Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-01, 11:50   #181
kundiwa
Przyczajenie
 
Avatar kundiwa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk/Ełk
Wiadomości: 8
Wink Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Jesli chodzi o sos to robilam kiedys takie tortille z dressingniem jogurtowym z Lidla firmy Kuhne-w szklanej butelce. Takie same mozna dostac w normalnych marketach, ale sa o wiele drozsze (ok 100 ml za 5-6 zł) a w Lidlu jest dwa razy wiekszy za piątaka Do tego pierś z kurczaka pokrojona w paski, usmażona z przyprawą kebab-gyros + ser feta, ogórek, sałata i co kto sobie jeszcze zażyczy. Naprawde przepyszne! Polecam

Zdjecie dressingu zeby bylo wiadomo co kupic. (On sam w sobie jest dość mdły ale jako dodatek do reszty pyszny)

http://wygodny-market.pl/produkt/346...owa_250ml.html

Jesli chodzi o inne sosy to mozna kupic jogurt naturalny,ogórek i przyprawe do sosy tzatziki i zrobić swój sos (przepis na torebce z sosem)

Jest wiele pomysłów do wyboru.

Mam tez taktyke zwijania tortilli, podpatrzylam kiedys u turka w kebabie gotowy placek kładziemy na folii aluminiowej do pieczenia, nadzienie układamy na placku tak jak na naleśnikach od środka w góre. Wtedy zaczynamy zwijanie: Boki razem z folią skladamy tak żeby powstał rożek, a dół podwijamy do góry ( tak ok 2cm), żeby nic nie wyciekało ze środka.Obrywamy z góry nadmiar folii, reszte bedziemy urywac podczas jedzenia;p i Tadaaaam! Zrobione Rożek nie rozleci sie bo bedzie go trzymać folia Naprawde proste, wystarczy wpasc na pomysl
kundiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 12:56   #182
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

up

zrobiłam i wyszły bardzo dobre
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:34   #183
3905c4d2e1cce7eea7e351cb738f6756ecc5bb6c_5e964072b54c3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 63
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Cytat:
Napisane przez Olcia_rom Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc ja zawsze robię na suchej patelni. Ale słyszałam że niektórzy smarują patelnie leciutko olejem. Moim zdaniem spróbuj dwóch sposobów i wybierz ten który tobie najbardziej odpowiada. Powodzenia!!!
właśnie robiłam te placki :S i są twarde, pękają, potem dodałam oleju troche ale i tak nic nie dało
3905c4d2e1cce7eea7e351cb738f6756ecc5bb6c_5e964072b54c3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:57   #184
WykrawaczDoCiasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 40
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

U mnie to samo co u Ashley. Są twarde i pękające. Miałam problem z rozwałkowaniem, ciasto przywierało. Musiałam podsypywać mąką, może to dlatego
WykrawaczDoCiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 20:18   #185
marylin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 9
Thumbs up Dot.: Pyszne placki a'la Tortilla!!!

Witam,

próbowałam raz zrobić placki wg jakiegoś przepisu z netu( więcej mąki kukurydzianej,smalec albo masło,woda).Ciasto wychodziło kruche,nie elastyczne.Nie było mowy,żeby to odkleić od blatu i usmażyć.Teraz po długim zastanowieniu zrobiłam ciasto wg przepisu Mulata,ale dałam GORĄCĄ wodę- prawie pół szklanki- i ciut więcej oleju(szczerze mowiąc dodawałam na oko,jak zauważyłam,ze to podobne ciasto do pierogowego )
Reasumując :
ciasto jest takie samo jak na pierogi- jeśli chodzi o elastyczność. Ci,ktorzy robili pierogi wiedzą jak to wygląda- jest wilgotne,musi być bardzo dobrze wyrobione!!!
Możecie poprosić mamę albo babcię o konsultacje
Po wyrobieniu od razu zaczęlam wałkować pierwszy placek- też jak na pierogi-cieniutki na 1-2mm.
Smażylam krótko na średnim ogniu ,na patelni o grubym dnie.Nie czekałam na brązowe plamki.Było może kilka złotych plamek.Nie studziłam ich.
Cudowne w smaku- lepsze od sklepowych- z ulubionym farszem

Mam nadzieje,ze te drobne uwagi Wam pomogą.Ja byłam zrażona do robienia wrapsów samodzielnie,ale teraz to mój pewniak )Nie bedę już placic dużej kasy za chemiczne placki ze sklepów.
marylin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 10:41   #186
mulat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Lightbulb Dot.: Pyszne placki a'la Tortilla!!!

Mam nowy przepis na placki ten co podałem wcześniej można pominąć, te są najlepsze po kilku latach robienia placków już więcej nie będę szukał nowych przepisów Te są takie jak w sklepie, miękkie, sprężyste nie kruszą się

Składniki:
  • 3 szklanki mąki pszennej
  • 1/4 łyżeczki soli
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 szklanka ciepłej wody
Przygotowanie:
  1. Łączymy mąkę, sól i proszek do pieczenia
  2. Wyrabiamy suche z wodą (ręcznie, aż będzie jednolita w miarę twarda masa)
  3. Dzielimy na 12 kulek
  4. Przykrywamy kuleczki folią i odstawiamy na 15 minut
  5. Z kuleczek wałkujemy placki (rozmiar talerza obiadowego)
  6. Pieczemy na bardzo gorącej patelni (ja używam teflonowej nie wiem jak jest z metalowymi)
Główna sprawa: placki układamy na talerzu, po usmażeniu wszystkich zwijamy je w czystą ścierkę następnie taki pakiecik władamy do foliowej torby i szczelnie zawijamy. W takiej formie placki muszą odparować i ostygnąć.
Podajemy odgrzane na patelni lub w mikrofali.


fotki dostępna na: http://www.wielkiezarcie.com/recipe70943.html


Jeżeli wszystko zostanie zrobione jak w powyższym przepisie, placki na 100% będą miękki i giętkie
__________________
lubisz dobrze zjeść? > naucz się gotować, to działa!
mulat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:24   #187
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Trochę odkopię wątek

Powiedzcie mi jak zawijacie tortille??
Ja zwijałam w rulonik, ale mi się rozwijały...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 14:41   #188
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Trochę odkopię wątek

Powiedzcie mi jak zawijacie tortille??
Ja zwijałam w rulonik, ale mi się rozwijały...
dobrym pomysłem jest: ułożyć je, jeden na drugim tuż po upieczeniu i przykryć na chwilę czystą ściereczką, zmiękną i będą bardziej plastyczne
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 20:24   #189
Mylenne
Raczkowanie
 
Avatar Mylenne
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 110
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Ja zrobiłam tortille z innego przepisu, który był bez masła i był sztywnawy. Mam nadzieje, że ten będzie lepszy i placek będzie bardziej podatny. Jeśli chodzi o zawijanie to ja kłade placek na folii aluminiowej i po zawinięciu w rulonik przekładam ją sreberkiem i roluję i zostawiam kawałek na dole żeby wywinąc w góre, tak żeby się nie wysypywało od spodu (tak jak robią w fast foodach). A sos robię taki jak jest w pizzeriach da grasso czyli rozgniatam zabek czosnku i posypuję oregano, a nastepnie sparzam wrzątkiem. Po chwili odcedzam i dodaje jogurtu naturalnego i doprawiam do smaku solą i odrobiną majonezu. Wychodzi super delikatny sos czosnkowy Można dodać do niego pikantnego ketchupu i też wychodzi super.
Mylenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:58   #190
Tester21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Cytat:
Napisane przez Olcia_rom Pokaż wiadomość
Przepis, który nie może się nie udać, na pyszne placki tortilla:

2 szkl maki kukurydzianej
1 szkl mąki pszennej
1 łyżka masła
sól
wody ile zabierze (ok 300 ml)

To wszystko zagniatam. ciasto powinno mieć konsystencję jak na pierogi (dosyc miekkie). Ciasto dzielimy na małe kawałki i wałkujemy na bardzo cienkie placki. Bron Boże nie piekę tych placków w piekarniku! Należy je smażyć na suchej patelni do momentu aż pojawi sie kilka brązowych plamek na plackach (nie rumienimy ich całkiem bo będą twarde).

wychodzi około 8-10 placków, w zależności od wielkości.

Do środeczka najlepszy jest kurczaczek usmażony w woku z przyprawą do kuchni tureckiej, lub meksykańskiej (mozna ja dostać w każdym sklepie)+ pomidorki+ ogóreczki+ papryka+ sałata + sos: majonez+ ketchup+ sos chili +sól+ pieprz = pychotka!!!

POWODZENIA!

Ps- przepis ten mam z prawdziwej meksykańskiej restauracji.
Twój przepis to:
- przepis nie nadaje się do niczego poza zmarnowaniem pieniędzy na mąkę kukurydzianą
- 8-10 placków? po ilości ciasta widzę że wyszłoby max 6 przy rozmiarach takich aby tortilla była tortillą a nie przekąską wielkości noża stołowego.
- ciasto się kruszy
- ciasto się przykleja do wszystkiego
- nie jest elastyczne
- po 20 minutach próbowania różnych sposobów aby położyć je na patelnię, upiekłem, twarde, blinowate, nie dobre w smaku
Wniosek:
Jak chcesz wyrzucić pieniądze w błoto a na koniec pójść i kupić gotowe tortille w sklepie to gorąco POLECAM!
Tester21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:24   #191
zosiamaja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Przepis na tortille super ale z braku czasu kupuję gotowe np. są w lidlu, a jakie można tam jeszcze dawać nadzienia??
zosiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 17:18   #192
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Wszystko, co się chce, nawet resztki z obiadu,jak zostaną
Mięsko, wędlina, warzywka, surówka itd. no i sos obowiązkowo
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 15:13   #193
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pyszne prawdziwe placki Tortilla!!!

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Trochę odkopię wątek

Powiedzcie mi jak zawijacie tortille??
Ja zwijałam w rulonik, ale mi się rozwijały...
Najpierw dół na 2 cm,a potem z jednego rogu. Jak widzę,że chce wylatywać mi ze środka, to owijam np. ręcznikiem papierowym. Naszukałam się przepisów, a koniec końców zrobiłam z tego:
http://www.youtube.com/watch?v=TF5jowenaXA
Strasznie dużo roboty z tym wyrabianiem i wałkowaniem, ale wyszło super. Było lekko twarde, ale to po podgrzaniu zniknęło. Nie kruszyło się ciasto ani nic, dało się elegancko zawinąć, więc polecam.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.