szef udaje że zapomniał - prośba o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-19, 16:47   #1
po_prostu_anka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7

szef udaje że zapomniał - prośba o poradę


Hej, potrzebuję rady bo nie wiem jak się zachować.
Od maja miałam mieć w pracy podwyżkę. Jest to podwyżka wypracowana, uwzględniająca moje wyniki, nie za darmo albo z mojego widzimisię. Już kilka razy przypominałam się szefowi naszego działu i za każdym razem mówił, że tak, pamięta, podwyżka oczywiście będzie. Rozmowa na ten temat miała miejsce już kilka razy i miał mi wysłać tydzień temu aneks do umowy z wyższą kwotą. Aneksu do dziś nie ma. Już jest mi głupio enty raz się przypominać ale jednocześnie bardzo zależy mi na tej podwyżce bo raz że na nią zapracowałam, dwa że jest coraz większa inflacja a w firmie nie ma podwyżek inflacyjnych ani corocznych (są tylko podwyżki jak zrealizujesz wyniki), trzy że w tej firmie wcale dużo nie zarabiam jak porównuję takie same stanowiska w innych firmach, od ręki bym mogła dostać kilka tysi netto miesięcznie więcej. Do tego podwyżka jest naprawdę symboliczna, nie wchodzą w grę jakieś wielkie kwoty. Powiecie - zmień pracę. Chętnie bym zmieniła gdyby nie to, że niedawno znalazłam fajną inwestycję deweloperską w atrakcyjnej cenie i planuję kredyt hipoteczny, więc zmiana nie wchodzi w grę póki nie uda mi się załatwić formalności związanych z kredytem. Poza tym w nowej pracy może być różnie. Z jakichś powodów mogą nie przedłużyć umowy a wtedy proces związany z kredytem jeszcze bardziej się odwlecze. Pracę i tak będę chciała zmienić za rok jak się ogarnę z mieszkaniem, ale nie wyobrażam sobie przez rok pracować za identyczną kwotę co teraz.
Dodam, że pracuję w korpo nie w jakimś januszexie. Gdyby to jeszcze była mała firma i wąsaty szef miałby sobie od ust odejmować, to bym zrozumiała (co nie znaczy że tolerowała).
Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Jak to załatwić, żeby dopiąć swojego? Może powinnam jeszcze poczekać ale obawiam się że ten aneks do umowy sam może nie przyjść nigdy Poza tym muszę go jeszcze odesłać podpisany do centrali żeby od maja był ważny a wiadomo że na ostatni dzień tego nie zrobię.
po_prostu_anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 18:48   #2
bloom26
Raczkowanie
 
Avatar bloom26
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 443
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Jak zmiana pracy nie wchodzi w grę i potrzebujesz tej podwyżki to nie pozostaje chyba nic innego jak ponownie upomnienie się o nią.

Ja bym nawiązała rozmowę kiedy mogłabym podpisać aneks na który się umawialiśmy albo jeśli pracujesz zdalnie to czy mogłabyś podjechać w taki i taki dzień do firmy aby go podpisać.

Postawienie sprawy jasno przed faktem dokonanym może podziała o ile już nie próbowałaś.
bloom26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 21:09   #3
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Upominaj się aż dopniesz swego, szef albo pali głupa i gra na zwłokę albo serio ma krótką pamięć.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 22:24   #4
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Wiem, że to nie jest łatwe ani przyjemne, ale musisz się przypomnieć, uprzejmie, acz stanowczo.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 22:38   #5
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Napisz maila z zapytaniem kiedy podpisujecie aneks o dodaj do cc osoby z kadr albo.managera wyzej

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 22:57   #6
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89190846]Napisz maila z zapytaniem kiedy podpisujecie aneks o dodaj do cc osoby z kadr albo.managera wyzej
[/QUOTE]

Bardzo dobra rada.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 02:30   #7
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Treść usunięta
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-20, 07:43   #8
po_prostu_anka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89190897]Treść usunięta[/QUOTE]
Takiej opcji nie będzie. Nie wypłacą mi za "stracone" miesiące dlatego zależy mi na tym żeby to jak najszybciej załatwić. Nie wspominałam w tym wątku, że pierwotnie podwyżkę miałam mieć od lutego za przewyższenie targetu na dany okres i najpierw szef "zapomniał" a potem stwierdził, że jednak musi jakiś tam określony czas minąć zapisany niby w regulaminie firmy i miał być to właśnie maj. Byłam wkurzona, ale zacisnęłam zęby i szłam do przodu. Teraz jestem już bardzo wkurzona. Pracuję w dziale sprzedaży i moje podwyżki są ściśle powiązane z wynikami. Doszłam do wniosku, że póki co przystopuję z pracą i dopóki nie dostanę aneksu, będę dawać z siebie 70% czyli wyrabiać moje cele na minimum. Sytuacja wpływa mocno na moją motywację i mam nawet gdzieś premie bo mam świadomość że podwyżki mojej bazowej pensji i tak kierownictwo ma gdzieś. A wiem, że managerowie niższego szczebla po podwyżki chodzą non stop chełpiąc się wynikami podległego zespołu który tak naprawdę zap** na to wszystko.
po_prostu_anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 09:46   #9
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez po_prostu_anka Pokaż wiadomość
Takiej opcji nie będzie. Nie wypłacą mi za "stracone" miesiące dlatego zależy mi na tym żeby to jak najszybciej załatwić. Nie wspominałam w tym wątku, że pierwotnie podwyżkę miałam mieć od lutego za przewyższenie targetu na dany okres i najpierw szef "zapomniał" a potem stwierdził, że jednak musi jakiś tam określony czas minąć zapisany niby w regulaminie firmy i miał być to właśnie maj. Byłam wkurzona, ale zacisnęłam zęby i szłam do przodu. Teraz jestem już bardzo wkurzona. Pracuję w dziale sprzedaży i moje podwyżki są ściśle powiązane z wynikami. Doszłam do wniosku, że póki co przystopuję z pracą i dopóki nie dostanę aneksu, będę dawać z siebie 70% czyli wyrabiać moje cele na minimum. Sytuacja wpływa mocno na moją motywację i mam nawet gdzieś premie bo mam świadomość że podwyżki mojej bazowej pensji i tak kierownictwo ma gdzieś. A wiem, że managerowie niższego szczebla po podwyżki chodzą non stop chełpiąc się wynikami podległego zespołu który tak naprawdę zap** na to wszystko.
Jeśli obniżysz wydajność to szef zamiast dać Ci aneks stwierdzi że wasze ustalenia są nieaktualne bo masz słabe wyniki i nie ma podstaw. Lepiej zrobić jak dziewczyny radzą - zapytać kiedy możesz wpaść na podpisanie aneksu.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 10:03   #10
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Jeśli obniżysz wydajność to szef zamiast dać Ci aneks stwierdzi że wasze ustalenia są nieaktualne bo masz słabe wyniki i nie ma podstaw. Lepiej zrobić jak dziewczyny radzą - zapytać kiedy możesz wpaść na podpisanie aneksu.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Dokladnie. Wyslij maila jak juz ci doradzono z kopia do innych osob z kadr / szefostwa.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 10:52   #11
po_prostu_anka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Jeśli obniżysz wydajność to szef zamiast dać Ci aneks stwierdzi że wasze ustalenia są nieaktualne bo masz słabe wyniki i nie ma podstaw. Lepiej zrobić jak dziewczyny radzą - zapytać kiedy możesz wpaść na podpisanie aneksu.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Tylko że ja już wyrobiłam swoje cele na najbliższe miesiące. Mam po prostu taki charakter, że wolę dać z siebie więcej żeby być docenianą w kwestii wynagrodzenia, mieć lepsze premie, możliwość awansu etc. Poza tym w sprzedaży lepiej nadrabiać bo potem może być jakiś zastój, gorszy miesiąc. Ale jak widać to nie w każdym miejscu popłaca. Wydaje mi się, że w tej chwili firma w której pracuję ma mnie za takiego zwykłego robola co zarabia dla nich duże pieniądze, zapieprza jak mrówka a do tego jest tanim pracownikiem. Zawaliłam już na początku, bo podałam niskie oczekiwania finansowe a z rozmów z pracownikami wiem, że osoby dużo słabsze ode mnie mają wyższą podstawę bo taką sobie wynegocjowały przy zatrudnieniu. Do tego oszukali mnie w kwestii mojej dalszej ścieżki "kariery" w tej firmie - tu już nie chcę wchodzić w szczegóły , ale po prostu zdumiewa mnie fakt, że w ten sposób można traktować pracownika.
Już teraz wiem, że na początku trzeba sobie negocjować wysoką pensję niż potem być pełnym frustracji, bo o podwyżki potem trzeba się prosić i przypominać co jest upokarzające. Praca w mojej branży może się znacząco różnić w zależności od firmy, bo dochodzi tu kwestia produktu i narzędzi (między innymi). Dlatego zawsze się bałam na początku wołać wysokie stawki, ale teraz przy zmianie chyba tak zrobię, lepiej w razie czego po 3 miesiącach odejść niż pracować długie lata w narastającej frustracji.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dokladnie. Wyslij maila jak juz ci doradzono z kopia do innych osob z kadr / szefostwa.
Szef wszystkich szefów stacjonuje w Niemczech i wątpię że zareaguje bo to duża firma i raczej mnie nie kojarzy, natomiast osoba nad moim managerem to cham i typowy janusz biznesu, nie wiem czy on jakoś zareaguje bo o podwyżkach decyduje ten manager który udaje, że nie ma tematu


Btw. kadry robi firma outsourcingowa.
Chyba jednak zostaje proszenie do skutku choć jest to bardzo upokarzające.

Edytowane przez po_prostu_anka
Czas edycji: 2022-04-20 o 10:54
po_prostu_anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-20, 11:34   #12
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez po_prostu_anka Pokaż wiadomość
Tylko że ja już wyrobiłam swoje cele na najbliższe miesiące. Mam po prostu taki charakter, że wolę dać z siebie więcej żeby być docenianą w kwestii wynagrodzenia, mieć lepsze premie, możliwość awansu etc. Poza tym w sprzedaży lepiej nadrabiać bo potem może być jakiś zastój, gorszy miesiąc. Ale jak widać to nie w każdym miejscu popłaca. Wydaje mi się, że w tej chwili firma w której pracuję ma mnie za takiego zwykłego robola co zarabia dla nich duże pieniądze, zapieprza jak mrówka a do tego jest tanim pracownikiem. Zawaliłam już na początku, bo podałam niskie oczekiwania finansowe a z rozmów z pracownikami wiem, że osoby dużo słabsze ode mnie mają wyższą podstawę bo taką sobie wynegocjowały przy zatrudnieniu. Do tego oszukali mnie w kwestii mojej dalszej ścieżki "kariery" w tej firmie - tu już nie chcę wchodzić w szczegóły , ale po prostu zdumiewa mnie fakt, że w ten sposób można traktować pracownika.
Już teraz wiem, że na początku trzeba sobie negocjować wysoką pensję niż potem być pełnym frustracji, bo o podwyżki potem trzeba się prosić i przypominać co jest upokarzające. Praca w mojej branży może się znacząco różnić w zależności od firmy, bo dochodzi tu kwestia produktu i narzędzi (między innymi). Dlatego zawsze się bałam na początku wołać wysokie stawki, ale teraz przy zmianie chyba tak zrobię, lepiej w razie czego po 3 miesiącach odejść niż pracować długie lata w narastającej frustracji.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------


Szef wszystkich szefów stacjonuje w Niemczech i wątpię że zareaguje bo to duża firma i raczej mnie nie kojarzy, natomiast osoba nad moim managerem to cham i typowy janusz biznesu, nie wiem czy on jakoś zareaguje bo o podwyżkach decyduje ten manager który udaje, że nie ma tematu


Btw. kadry robi firma outsourcingowa.
Chyba jednak zostaje proszenie do skutku choć jest to bardzo upokarzające.
Pisz emaila do wiadomosci wszystkich szefow dodajac do tego statystyki dot.Twoich wynikow.
Szef wszystkich szefow moze Cie nie skojarzy ale zainteresuje sie wynikami.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 11:41   #13
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez po_prostu_anka Pokaż wiadomość
Takiej opcji nie będzie. Nie wypłacą mi za "stracone" miesiące dlatego zależy mi na tym żeby to jak najszybciej załatwić. Nie wspominałam w tym wątku, że pierwotnie podwyżkę miałam mieć od lutego za przewyższenie targetu na dany okres i najpierw szef "zapomniał" a potem stwierdził, że jednak musi jakiś tam określony czas minąć zapisany niby w regulaminie firmy i miał być to właśnie maj. Byłam wkurzona, ale zacisnęłam zęby i szłam do przodu. Teraz jestem już bardzo wkurzona. Pracuję w dziale sprzedaży i moje podwyżki są ściśle powiązane z wynikami. Doszłam do wniosku, że póki co przystopuję z pracą i dopóki nie dostanę aneksu, będę dawać z siebie 70% czyli wyrabiać moje cele na minimum. Sytuacja wpływa mocno na moją motywację i mam nawet gdzieś premie bo mam świadomość że podwyżki mojej bazowej pensji i tak kierownictwo ma gdzieś. A wiem, że managerowie niższego szczebla po podwyżki chodzą non stop chełpiąc się wynikami podległego zespołu który tak naprawdę zap** na to wszystko.
Obniżenie jakości pracy nie jest dobrym pomysłem. Niestety ale manager słabo widzi jak super pracujesz, ale od razu widzi jak jest spadek.
Napisz do niego kiedy masz przyjść po aneks do umowy. Musisz się też liczyc z tym że on po prostu kręci więc może być tak że albo się zgodzisz na kręcenie albo będziesz musiała znaleźć nową pracę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 11:44   #14
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Ja bym napisala mejla.
Ze nadal czekasz na OBIECANA podwyzke i aneks do umowy i tyle i tyle minelo od kiedy ci obiecal.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 12:25   #15
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Wystąp o podwyżkę na piśmie. Słowo, jak widać, mało znaczy. Skieruj wiadomość do kilku osób. Napisz, że w nawiązaniu do wielokrotnych rozmów chciałas sie dowiedzieć, kiedy podpiszesz aneks do umowy związany z podwyżką.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 14:10   #16
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez po_prostu_anka Pokaż wiadomość
Hej, potrzebuję rady bo nie wiem jak się zachować.
Od maja miałam mieć w pracy podwyżkę. Jest to podwyżka wypracowana, uwzględniająca moje wyniki, nie za darmo albo z mojego widzimisię. Już kilka razy przypominałam się szefowi naszego działu i za każdym razem mówił, że tak, pamięta, podwyżka oczywiście będzie. Rozmowa na ten temat miała miejsce już kilka razy i miał mi wysłać tydzień temu aneks do umowy z wyższą kwotą. Aneksu do dziś nie ma. Już jest mi głupio enty raz się przypominać ale jednocześnie bardzo zależy mi na tej podwyżce bo raz że na nią zapracowałam, dwa że jest coraz większa inflacja a w firmie nie ma podwyżek inflacyjnych ani corocznych (są tylko podwyżki jak zrealizujesz wyniki), trzy że w tej firmie wcale dużo nie zarabiam jak porównuję takie same stanowiska w innych firmach, od ręki bym mogła dostać kilka tysi netto miesięcznie więcej. Do tego podwyżka jest naprawdę symboliczna, nie wchodzą w grę jakieś wielkie kwoty. Powiecie - zmień pracę. Chętnie bym zmieniła gdyby nie to, że niedawno znalazłam fajną inwestycję deweloperską w atrakcyjnej cenie i planuję kredyt hipoteczny, więc zmiana nie wchodzi w grę póki nie uda mi się załatwić formalności związanych z kredytem. Poza tym w nowej pracy może być różnie. Z jakichś powodów mogą nie przedłużyć umowy a wtedy proces związany z kredytem jeszcze bardziej się odwlecze. Pracę i tak będę chciała zmienić za rok jak się ogarnę z mieszkaniem, ale nie wyobrażam sobie przez rok pracować za identyczną kwotę co teraz.
Dodam, że pracuję w korpo nie w jakimś januszexie. Gdyby to jeszcze była mała firma i wąsaty szef miałby sobie od ust odejmować, to bym zrozumiała (co nie znaczy że tolerowała).
Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Jak to załatwić, żeby dopiąć swojego? Może powinnam jeszcze poczekać ale obawiam się że ten aneks do umowy sam może nie przyjść nigdy Poza tym muszę go jeszcze odesłać podpisany do centrali żeby od maja był ważny a wiadomo że na ostatni dzień tego nie zrobię.


walcz o tę podwyżkę!
dopominaj, upominaj się.
nie odpuszczaj.
to Twoja zasłużona kasa, nie spadnie Ci z nieba, jak się o nią nie upomnisz.
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 14:12   #17
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Po doświadczeniach z obiecywaniem różnych rzeczy i brakiem ich realizacji w moich poprzednich pracach powiem tak - nic na gębę. Nie ma papieru, nie ma dowodu na jakąkolwiek obietnicę i ustalenia, niestety...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 14:48   #18
magdalenaCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 377
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Moim zdaniem celowo robią cię w konia i nie chcą dac tej podwyżki.
magdalenaCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 15:23   #19
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez po_prostu_anka Pokaż wiadomość
Szef wszystkich szefów stacjonuje w Niemczech i wątpię że zareaguje bo to duża firma i raczej mnie nie kojarzy, natomiast osoba nad moim managerem to cham i typowy janusz biznesu, nie wiem czy on jakoś zareaguje bo o podwyżkach decyduje ten manager który udaje, że nie ma tematu


Btw. kadry robi firma outsourcingowa.
Chyba jednak zostaje proszenie do skutku choć jest to bardzo upokarzające.
Nie zaszkodzi sprobowac, zwlaszcza ze sam fakt ze ta wiadomosc leci do kogos wyzej moze zmotywowac twojego bezposredniego przelozonego do zajecia sie ta sprawa.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-20, 18:40   #20
manic
Raczkowanie
 
Avatar manic
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 112
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez po_prostu_anka Pokaż wiadomość
Takiej opcji nie będzie. Nie wypłacą mi za "stracone" miesiące dlatego zależy mi na tym żeby to jak najszybciej załatwić. Nie wspominałam w tym wątku, że pierwotnie podwyżkę miałam mieć od lutego za przewyższenie targetu na dany okres i najpierw szef "zapomniał" a potem stwierdził, że jednak musi jakiś tam określony czas minąć zapisany niby w regulaminie firmy i miał być to właśnie maj. Byłam wkurzona, ale zacisnęłam zęby i szłam do przodu. Teraz jestem już bardzo wkurzona. Pracuję w dziale sprzedaży i moje podwyżki są ściśle powiązane z wynikami. Doszłam do wniosku, że póki co przystopuję z pracą i dopóki nie dostanę aneksu, będę dawać z siebie 70% czyli wyrabiać moje cele na minimum. Sytuacja wpływa mocno na moją motywację i mam nawet gdzieś premie bo mam świadomość że podwyżki mojej bazowej pensji i tak kierownictwo ma gdzieś. A wiem, że managerowie niższego szczebla po podwyżki chodzą non stop chełpiąc się wynikami podległego zespołu który tak naprawdę zap** na to wszystko.
Skoro macie regulamin wynagradzania to powinnaś mieć do niego dostęp. Najlepiej uderz do Hr-ów jeśli nie masz kopii takiego regulaminu ( który zazwyczaj trzeba podpisać przy zatrudnieniu) to nie są tajne dane. Jak już będziesz miała ten regulamin to możesz napisać do szefa podpierając się konkretnymi zapisami oraz swoimi wynikami. To co mogę jeszcze polecić to przygotowanie wniosku o podwyżkę na piśmie ( z uzasadnieniem jak wyżej oraz z informacją, o Waszych wcześniejszych ustaleniach. Na wniosek na piśmie z zasady należy odpowiedzieć w taki sam sposób zwłaszcza, że taki wniosek to formalne pismo. Skoro ustaliliście ustnie, że taka podwyżka będzie to jest to wiążące natomiast może warto to zrobić na papierze a nie mailowo nawet jeśli to nie będzie tradycyjny wniosek o podwyżkę (to ustaliliście wcześniej) tylko takie podsumowanie Waszych ustaleń.
Co do dodawania w cc osób wyżej tak z partyzanta ma bardzo fatalny wydźwięk bo powinnaś zachować drogę służbową, oczywiście jeśli Twój przełożony ignoruje Wasze ustalenia to na początek uderzyłabym do hr ( o ile nie są jakieś dziwne) a potem dopiero wiadomość do szefa again + jego przełożony.

Edytowane przez manic
Czas edycji: 2022-04-20 o 18:48
manic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 19:08   #21
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

jeśli nie chcesz zrezygnować z pracy to musisz chodzić za nim "do skutku". tak naprawdę z jutrzejszym dniem do maja zostało 7 dni. aneks pewnie musi podpisać "ktoś wyżej", musi się to wszystko przeprocesować w firmie, więc jeśli do końca tygodnia papieru nie podpiszesz to zapomnij o podwyżce od maja.



a jest jakieś logiczne uzasadnienie dlaczego miałabyś tej kasy nie dostać? bo to, że jeszcze ten aneks nie jest podpisany wynika z faktu, że Twój przełożony nie chce Ci dać podwyżki, inaczej wszystkiego by dopilnował.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 08:05   #22
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Mi też obiecano podwyżkę, miała być od listopada, a przeciągnęło się do lutego. A wtedy po prostu wszyscy dostali coroczne podwyżki, więc wyszłam na tym bardzo słabo. Podwyżka miała być za dodatkowe obowiązki, a dostałam tak jak wszyscy. Nauka na przyszłość nie robić nic więcej bez aneksu.
Podobnie było też w sprawie nadgodzin, chociaż o to akurat się upominałam wielokrotnie u kierownika, ale góra zatwierdziła dopiero po pół roku..
Może tu też ktoś wyżej nie puszcza tego aneksu? Niestety trzeba się przypominać do skutku..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 22:24   #23
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

A masz coś na potwierdzenie tego, że ci obiecywał tą podwyżkę, jakieś maile na piśmie? Moim zdaniem on cię po prostu spławia i wcale nie chcę ci nic dać. Jak przełożony się tak niepoważnie zachowuje, a wynagrodzenie ci nie odpowiada to nie ma innej rady niż szukać innej pracy
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 15:33   #24
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Jak na moje to się zabierasz od dupy strony za kredyt. Chyba lepiej teraz szukać lepszej pracy, póki nie masz kredytu hipotecznego. Bo wtedy będzie prawdziwy kanał, jak zmienisz pracę, a okaże się, że ci nie odpowiada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 17:29   #25
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jak na moje to się zabierasz od dupy strony za kredyt. Chyba lepiej teraz szukać lepszej pracy, póki nie masz kredytu hipotecznego. Bo wtedy będzie prawdziwy kanał, jak zmienisz pracę, a okaże się, że ci nie odpowiada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Do tego piszesz, że gdzie indziej dostaniesz na start o kilka tysięcy więcej, to po siedzieć w obecnym miejscu.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 20:41   #26
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Idź prosto do kierownika zapytać się gdzie jest obiecany aneks, o takie rzeczy trzeba się upominać do skutku, być upartym, dążyć do swego i nie przejmować się tym że może się komuś narzuca. Wiem ile trwa wychodzenie podwyżki w wielu firmach i wiele osób poddaje się zbyt szybko.

Znam też ludzi który liczą że zostaną zauważeni i dostaną podwyżkę za swoją super pracę i dziwią się że podwyżka jeszcze nie nadeszła.

O swoje trzeba walczyć, iść i pytać do oporu, to nic złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 11:11   #27
LenkaB1988
Raczkowanie
 
Avatar LenkaB1988
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 57
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Autorko, dostalas podwyzke?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LenkaB1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 13:16   #28
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Mi też obiecano podwyżkę, miała być od listopada, a przeciągnęło się do lutego. A wtedy po prostu wszyscy dostali coroczne podwyżki, więc wyszłam na tym bardzo słabo. Podwyżka miała być za dodatkowe obowiązki, a dostałam tak jak wszyscy. Nauka na przyszłość nie robić nic więcej bez aneksu.
Podobnie było też w sprawie nadgodzin, chociaż o to akurat się upominałam wielokrotnie u kierownika, ale góra zatwierdziła dopiero po pół roku..
Może tu też ktoś wyżej nie puszcza tego aneksu? Niestety trzeba się przypominać do skutku..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja wiem że jeśli komuś się tyłka nie będzie truło o coś co nam się należy to samo to nigdy nie przyjdzie.
gdybym nie latała za księgową i szefową trzy miesiące to dalej podwyżki bym nie zobaczyła
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 17:26   #29
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Może mam szczęście ale ile lat pracuję tak jeszcze nie prosiłam o podwyżkę. Zanim się zdecydowałam wybrać, wymyślić co mówić - sama sobie przychodziła.
Raz to nawet wystarczyła plotka w eterze że szuka się innej pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 19:09   #30
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: szef udaje że zapomniał - prośba o poradę

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Może mam szczęście ale ile lat pracuję tak jeszcze nie prosiłam o podwyżkę. Zanim się zdecydowałam wybrać, wymyślić co mówić - sama sobie przychodziła.
Raz to nawet wystarczyła plotka w eterze że szuka się innej pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To trafiłaś na dobrą firmę/firmy.
U nas są te coroczne podwyżki, ale na moim przykładzie widzę, że dostać coś ponad to ciężko..
Ja będę za niedługo pewnie zmieniać pracę, mam nadzieję że trafię lepiej (chociaż obecna firma i tak wypada lepiej niż moja pierwsza praca w małej prywatnej firmie).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-29 22:36:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.