Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-22, 17:31   #1
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797

Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc


Drodzy Perfumomaniacy, bardzo proszę o pomoc - dzięki forum znalazłam kilka "swoich" zapachów, teraz chciałabym zadbać też o mojego chłopaka.
Udało nam się na razie wspólnie ustalić, że podobają mu się “świeżaki”, cytrusy, nuty wodne i zielone. W czołówce jest np. Aqua Mat.

Problem w tym, że dosłownie każde do tej pory spotkane perfumy wydają mu się strasznie mocne, drażniące i nie do noszenia, nawet przy naprawdę rozsądnej, oszczędnej aplikacji.

Macie może pomysł, jak sobie poradzić z takim przypadkiem? znacie może mało intensywne męskie edt albo edp? Czy takiemu to już nic nie pomoże? Będę baaardzo wdzięczna za sugestie
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 18:53   #2
201709081028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 237
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Drodzy Perfumomaniacy, bardzo proszę o pomoc - dzięki forum znalazłam kilka "swoich" zapachów, teraz chciałabym zadbać też o mojego chłopaka.
Udało nam się na razie wspólnie ustalić, że podobają mu się “świeżaki”, cytrusy, nuty wodne i zielone. W czołówce jest np. Aqua Mat.

Problem w tym, że dosłownie każde do tej pory spotkane perfumy wydają mu się strasznie mocne, drażniące i nie do noszenia, nawet przy naprawdę rozsądnej, oszczędnej aplikacji.

Macie może pomysł, jak sobie poradzić z takim przypadkiem? znacie może mało intensywne męskie edt albo edp? Czy takiemu to już nic nie pomoże? Będę baaardzo wdzięczna za sugestie
hm ... fajne męskie lekkie zapachy to Chanel Plainum Egoiste! polecam
chanel bleu podobne tez extra
insense givenchy cudowne świerze lecz nie ma ich w perfumeriach aby Twój narzeczony mógł je przetestować ;(
Ja kupiłam mężowi na walentynki był zachwycony są boskie
a z mało intensywnych to chyba versace blue , są lekkie i przyjemne Ja bym powiedziała ze to unisex
aha CK ONE jeszcze polecam unisex sama je uwielbiam
201709081028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 15:28   #3
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Dior Homme Cologne 2013, Versace Blue Jeans...a tak poza tym to może jeszcze CK One jak tu zostało już napisane
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 15:51   #4
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez LadyDagaMilon Pokaż wiadomość
hm ... fajne męskie lekkie zapachy to Chanel Plainum Egoiste! polecam
chanel bleu podobne tez extra
insense givenchy cudowne świerze lecz nie ma ich w perfumeriach aby Twój narzeczony mógł je przetestować ;(
Ja kupiłam mężowi na walentynki był zachwycony są boskie
a z mało intensywnych to chyba versace blue , są lekkie i przyjemne Ja bym powiedziała ze to unisex
aha CK ONE jeszcze polecam unisex sama je uwielbiam
Platynowy może jest lekki, ale tylko po ostatniej reformie, a tych nie polecam bo to profanacja. Są skiepszczone do granic możliwości
Bleu w ogóle nie są podobne do Platynowego, nic a nic

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Drodzy Perfumomaniacy, bardzo proszę o pomoc - dzięki forum znalazłam kilka "swoich" zapachów, teraz chciałabym zadbać też o mojego chłopaka.
Udało nam się na razie wspólnie ustalić, że podobają mu się “świeżaki”, cytrusy, nuty wodne i zielone. W czołówce jest np. Aqua Mat.

Problem w tym, że dosłownie każde do tej pory spotkane perfumy wydają mu się strasznie mocne, drażniące i nie do noszenia, nawet przy naprawdę rozsądnej, oszczędnej aplikacji.

Macie może pomysł, jak sobie poradzić z takim przypadkiem? znacie może mało intensywne męskie edt albo edp? Czy takiemu to już nic nie pomoże? Będę baaardzo wdzięczna za sugestie
No jak Matsushima jest dla niego za mocny to może być problem
Nie patrz na to czy to EDT czy EDP, zresztą i tak ogromna większość męskich zapachów występuje tylko w wersji EDT

A może problem da się rozwiązać zmieniając sposób aplikacji Niech wypróbuje metodę wchodzenia w chmurę perfum (rozpylić chmurę zapachu i wejść w nią)
A ja nie pomoże to radzę przetestować następujące zapachy (na mnie są bardzo subtelne, momentami ich nie czuję, a otoczenie wyczuwa): Creed Aventus, Creed Virgin Island Water, Kurkdjian Aqua Vitae, JHaG Not a Perfume, Bvlgari Man, Escentric Molecules Molecule 01 i Versace Man Eau Fraiche.

Jeśli masz duży budżet skłaniałbym się ku molekułom, jeśli mniejszy to Bvlgari.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
Dior Homme Cologne 2013, Versace Blue Jeans...a tak poza tym to może jeszcze CK One jak tu zostało już napisane
U Diora są tak mocno świdrujące cytrusy, że tak delikatny chuop by umarł w butach
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:21   #5
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;45715869]Platynowy może jest lekki, ale tylko po ostatniej reformie, a tych nie polecam bo to profanacja. Są skiepszczone do granic możliwości
Bleu w ogóle nie są podobne do Platynowego, nic a nic

No jak Matsushima jest dla niego za mocny to może być problem
Nie patrz na to czy to EDT czy EDP, zresztą i tak ogromna większość męskich zapachów występuje tylko w wersji EDT

A może problem da się rozwiązać zmieniając sposób aplikacji Niech wypróbuje metodę wchodzenia w chmurę perfum (rozpylić chmurę zapachu i wejść w nią)
A ja nie pomoże to radzę przetestować następujące zapachy (na mnie są bardzo subtelne, momentami ich nie czuję, a otoczenie wyczuwa): Creed Aventus, Creed Virgin Island Water, Kurkdjian Aqua Vitae, JHaG Not a Perfume, Bvlgari Man, Escentric Molecules Molecule 01 i Versace Man Eau Fraiche.

Jeśli masz duży budżet skłaniałbym się ku molekułom, jeśli mniejszy to Bvlgari.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

U Diora są tak mocno świdrujące cytrusy, że tak delikatny chuop by umarł w butach [/QUOTE]
Ale jak lubi cytrusy, to ten Dior może bydzie w sam raz Niech spróbuje przynajmniej
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:30   #6
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
Ale jak lubi cytrusy, to ten Dior może bydzie w sam raz Niech spróbuje przynajmniej
Dior przy Aqua Mat (bardzo przyjemy cytrusowy świeżak) agresywne bydle, które chce Ci się nosem wwiercić do mózgu
Absolutnie nie widzę szans aby spełnił kryterium.

Jak upieramy się przy Diorach to tylko Homme klasyczny i najlepiej poreformulacyjny, bo jest łagodniejszy
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 19:21   #7
201709081028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 237
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;45717986]Dior przy Aqua Mat (bardzo przyjemy cytrusowy świeżak) agresywne bydle, które chce Ci się nosem wwiercić do mózgu
Absolutnie nie widzę szans aby spełnił kryterium.

Jak upieramy się przy Diorach to tylko Homme klasyczny i najlepiej poreformulacyjny, bo jest łagodniejszy [/QUOTE]

moze niech On sam zdecyduje kazdy ma inny gust dla ciebie to moze byc totalne dno dla kogos innego nie zupełnie, nie zgadzam sie z Twoją ocena odnosnie versace czy CK one "skiepszczone do granic mozliwosc" wkońcu każdy ma iny gust,inni kochają sie w adidasach i nie wyobrażaja sbie np. 1 milion nawert gdyby był w cenie 20zł a co do Homme masz absolutna racje .
201709081028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 22:32   #8
Ardenka
Zadomowienie
 
Avatar Ardenka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 940
GG do Ardenka
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

a może spróbujcie Carolina Herrera 212 Men lub Cerruti 1881 Acqua Forte (tego kupiłam Tż-towi i na początku, dosłownie chwilkę leci wodą kolońską ale za chwilkę jest pięknie, cytrusowo, delikatnie i świeżo, no na wiosnę i lato idealne)
__________________
Luźny blog o kosmetykach, wizażu, modzie i zapachach Zapraszamy
http://gramerka.blogspot.com/
Ardenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 22:09   #9
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;45715869]
No jak Matsushima jest dla niego za mocny to może być problem
[/QUOTE]
no właśnie

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;45715869]
A może problem da się rozwiązać zmieniając sposób aplikacji Niech wypróbuje metodę wchodzenia w chmurę perfum (rozpylić chmurę zapachu i wejść w nią)
[/QUOTE]
właśnie o czymś takim myślałam, dzięki, wiążę duże nadzieje z chmurą

Dziękuję Wam wszystkim BARDZO za wszelkie sugestie odnośnie konkretnych perfum, jak oswoimy obłok Matsushimy to będą dalsze testy znając życie, to w Diora raczej nie pójdziemy, ale zobaczymy, może mój "delikatny chuop" mnie zaskoczy
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 23:28   #10
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez LadyDagaMilon Pokaż wiadomość
moze niech On sam zdecyduje kazdy ma inny gust dla ciebie to moze byc totalne dno dla kogos innego nie
No zobaczymy czy TŻ-owi koleżanki podejdzie

Cytat:
zupełnie nie zgadzam sie z Twoją ocena odnosnie versace czy CK one "skiepszczone do granic mozliwosc"
A gdzie ja to o Versace czy CK napisałem?
Czytaj może ze zrozumieniem, ok? Do Ck się w ogóle nie odniosłem, bo ich nawet nie znam.
Jedyne co o Versac jest w moich wypowiedziach, to poleciłem Eau Fraiche.
skiepszczone do granic możliwości napisałem o najnowszym Platynowym. I nie znam osoby która zna starsze wersje i ceniłaby nowego gniota.

Cytat:
wkońcu każdy ma iny gust,inni kochają sie w adidasach i nie wyobrażaja sbie np. 1 milion nawert gdyby był w cenie 20zł
One Million za darmo bym nie chciał
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 12:33   #11
malina1q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Mi się strasznie podoba BVLGARI pour homme. Jest delikatna, lekko cytrusowo słodka, na urodziny 2 lata temu kupiłam właśnie chłopakowi. Zasatanawiałam się też nad złotą Pacco Rabanne albo Gentleman..W sumie można też sobie poczytać jakie nuty zapachowe wchodzą w skład danych perfum i potem na tej podstawie znaleźć odpowiednie. Przesyłam spius męskich perfum do wyboru - http://www.pachnidelko.pl/pol_m_Zapa...eskie-163.html będę musiała we wrześniu właśnie zamówić chyba znowu jakieś nowe. Spoko są ceny całkiem...
malina1q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 12:27   #12
paulinan01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

armani code, the one calvin klein
paulinan01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 21:48   #13
BananaaCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BananaaCoffee
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Z takich delikatniejszych świeżych męskich zapachów z nutami cytrusów itp poleciłabym Ci kilka bardzo fajnych lekkich zapachów :

*Versace Man Eau Fraiche
*Hugo Boss Pure
*Azzaro Chrome
*Kenzo L'Eau par Kenzo Pour Homme
*Calvin Klein Eternity Aqua
*Calvin Klein Truth
*Lacoste Eau de Lacoste Blanc

Jeszcze trochę jest tych zapachów o świeżych nutach ale może akurat z tych powyżej co napisałam przypadnie do gustu .
__________________
Nothing happens without a reason.
BananaaCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 22:14   #14
Mellamina
Zadomowienie
 
Avatar Mellamina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa/Brwinów
Wiadomości: 1 760
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

proponuję Azzaro Chrome
Mellamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 20:39   #15
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez BananaaCoffee Pokaż wiadomość
Z takich delikatniejszych świeżych męskich zapachów z nutami cytrusów itp poleciłabym Ci kilka bardzo fajnych lekkich zapachów :

*Versace Man Eau Fraiche
*Hugo Boss Pure
*Azzaro Chrome
*Kenzo L'Eau par Kenzo Pour Homme
*Calvin Klein Eternity Aqua
*Calvin Klein Truth
*Lacoste Eau de Lacoste Blanc

Jeszcze trochę jest tych zapachów o świeżych nutach ale może akurat z tych powyżej co napisałam przypadnie do gustu .
To może być dobry trop

Mam w domu identyczny przypadek jak autorki. Toleruje tylko Lacoste, akurat zielone- LACOSTE EAU DE LACOSTE L.12.12 VERT 100ML EDT wg mnie sa baaaardzo delikatne. Ja ich w ogóle nie czuję.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

ojej, strasznie stary wątas ktoś odświeżył ) ale może komuś się przyda ;-)
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 17:25   #16
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

Azzaro Aqua Cedre Blanc
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 09:29   #17
Kasiaprzedlustrem
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaprzedlustrem
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 109
Dot.: Naprawdę lekkie, nienachalne męskie perfumy...? Prośba o pomoc

mnie najbardziej podobają się Gucci Guilty według mnie najlepszy zapach dla mężczyzny
Kasiaprzedlustrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-02 10:29:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.