Akcja:Koniec trądziku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-10, 16:41   #1
Mrcolorgloss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Talking

Akcja:Koniec trądziku!


Masz problem z trądzikiem? Wypróbowałaś już wszystkich sposobów i dalej nic? To akcja właśnie dla Ciebie!
Czas trwania akcji : aż nasz problem zniknie !
Ważna informacja: Jeśli zmagasz się z dość silnym trądzikiem najpierw udaj się do dermatologa.
UWAGA: Nie będę Wam "zapisywała" żadnych leków czy kosmetyków, bo to rola dermatologa lub Wasza. Ja używam żelu złuszczającego "epiduo" (przepisany przez dermatologa, na receptę, bardzo dobry!), żel do mycia, i krem nawilżający oraz tabletki z cynkiem (z apteki bez recepty).
Nasz plan działania:
1. Zero słodyczy, tłustych żeczy,smażonych, fast foodów, słonych przekąsek !
2. Zero papierosów, alkoholu, czarnej herbaty (za to dużo wody i herbaty z bratka lub zielonej)
3. Codzienna pielęgnacja, minimum makijażu
4. Zero wyciskania, zero dotykania brudnymi rękami buzi
5.Osobny ręcznik do ciała i twarzy
6. Co jakiś czas w ciągu dnia przemywamy twarz mlekiem!
7.Dużo witamin
8.Pilingi i maseczki co tydzień
9.Dobre nastawienie

Kto się zapisuje? I może ktoś doda jakieś następne złote zasady?
Mrcolorgloss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:08   #2
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Ja bym się chętnie zapisała ale już mi trądzik na szczęście mija/minął, coś tam jeszcze jest, ale już mało. Uffff teraz zostały mi po nim ślady niestety, ktore muszę codziennie zamalowywać bo mogą przypominać trądzik Pozdrawiam
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:33   #3
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Ja się na to piszę . Tylko pytanie: skrzyp i pokrzywę pić można, c'nie? ;-)
Najgorzej będzie z tymi słodyczami... :p
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:53   #4
78366539b4b6f6153fe83f74bc8dfd6d5935c0ba_5ec707f2bba47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 453
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez Mrcolorgloss Pokaż wiadomość
Masz problem z trądzikiem? Wypróbowałaś już wszystkich sposobów i dalej nic? To akcja właśnie dla Ciebie!
Czas trwania akcji : aż nasz problem zniknie !
Ważna informacja: Jeśli zmagasz się z dość silnym trądzikiem najpierw udaj się do dermatologa.
UWAGA: Nie będę Wam "zapisywała" żadnych leków czy kosmetyków, bo to rola dermatologa lub Wasza. Ja używam żelu złuszczającego "epiduo" (przepisany przez dermatologa, na receptę, bardzo dobry!), żel do mycia, i krem nawilżający oraz tabletki z cynkiem (z apteki bez recepty).
Nasz plan działania:
1. Zero słodyczy, tłustych żeczy,smażonych, fast foodów, słonych przekąsek !
2. Zero papierosów, alkoholu, czarnej herbaty (za to dużo wody i herbaty z bratka lub zielonej)
3. Codzienna pielęgnacja, minimum makijażu
4. Zero wyciskania, zero dotykania brudnymi rękami buzi
5.Osobny ręcznik do ciała i twarzy
6. Co jakiś czas w ciągu dnia przemywamy twarz mlekiem!
7.Dużo witamin
8.Pilingi i maseczki co tydzień
9.Dobre nastawienie

Kto się zapisuje? I może ktoś doda jakieś następne złote zasady?

A moge wiedzieć dlaczego zero czarnej herbaty?? Nigdy o tym nie słyszałam..
A tak od siebie to moge powiedzieć jak ja sobię poradziłam z trądzikiem. Nie przechodziłam na żadną dietę ani z niczego nie rezygnowałam. Jedynie przestałam myć twarz .. wodą.Przemywam ją tylko mleczkiem do demakijażu i tonikiem. Potem nakładam krem (Vishy Normaderm). Dodatkowo przez pierwsze 2 tygodnie zamknełam się w pokoju żeby nie pokaywać swojej twarzy nikomu bo zrezygnowałam z makijażu. Oczywiście zero wyciskania i patrzenia w lustro. Po tych 2 tygodniach wyrzuciałam wszystkie fluidy, kryjące podklady i inne bzdety i przerzucilam się na lekkie mineraly. Od roku problem z głowy . Czasami pojawi się jakaś krostka przed okresem, ale moja twarz już nie wygląda jak pole bitwy. Za klucz do sukcesu jednak uważam jak najmniejsze zainteresowanie swoją twarzą- ograniczenie kosmetyków i ręce precz od buzi!! Im bardziej się nią interesowałam, dbałam i aplikowałam nowe zabiegi, tym ona (chyba na złość) stawała się mniej wdzięczna za troskę. Życze Wam powodzenia!! Napewno się uda!!
78366539b4b6f6153fe83f74bc8dfd6d5935c0ba_5ec707f2bba47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 11:59   #5
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez Mrcolorgloss Pokaż wiadomość
Masz problem z trądzikiem? Wypróbowałaś już wszystkich sposobów i dalej nic? To akcja właśnie dla Ciebie!
Czas trwania akcji : aż nasz problem zniknie !
Ważna informacja: Jeśli zmagasz się z dość silnym trądzikiem najpierw udaj się do dermatologa.
UWAGA: Nie będę Wam "zapisywała" żadnych leków czy kosmetyków, bo to rola dermatologa lub Wasza. Ja używam żelu złuszczającego "epiduo" (przepisany przez dermatologa, na receptę, bardzo dobry!), żel do mycia, i krem nawilżający oraz tabletki z cynkiem (z apteki bez recepty).
Nasz plan działania:
1. Zero słodyczy, tłustych żeczy,smażonych, fast foodów, słonych przekąsek !
2. Zero papierosów, alkoholu, czarnej herbaty (za to dużo wody i herbaty z bratka lub zielonej)
3. Codzienna pielęgnacja, minimum makijażu
4. Zero wyciskania, zero dotykania brudnymi rękami buzi
5.Osobny ręcznik do ciała i twarzy
6. Co jakiś czas w ciągu dnia przemywamy twarz mlekiem!
7.Dużo witamin
8.Pilingi i maseczki co tydzień
9.Dobre nastawienie

Kto się zapisuje? I może ktoś doda jakieś następne złote zasady?
M L E K I E M?
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 17:02   #6
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
M L E K I E M?
Tutaj jest obszerny wątek na temat zastosowania mleka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:37   #7
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Tutaj jest obszerny wątek na temat zastosowania mleka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898
okej, dziękuję ;D Zaraz się do-edukuje w tym temacie.
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 21:31   #8
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Ta cała lista wyrzeczeń jest bez sensu. Napisze co ja polecam po 10 latach walki i pokonaniu trądziku:

1) wyrzucić wszystkie kosmetyki typu: garnier, avene, iwostin, avon, nivea young, under twenty, perfecta itp a w szczególności pilingi które owszem złuszczają martwy naskórek ale robią o wiele większe szkody w postaci rozsiania na całą twarz bakterii z syfów trądzikowych.

2) w zamian za tą całą stertę kosmetyków kupić dwie rzeczy: oliwkę (może być bambino- ta dla dzieci) i zwykłe mydło w kostce (nie żadne dove tylko zwykłe).

3) do leczenia trądziku jedna maść a skuteczna- benzacne koniecznie o stężeniu 5% (czyli ta słabsza- o tym dlaczego słabsza napisze niżej). Koszt ok 11zł. Bez recepty.

4) jedynym słusznym wyrzeczeniem jest trzymanie rąk z dala od buzi i nie wmawianie sobie, że wyciskanie w czymkolwiek pomaga- bo nie pomaga.

5) z wizyt u kosmetyczki na "czyszczenie" też radzę zrezygnować bo to jest błędne koło i co najwyżej kosmetyczka może portfel wyczyścić.

Więc codzienna pielęgnacja ma wyglądać tak:

rano: umyć twarz zwykłym mydłem w kostce, osuszyć, posmarować oliwką, po 5-10 min zetrzeć nadmiar oliwki wacikiem, nie myć twarzy powtórnie tylko nałożyć lub nie podkład/fluid czy co tam chcecie.

wieczorem: umyć twarz zwykłym mydłem, osuszyć, posmarować cienką warstwę benzacne 5% na całą twarz.


Dodam, że jem co chcę (słodycze, fasfoody, słone potrawy), palę bardzo dużo bo czasem nawet po dwie paczki na dzień a i tak niezależnie od tego powyższym sposobem trądzik pokonałam. Piwo czy wódkę też czasem piję. Więc nie ma to znaczenia. Jedynie sałata lodowa powoduje u mnie mały wysyp. Niestety czasem nie potrafię sobie odmówić.

Pierwsze widoczne efekty stosowania Benzacne po 2-3 tygodniach.

Teraz rada dla chcących spróbować używać Benzacne we właściwy sposób:

1) cienka warstwa leczy, gruba skutkuje podrażnieniem / poparzeniem skóry !!! Tu nie działa zasada im więcej tym lepiej !!!

Z tą maścią jest jak opalaniem na słońcu. Opalasz się np przez 3 dni z rzędu i nie czujesz że skóra jest spieczona a na czwarty dzień jak wychodzi poparzenie to się okazuje, że już w drugi dzień opalanie było niewskazane.
Albo jak się kiedyś ktoś poparzył na solarium to powinien wiedzieć o czym piszę- nie od razu wiadomo że skóra jest poparzona.
Więc nakładamy cienką warstwę benzacne codziennie wieczorem. Maść ma być słabsza bo się lepiej wchłania zamiast zasychać i się kruszyć.

2) uważać na okolice oczu, ust i skroni- skóra w tych miejscach jest bardzo wrażliwa i jeszcze bardziej podatna na poparzenie od maści.

Jak nie ma potrzeby to nie smarować tam wcale.


Dodam, że kilka lat temu już miałam pierwsze podejście do benzacne- używałam jej kilka dni- skórę poparzyłam co uznałam wtedy za uczulenie/ zły skład maści dla typu mojej cery. Powodem było oczywiście używanie jej w dużo za dużej ilości- o czym wiem dopiero teraz.

Więc jak wam się zdarzy mimo wszystko poparzyć skórę to należy odstawić maść na kilka dni a oliwkę stosować 3x na dzień. Po kilku dniach znów benzacne ale w jeszcze cieńszej warstwie.


Teraz kilka słów po co oliwka- może się komuś wydawać głupie po co tłustą cerę tłuszczem smarować ale wierzcie mi że pomaga. Łagodzi podrażnienia, skóra nabiera normalnego koloru i ogólnie poprawia stan cery. Bliżej nie potrafię określić w czym rzecz ale radze używać rano tak jak pisałam wyżej. Kiedyś używałam wyżej wspomnianej bambino a teraz "sensual-łagodząca" z Joanny- i ta jest lepsza choć obie polecam.
Bez oliwki skóra również niebezpiecznie się wysusza przy stosowaniu benzacne.


Kolejna rada dla tych którzy odkładają benzacne np po 3 miesiącach uważając, że już nie ma potrzeby stosować. Potrzeba jest bo trądzik wróci. Polecam stosować maść dla podtrzymania efektu w jeszcze mniejszej ilości np co drugi/ co trzeci dzień.


Ja mam gładką cerę już od kilku miesięcy (lepszej nie miałam przez ostatnie prawie 11 lat) ale jak np przez 5 dni z rzędu się nie posmaruje wcale to mi wyjdą ze 2-3 syfy i wtedy sobie przypominam, że bez maści wszystko wraca.

Podsumowując: TYLKO Benzacne + oliwka + zwykłe mydło.

Jak ktoś ma faktycznie problemy z buzią to polecam moją metodę bo kosztuje miesięcznie ok 10 zł. A i czas na wypróbowanie tej właśnie metody 2-3 tygodnie (już są zauważalne efekty) jest niczym w porównaniu do np 10 lat bezskutecznej walki z syfami.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:48   #9
Maggie Brown
Raczkowanie
 
Avatar Maggie Brown
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Podsumowując: TYLKO Benzacne + oliwka + zwykłe mydło.

Jak ktoś ma faktycznie problemy z buzią to polecam moją metodę bo kosztuje miesięcznie ok 10 zł. A i czas na wypróbowanie tej właśnie metody 2-3 tygodnie (już są zauważalne efekty) jest niczym w porównaniu do np 10 lat bezskutecznej walki z syfami.
I tylko tyle? Nic więcej, żadnych maseczek, smarowania mlekiem itd?
Mogłabyś jeszcze powiedzieć, czym potem zmywasz makijaż (chyba, że go nie robisz ) ?
Twoja metoda brzmi zachęcająco, zwłaszcza, że tak szybko działa, a ja mam teraz straszny wysyp, i nie wiem czy to od tabletek anty czy od złych kosmetyków... już było lepiej, a na początku wakacji mnie wysypało i nie chce zejść

Spytam jeszcze o tą oliwkę z Joanny, na KWC znalazłam tylko taką po depilacji... o nią chodzi?
__________________
Matura 2012

Próbuję się ogarnąć...
Maggie Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 13:51   #10
katmi333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cześć wam
UWAGA!
Popieram:ehem : - lepiej odrzucić kosmetyki "sklepowe" !!!
często się od nich uzależniamy w sensie że bez nich nagle trądzik powraca w zmożonej sile, te kosmetyki często wysuszają twarz a moi drodzy w ten sposób jeszcze bardziej ta biedna tkana będzie podatna na trądzik. To jest czysta chemia a kobiety bedąc naturalnymi sa piekne.
kosmetyki to czesto po prostu wyłudzacze kasy!wiecie ile oni z tego forsy mają? dajmy na naprzykłąd takie kurczaki sprzedawane w sklepach są faszerowane chormonami wzrostu a wgl. dla wielu są niebezpieczne ale ile ludzi to kupuje?

Natura jest bogata i dzięki niej najlepiej sobie pomożemy
ja również kiedys używałam tych sklepowych kosmetyków i miałam podrażnionom twarz, pełno krostek ogólnie masakra.
teraz postanowiłam na radykalne zmiany i dużo szperałm po necie.
Znalazłam dla siebie dużo domowych sposobów które teraz po 2 tyg. przyniosły świetny efekty.
podziele się z wami nimi:
rano:
pije sfermentowane drożdże,
obmywam twarz musli( łyzka musli zalana łyżko gorącej wody)
robie szybki masaż twarzy z udziałem oliwy z oliwek (to jest bardzo wazne aby poprawić skórę)
przez dzień
robie sobie jedną maseczkę domową(rozplanowałm to sobie, i urozmaicam ja na każdy dzień)
piję duzo wody i codziennie herbatkę "beauty" (mieszanka ziołowa)x2
wieczór również myje twarz musli i czasem nakładam sobie maść którą mam na receptę od dermatologa
staram sie odżywiać zdrowo i według mojej grupy krwi
wszystkie te domowe sposoby maja bardzo korzystne działanie


wydaje się tego bardzo dużo ale wchodzac w nawyk tak na prawde nie zabiera to dużo czasu
uważam że każdy sam sobie powinien taki plany dnia stworzyć według własnych potrzeb uwzgledniając herbatki, maseczki, oliwki itp.(zawsze dużo wody) . Jeśli to za mało to wciąż ulepszać, wystarczy trochę kreatywności i poszukania po necie.
jak myslicze czemu te hinduski są takie piękne?- one używają dużo kosmetyków ale tylko naturalnych (ajurweda)
jestem naprawde zadowolona i usatysfakcjonowana
katmi333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:50   #11
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

makijaż zmywam... wodą ze zwykłym mydłem
oliwka z joanny to właśnie ta po depilacji- świetnie łagodzi wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia i po niej wrócił mi normalny kolor skóry na twarzy- bo wcześniej miałam bardzo bladą cerę z czerwonymi plamami. Kiedyś używałam tych tubek po 10 ml dołączonych do plastrów- bo nie wiedziałam, że ta oliwka występuje solo (150ml z atomizerem). Poza tym ona bardzo ładnie pachnie.

Może się powtórzę ale jeśli ktoś faktycznie chce spróbować tego co mi pomogło niech korzysta przez miesiąc TYLKO Z: mydła w kostce, oliwki i maści benzacne (to na prawdę wszystko- nic nie pominęłam).
Makijaż z oczu też można oliwką zmyć.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 18:12   #12
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

a ja sobie rano dzisiaj przetarłam buźkę oliwką Hipp i od razu tak jakoś inaczej Wieczorem też myje twarz ale mydłem siarkowym, oczywiście tonik o ph naturalnym obowiązkowo i nie mam żadnych pryszczy. Zostało mi tylko parę zaskórników
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 18:53   #13
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
makijaż zmywam... wodą ze zwykłym mydłem
oliwka z joanny to właśnie ta po depilacji- świetnie łagodzi wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia i po niej wrócił mi normalny kolor skóry na twarzy- bo wcześniej miałam bardzo bladą cerę z czerwonymi plamami. Kiedyś używałam tych tubek po 10 ml dołączonych do plastrów- bo nie wiedziałam, że ta oliwka występuje solo (150ml z atomizerem). Poza tym ona bardzo ładnie pachnie.

Może się powtórzę ale jeśli ktoś faktycznie chce spróbować tego co mi pomogło niech korzysta przez miesiąc TYLKO Z: mydła w kostce, oliwki i maści benzacne (to na prawdę wszystko- nic nie pominęłam).
Makijaż z oczu też można oliwką zmyć.
może być siarkowe? czy po prostu obojętnie jakie?
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:04   #14
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez Armitage Pokaż wiadomość
może być siarkowe? czy po prostu obojętnie jakie?
Siarkowe chyba może być. Chociaż wydaje mi się, że chodzi o najzwyklejsze szare mydło np. Biały Jeleń
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:37   #15
carmen2010
Przyczajenie
 
Avatar carmen2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 12
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Witam mam do sprzedania leki na tradzik ktore uzywalam i pomogly w 100%.zapisal mi je lekarz dermatolog zel clindacne oraz aknemycin plus w plynie .te dwie rzeczy sa dostepne tylko w aptece na recepte u mnie oczywiscie bez niej.zel clindacne jest 95% opakowania w cenie 15zl. Natomiast aknemycin plus jest w 65% cena jego to 35zl.osoby zainteresowane prosze o kontakt.polecam bo naprawde warto
carmen2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:46   #16
78366539b4b6f6153fe83f74bc8dfd6d5935c0ba_5ec707f2bba47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 453
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez carmen2010 Pokaż wiadomość
Witam mam do sprzedania leki na tradzik ktore uzywalam i pomogly w 100%.zapisal mi je lekarz dermatolog zel clindacne oraz aknemycin plus w plynie .te dwie rzeczy sa dostepne tylko w aptece na recepte u mnie oczywiscie bez niej.zel clindacne jest 95% opakowania w cenie 15zl. Natomiast aknemycin plus jest w 65% cena jego to 35zl.osoby zainteresowane prosze o kontakt.polecam bo naprawde warto
Ty wiesz że to jest przestępstwo i grozi za to 2 lata???
78366539b4b6f6153fe83f74bc8dfd6d5935c0ba_5ec707f2bba47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:47   #17
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

w kwestii mydła siarkowego:
ja używam najzwyklejszego mydła bo po tylu latach trądziku wypięłam na tych wszystkich producentów "przecudownych serii kosmetyków na trądzik".

Kiedyś kupowałam prawie wszystko (w aptece lub sklepach kosmetycznych) na czym było napisane, że jest do cery trądzikowej i nic z tego mi nie pomogło. Jak już się pogodziłam z faktem, że trądzik będę mieć zawsze niezależnie od tego że na kosmetyki, maści, maseczki, kremy, toniki, mleczka, tabletki i herbatki,... wydaje ponad 200zł na miesiąc to w jednej chwili odpuściłam sobie wszystko. Było to juz kilka ładnych miesięcy temu.

Stąd wpadłam na pomysł by pójść po najniższej linii oporu: ZWYKŁE MYDŁO (bo czymś trzeba się myć) + OLIWKA (bo syna czasem smaruje i mu pomaga) + BENZACNE 5% (bo znalazłam przy gruntownych porządkach i stwierdziłam, że spróbuje jeszcze raz)

Skóra odżyła po tych wszystkich chemiach jaką jej aplikowałam przez 10 ostatnich lat i chyba to jest spora część sukcesu.

Jakby kogoś jakoś szczególnie interesowało jakiego to dokładnie mydła używam to tego z "tesco"- bo mąż z pracy dostał cały karton
Czasami najprostsze rozwiązanie okazuje się najlepszse.

Radzę wam nie kombinujcie !!!

Co do benzacne to jeszcze małe sprostowanie- to jest sprzedawane w aptekach tylko jako żel a tak na prawdę jest to maść. Chyba, że ja coś źle pojmuje ale dla mnie żel to "bezbarwne gluty" a benzacne jest białe i o konsystencji maści i nie mam pojęcia dlaczego producent to uznał za żel. Pisze tak na wypadek jakby ktoś poszedł do apteki i się dowiedział, że nie ma maści tylko żel.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:05   #18
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

carmen2010, Clindacne można kupić w niektórych aptekach bez recepty :p

kasiagora23, dziękuję za odp .
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:27   #19
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Dołączam. Mam 23 lata i od gimnazjum walczę z problemami skórnymi -raz jest lepiej a raz gorzej. Obecnie jestem na etapie "lepiej" po 3 tygodniach paskudnego stanu. Pogorszyło się zdecydowanie po odstawieniu tabletek anty Ale od dwóch tygodni nie używam żadnego kremu do twarzy, do mycia tylko Garnier Czysta Skóra Active (taki z niebieską pompką), bo wiem, że mi służy mimo, że skóra czasem potrzebuje nawilżenia, na noc Benzacne 10% w strefie T i na ewentualne "niespodzianki" w innych miejscach (mam też swój sposób nakładania -najpierw nakładam grubiej na wypryski, chwilę czekam i dopiero rozcieram dokładnie). Nie używam fluidów, puder średnio raz w miesiącu.
Mam nadzieję, że moim największym problemem były kosmetyki z drogerii (kremy, toniki) i że po ich odstawieniu stan skóry trwale się polepszy...
I od dziś zamierzam wcinać co najmniej garść pestek dyni dziennie (zawierają cynk, więc dobrze działają na skórę włosy i paznokcie podobno)

Mam zamiar też spróbować z mlekiem -brzmi kusząco
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2011-08-24 o 08:53
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 07:37   #20
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

kasiagora23- a ta oliwka Cię nie zapycha? zawsze jak masuję nogi to dokładnie spłukuję oliwkę z dłoni żeby potem przy nakładaniu kremu nie mieć żadnych pozostałości bo boję się że zatka mi pory :/ a cerę też mam białą z czerwonymi plamami ehh
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 08:34   #21
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Teraz rada dla chcących spróbować używać Benzacne we właściwy sposób:

1) cienka warstwa leczy, gruba skutkuje podrażnieniem / poparzeniem skóry !!! Tu nie działa zasada im więcej tym lepiej !!!

Z tą maścią jest jak opalaniem na słońcu. Opalasz się np przez 3 dni z rzędu i nie czujesz że skóra jest spieczona a na czwarty dzień jak wychodzi poparzenie to się okazuje, że już w drugi dzień opalanie było niewskazane.
Albo jak się kiedyś ktoś poparzył na solarium to powinien wiedzieć o czym piszę- nie od razu wiadomo że skóra jest poparzona.
Więc nakładamy cienką warstwę benzacne codziennie wieczorem. Maść ma być słabsza bo się lepiej wchłania zamiast zasychać i się kruszyć.

2) uważać na okolice oczu, ust i skroni- skóra w tych miejscach jest bardzo wrażliwa i jeszcze bardziej podatna na poparzenie od maści.

Jak nie ma potrzeby to nie smarować tam wcale.


Dodam, że kilka lat temu już miałam pierwsze podejście do benzacne- używałam jej kilka dni- skórę poparzyłam co uznałam wtedy za uczulenie/ zły skład maści dla typu mojej cery. Powodem było oczywiście używanie jej w dużo za dużej ilości- o czym wiem dopiero teraz.

Więc jak wam się zdarzy mimo wszystko poparzyć skórę to należy odstawić maść na kilka dni a oliwkę stosować 3x na dzień. Po kilku dniach znów benzacne ale w jeszcze cieńszej warstwie.


Teraz kilka słów po co oliwka- może się komuś wydawać głupie po co tłustą cerę tłuszczem smarować ale wierzcie mi że pomaga. Łagodzi podrażnienia, skóra nabiera normalnego koloru i ogólnie poprawia stan cery. Bliżej nie potrafię określić w czym rzecz ale radze używać rano tak jak pisałam wyżej. Kiedyś używałam wyżej wspomnianej bambino a teraz "sensual-łagodząca" z Joanny- i ta jest lepsza choć obie polecam.
Bez oliwki skóra również niebezpiecznie się wysusza przy stosowaniu benzacne.


Kolejna rada dla tych którzy odkładają benzacne np po 3 miesiącach uważając, że już nie ma potrzeby stosować. Potrzeba jest bo trądzik wróci. Polecam stosować maść dla podtrzymania efektu w jeszcze mniejszej ilości np co drugi/ co trzeci dzień.


Ja mam gładką cerę już od kilku miesięcy (lepszej nie miałam przez ostatnie prawie 11 lat) ale jak np przez 5 dni z rzędu się nie posmaruje wcale to mi wyjdą ze 2-3 syfy i wtedy sobie przypominam, że bez maści wszystko wraca.

Podsumowując: TYLKO Benzacne + oliwka + zwykłe mydło.

Jak ktoś ma faktycznie problemy z buzią to polecam moją metodę bo kosztuje miesięcznie ok 10 zł. A i czas na wypróbowanie tej właśnie metody 2-3 tygodnie (już są zauważalne efekty) jest niczym w porównaniu do np 10 lat bezskutecznej walki z syfami.
Co do wrażliwości na Benzacne ja bym tak kategorycznie tego nie podkreślała. Używam 10% od baaardzo dawna i nigdy mnie nie poparzyła, a w moim przypadku piątka nigdy nie dawała efektu Więc to zależy od skóry i każdy chyba powinien indywidualnie podejść do żelu, zaczynając od słabszej -jak nie będzie efektów przerzucić się na silniejszą.

Chociaż pomyślałam, że może jak już się wyleczę nieco Benzacne 10, to może kupie 5 i dalej będę codziennie używać, bo do tej pory po zniknięciu wyprysków odstawiałam maść no i wiadomo co było

I też dołączam do pytania czy oliwka nie zapycha Ci porów??? Bo mi aż ciężko sobie wyobrazić smarowanie twarzy oliwką dla dzieci, nie świecisz się po tym???
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2011-08-24 o 08:35
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 09:27   #22
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Co do wrażliwości na Benzacne ja bym tak kategorycznie tego nie podkreślała. Używam 10% od baaardzo dawna i nigdy mnie nie poparzyła, a w moim przypadku piątka nigdy nie dawała efektu Więc to zależy od skóry i każdy chyba powinien indywidualnie podejść do żelu, zaczynając od słabszej -jak nie będzie efektów przerzucić się na silniejszą.

Chociaż pomyślałam, że może jak już się wyleczę nieco Benzacne 10, to może kupie 5 i dalej będę codziennie używać, bo do tej pory po zniknięciu wyprysków odstawiałam maść no i wiadomo co było

I też dołączam do pytania czy oliwka nie zapycha Ci porów??? Bo mi aż ciężko sobie wyobrazić smarowanie twarzy oliwką dla dzieci, nie świecisz się po tym???
Na początku jak się posmarujesz oliwką to twarz się świeci ale po tych 15 minutach jak zetrzesz jej nadmiar to jest matowa :P
Ja wczoraj po tej oliwce po około godziny nałożyłam filtr 50 (bo tydzień temu zrezygnowałam z kwasów ale ochrona jeszcze musi być), gdzie zawsze się po nim świeciłam a wczoraj miło mnie zaskoczyła moja skóra...
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:20   #23
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Oliwka porów mi nie zatyka- choć jak pisałam wcześniej lepsze efekty mam po tej z Joanny co właściwie jest do użytku po depilacji. Zaczęłam jej używać do twarzy bo zauważyłam że gdy smaruje nogi po depilacji to mi syfy nie wychodzą- a bez oliwki miałam po każdej depilacji zasypane całe nogi. Więc jej działanie musi jakoś hamować wyłażenie tego dziadostwa.
Także ogólnie od czasu wprowadzenia oliwki (pierwotnie bambino) mam lepszą cerę a ta z Joanny działa jeszcze lepiej i nie jest taka gęsta.

Co do tego czy się świecę- więc jak już ktoś zauważył nie świece się dlatego, że ścieram płatkiem kosmetycznym nadmiar oliwki- czyli to co się nie wchłonęło.

Wiadomo, że jak jest upał ponad 30 stopni to nie mam skóry matowej przez cały dzień ale przy takiej temperaturze to chyba nikt matowej nie ma. Ale w takich sytuacjach w pracy sobie myję twarz, daję troszeńkę oliwki (tak żeby nie było co ścierać) i na to od razu make-up. Bo ogólnie po oliwce make-up wygląda dużo bardziej naturalnie.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:34   #24
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

kasiagora23, dzisiaj kupiłam zwykłe, szare mydło i oliwkę bambino (nie mogę u siebie dostać tej z joanny po depilacji, ale jeszcze jutro poszukam). Wróciłam do domu, umyłam twarz mydłem, posmarowałam oliwką i po ok. 15 min zmyłam nadmiar. Na początku twarz była jeszcze troszeczke tłusta, ale po niedługim czasie ... taka gładziutka .

Dzięki, że się podzieliłaś swoim sposobem!
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:49   #25
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

No to zobaczę z tą oliwką Tylko muszę sobie ją za kilka dni najpierw kupić.
Z mlekiem dziś spróbowałam i ekhm... obrzydlistwo. A później cały czas czułam jego zapach -musiałam umyć twarz jeszcze raz żelem, bo nie mogłam pozbyć się zapachu gotowanego mleka To nie dla mnie jednak
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:23   #26
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
No to zobaczę z tą oliwką Tylko muszę sobie ją za kilka dni najpierw kupić.
Z mlekiem dziś spróbowałam i ekhm... obrzydlistwo. A później cały czas czułam jego zapach -musiałam umyć twarz jeszcze raz żelem, bo nie mogłam pozbyć się zapachu gotowanego mleka To nie dla mnie jednak
Też bym nie mogła tego znieść.
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 06:56   #27
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Z dostępnością tej oliwki faktycznie jest duży problem. na pewno nie ma jej w drogerii Natura ani rossman, po zwykłych sklepach kosmetycznych tez chodziłam i nie raz aż się babeczki dziwiły, ze ta oliwka co jest dołączona do plastrów występuje solo w dużo większych opakowaniu. W końcu sie wkurzylam i zamówiłam przez allegro ale kilka dni później znalazłam tą samą w tesco (tylko w większym bo u mnie w mieście są dwa i w tym mniejszym tez nie ma).
Zanim ją kupiłam solo to dość długo kupowałam plastry tylko po to żeby mieć tą oliwkę (w tubce 10 ml ) także można i tak przetestować.

Kurcze nawet nie wiecie jak wam kibicuje
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 08:04   #28
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Z dostępnością tej oliwki faktycznie jest duży problem. na pewno nie ma jej w drogerii Natura ani rossman, po zwykłych sklepach kosmetycznych tez chodziłam i nie raz aż się babeczki dziwiły, ze ta oliwka co jest dołączona do plastrów występuje solo w dużo większych opakowaniu. W końcu sie wkurzylam i zamówiłam przez allegro ale kilka dni później znalazłam tą samą w tesco (tylko w większym bo u mnie w mieście są dwa i w tym mniejszym tez nie ma).
Zanim ją kupiłam solo to dość długo kupowałam plastry tylko po to żeby mieć tą oliwkę (w tubce 10 ml ) także można i tak przetestować.

Kurcze nawet nie wiecie jak wam kibicuje
Jak będzie mi się kończyła ta bambino to chyba zamówię z joanny przez internet.

Miło, miło .
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 15:12   #29
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Ja z tą oliwką poczekam bo zaczynam teraz nową kurację ale jeśli i tym razem nic się nie zmieni sięgnę po Twoją metodę stosowałam kiedyś Benzacne i pomagało ale po paru dniach miałam właśnie poparzoną twarz, co za dużo to niezdrowo
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 17:43   #30
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Akcja:Koniec trądziku!

Armitage jak tam buzia?
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-15 16:50:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.