Chcę schudnąć 12 kilo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-05, 14:30   #1
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23

Chcę schudnąć 12 kilo


Witam, mam 24 lata, ważę 75 kilo przy wzroście 170 cm. Chciałabym schudnąć przynajmniej 12 kilo. bardzo bym was prosiła o zdradzenie mi jakiegoś rozsądnego sposobu na zgubienie tych zbędnych kilogramów. Dodam że nie pracuję, siedzę w domu z dzieckiem, więc dużo się nie ruszam.Uwielbiam słodycze!!! Jeśli chodzi o to co lubię to pieczywo białe, pierś z kurczaka, brokuły, sery, jajka z majonezem itd. Proszę was
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 15:11   #2
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Chcę schudnąć 12 kilo

Wałkowałyśmy juz to.... W Twoim przypadku dieta 1800 kcal na początek, bo to jest Twoje dzienne podstawowe zapotrzebowanie na kalorie..... potem mozna obcinać kalorie, tzn. po jakis 3 tygodniach, patrzac na to jak Ci idzie.... 5 małych posiłków, spożywanych w równych mniej więcej odstępach czasowych... zasada kompozycji tych posiłków to: zdrowe źródła węglowodanów + zdrowe źródło białka + tłuszcze(tez zdrowe).... kurak jest ok, majonez i sery(szczególnie żółte - wywal)... białe pieczywo zastap razowym... to narazie tyle
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 15:18   #3
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Chcę schudnąć 12 kilo

To tak ogólnie co mogę jeść?
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 15:32   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Chcę schudnąć 12 kilo

Cytat:
Napisane przez anja_23 Pokaż wiadomość
To tak ogólnie co mogę jeść?
Na pewno nie białe pieczywko Zastąp razowym, żytnim, pelnoziarnistym. Sery żółte też odpadają - dużo tłuszczu, pamiętaj o białku podczas każdego posiłku - chude ryby, ogólnie chude mięsko, chude twarożki, serki wiejske, jajka, z warzyw brokuły, fasola, kalafior. Makaron zastąp razowym, a ryż biały brązowym i staraj się ćwiczyć chociaż z 30 minut dziennie w domu No z tego majonezu to bym zrezygnowała
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 07:18   #5
akivashi
Raczkowanie
 
Avatar akivashi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 111
Dot.: Chcę schudnąć 12 kilo

Anja23... ja już Ci kiedyś rozpisałam mniej więcej dietę.... wróć do tamtego wątku i sobie przeczytaj.... tak, mniej więcej to samo jesz codziennie... oczywiście warzywa możesz jeść różne, możesz je zamieniać.... tak samo w zasadzie z mięsem.... raz kurak, raz indyk... mozesz tez zjeść dla odmiany wołowinę, czy wieprzowinę... tylko nie zaprawiaj tych sosów mąką.... wszystko jest kwestia przyzwyczajenia.... widzę, że Ty masz poprostu problem z przestawieniem się na zdrowy tryb życia
akivashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 09:08   #6
anja_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 111
GG do anja_23
Dot.: Chcę schudnąć 12 kilo

No właśnie, ja jestem straszny łakomczuch i często mam zachcianki. Ale dziewczyny dostosuję się do Waszych porad i spróbuje!!!
anja_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.