby przejść na druga strone. Bez przesady chyba stojąc na przeciwko drugiego mostu widzieli, ze jak wejdą ta strona to nic im to nie da?po drugie tam NIC nie widac.
Wiele razy bywałam pod tym mostem i w okolicach w takich godzinach i serio no nawet pijanemu nie przyszłoby chyba isc gdzies gdzie nie widzi nawet swoich butów?

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2015-12-07 o 01:11
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 01:07   #4467
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

[QUOTE=Pantegram;53715753]Oparłam się bodajże na podlinkowanym tutaj artykule z "racjonalisty", gdzie była mowa o zabójstwie przez działanie ale i przez zaniechanie (?udzielenia pomocy?).
Zaprowadzenie pijanej nad rzekę a potem zaniechanie udzielenia jej pomocy mogłoby wg mnie podchodzić pod taki dziwny paragraf (mógł przewidzieć, że pijana będąc blisko rzeki może do niej wpaść albo utopić się, jak wejdzie do wody, a nie udzielając jej pomocy ani nie wzywając żadnych służb zgodził się na jej śmierć) i może zarzut jest taki, a nie inny, bo właśnie na taką wersję mają poszlaki, a nie na coś więcej lub na coś mniej.

Ciekawe, jakie dokładnie mają dowody, skoro zdecydowali się na właśnie taki wariant zarzutu, zamiast Adama oskarżyć po prostu o zabójstwo albo nieumyślne spowodowanie śmierci.

---------- Dopisano o 01:52 ---------- Poprzedni post napisano o 01:31 ----------

W opisie Ewy jako zaginionej podali, że miała na sobie szary płaszcz, a pod nim czarne ubranie, więc ta opcja raczej odpada.

---------- Dopisano o 02:03 ---------- Poprzedni post napisano o 01:52 ----------

Mogli zejść nad rzekę "bo to takie romantyczne" a dopiero nad nią się pokłócić, i to jest IMO najbardziej prawdopodobne (tj. to, że, pokłócili się dopiero będąc nad rzeką, a nie to, że zeszli nad nią, bo to romantyczne ).

Jak tu już ktoś wcześniej napisał, zejście pod most mogło być inicjatywą Ewy ("potrzebuję siku - chodźmy do jakiegoś ustronnego miejsca") ale zarzut postawiony Adamowi sugeruje, że to on ją jakoś namówił do pójścia pod most zamiast mostem (są dowody na to, że na most nie weszli). Wydaje mi się, że ktoś też tutaj pisał, że ta trasa - zejść z mostu i pójść na przełaj łąką wzdłuż rzeki - byłaby teoretycznie skróceniem sobie drogi, ale w praktyce krzaczory i ciemność raczej nie zachęcały do wybrania tej opcji. Dobrze piszę??[/QUOTE]

Dobrze. Ale tam jest naprawdę ciemno jak w de. Tylko przy samym moście coś widać.
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 01:11   #4468
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Rzecznik policji powiedział, że zeznania tego świadka nic nie wniosły.
Zeznanie, że się kłócili, mogło nic nie wnieść do sprawy, skoro sam podejrzany zeznawał, że doszło między nimi do nieporozumienia, nieprawdaż?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 01:21   #4469
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Dobrze. Ale tam jest naprawdę ciemno jak w de. Tylko przy samym moście coś widać.
23.11.15
Poszerzony księżyc (k. przybywa)
Jasność 92% ↑

a dziś
Dąży do nowiu (k. ubywa)
Jasność 15% ↓

Edytowane przez mango bzik
Czas edycji: 2015-12-07 o 01:30
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 05:25   #4470
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Rzeczniczka na konferencji mówiła że mają zabezpieczone monitoringi i bilingi, które pozwoliły na postawienie zarzutów i uznanie że ciało Ewy jest w Warcie.
Monitoringi? Tam nie kamery. Bilingi? Też nie mogą o tym świadczyć. Wygląda to po prostu na założenie najbardziej prawdopodobnej wersji, a nie 100% pewność. To by znaczyło, że jest szansa, że nie ma jej w Warcie.

---------- Dopisano o 06:25 ---------- Poprzedni post napisano o 05:55 ----------

Cytat:
Napisane przez azadon Pokaż wiadomość
może on po prostu miał dość, chciał ją jak najszybciej odprowadzić do domu? może to ona go namówiła na te kolejne kluby, kolejne imprezy i on chce już jak najszybciej mieć święty spokoj i dlatego ją "ciągnie" za sobą?
To czemu nie zamówił taksówki, tylko poszli piechotą? Miałby najszybciej święty spokój.
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-08 20:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.