szczupla na wiosne... razem do celu!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-28, 21:01   #1
reniaa007
Przyczajenie
 
Avatar reniaa007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24

szczupla na wiosne... razem do celu!!!


wlasnie obudzilam sie z zimowego snu i dotarlo do mnie ze po zimowym obrzarstwie tu i owdzie mi przbylo...chce stosowac diete 100 -1200 kcal dziennie...do tego cwiczenia konkretnie mysle o pilatesie.Do menu dolaczam grapefruity, platki owsiane,otreby,jablka, ocet jablkowy, duzo wody mineralnej oraz herbate zielona i czerwona..

raz w tygodniu peeling gruboziarnisty na tlusciutkie miejsca, codziennie krem ujedrniajacy...

mile widziane osoby, ktore pomoga mi wytrwac.ja rowniez oferuje pomoc i porady ZAPRASZAM!! bedzie fajnie i szczuplo(zamiast jesc bedziemy gadac hehe)

dodam ze miom cele jest glownie wyszczuplenie ud o jakies 3-4 cm czyli z 55 cm na ok 52-51... ostrzegam ze bede korzystac tylko z centymetra(podobno jest lepszy) czekam na wsparcie

aha... bede sie starac codziennie pisac o moich dokonaniach... jesli znajde cos ciekawego w necie to chetnie sie z wami podziele
__________________
I believe I can fly!!!
reniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 11:11   #2
zlosnica 999
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica 999
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 185
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

Wiesz Renia wlasnie przed chwila przeczytalam bardzo ciekawy link ktory znalazla jedna z Wizazanek i tam twierda ze ograniczanie kcal do 1000-1200 wlasnie tyle ile Ty chcesz stosowac spowolni Ci metabolizm Sposob na to zeby go nie spowolnic a chudnac jest prosty musisz dostarczac organizmowi po 22 kcal na kazdy kg ciala Ja obliczylam ze jesli waze 63 kg to powinnam zjadac okolo 1400 kcal dziennie Mowie Ci o tym bo ja tez w tym momencie stosuje diete 1000 kcal ale coraz bardziej przekonuje sie do tego zeby jednak zwiekszyc ilosc kcal tylko obawiam sie ze wtedy moge troszke przytyc ale tylko na jakis czas mam nadzieje!Moze ktoras z Was Dziewczyny tez tak zrobila jezeli tak to dajcie znac!
__________________
Zlosnica 999
zlosnica 999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 11:23   #3
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

sama chciałabym schudnąć,ale ciężko mi wytrzymac...
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 13:48   #4
reniaa007
Przyczajenie
 
Avatar reniaa007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

wlasnie nie wiem co robic bo z jednej strony zalezy mi na dlugotrwalych efektach a z drugiej na czasie... wiem ze nie wytrzymam bardzo dlugo na diecie... mysle ze jakies 2 miesiace..wystarczy?? doradzcie

a gdybym stosowala diete 1200 kcal a na koncu stopniowo podwyzszala liczbe kcal?? co o tym myslicie??
__________________
I believe I can fly!!!
reniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 13:55   #5
reniaa007
Przyczajenie
 
Avatar reniaa007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

dinulka mi tez jnapewno bedzie ciezko szczegolnie w weekendy... ale trzyma mnie mysl ze przeciez jedzeniem jeszcze nie raz sie naciesze w zyciu, a kilogramy same nie spadna niestety zanim zjesz jakas bombe kaloryczna pomysl ofigurze(mnie tylko to trzyma).... jesli dopadnie cie glod zjedz jogurt naturalny z otrebami albo jajko na twardo( przeczytalam to gdzies)...

sproboj octu jablkowego... ja postanowilam pic 2 lyzki rozpuszczone w pol szklanki wody na czczo jak narazie zjadlam rano owsianke potem spore jablko i musze przyznac ze nie jestem glodna(ale cos zjem)
__________________
I believe I can fly!!!
reniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 15:44   #6
zlosnica 999
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica 999
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 185
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

Mysle ze to lepsze rozwiazanie niz 1000 ja chyba przerzuce sie na 1300 i zobaczymy co bedzie tylko dorzuce do tego troche ruchu
__________________
Zlosnica 999
zlosnica 999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 16:25   #7
sql
Raczkowanie
 
Avatar sql
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 257
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

Cytat:
Napisane przez reniaa007 Pokaż wiadomość
wlasnie nie wiem co robic bo z jednej strony zalezy mi na dlugotrwalych efektach a z drugiej na czasie... wiem ze nie wytrzymam bardzo dlugo na diecie... mysle ze jakies 2 miesiace..wystarczy?? doradzcie

a gdybym stosowala diete 1200 kcal a na koncu stopniowo podwyzszala liczbe kcal?? co o tym myslicie??
W ciągu dwóch miesięcy stosując dietę 1000 kcal możesz schudnąć 8 kg, 1 kg na tydzień .
sql jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 17:47   #8
reniaa007
Przyczajenie
 
Avatar reniaa007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

sama nie wiem... dzis wlasciwie nie przekroczylam 1000kcal i musze powiedziec ze wcale nie jestem glodna...
chyba sproboje diete 1000 kcal a potem powoli bede przechodzic na normalne jedzonko mam nadzieje ze to samo z siebie wyjdzie

pije herbate czerwona podobno zapobiega jojo oby


a co tam u was??
__________________
I believe I can fly!!!
reniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 17:55   #9
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

Renia007 ja tez sie zastanawiam ile kcal ma być w mojej diecie... Myśle o 1000, a z wyliczenia 22*waga wychodzi 1210kcal... Eh nie chcialabym spowolnić metabolizmu.
P.s. Wiecie moze ile kcal ma kromka chleba z soją??
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 22:06   #10
reniaa007
Przyczajenie
 
Avatar reniaa007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

Djapirko oto strona dla ciebie: tabele kaloryczne polecam duzo produktow...http://zdrowezywienie.w.interia.pl/tabelekaloryczne.htm

probowalam znalesc cos o twoim chlebku ale nie znalazlam. ale jesli to jest zwykly chleb tylko barwiony slodem to sadze ze 1 kromka(50g) ma jakies 100 kcal(tak przeczytalam o chlebie slodowym)
__________________
I believe I can fly!!!
reniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 22:08   #11
reniaa007
Przyczajenie
 
Avatar reniaa007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

ja jednak zastosuje diete 100 kcal a po niej bede sie pilnowac... postaram sie utrzymac tempo metabolizmu dzieki herbatkom, cwiczeniom, reglarnym posilkom no i occie jablkowym mam nadzieje ze pomoze... a wy co o tym myslicie??
__________________
I believe I can fly!!!
reniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 22:23   #12
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

Renia007 ja tez od jutra na 1000 jade Słuchaj ja nie wierze, ze kromka ma 50g (myslalam, ze ma połowe), bo np. tutaj :http://www.grubasy.pl/catalog.asp?grid=4%3B25 mają połowe mniej. Kurcze szkoda, ze nie mam wagi spożywczej. Nie wiem jak mam sobie ten chleb liczyc.
No ale pomijajac to przyłaczam sie, od jutra Skłonna jestem wymieniac sie wiadomosciami, rozkladem dnia, posilkami itp
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 16:28   #13
reniaa007
Przyczajenie
 
Avatar reniaa007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

ok... no wiec moj dzisiejsze menu:

SNIADANIE:szklanka mleka+ 4 lyzki platkow owsianych+ 2 lyzki otrab herbatka czerwona

II SNIADANIE: duuze jablko + 2 cukierki :/

OBIADo ile to obiadem mozna nazwac): 2 ogorki kiszone + jajko na twardo+ plasterek szynki (nie mialam dzis czasu nic przyzadzic ale to moze nawet dobrze )

kolacja: grapefruit+ marchewka duza + kilka orzechow

w miedzyczasie zjadlam kromke chleba razowego z szynka i serem

pije duzo wody mineralnej, herbate zielona(uwielbiam) i czerwona


aha zpomnialam dodac ze rano naczczo wypilam ocet jablkowy super jest 2 dzien pije i naprawde jestem dzieki niemu dlugo syta
__________________
I believe I can fly!!!
reniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 16:39   #14
kasssikk19
Zadomowienie
 
Avatar kasssikk19
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: domciu :D
Wiadomości: 1 385
Dot.: szczupla na wiosne... razem do celu!!!

Myślę że 1200 nie spowolni metabolizmu wiem po sobie ja przy 1200 kcalorii nie schudne to zależy od organizmu jem około 1000 ale wcale nie dlatego ze ograniczam się <ograniczam tylko słodycze> ale nie chce mi się po prostu więcej jeść taki mam już żołądek czasem na siłe wpycham zeby nie było np 800 kcal
kasssikk19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.