POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman! - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-08, 17:56   #4981
cavva
mind designer
 
Avatar cavva
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 87
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

a może ma faktycznie luki w pamięci bo sobie coś zapalił/łyknął?

http://poznan.eska.pl/newsy/zaginion...-szukamy/83685
Cytat:
mężczyzna, który był tej nocy z Ewą Tylman, nie pamięta dokładnie, co się stało. Był pod wpływem alkoholu – czy czegoś jeszcze, dowiemy się dopiero po badaniach. Mają wykazać, czy w jego krwi nie było także substancji toksycznych.
Informacja ta jest z 26.11
Może był pod wpływem środków, które szybko usuwają się z organizmu, bądź cały ten test nie był aż tak szczegółowy? Na początku była wersja o tym, że ktoś mógłby im coś dosypać - może na to się śledczy nastawili?
__________________
"Z dwóch mądrych mądrzejszy jest ten, który mniej mówi." A.K
cavva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:00   #4982
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

ale zabić można spokojnie tylko po alkoholu, nie trzeba do tego środków odurzających. To samo z lukami w pamięci.

Jeden z wątków na intymnych - laska się uchlała i nie pamiętała czy uprawiała seks czy nie. Obudziła się z opuszczonymi gaciami, ale facet wypierał się, że mu nie stanął i oboje zasnęli. Nie wiedziała czy lecieć po tabletkę po czy nie.

Adwokat wyjaśnia: "Odmowa składania zeznań jest najlepszym sposobem obrony", "milczenie nie oznacza winy".
Po co on zeznaje, skoro go to tylko obciąża?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-12-08 o 18:03
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:03   #4983
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Zły temat ;D

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Spójrzcie na rady adwokata wobec podejrzanych:
https://www.zakiewicz-adwokaci.pl/a,...oskarzony.html

Dla Adama byłoby lepiej jakby siedział cicho i dalej nic nie pamiętał, nawet, jakby trzymał jej głowę pod wodą a potem napchał kieszenie kamieniami, by zatonęła.
A ten poddaje się badaniu wariografem, oddaje telefon Rutkowi, robi wizje lokalne, składa wyjaśnienia. Po co?
Kompletnie mi się to nie klei.
Tyle osób tu pisało ze niewinny nie bierze adwokata... To niech sobie przeczytają
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:04   #4984
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
A co Twoim zdaniem powinno się zrobić?
Karny jeżyk?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:06   #4985
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Tyle osób tu pisało ze niewinny nie bierze adwokata... To niech sobie przeczytają
Widząc działania prokuratury, to zastanawiam się, czy ten jego adwokat jest kompetentny...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:06   #4986
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Elfir, Tobie się serio chce poświęcać czas na zrozumienie sprawy, której nie znasz nawet w 10%? Żadna z nas nie zna materiałów dowodowych policji czy prokuratory, więc co tu rozkminiać na temat Adama? Jest aresztowany to jest, może kiedyś się dowiemy dlaczego.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:08   #4987
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez karotka1 Pokaż wiadomość
Nie wiem czym się pani psycholog sugerowała, nie byłam tam na miejscu ale wątpie żeby sugerowała się osobistymi doświadczeniami.
Skoro twierdzi, ze raczej nie ma opcji aby pamietal urwywki z tamtej nocy, to albo opierala sie na swoim doswiadczeniu albo na durnej literaturze. Czlowiek czlowiekowi nierowny. Pamiec czesciowa jest mozliwa po urwaniu sie filmu I nikt mnie nie przekona, ze jest odwrotnie.

A ze miotal sie w zeznaniach, pamietajac tylko urywki, tez mnie nie dziwi. Byl pod odstrzalem, zestresowany. Byc moze podczas przesluchania zaczal sobie wmawiac, ze faktycznie bylo tak, jak przedstawil to prokurator. Albo nie pamietal nic, ale byl zmeczony ciaglymi przesluchaniami, przerazony cala sytuacja oraz checia linczu I do czegos tam sie przyznal dla swietego spokoju I wlasnego bezpieczenstwa (moze woli ten caly cyrk przeczekac w areszcie).
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 18:10   #4988
nonick77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 7
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Witam. Obserwuję wątek i mam pytanie do forumowiczów z okolic Poznania. Czy ktokolwiek, kiedykolwiek był ciemną nocą w tym miejscu ,gdzie Adam wskazał, na wizji lokalnej, że Ewa się topiła (machała rękoma)? Jaka tam jest widoczność? Dzieki za odpowiedzi
nonick77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:12   #4989
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Elfir, Tobie się serio chce poświęcać czas na zrozumienie sprawy, której nie znasz nawet w 10%?.
W ten sposób - po co istnieje ten wątek, skoro o faktach mogę sobie poczytać w serwisach prasowych?

Wątek jest do plot i spekulacji.

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez nonick77 Pokaż wiadomość
Witam. Obserwuję wątek i mam pytanie do forumowiczów z okolic Poznania. Czy ktokolwiek, kiedykolwiek był ciemną nocą w tym miejscu ,gdzie Adam wskazał, na wizji lokalnej, że Ewa się topiła (machała rękoma)? Jaka tam jest widoczność? Dzieki za odpowiedzi
Nie wiemy dokładnie, gdzie się topiła. Niedaleko od mostu jest dość jasno, bo światło rzucają latarnie na moście.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:14   #4990
malgosiaw123
Zakorzenienie
 
Avatar malgosiaw123
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24 524
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
A co Twoim zdaniem powinno się zrobić?
Puścić wolno
malgosiaw123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:39   #4991
beatrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 102
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Zły temat ;D

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------



Tyle osób tu pisało ze niewinny nie bierze adwokata... To niech sobie przeczytają
Z usług adwokatów korzystają nierzadko też pokrzywdzeni, a nawet i świadkowie. Dla mnie to normalne, że ludzie próbują jakoś odnaleźć się w swojej sytuacji, dowiedzieć się jakie mają prawa i czy są z tym związane dla nich jakiekolwiek zagrożenia - niezależnie od roli w jakiej występują i niezależnie od tego czy są winni, czy niewinni.
Dla wielu osób udział w jakimkolwiek postępowaniu jest bardzo stresujący. Ja niby znam jako tako "system" od "bebechów" i nie powinien mnie on onieśmielać, a mimo to kiedy pierwszy raz w życiu zeznawałam przed Sądem, nogi mi się trzęsły i trudno mi było zebrać myśli.
Pewna sędzia natomiast tak się zestresowała tym, że ma zeznawać jako świadek, że przez pomyłkę - kiedy weszła na salę sądową -zamiast na stanowisku dla świadków, odruchowo usiadła za stołem sędziowskim.

Udział związany z przesłuchaniem, zwłaszcza gdy się występuje po raz pierwszy w roli podejrzanego, może się wiązać z bardzo silnym stresem, co z kolei nie wpływa korzystnie na zdolność do odtwarzania zeznań. Za to doświadczeni przestępcy potrafią mieć dużą swobodę i luz w takich sytuacjach.

Dla mnie nieudolność Adama w tym jak próbuje odnaleźć się w tej sytuacji świadczy o braku wyrachowania jego działaniu w noc, kiedy doszło do zaginięcia dziewczyny. I za bardziej prawdopodobną wersję przyjmuję to, że jeśli on zabił Ewę, to sam się tego po sobie nie spodziewał.

Inną sprawą jest zaś to, że prawnicy, którzy to bardzo często trudnią się przesłuchiwaniem, mają bardzo skromną wiedzę dotyczącą prawidłowych technik przesłuchiwania, formułowania pytań, funkcjonowania pamięci i w szczególności jej zawodności, a także innych okoliczności, które wpływają na wiarygodność przesłuchiwanych osób. Takich rzeczy się na aplikacjach nie uczy. Sędzia oceniając wiarygodność zeznań przesłuchiwanych osób bazuje na swoim doświadczeniu życiowym, zawodowym, osobistych przekonaniach i logice.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Skoro twierdzi, ze raczej nie ma opcji aby pamietal urwywki z tamtej nocy, to albo opierala sie na swoim doswiadczeniu albo na durnej literaturze. Czlowiek czlowiekowi nierowny. Pamiec czesciowa jest mozliwa po urwaniu sie filmu I nikt mnie nie przekona, ze jest odwrotnie.
A jakie jest nasze źródło wiedzy o tym, że psycholog tak powiedziała? Bo jeśli jest to inne źródło, niż np. policja lub prokuratura, to nie zakładałbym od razu, że na pewno taka była wypowiedź psychologa. Może "urywkowość pammięci" to był tylko jeden z licznych argumentów jakich psycholog użyła w kontekście innych swoich spostrzeżeń. Prasa często relacjonuje coś pobieżnie, byle jak i bardzo często przekręca. Do rewelacji z serwisów prasowych nastawionych bardzo często na szybkie podawanie informacji i sensację, a nie na jakość, podchodzić ostrożnie.

Edytowane przez beatrynka
Czas edycji: 2015-12-08 o 18:33
beatrynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 18:41   #4992
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Jak dowiedział się Głos Wielkopolski mężczyzna (Adam Z) jest w złej kondycji psychicznej, osadzony został w jednoosobowej i monitorowanej celi.

Czyli prokuratura boi się linczu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:41   #4993
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Ja w sadzie bylam raz w celu zlozenia zeznan. Prawo bylo po mojej stronie I prokurator poinformowala mnie, ze absolutnie nie mam sie czym stresowac. W oczekiwaniu na wezwanie na sale sadowa, paskudnie rozbolala mnie glowa (ze stresu), do tego mialam ochote puscic pawia, dlatego nawet sobie nie wyobrazam jak musi czuc sie osoba podejrzana podczas przesluchania.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:50   #4994
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez beatrynka Pokaż wiadomość
Z usług adwokatów korzystają nierzadko też pokrzywdzeni, a nawet i świadkowie. Dla mnie to normalne, że ludzie próbują jakoś odnaleźć się w swojej sytuacji, dowiedzieć się jakie mają prawa i czy są z tym związane dla nich jakiekolwiek zagrożenia - niezależnie od roli w jakiej występują i niezależnie od tego czy są winni, czy niewinni.
Dla wielu osób udział w jakimkolwiek postępowaniu jest bardzo stresujący. Ja niby znam jako tako "system" od "bebechów" i nie powinien mnie on onieśmielać, a mimo to kiedy pierwszy raz w życiu zeznawałam przed Sądem, nogi mi się trzęsły i trudno mi było zebrać myśli.
Pewna sędzia natomiast tak się zestresowała tym, że ma zeznawać jako świadek, że przez pomyłkę - kiedy weszła na salę sądową -zamiast na stanowisku dla świadków, odruchowo usiadła za stołem sędziowskim.

Udział związany z przesłuchaniem, zwłaszcza gdy się występuje po raz pierwszy w roli podejrzanego, może się wiązać z bardzo silnym stresem, co z kolei nie wpływa korzystnie na zdolność do odtwarzania zeznań. Za to doświadczeni przestępcy potrafią mieć dużą swobodę i luz w takich sytuacjach.

Dla mnie nieudolność Adama w tym jak próbuje odnaleźć się w tej sytuacji świadczy o braku wyrachowania i za bardziej prawdopodobną wersję przyjnmuję to, że jeśli on zabił Ewę, to sam się tego po sobie nie spodziewał.

Inną sprawą jest zaś to, że prawnicy, którzy to bardzo często trudnią się przesłuchiwaniem, mają bardzo skromną wiedzę dotyczącą prawidłowych technik przesłuchiwania, formułowania pytań, funkcjonowania pamięci i w szczególności jej zawodności, a także innych okoliczności, które wpływają na wiarygodność przesłuchiwanych osób. Takich rzeczy się na aplikacjach nie uczy. Sędzia oceniając wiarygodność zeznań przesłuchiwanych osób bazuje na swoim doświadczeniu życiowym, zawodowym, osobistych przekonaniach i logice.

To wszystko prawda

Ja byłam tylko raz obecna na sprawie karnej, było to wyjście ze szkoły, dla chętnych. Sprawa dotyczyła napadu na kiosk (z kioskarzem w środku) - akurat na tej rozprawie chciano ustalić, czy napad był z nożem czy nie. Człowiekiem, która najbardziej plątał się w zeznaniach był... kioskarz, a więc poszkodowany. Raz mówił, że widział coś błyszczącego, na pewno był to nóż, potem, że jednak nie widział, mógł być to odblask, a za chwile podawał rozmiary tego noża (jednak na pewno był to nóż!) i określał, że miał drewniany trzonek, a potem się jeszcze okazało, ze sam miał taki nóż, bo często sobie robił w tym kiosku kanapki i ten swój nóż opisywał. Oskarżonych było dwóch, jeden twierdził, że dał nóż bratu jak wychodzili z domu, więc on nie miał, a drugi, że żadnego noża nie miał i nie dostał. No i co myślicie o tym? Mieli ten nóż czy nie mieli? Podam odpowiedź, jak ktoś ciekawy

Dla mnie praktycznie same zeznania, bez wiarygodnych dowodów rzeczowych, to bardzo, bardzo mało.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jak dowiedział się Głos Wielkopolski mężczyzna (Adam Z) jest w złej kondycji psychicznej, osadzony został w jednoosobowej i monitorowanej celi.

Czyli prokuratura boi się linczu.
Albo, że coś sobie zrobi.

Edytowane przez valerianella
Czas edycji: 2015-12-08 o 18:54
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:50   #4995
beatrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 102
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jak dowiedział się Głos Wielkopolski mężczyzna (Adam Z) jest w złej kondycji psychicznej, osadzony został w jednoosobowej i monitorowanej celi.

Czyli prokuratura boi się linczu.
Oraz ewentualnego linczu na samym sobie.
beatrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 18:56   #4996
cavva
mind designer
 
Avatar cavva
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 87
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Jakby mnie ktoś w kółko pytał: "gdzie jest, gdzie jest, co z nią zrobiłaś?" to pewnie też bym im w końcu coś na odczepnego powiedziała, skoro nie pamiętam.
Potem sprawy zachodzą za daleko, bo każą mi odtwarzać tamtą noc i moja wersja "na odczepkę" staje się gwoździem do trumny

Chłopak jest załamany. Mocno mu to wszystko dało w kość, powie im co chcą usłyszeć, byleby tylko dali mu spokój
__________________
"Z dwóch mądrych mądrzejszy jest ten, który mniej mówi." A.K
cavva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:04   #4997
beatrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 102
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez cavva Pokaż wiadomość
Jakby mnie ktoś w kółko pytał: "gdzie jest, gdzie jest, co z nią zrobiłaś?" to pewnie też bym im w końcu coś na odczepnego powiedziała, skoro nie pamiętam.
Potem sprawy zachodzą za daleko, bo każą mi odtwarzać tamtą noc i moja wersja "na odczepkę" staje się gwoździem do trumny

Chłopak jest załamany. Mocno mu to wszystko dało w kość, powie im co chcą usłyszeć, byleby tylko dali mu spokój
Gdybym sobie poszła na imprezę, zabalować, cieszyć się życiem i spotkać z ludźmi, których lubię, a potem by się okazało, że prawdopodobnie kogoś po pijaku zabiłam - też pewnie by mnie musieli zamknąć w jednoosobowej celi z monitoringiem.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
To wszystko prawda

Ja byłam tylko raz obecna na sprawie karnej, było to wyjście ze szkoły, dla chętnych. Sprawa dotyczyła napadu na kiosk (z kioskarzem w środku) - akurat na tej rozprawie chciano ustalić, czy napad był z nożem czy nie. Człowiekiem, która najbardziej plątał się w zeznaniach był... kioskarz, a więc poszkodowany. Raz mówił, że widział coś błyszczącego, na pewno był to nóż, potem, że jednak nie widział, mógł być to odblask, a za chwile podawał rozmiary tego noża (jednak na pewno był to nóż!) i określał, że miał drewniany trzonek, a potem się jeszcze okazało, ze sam miał taki nóż, bo często sobie robił w tym kiosku kanapki i ten swój nóż opisywał. Oskarżonych było dwóch, jeden twierdził, że dał nóż bratu jak wychodzili z domu, więc on nie miał, a drugi, że żadnego noża nie miał i nie dostał. No i co myślicie o tym? Mieli ten nóż czy nie mieli? Podam odpowiedź, jak ktoś ciekawy
Jeśli mam zgadywać, to że ustalono, że nie mieli noża.
Z drugiej strony , napadać na kiosk bez noża - BEZ SĘSU.

Napisz jak było naprawdę?
beatrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:09   #4998
Katy_ern
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Jeśli nikt nie dodał wcześniej......
Adam Z siedzi w odosobnionej celi i jest w złym stanie psychicznym, policji wciąż brakuje motywu....

Pozdrawiam

http://www.gloswielkopolski.pl/artyk...2,id,t,sa.html
Katy_ern jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:12   #4999
BeMyLil
Raczkowanie
 
Avatar BeMyLil
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 67
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Ale oni go nie zatrzymali tylko na podstawie jego zmiennych zeznan, zlego spojrzenia czy bo tlum tak chcial. Mieli na niego dowody, ktore na dodatek poparl sad. Cos musi miec na sumieniu, na co wskazuja dowody i swiadkowie.

Jego mecenas nie zlozyl zazalenia na tymczasowy areszt, dziwne, prawda? Gdyby byl taki krystalicznie czysty, a prokuratura opieralaby sie na "widzimisie", to adwokat by dzialal.

Jest w kiepskim stanie psychicznym, bo byc moze ma wyrzuty sumienia albo uzmyslowil sobie co zrobil i jakie czekaja go konsekwencje i jest zalamany, ze reszte zycia spedzi za kratami.



A tekst o tym jakie ma zniszczone zycie mnie rozwalil, serio
BeMyLil jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 19:17   #5000
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

W tej chwili , jako oskarżony, ma prawo do wglądu do dowodów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:18   #5001
Katy_ern
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
Ale oni go nie zatrzymali tylko na podstawie jego zmiennych zeznan, zlego spojrzenia czy bo tlum tak chcial. Mieli na niego dowody, ktore na dodatek poparl sad. Cos musi miec na sumieniu, na co wskazuja dowody i swiadkowie.

Jego mecenas nie zlozyl zazalenia na tymczasowy areszt, dziwne, prawda? Gdyby byl taki krystalicznie czysty, a prokuratura opieralaby sie na "widzimisie", to adwokat by dzialal.

Jest w kiepskim stanie psychicznym, bo byc moze ma wyrzuty sumienia albo uzmyslowil sobie co zrobil i jakie czekaja go konsekwencje i jest zalamany, ze reszte zycia spedzi za kratami.



A tekst o tym jakie ma zniszczone zycie mnie rozwalil, serio
Ale pamiętajmy, o czym wspominały dziewczyny parę dni temu, cytując artykuł z Wyborczej, że "sąd dał prokuraturze duży kredyt zaufania" wydając nakaz aresztowania.
Oznacza to, że prokuratura nie ma wystarczających dowodów, ale zobowiązała się, że je zdobędzie w najbliższym czasie.
Ja to tak rozumiem, a Wy?
Katy_ern jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:19   #5002
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
A tekst o tym jakie ma zniszczone zycie mnie rozwalil, serio
Nie kojarzę takiego tekstu. Była mowa o tym, co byłoby, gdyby osobę niewinną wsadzono na 3 miesiące do aresztu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:19   #5003
beatrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 102
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
Ale oni go nie zatrzymali tylko na podstawie jego zmiennych zeznan, zlego spojrzenia czy bo tlum tak chcial. Mieli na niego dowody, ktore na dodatek poparl sad. Cos musi miec na sumieniu, na co wskazuja dowody i swiadkowie.

Jego mecenas nie zlozyl zazalenia na tymczasowy areszt, dziwne, prawda? Gdyby byl taki krystalicznie czysty, a prokuratura opieralaby sie na "widzimisie", to adwokat by dzialal.

Jest w kiepskim stanie psychicznym, bo byc moze ma wyrzuty sumienia albo uzmyslowil sobie co zrobil i jakie czekaja go konsekwencje i jest zalamany, ze reszte zycia spedzi za kratami.

A tekst o tym jakie ma zniszczone zycie mnie rozwalil, serio
Prokuratura podkreślała, że w niewielkim stopniu opiera się na wyjaśnieniach Adama Z. , a w pozostałym zakresie na innych dowodach i poszlakach.
Jeszcze nie minął termin do złożenia zażalenia na postanowienie o zastosowaniu aresztu. Z tego, co pamiętam, adwokat zapowiadał, że zażalenie wniesie. Czy tak się stanie, zobaczymy.
W tej chwili Adam Z. ma status osoby podejrzanej, a więc nawet jeszcze nie oskarżonej, czy winnej. Nadal dotyczy go zasada domniemania niewinności. Areszt zastosowano w oparciu o wystąpienie prawdopodobieństwa, że zabił Ewę.

Edytowane przez beatrynka
Czas edycji: 2015-12-08 o 19:21
beatrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:25   #5004
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez Katy_ern Pokaż wiadomość
Ja to tak rozumiem, a Wy?
Pułapka na tych porywaczy i satanistów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:26   #5005
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez beatrynka Pokaż wiadomość
W tej chwili Adam Z. ma status osoby podejrzanej, a więc nawet jeszcze nie oskarżonej, czy winnej. Nadal dotyczy go zasada domniemania niewinności. Areszt zastosowano w oparciu o wystąpienie prawdopodobieństwa, że zabił Ewę.
Że co?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:27   #5006
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez beatrynka Pokaż wiadomość
Gdybym sobie poszła na imprezę, zabalować, cieszyć się życiem i spotkać z ludźmi, których lubię, a potem by się okazało, że prawdopodobnie kogoś po pijaku zabiłam - też pewnie by mnie musieli zamknąć w jednoosobowej celi z monitoringiem.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------



Jeśli mam zgadywać, to że ustalono, że nie mieli noża.
Z drugiej strony , napadać na kiosk bez noża - BEZ SĘSU.

Napisz jak było naprawdę?
Oprócz noża mieli jeszcze łom, tłumaczyli się, że myśleli, że kiosk jest o tej porze już nieczynny z tego co pamiętam. Napaść z użyciem noża zmieniałaby kwalifikację czynu, no i pozwalałby przypuszczać, że liczyli się z tym, że jednak spotkają kioskarza i mogą go dźgnąć. Robiło się poważniej.

Nóż mieli. Ale! Okazała się to dopiero wtedy, kiedy znaleźli go na, uwaga, dachu pobliskiego garażu. Jeden z oskarżonych przyznał się, że go tam wyrzucił, kiedy uciekali, poza tym były odciski jego palców. Oczywiście, nóż był zupełnie inny niż zeznał pokrzywdzony, nie kuchenny tylko wojskowy.

I to to by było na tyle w temacie, ile warte są zeznania bez dowodów rzeczowych

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Że co?
No oczywiście, przecież prokuratura nie wystosowała jeszcze aktu oskarżenia. Ma na to 3 miesiące. (Z możliwością przedłużenia)

Edytowane przez valerianella
Czas edycji: 2015-12-08 o 19:36
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:31   #5007
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Że co?
Chyba jeszcze nie ma aktu oskarżenia? Ale podejrzany też ma wgląd do akt.
Uzyłam powyżej skrótu myślowego, a nie terminologii prawniczej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-12-08 o 19:33
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:32   #5008
beatrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 102
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Że co?
O co konkretnie chcesz mnie zapytać?

Ale i tak widzę, że nieprecyzyjnie się wyraziłam.
osoba podejrzana to zazwyczaj dopiero "kandydat" na podejrzanego (jeszcze mu nie postawili zarzutów)
podejrzany - osoba, której postawiono zarzuty
oskarżony - ktoś, przeciwko komu skierowano akt oskarżenia

Edytowane przez beatrynka
Czas edycji: 2015-12-08 o 19:43
beatrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:32   #5009
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Poszukiwania dalej trwają i to całkiem daleko, bo mowa jest o Wronkach - czyli daleko daleko za Czerwonakiem...
http://epoznan.pl/news-news-63192-Tr..._motyw_Adama_Z.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 19:32   #5010
Lora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 165
Dot.: POZNAŃ- zaginęła Ewa Tylman!

Tak przyglądam się się tej sprawie i jak dla mnie nie ma co doszukiwać się jakiś sensacyjnych wątków. To Adam Z jest pewnie jedynym winnym. Albo zrobił to z premedytacją bo miał do Ewy jakieś 'żale' albo był to nieszczęśliwy wypadek.
Lora90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-08 20:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.