Mamy lipcowe 2022 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-25, 17:30   #2341
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
To ja wam powiem, ze dłuuuugozwlekałam z ciąża bo balam sie tych wszystkich negatywnych aspektów a w praktyce to pomimo bliźniaków to noc mi nie dolega... nastrój dobry, malo przytyłam, nic mnie nie stresuje co mnie dość mocno dziwi.

Zastanawiam się czy kupujecie dodatki do wizkow jak parasolki i folie na deszcz? Niby wydaja się przydatne ale syrasznie drogie te wszystkie gadgety nie mówiąc już o tym, ze my nawet nke mamy gdzie tego trzymac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez ponad 4 lata ani razu nie użyłam ani parasolki ani folii więc nie polecam parasolkę miałam ale była beznadziejna bo jak skrecalam to automatycznie musiałam poprawiać parasolkę. Kupiłam taka jakby siateczkę z ochroną UV, która była do naszego wózka i to się super sprawdziło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 17:46   #2342
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Folię miałam w zestawie, parasolkę kupowalismy, ale teraz gdybym miała kupować to wzięłabym jednak coś takiegoZałącznik 7771112
no to w sumie moża pieluche tetrową zamocować na jakieś klipsy i efekt ten sam. Jak widzę ceny tych wszystkich dodatkó to poszaleli... folia dla wózka bliźniaczego to minimum 100 zł
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 18:48   #2343
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
no to w sumie moża pieluche tetrową zamocować na jakieś klipsy i efekt ten sam. Jak widzę ceny tych wszystkich dodatkó to poszaleli... folia dla wózka bliźniaczego to minimum 100 zł
W sumie tak. Byle tylko nie zasłaniać samej budki jak potrafią niektórzy i robią przy tym saunę dziecku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Przez ponad 4 lata ani razu nie użyłam ani parasolki ani folii więc nie polecam parasolkę miałam ale była beznadziejna bo jak skrecalam to automatycznie musiałam poprawiać parasolkę. Kupiłam taka jakby siateczkę z ochroną UV, która była do naszego wózka i to się super sprawdziło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja folii może dwa razy, jak musieliśmy wyjsc z domu a padał deszcz. Ale to już do spacerówki. Do gondoli ani razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 19:10   #2344
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
To ja wam powiem, ze dłuuuugozwlekałam z ciąża bo balam sie tych wszystkich negatywnych aspektów a w praktyce to pomimo bliźniaków to noc mi nie dolega... nastrój dobry, malo przytyłam, nic mnie nie stresuje co mnie dość mocno dziwi.

Zastanawiam się czy kupujecie dodatki do wizkow jak parasolki i folie na deszcz? Niby wydaja się przydatne ale syrasznie drogie te wszystkie gadgety nie mówiąc już o tym, ze my nawet nke mamy gdzie tego trzymac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam folie dołączone do wozka 2w1, potem do innej spacerówki dokupilam nieoryginalna i ciężko się ją zakladalo, ale funkcję spełniała.
Parasolkę miałam dokupiona i jej nie lubilam, bambusowa pieluszka i klips są lepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 08:08   #2345
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
To ja wam powiem, ze dłuuuugozwlekałam z ciąża bo balam sie tych wszystkich negatywnych aspektów a w praktyce to pomimo bliźniaków to noc mi nie dolega... nastrój dobry, malo przytyłam, nic mnie nie stresuje co mnie dość mocno dziwi.

Zastanawiam się czy kupujecie dodatki do wizkow jak parasolki i folie na deszcz? Niby wydaja się przydatne ale syrasznie drogie te wszystkie gadgety nie mówiąc już o tym, ze my nawet nke mamy gdzie tego trzymac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Parasolki nie mam u starszej, folie przeciwdeszczową mam - dostałam w zestawie ale też nie używałam więc z mojego doświadczenia nie polecam a to wiadomo będzie można dokupić z czasem jakbyś uznała, że jednak by się przydało. Na razie bym odpuściła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 09:32   #2346
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam dzisiaj jeden z gorszych dni. Od rana mam beznadziejny humor i wszystko widzę w czarnych barwach, jest mi smutno i płakać się chce..

Wczoraj byliśmy na urodzinach znajomych córeczki- 1 urodziny- robili w lokalu. Ubrałam się tak aby wyglądać w miarę szczupło- ale pod koniec imprezy oczywiście nogi mi spuchły, na twarzy też pucka, normalnie nie mogę patrzeć na siebie. Wieczorem siadły mi plecy i mąż musiał masować.
Niby jestem świadoma zmian jakie zachodzą w moim ciele ale nie sądziłam, że będę aż tak puchnąć.

Dzisiaj jadę do kosmetyczki zrobić sobie zabieg na twarz i hennę brwi- może to jakoś polepszy mi humor.

Pogoda też beznadziejna, od paru już dni leje deszcz Mam umówioną sesję ciążową na 22 maja. Jeszcze muszę jakąś makijażystę znaleźć i będzie dobrze. Aczkolwiek za miesiąc to już wogole ciekawe jak będę wyglądać. Ehhh

Zaczęłam też znowu bać się porodu- a był czas że przestałam się bać. A raczej może nie samego porodu a możliwych komplikacji podczas niego itp..

ja też się średnio czuję...
mężu chory był cały tydzień, spaliśmy nawet w osobnych pokojach żebym się nie zaraziła i było dobrze, ale dziś rano coś czuję że mnie gardło drapie...
oby to się udało rozgonić bo nie uśmiecha mi się znowu być chorą..
generalnie w czasie ciąży już dwa razy byłam chora ;o

też się cykam porodu, bo sobie uświadomiłam że to już coraz blżej lol!!!
a że pierwsze dziecko to w ogóle jest cykor xd
wiem że nic nie wiem lol

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
To ja wam powiem, ze dłuuuugozwlekałam z ciąża bo balam sie tych wszystkich negatywnych aspektów a w praktyce to pomimo bliźniaków to noc mi nie dolega... nastrój dobry, malo przytyłam, nic mnie nie stresuje co mnie dość mocno dziwi.

Zastanawiam się czy kupujecie dodatki do wizkow jak parasolki i folie na deszcz? Niby wydaja się przydatne ale syrasznie drogie te wszystkie gadgety nie mówiąc już o tym, ze my nawet nke mamy gdzie tego trzymac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja Ci powiem, że byłam przekonana, że u mnie będą bliźniaki
śniła mi się dwójka chłopców zaraz przed tym jak się dowiedziałam o ciąży
i nie ukrywam że brałam to za pewniaka haha dlatego jak gin mi rzekła że widz tylko jedno dziecko i to dziewczynkę, to mężu się jej dopytywał czy aby na pewno tam się gdzieś drugie nie schowało
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 13:41   #2347
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
cóż za waga! wow

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------



Nie da rady przyspieszyć? Ja własnie z tego samego powodu robiłam sesję wcześniej. Chciałam się czuć dobrze,a nie jak hipopotam a własnie tak zaczynało być
Może i da się, ale ja będę mieć sesję plenerową, a zależy mi na dobrej pogodzie.. do 10 maja jej u nas raczej nie będzie.. więc lepiej po połowie maja. W grę też wchodzi wyłącznie niedziela bo wszystkie soboty mąż pracuje, a w tygodniu to ta koleżanka tak średnio z czasem.
No nic jakoś to będzie.

Byłam dziś na gimnastyce w szkole rodzenia i o dziwo jakoś dałam radę robić te przysiady, wykroki itp było z 20 kobietek i jakoś sobie tak pogadałyśmy i chyba delikatnie lepiej z moim humorem
Wczoraj było tragicznie, nawet płakałam. Dziś już jakoś funkcjonuje
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-26, 14:03   #2348
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Mi mama prorokowala bliźniaki teraz, ale cieszę się, że łącznie będę miala dwójkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 17:19   #2349
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Może i da się, ale ja będę mieć sesję plenerową, a zależy mi na dobrej pogodzie.. do 10 maja jej u nas raczej nie będzie.. więc lepiej po połowie maja. W grę też wchodzi wyłącznie niedziela bo wszystkie soboty mąż pracuje, a w tygodniu to ta koleżanka tak średnio z czasem.
No nic jakoś to będzie.

Byłam dziś na gimnastyce w szkole rodzenia i o dziwo jakoś dałam radę robić te przysiady, wykroki itp było z 20 kobietek i jakoś sobie tak pogadałyśmy i chyba delikatnie lepiej z moim humorem
Wczoraj było tragicznie, nawet płakałam. Dziś już jakoś funkcjonuje
No to ekstra że już lepiej 👍
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 21:53   #2350
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
ja Ci powiem, że byłam przekonana, że u mnie będą bliźniaki
śniła mi się dwójka chłopców zaraz przed tym jak się dowiedziałam o ciąży
i nie ukrywam że brałam to za pewniaka haha dlatego jak gin mi rzekła że widz tylko jedno dziecko i to dziewczynkę, to mężu się jej dopytywał czy aby na pewno tam się gdzieś drugie nie schowało
Hehe... ja niby całe życie wiedziałam, że mam predyspozycje dp bliźniaków a jednak jak sìę okazało, że i mi się trafiło to szok i płacz

Ja dzisiaj ogarnęłam szczepienie na błonnice, tężec i krztusiec a za 2 tygodnie usg 3 trymestru.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 21:57   #2351
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Może i da się, ale ja będę mieć sesję plenerową, a zależy mi na dobrej pogodzie.. do 10 maja jej u nas raczej nie będzie.. więc lepiej po połowie maja. W grę też wchodzi wyłącznie niedziela bo wszystkie soboty mąż pracuje, a w tygodniu to ta koleżanka tak średnio z czasem.
No nic jakoś to będzie.

Byłam dziś na gimnastyce w szkole rodzenia i o dziwo jakoś dałam radę robić te przysiady, wykroki itp było z 20 kobietek i jakoś sobie tak pogadałyśmy i chyba delikatnie lepiej z moim humorem
Wczoraj było tragicznie, nawet płakałam. Dziś już jakoś funkcjonuje
Ja też będę robić na przełomie maja i czerwca.
Pocieszę cię, że w poprzedniej ciąży miałam sesję dwa lub trzy tygodnie przed terminem bania była już niezła ze mnie, ale jakoś tak się złożyło że robiliśmy na ostatnią chwilę. Myślałam, że będzie kiepsko i nikomu nie pokażę tych zdjęć, bo będę się wstydzić swojego wyglądu. A efekt przerósł moje oczekiwania, zdjęcia wyszły piękne. Nie martw się na zapas, na pewno fotki wyjdą cudnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-27, 08:02   #2352
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dzień dobry, ja już po echu. 1148g człowieka ze zdrowym serduszkiem
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 10:02   #2353
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Byłam na badaniu dna oka. Dostałam skierowanie do poradni chorób siatkówki w luxmedzie (ale jeszcze nie widnieje mi w systemie i nie mogę się zapisac) na dalsze konsultacje czy nie trzeba by siatkówki zabezpieczyć laserem, bo jakaś drobna zmiana jest, i lekarka woli by jeszcze jeden specjalista mnie obejrzał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 10:40   #2354
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Byłam na badaniu dna oka. Dostałam skierowanie do poradni chorób siatkówki w luxmedzie (ale jeszcze nie widnieje mi w systemie i nie mogę się zapisac) na dalsze konsultacje czy nie trzeba by siatkówki zabezpieczyć laserem, bo jakaś drobna zmiana jest, i lekarka woli by jeszcze jeden specjalista mnie obejrzał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy Ty nie jesteś z Warszawy? Możesz mi polecić tego okulistę, który robił Ci badanie? Jako koszt? U mnie sami niegodni polecenia

Pytałam wczoraj lekarki właśnie o wzrok. Powiedziałam że wada jest duża, ale wiem że to nie szkodzi, ale już wysokie ciśnienie czy coś tam z siatkówka tak. To zapytała mnie czy mam ciśnienie na CC xd. Powiedziałam że absolutnie nie, ale nie chciałabym żeby coś złego ze wzrokiem się potem stało. Stwierdziła że takie coś może wystąpić zarówno u osób, które mają wadę jak i tych, które nie mają, ale dla spokoju mogę skonsultować z okulista i przynieść jej zaświadczenie i to potem dopiero jest konsultowane przez nią i ordynatora przy porodzie XD. A i że u nich są tylko dwie przesłanki dyskwalifikujące SN: jednowzeocznosc i coś tam jeszcze. To jeśli poród sn taki bezpieczny dla wzroku to czemu dyskwalifikują osoby ze sprawnym tylko jednym okiem, czyżby dla bezpieczeństwa?
Kurcze niby znam badania. Ale mnóstwo osób pisze o pogrążeniu wzroku w ciąży i po porodzie, dlatego tak średnio jednak ufam. Uważam że konsultacja u okulisty to powinno być zlecane każdej kobiecie w każdym przypadku.

Oczywiście nie miałam też USG ... Wsadziła paluchy, stwierdziła że szyjka długa także spoko... Jednak długość szyjki a położenie łożyska to dwie różne sprawy... Dała skierowanie na ten zastrzyk od przeciwciał. Nie wiem czy iść, to podobno nie chroni aktualnej ciąży, a mam pewność że moje dziecko będzie minusem... Ale też w sumie co mi szkodzi. Muszę poczytać o tym. Pytałam też o krztusiec, to dowiedziałam się że żadnego skierowania nie dają u ginekologa i wszystko się załatwia w swoim POZie z rodzinnym. Umówiłam się też na szkołę rodzenia, fajnie bo zajęcia bezpłatne i co tydzień od 16:15.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, ja już po echu. 1148g człowieka ze zdrowym serduszkiem
Gratki, który to tydzień?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
To ja wam powiem, ze dłuuuugozwlekałam z ciąża bo balam sie tych wszystkich negatywnych aspektów a w praktyce to pomimo bliźniaków to noc mi nie dolega... nastrój dobry, malo przytyłam, nic mnie nie stresuje co mnie dość mocno dziwi.

Zastanawiam się czy kupujecie dodatki do wizkow jak parasolki i folie na deszcz? Niby wydaja się przydatne ale syrasznie drogie te wszystkie gadgety nie mówiąc już o tym, ze my nawet nke mamy gdzie tego trzymac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak długo miałam. Póki nie zaczęły się takie a to takie problemy. Całkowicie niezwiązane z ciążą. Pomijając ten ból przy chodzeniu i przewracaniu się w nocy od dwóch tygodni i zgagę to naprawdę ciąża mija mi super.

A wczoraj podjęłam też z szefem druga rozmowę. Bo on czasem zachowuje się jakby zapomniał o mojej ciąży, tym żeby znaleźć zastępstwo. Lekarka wczoraj na wizycie chciała mi dać zwolnienie w związku z tymi bólami. Ale powiedziałam że chciałabym jeszcze miesiąc popracować. Do pracy będę jeździć tylko samochodem. Powiedziałam o tym szefowi żeby zaczął się przygotowywać mentalnie i nie tylko.

A i kupiliśmy wózek, ten co chciałam z drugiej ręki Parasolka była w zestawie, folia przeciwdeszczowa - nie wiem czy mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki, żeby jednak to USG było! Też mnie ciągnie przy chodzeniu. Lekarz tylko stwierdzil, żebym nie chodziła...

Ciri, Marlenqa życzę lepszego nastroju.
Dzięki

Lekarze to geniusze... Dobrze że już leżenia nie zalecają tak ochoczo jak kiedyś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 11:19   #2355
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Byłam na badaniu dna oka. Dostałam skierowanie do poradni chorób siatkówki w luxmedzie (ale jeszcze nie widnieje mi w systemie i nie mogę się zapisac) na dalsze konsultacje czy nie trzeba by siatkówki zabezpieczyć laserem, bo jakaś drobna zmiana jest, i lekarka woli by jeszcze jeden specjalista mnie obejrzał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brzmi poważnie, ale lekarz też brzmi dobrze. Oby po konsultacji było ok

Ciri 26+6 dzisiaj.

Jaki wózek kupiliście i czym się kierowaliście? My mieliśmy iść do sklepu, to jak mi przeziębienie przeszło to mąż złapał i nie ma kiedy obejrzeć...
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 12:10   #2356
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Czy Ty nie jesteś z Warszawy? Możesz mi polecić tego okulistę, który robił Ci badanie? Jako koszt? U mnie sami niegodni polecenia

Pytałam wczoraj lekarki właśnie o wzrok. Powiedziałam że wada jest duża, ale wiem że to nie szkodzi, ale już wysokie ciśnienie czy coś tam z siatkówka tak. To zapytała mnie czy mam ciśnienie na CC xd. Powiedziałam że absolutnie nie, ale nie chciałabym żeby coś złego ze wzrokiem się potem stało. Stwierdziła że takie coś może wystąpić zarówno u osób, które mają wadę jak i tych, które nie mają, ale dla spokoju mogę skonsultować z okulista i przynieść jej zaświadczenie i to potem dopiero jest konsultowane przez nią i ordynatora przy porodzie XD. A i że u nich są tylko dwie przesłanki dyskwalifikujące SN: jednowzeocznosc i coś tam jeszcze. To jeśli poród sn taki bezpieczny dla wzroku to czemu dyskwalifikują osoby ze sprawnym tylko jednym okiem, czyżby dla bezpieczeństwa?
Kurcze niby znam badania. Ale mnóstwo osób pisze o pogrążeniu wzroku w ciąży i po porodzie, dlatego tak średnio jednak ufam. Uważam że konsultacja u okulisty to powinno być zlecane każdej kobiecie w każdym przypadku.

Oczywiście nie miałam też USG ... Wsadziła paluchy, stwierdziła że szyjka długa także spoko... Jednak długość szyjki a położenie łożyska to dwie różne sprawy... Dała skierowanie na ten zastrzyk od przeciwciał. Nie wiem czy iść, to podobno nie chroni aktualnej ciąży, a mam pewność że moje dziecko będzie minusem... Ale też w sumie co mi szkodzi. Muszę poczytać o tym. Pytałam też o krztusiec, to dowiedziałam się że żadnego skierowania nie dają u ginekologa i wszystko się załatwia w swoim POZie z rodzinnym. Umówiłam się też na szkołę rodzenia, fajnie bo zajęcia bezpłatne i co tydzień od 16:15.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Gratki, który to tydzień?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------



Też tak długo miałam. Póki nie zaczęły się takie a to takie problemy. Całkowicie niezwiązane z ciążą. Pomijając ten ból przy chodzeniu i przewracaniu się w nocy od dwóch tygodni i zgagę to naprawdę ciąża mija mi super.

A wczoraj podjęłam też z szefem druga rozmowę. Bo on czasem zachowuje się jakby zapomniał o mojej ciąży, tym żeby znaleźć zastępstwo. Lekarka wczoraj na wizycie chciała mi dać zwolnienie w związku z tymi bólami. Ale powiedziałam że chciałabym jeszcze miesiąc popracować. Do pracy będę jeździć tylko samochodem. Powiedziałam o tym szefowi żeby zaczął się przygotowywać mentalnie i nie tylko.

A i kupiliśmy wózek, ten co chciałam z drugiej ręki Parasolka była w zestawie, folia przeciwdeszczowa - nie wiem czy mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------


Dzięki

Lekarze to geniusze... Dobrze że już leżenia nie zalecają tak ochoczo jak kiedyś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, jestem z Warszawy. Byłam w najbliższym luxmedzie w ramach pakietu. Nie mam jeszcze w systemie opisu wizyty i skierowania (co jest ciekawe, bo wydruk dostałam), więc nie wiem z jakich nazwisk można wybierać tę drugą konsultację. Jak mi się wyświetli, to dam znać.
Awaryjnie, sprawdziłam, że poradnię chorób siatkówki mają w Centrum Damiana przy pl. Konesera i tam można się umówić prywatnie na konsultację dedykowaną ciężarnym i ew. zabieg laserowy też można zrobić tam (według Internetu w 700 zł za laser się zmieszczę).
Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Brzmi poważnie, ale lekarz też brzmi dobrze. Oby po konsultacji było ok

Ciri 26+6 dzisiaj.

Jaki wózek kupiliście i czym się kierowaliście? My mieliśmy iść do sklepu, to jak mi przeziębienie przeszło to mąż złapał i nie ma kiedy obejrzeć...
U mnie przede wszystkim waga.
Przy synku patrzyłam się na gondolę - długość, jak ona wizualnie czy spacerowka rozkłada się całkiem na płasko, teraz mam valco snap ultra trend gondolę i spacerowke, bo nie było jej w korzystnych cenach 4 lata temu, więc się odkułam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agugus90
Czas edycji: 2022-04-27 o 12:55
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 14:05   #2357
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Tak, jestem z Warszawy. Byłam w najbliższym luxmedzie w ramach pakietu. Nie mam jeszcze w systemie opisu wizyty i skierowania (co jest ciekawe, bo wydruk dostałam), więc nie wiem z jakich nazwisk można wybierać tę drugą konsultację. Jak mi się wyświetli, to dam znać.
Awaryjnie, sprawdziłam, że poradnię chorób siatkówki mają w Centrum Damiana przy pl. Konesera i tam można się umówić prywatnie na konsultację dedykowaną ciężarnym i ew. zabieg laserowy też można zrobić tam (według Internetu w 700 zł za laser się zmieszczę).
U mnie przede wszystkim waga.
Przy synku patrzyłam się na gondolę - długość, jak ona wizualnie czy spacerowka rozkłada się całkiem na płasko, teraz mam valco snap ultra trend gondolę i spacerowke, bo nie było jej w korzystnych cenach 4 lata temu, więc się odkułam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Augugus wiem ze trochę daleko, ale w Mediq w Legionowie też zajmują się chorobami siatkówki jakby coś
Ja jade w sobotę do ginekologa i mam nadzieję że wystawi mi już zwolnienie. 4.05 powinnam wrócić z urlopu do pracy, ale mam nadzieję na to zwolnienie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2022-04-27 o 14:07
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 14:30   #2358
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mamy lipcowe 2022

U mnie w sobotę zaczyna się 8mc i kurczę też zaczynam odczuwać bóle jakieś przy chodzeniu. Naczytałam się internetu i boję się, żeby mi się spojenie nie rozeszło
Za tydzień mam wizytę u fizjoterapeutki i to skonsultuję. Do tego czasu spróbuję trochę zmniejszyć aktywność. Może trochę przeszarżowałam, bo byłam bardzo aktywna i intensywnie ćwiczyłam Czytałam, że nawet długie spacery wtedy nie są wskazane, oby to nie było to, bo się wykończę

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 14:52   #2359
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89199851]U mnie w sobotę zaczyna się 8mc i kurczę też zaczynam odczuwać bóle jakieś przy chodzeniu. Naczytałam się internetu i boję się, żeby mi się spojenie nie rozeszło
Za tydzień mam wizytę u fizjoterapeutki i to skonsultuję. Do tego czasu spróbuję trochę zmniejszyć aktywność. Może trochę przeszarżowałam, bo byłam bardzo aktywna i intensywnie ćwiczyłam Czytałam, że nawet długie spacery wtedy nie są wskazane, oby to nie było to, bo się wykończę

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja właśnie tez to u siebie podejrzewam. Choc dziś jest np lepiej niż było. Będę obserwować. Daj znać co ci powie fizjo.
W ogóle mam pytanie dziewczyny, które chodzą do urofizjoterapeutow, czy u was na wizytach robią USG?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-27, 15:34   #2360
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja właśnie tez to u siebie podejrzewam. Choc dziś jest np lepiej niż było. Będę obserwować. Daj znać co ci powie fizjo.
W ogóle mam pytanie dziewczyny, które chodzą do urofizjoterapeutow, czy u was na wizytach robią USG?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak bylam jakiś czas temu to mi nie robiła USG. Jak miałam spotkanie z fizjo urogin następnego dnia po porodzie to też nie robiła mi USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 16:03   #2361
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ciri, jeśli idzie o luxmed, to poradnie chorób siatkówki mają na pewno w punktach w marriotcie (aleje jerozolimskie) i na postępu, możliwe że gdzieś jeszcze. Konsultacja kosztuje 279 zł (ja mam zabójczy rabat 10%), dzwoniłam koło 13tej na infolinię, to był termin na dziś popołudniu, na jutro trzy dostępne w godzinach przedpołudniowych, więc na pewno coś można znaleźć.
Ja się zapisałam na jutro.

W centrum Damiana o którym pisałam wyżej wg cennika na stronie konsultacja okulistyczna to 260 zł, a konsultacja przed zabiegiem 330 zł, więc pewnie ceny typowo w poradniach chorób siatkówki się tak kształtują.
Widziałam, że w razie czego zabieg może być refundowane na NFZ, zobaczę czy będę musiała go wykonać i jak będzie wyglądać sytuacja z terminami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 17:18   #2362
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja właśnie tez to u siebie podejrzewam. Choc dziś jest np lepiej niż było. Będę obserwować. Daj znać co ci powie fizjo.
W ogóle mam pytanie dziewczyny, które chodzą do urofizjoterapeutow, czy u was na wizytach robią USG?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja fizjo robi USG jak chce coś sprawdzić. Nie na każdej wizycie. Ale za pomocą USG podgląda mięśnie dna miednicy, sprawdza czy nie mam rozejścia mięśni i ile wynoszą wartości. Jak miałam problemy z pęcherzem to mierzyła pęcherz i mogłam zobaczyć na własne oczy, że synek leżał głową w pęcherzu i to on daje mi odczucia jakie daje. Myślę, że na następnej wizycie mi sprawdzi to spojenie, chociaż dzisiaj się oszczędzam i widzę różnicę.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 17:50   #2363
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89200059]Moja fizjo robi USG jak chce coś sprawdzić. Nie na każdej wizycie. Ale za pomocą USG podgląda mięśnie dna miednicy, sprawdza czy nie mam rozejścia mięśni i ile wynoszą wartości. Jak miałam problemy z pęcherzem to mierzyła pęcherz i mogłam zobaczyć na własne oczy, że synek leżał głową w pęcherzu i to on daje mi odczucia jakie daje. Myślę, że na następnej wizycie mi sprawdzi to spojenie, chociaż dzisiaj się oszczędzam i widzę różnicę.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]O no właśnie. Wydaje mi się że warto zajrzeć jak to tam faktycznie wygląda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 21:49   #2364
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Ciri, jeśli idzie o luxmed, to poradnie chorób siatkówki mają na pewno w punktach w marriotcie (aleje jerozolimskie) i na postępu, możliwe że gdzieś jeszcze. Konsultacja kosztuje 279 zł (ja mam zabójczy rabat 10%), dzwoniłam koło 13tej na infolinię, to był termin na dziś popołudniu, na jutro trzy dostępne w godzinach przedpołudniowych, więc na pewno coś można znaleźć.
Ja się zapisałam na jutro.

W centrum Damiana o którym pisałam wyżej wg cennika na stronie konsultacja okulistyczna to 260 zł, a konsultacja przed zabiegiem 330 zł, więc pewnie ceny typowo w poradniach chorób siatkówki się tak kształtują.
Widziałam, że w razie czego zabieg może być refundowane na NFZ, zobaczę czy będę musiała go wykonać i jak będzie wyglądać sytuacja z terminami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, dzięki. Mi najpierw potrzebne chyba to ogolna konsultacja i jeśliby wyszło że coś nie tak to wtedy dalsze badania.

O masakra dziewczyny, jakie ja wyraźne ruchy zaczęłam dziś czuć. Normalnie jakby plywal w tym brzuchu. I nawet jak spokojnie leżę to widzę jak się przesuwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 22:07   #2365
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

No ja też z tygodnia na tydzień coraz mocniej czuje... az strach pomyśleć co będzie za miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 09:50   #2366
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

No i 12 maja idę na laseroterapię.
Ogólnie, w maju mam kombo: 4 stomatolog ja, dzień później synek, 6 maja usg, 12 laser, 14 laboratorium i 18 wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:13   #2367
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Mi mama prorokowala bliźniaki teraz, ale cieszę się, że łącznie będę miala dwójkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

z rodzeństwem zawsze lepiej żeby dzieci były
mój mężu chce mieć 3 maluchów szkoda że to on nie będzie je rodził;p
zobaczymy jak przeżyję to pierwsze starcie póki co ;p

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
No ja też z tygodnia na tydzień coraz mocniej czuje... az strach pomyśleć co będzie za miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


będziesz czuła jakby obcy chciał się wydostać xd
moja mała już jest ułożona główką w dól więc jak walnie kopa to dech tracę lol

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89199851]U mnie w sobotę zaczyna się 8mc i kurczę też zaczynam odczuwać bóle jakieś przy chodzeniu. Naczytałam się internetu i boję się, żeby mi się spojenie nie rozeszło
Za tydzień mam wizytę u fizjoterapeutki i to skonsultuję. Do tego czasu spróbuję trochę zmniejszyć aktywność. Może trochę przeszarżowałam, bo byłam bardzo aktywna i intensywnie ćwiczyłam Czytałam, że nawet długie spacery wtedy nie są wskazane, oby to nie było to, bo się wykończę

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


u mnie połowa ósmego miesiąca.
i z racji na skracającą się szyjkę muszę odpoczywać;/
a mnie nosi...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:21   #2368
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Mnie dziś od 6 rano Młody skopał, więc skończyło się spanie. Starszak ma dziś druga dawkę szczepienia na ospę, ale obstawiam że nam przełożą bo obudził się z katarem, a 3 dni był w żłobku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:36   #2369
Moniano22
Raczkowanie
 
Avatar Moniano22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 267
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Witam czwartkowo
Dziś rozpoczeliśmy 31 tc.

W poniedzialek mieliśmy USG prenatalne, niestety jak wyslalam wyniki do swojej prowadzącej ginekolog to nie wszystko się jej spodobało i jutro mam przyśpieszoną wizytę u niej.
Maluszek jest trochę za mały i mam przepływy w tętnicy pępkowej na dolnej granicy normy
__________________


26.09.2014 - Pani Kierowca
Moniano22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:53   #2370
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja też czuję teraz już takie inne ruchy- właśnie czasem jakby pływał ale nie są jakieś uciążliwe- to z racji łożyska na przedniej ścianie. Ostatnio ginekolog mi powiedział, że łożysko ma grubość 5 cm więc sporo. Są też kopniaki ale póki co nie dają mi w kość- dziś 31+3.

Wczoraj urządziłam sobie zbyt intensywny dzień i dziś niestety odczuwam tego skutki
Pół dnia byłam z mężem na mieście- było trochę spraw plus objazd szpitali i rozejrzenie się gdzie są te sory i porodówki. Na koniec shake w kfc i spacer z psem po parku. A wieczorem jeszcze do galerii pojechaliśmy.
Dziś efekt taki, że ledwo wstałam z łózka tak nogi i plecy bolą miałam jechac na gimnastykę ale gdzie tam.. dziś musi być odpoczynek.

Pisałam wczoraj na grupie na fb że przyszło mi zamówienie ze sklepu Owieczka na kokon, rożek, warkocz i pościel. mimo wysokiej ceny jakość jest mega. I nie żal mi tej kasy już

Z brakujących rzeczy to zostało dokupić dostawkę do łózka i wyprawka gotowa. Moja walizka i rzeczy na wypis dla małego też pokoik zrobiony.

W maju czekają mnie jeszcze zajęcia praktyczne w szkole rodzenia, sesja zdjęciowa, wesele 4 czerwca i można iść rodzić

Co do ilości dzieci ja z racji wieku myślę, że do 40stki uda nam się jeszcze jedno może o ile nie będzie znowu długiego leczenia jak teraz ( zajęło ponad 4 lata) ale już na 3 się nie zdecyduję - za późno a i mieszkanie za małe. A nie stać nas żeby zmienić na inne niestety, muszą zostać te 55 m.

Aczkolwiek wiem po sobie że bycie jedynakiem to lipa i nie polecam
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 12:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.