Jesienne dekoracje korytarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-28, 15:05   #1
Irma28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 60

Jesienne dekoracje korytarzy


Witam wszystkich!!!\Wakacje nieubłaganie zmierzają do końca a ja już myślę, co będę robić z moimi świetlikami w nowym roku szkolnym. Może któraś podsunie mi pomysł jak jesiennie udekorować szkolne korytarze? W ubiegłym roku przy świetlówkach wisiały kolorowe liście, zrobione różnymi technikami..nie chciałabym się powtarzać... Liczę na Was WIZAżANKI
Irma28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 15:18   #2
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

Hehe ja co roku szkolne korytarze dekoruje tak: gałązki jakiś drzew bez liści poustawiane są po bokach, przy kaloryferach, na nich poprzyczepiane suche liście, które już opadły z drzew powyżej tych drzewek na tablicach przypięte są rysunki dzieci z klas szkoly podstawowej, przedstawiające panią jesień, potem z gimnazjum prezdstawiające jesienne klimaty. No i jeszcze sufit, jak mamy dwie lampy - naprzeciwko siebie to przypinamy do jednej i do gdrugiej teakie jakby folie i na tym przyczepiamy listki, tak samo wszystkie rury są tymi foliami oplecione, i nasz hol wygląda ślicznie
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:18   #3
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

1. z lasu przytachać ciekawą gałąź lub małe drzewko; włożyć do doniczki i zalać gipsem; usunąć liście; przymocować liście malowane lub prawdziwe wyprasowane; na wiosnę oczywiście takie drzewko może zakwitnąć bibułkowymi kwiatkami....

w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:18   #4
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

2. przymocować zmarszczoną bibułę na gazetce szkolnej szpilkami; udrapować tak by imitowała trawkę; namalować zwierzaki leśne lub wyciąć z gazetek kolorowych i przymocować wśród taj bibułki; z bristolu wyciąć pień drzewa i umieścić na boku; będzie tam mieszkać wiewióra i sowa...
w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:22   #5
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

3. udać się do ciucholandu; wybrać materiał brązowy który przypniemy później na tablicy szpilkami jako drzewo-pień; wybrać trochę materiału zielonego (pomarańczowy, żółty) na liście; można wybrać jakieś dwa miśki lub szmaciane laki, trochę je spłaszczyć przez wybranie z nich gałgankowych wnętrzności i umocować też szpilkami na tablicy; trawkę zrobimy z zielonej bibuły pociętej na długie paski i naciętej od góry jak grzebyczek; nakładamy jeden pasek na drugi z przesunięciem 1-3 cm i przypinamy trawkę; efekt jest znakomity... sama zrobiłam w podobny sposób wiosnę i zimę; miśki ubrane w ciuchy dziecinne rzucały się śnieżynkami a pluszowa sowa gapiła się na to z góry...

dużo szpilek i jak dobrze pobuszować, niedrogo ;o)
w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:30   #6
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

4. bardziej pracochłonnym sposobem jest zrobienie drzew ze styropianu, drutu i materiału też z ciucholandu; mocujemy styropian drutem w kształcie drzewa; odkładamy go materiałem (najlepsze są duże stare płaszcze) zielony na górze i brązowy jako pień; zszywamy na okrętkę z tyłu drzewa; taki rekwizyt jest fantastyczny na wszelkie przedstawienia teatralne i jako dekoracja;
jest lekki i da się modyfikować ze względu na porę roku; wiosna- kwiatki wydrukowane, z bibuły, pomalowane; lato- zielone liście, ptaki, słońce, latawce; jesień- kolorowe liście, sowa, jeż; zima- biały bristol, pomięte kartki, śnieżynki, włóczka, wata.....
jedyny problem jaki miałam to przewiezienie samochodem do szkoły takiego drzewka na dwa metry....
w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 17:19   #7
Irma28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 60
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

Ojejku, propozycji masz bez liku!! Napewno z którejś skorzystam... Dzięki tysiąckrotne. Jestem młodym nauczycielem i każda dobra rada koleżanki po fachu jest na wagę złota. Pozdrawiam gorąco i dziękuję
Irma28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 22:06   #8
kyriake
Raczkowanie
 
Avatar kyriake
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 131
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

A może porozwieszać korale z jarzębiny, kasztanów, żołędzi. Albo namalować i powycinać postacie zwierząt z kartonu: jeży, borsuków, sarenek. Ich futerka zrobić z pociętej na małe kawałki wełny. Mogłyby stać na ususzonych liściach (imitujących runo leśne) i wśród poprzyczepianych cienkich gałązek.
kyriake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 17:03   #9
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

polecam się... w szkole zawsze byłam od dekoracji, zresztą też się tym interesuję.... aktualnie dekoruję szkołę podstawową moich dzieci ;o) potem gimnazjum.... heheeee pisz jak coś potrzebujesz to chętnie sama skorzystam ) pozdrawiam ciepło
w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 21:13   #10
Marcioszek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 42
GG do Marcioszek27
Dot.: Jesienne dekoracje korytarzy

Drzewo mozna tez zrobic w ten sposob: zrobic normalny pien z brystolu a galazki z szarego papieru, poskrecac i poprzyczepiac tak by odstawaluy od tablicy, na to wlasnie ponalepiac liscie, rowniez spadajace i na dole duzo, duzo lisci a wsrod nich rodzinke jezykow z jablkami, kasztanami na grzbietkach.Wyglada to oblednie. Oprocz tego mozna zrobic girlandy z roznych darow jesieni badz bukiety i poustawiac na okna, stoliki. Ja rowniez w tamtym roku praktykowalam liscie na suficie, wyglada to super, no i od razu widaomo jaka pora roku kroluje. Mozna tez latwo porobic jezyki z masy solnej a za igielki dac np wykalaczki, na nich ponabijac jarzebine, rowniez ladnie do dekoracji wyglada.
Marcioszek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.