Praca, poszukiwanie siebie, zagubienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-27, 17:04   #1
Marskirik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 2

Praca, poszukiwanie siebie, zagubienie


Hej wszystkim. Za kilka miesięcy będę miała 22 lata i się w tym wszystkim pogubiłam. Zacznę od tego że ostatnio znalazłam nową pracę, której poszukiwałam, chciałam znaleźć zajęcie dodatkowe, studiuję zaocznie. Dopiero zaczęłam nową pracę, a już nie jestem szczęśliwa, przygnębia mnie, nie czuję się tam dobrze, swobodnie, boję sie, że coś zrobię źle lub czegoś nie zrobię. W moich poprzednich pracach ( a miałam dwie) także czułam się jak uwięziona, a strach przed popełniem błędu mnie dobijał. Nie jestem sobą w żadnej pracy. Chcę zarabiać i wiem , że każda praca rozwiaja, uczy czegoś nowego. Ale nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż kilka miesięcy, a obecnie te kilka dni były dla mnie uciążliwe i zastanawiam się głęboko nad jej zestawieniem. Nie wiem kim chcę być, nie wiem co chcę robić? Studia również uważam za delikatną wpadkę, ale chcę je skończyć. Mam szczęście, ponieważ rodzice mnie wspierają w każdej mojej decyzji i starają się mnie zrozumieć. Ale chciałam też wysłuchać kogoś od zewnątrz. Może macie podobne doświadczenia, uczucia.... Chętnie się nimi zainspiruje... :dzie kuje:
Marskirik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 17:16   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Praca, poszukiwanie siebie, zagubienie

Czy w innych aspektach życia też czujesz się uwięziona, paraliżuje Ci myśl o popełnieniu błędu, bardzo wszystko analizujesz i dostrzegasz więcej negatywów niż pozytywów danej sytuacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 17:46   #3
Marskirik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 2
Dot.: Praca, poszukiwanie siebie, zagubienie

Ciężko odpowiedzieć. Raczej nie analizuję, nadmiernie, ani także nie szukam negatywów danej sytuacji. Znajomi często mówią, że jestem najbardziej pozytywną osobą jaką znają. Lecz zdarza się i owszem, że mam gorsze dni. Lubię próbować nowych rzeczy, szukać różnych ciekawych zainteresowań Natomiast jeśli chodzi o postrzeganie siebie, widzę więcej negatywów, czy to w kwestii umiejętności, wyglądu, sprawności, czy też wiedzy.

Edytowane przez Marskirik
Czas edycji: 2022-04-27 o 18:06
Marskirik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 18:40   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Praca, poszukiwanie siebie, zagubienie

Co to za praca i jakie studia? Czy jest zgodna ze studiowanym kierunkiem lin ścieżką kariery, którą chcesz budować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-27, 23:31   #5
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Praca, poszukiwanie siebie, zagubienie

Jaki to rodzaj pracy? Ja się czułam tak, jak opisujesz, jak miałam pracę, która polegała na siedzeniu przed kompem 8+ godzin. Stwierdziłam, że praca biurowa jest nie dla mnie, teraz mam taką, w której dużo się ruszam (w stylu fizyczna, ale mocno techniczna praca) i jest super. Może rodzaj pracy jest nie dla ciebie (tzn masz biurową, a musisz się ruszać lub odwrotnie - pracujesz bardziej fizycznie, a wolałabyś stricte umysłowo).

Dwa - dziwnie brzmią te lęki przed błędami i że nie czujesz się swobodnie, bo tego nie umiesz, tamtego nie robisz dobrze. Każda praca, nawet najprostsza, wymaga wprawienia się i to są z reguły tygodnie/miesiące zanim poczujesz, że jest ok i sobie dobrze radzisz (szczególnie, jak się jest perfekcjonistą). Błędów czasami się nie uniknie, nie jesteś maszyną.

Kluczowe pytanie - jak wcześniej - co to za studia i praca, dlaczego uważasz jedno i drugie za niewypał?
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:24   #6
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Praca, poszukiwanie siebie, zagubienie

Cytat:
Napisane przez Marskirik Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Za kilka miesięcy będę miała 22 lata i się w tym wszystkim pogubiłam. Zacznę od tego że ostatnio znalazłam nową pracę, której poszukiwałam, chciałam znaleźć zajęcie dodatkowe, studiuję zaocznie. Dopiero zaczęłam nową pracę, a już nie jestem szczęśliwa, przygnębia mnie, nie czuję się tam dobrze, swobodnie, boję sie, że coś zrobię źle lub czegoś nie zrobię. W moich poprzednich pracach ( a miałam dwie) także czułam się jak uwięziona, a strach przed popełniem błędu mnie dobijał. Nie jestem sobą w żadnej pracy. Chcę zarabiać i wiem , że każda praca rozwiaja, uczy czegoś nowego. Ale nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż kilka miesięcy, a obecnie te kilka dni były dla mnie uciążliwe i zastanawiam się głęboko nad jej zestawieniem. Nie wiem kim chcę być, nie wiem co chcę robić? Studia również uważam za delikatną wpadkę, ale chcę je skończyć. Mam szczęście, ponieważ rodzice mnie wspierają w każdej mojej decyzji i starają się mnie zrozumieć. Ale chciałam też wysłuchać kogoś od zewnątrz. Może macie podobne doświadczenia, uczucia.... Chętnie się nimi zainspiruje... :dzie kuje:


a jakie są Twoje zainteresowania? Pasje?
co lubisz robisz?
szukaj pracy zgodnej ze swoją pasją to wtedy może będzie lepiej
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 11:24:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.