Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-24, 20:21   #1
Misiu Patysiu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3

Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne


Generalnie zauważyłem u siebie, ale i u innych pewną prawidłowość: Tzn. - jak w tytule - zakochanie najlepiej smakuje wtedy gdy wydaje się być nieosiągalne. I nie mam tu na myśli zakochania w kimś "obiektywnie" nieosiągalnym (aktor/ka, super ciacho itd).

Chodzi mi o bardziej prozaiczną sytuację. Na przykład kiedy się w kimś zakochamy i staramy się o względy tej osoby względy, to wtedy występuje czasem tak potężny idealizm, że nawet mocne zauroczenie tego nie przebije.

I jest coś w tym uroczego, nawet patrząc z boku. Szczególnie gdy ten ktoś (lub obie osoby naraz) jest nieśmiały. Te zabiegi o drugą osobę (a nawet ich brak i wzdychanie) są generalnie odbierane jako rozczulające. Nie wiem czym do końca to jest spowodowane, ale chyba jest to spowodowane tym, że nie mamy jeszcze zapewnionej tej miłości i zamartwiamy się tym czy się uda zdobyć tą osobę.
Wtedy chyba jest największa presja na idealizowanie drugiej osoby i "kontemplowania" swojej niepewnej sytuacji, no bo jak już jesteśmy już razem bardzo krótko to w pewnym sensie już nie trzeba, aż tak zabiegać o zdobycie (choć powiadają, że najtrudniej jest utrzymać związek - tak jak marketingowców klienta) tej drugiej osoby, ale przynajmniej wiemy, że się spodobaliśmy i nasza samoocena winduje wysoko.

Co o tym myślicie? W sumie temat niebanalny (bo jest lifemotiv filmów miłosnych, które żarują na owej wrażliwości ludzkiej na takie sytuacje). (Chyba, że mi się tylko tak wydaje. )
Misiu Patysiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 07:04   #2
Mex13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 15
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Coś w tym chyba jest..
Mex13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 07:14   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Cytat:
Napisane przez Misiu Patysiu Pokaż wiadomość
Generalnie zauważyłem u siebie, ale i u innych pewną prawidłowość: Tzn. - jak w tytule - zakochanie najlepiej smakuje wtedy gdy wydaje się być nieosiągalne. I nie mam tu na myśli zakochania w kimś "obiektywnie" nieosiągalnym (aktor/ka, super ciacho itd).

Chodzi mi o bardziej prozaiczną sytuację. Na przykład kiedy się w kimś zakochamy i staramy się o względy tej osoby względy, to wtedy występuje czasem tak potężny idealizm, że nawet mocne zauroczenie tego nie przebije.

I jest coś w tym uroczego, nawet patrząc z boku. Szczególnie gdy ten ktoś (lub obie osoby naraz) jest nieśmiały. Te zabiegi o drugą osobę (a nawet ich brak i wzdychanie) są generalnie odbierane jako rozczulające. Nie wiem czym do końca to jest spowodowane, ale chyba jest to spowodowane tym, że nie mamy jeszcze zapewnionej tej miłości i zamartwiamy się tym czy się uda zdobyć tą osobę.
Wtedy chyba jest największa presja na idealizowanie drugiej osoby i "kontemplowania" swojej niepewnej sytuacji, no bo jak już jesteśmy już razem bardzo krótko to w pewnym sensie już nie trzeba, aż tak zabiegać o zdobycie (choć powiadają, że najtrudniej jest utrzymać związek - tak jak marketingowców klienta) tej drugiej osoby, ale przynajmniej wiemy, że się spodobaliśmy i nasza samoocena winduje wysoko.

Co o tym myślicie? W sumie temat niebanalny (bo jest lifemotiv filmów miłosnych, które żarują na owej wrażliwości ludzkiej na takie sytuacje). (Chyba, że mi się tylko tak wydaje. )
Osoby niedojrzałe tak rzeczywiście mają. Na szczęście na ogół z tego się wyrasta.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 10:24   #4
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Cytat:
Napisane przez Misiu Patysiu Pokaż wiadomość
Generalnie zauważyłem u siebie, ale i u innych pewną prawidłowość: Tzn. - jak w tytule - zakochanie najlepiej smakuje wtedy gdy wydaje się być nieosiągalne. I nie mam tu na myśli zakochania w kimś "obiektywnie" nieosiągalnym (aktor/ka, super ciacho itd).
Taaak, to może jest i fajne jak się jest w przedszkolu. Jak już dorośniesz i dojrzejesz i naprawdę się zakochasz - to odkryjesz jaki cudem jest mieć ukochaną osobę blisko siebie, a jakim dramatem gdy ta pozostaje nieosiągalna
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 11:50   #5
skatex3
Obserwuję .
 
Avatar skatex3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 598
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

To o czym piszesz to nie jest zakochanie, tylko takie niedojrzałe zauroczenie.
__________________
Z roku na rok starszy, ale duchem wciąż jak dzieciak...
... Już nie chce mi się czekać, za złem świata uciekać.
skatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:02   #6
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Cytat:
Napisane przez Margarita Pokaż wiadomość
Taaak, to może jest i fajne jak się jest w przedszkolu. Jak już dorośniesz i dojrzejesz i naprawdę się zakochasz - to odkryjesz jaki cudem jest mieć ukochaną osobę blisko siebie, a jakim dramatem gdy ta pozostaje nieosiągalna
Nic dodać, nic ująć.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 12:34   #7
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Hę? Jak jestem w kimś zakochana albo ktoś mi się bardzo podoba i widzę, że nie mam u tej osoby szans, to mnie to boli, a nie rozczula. No i nieśmiała też jestem. Nic uroczego w tym nie widzę, raczej sobie współczuję.

Edytowane przez 201712242137
Czas edycji: 2016-03-11 o 12:36
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-13, 21:16   #8
darka135
Raczkowanie
 
Avatar darka135
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 36
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Eh, od 1 gim"podkochiwałam się" w pewnym chłopaku... Spoglądałam na jego zdjęcia, pytałam się jego kuzynek co u niego( wspólna rodzina)
Niedawno do mnie napisał, kilka razy oczy przecierałam czy to prawda. Od dwóch miesięcy świetnie się ze sobą dogadujemy.
Jest w tym duża prawda, zawsze byłam zdania, że jestem za brzydka dla niego, za nudna.. a tu ;>
darka135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 22:40   #9
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Też tak myślałam jako nastolatka, ale potem, będąc już w prawdziwym związku, odkryłam, że jeszcze lepiej smakuje świetne porozumienie na co dzień, wspólne tematy do rozmów, mieszkanie razem, plany na przyszłość. To jest the best!
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 16:42   #10
meniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 306
Dot.: Zakochanie: najlepiej smakuje to co wydaje się nieosiągalne

Ehh zazwyczaj to co nieosiągalne najbardziej nas kręci.

Masz na mysli tutaj spotykanie się z kimś i brak ustalenia czy to już zwiazek i ta niepewnosc, niecierpliwosc co czuje druga osoba czy takie platoniczne zauroczenie druga osoba ktora sie widuje raz na jakis czas ??

Jeśli to pierwsze to nie znosz etego uczucia, wlasnie jestem w takiej sytuacji, pisalam nawet wątek o tym.
meniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-15 17:42:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.