Przyszłe i obecne mamusie z USA - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-22, 23:52   #2971
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Witam!

Ja tylko na chwileczke - wpadam, zeby zyczyc starym i nowym kolezankom wesolych Swiat oraz szczesliwego Nowego Roku
Zdrowka dla dzieciaczkow tych w brzuszkach i tych poza brzuszkami. Duzo cierpliwosci mamusiom.
Szczegolne zyczenia dla Samanthy7 i Elfika - oby Wasze marzenia sie spelnily Wiecie o czym mowie
No i dla OYE, bo wiem, ze wkrotce bedzie rodzic - szczesliwego rozwiazania zycze

Reszte pozdrawiam i raz jeszcze wszystkiego dobrego!
Dziekuje! Dla was tez Wesloch Swiat!

Cytat:
Napisane przez goszczysko Pokaż wiadomość

Oye- dzieki za odpowiedz i namiary. Bede dzwonila po Nowym Roku, wczesniej mam wizyte u pediatry to sie jeszcze dopytam co i jak (zreszta ona cos ostatnio wspominala ze mi moze dac skierowanie).
Oye – Czyzbys mieszkala gdzies w moich okolicach? Sprawdzilam adres i okazalo sie za mieszkam az 3 minuty drogi od tego miejsca.
Tak w okolicach, w roselle z tego biura do nas przyjezdzali

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
oye a bomaz leci w styczniu to musi nam porobic zakupy

fajnie ze beda duzo zimowe rzeczy poprzeceniane boakurat mi brakuje kombinezonu dla corki

ooo luty juz blisko co bedziesz miala ?


dzieki odnosnie za info co do mleka enfamil i u nas jest ale reszta nie tak pytalam z ciekawosci czy w razie co jak polece mala zaakceptuje mleko innych firm tak, no ale coz nie bedzie miala wyjscia w razie co hehe
napewno przecen bedzie duzo takze M bedzie mogl zrobic zakpuy
jeli chodzi o plec to nie wiemy chcemy niespodzianke
sadze ze nie powinno byc wiekszego problemu z mlekiem jak bylam w PL z coreczka to braklo nam mleka i przez tydzien pila Polskie chyba bebiko i nei bylo problemu, jak nie ma skazy to raczej bedzie OK
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 01:59   #2972
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

OYE to ty tez z IL? nie wiedzialam ze na wizazu sa jeszcze jakies dziewczyny z tego stanu.
to porod tuz tuz, jeszcze mozecie miec niespodzianke tak jak ja Oscar urodzil sie miesiac przed terminem

goszczysko my juz zrobilismy zdjecie z mikolajem ale 2 tygodnie temu przynajmniej nie bylo kolejek teraz to nawet sie nie ruszam do zadnego sklepu bo ostatnio jak pojechalam do target to musialam parkowac na 3 poziomie i zlazic na dol
a czemu sobie nie odnowisz prawka??
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 04:06   #2973
goszczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Oye - ja tez sie w lutym urodzilam (jestem rybka).
Do jakiego lekarza chodzisz? W jakim szpitalu planujesz porod?

Basia84- ja to ostatnio ogolnie malo po sklepach jezdze bo za zimno na wyprawy z cala rodzina. Ja niestety nie mam mozliwosci przedluzenia prawka bo nie mam ss. Mialam tylko prawko tymczasowe na wizie studenckiej ale juz nie chodze do szkoly i mi sie nie nalezy a nie bede placic kilkaa stow miesiecznie za prawko. Zreszta teraz mnie na to nie stac bo maz sam pracuje. Ja ostatni raz w pracy bylam w maju 2008) a poza tym przy 2 dzieci nie mialabym czasu na nauke. Zajecia sa 3 razy w tyg. od 6pm do 10pm + lekcje do domu.
Nie wiem jak to dalej bedzie ale jak czegos nie zalatwie to pozostaje chyba tylko powrot do Polski.



Za tydzien w niedziele moj starszy synek ma 2 urodziny i robie mu malutkie przyjecie. Znacie moze jakies fajne przepisy na przekaski, moze jakas fajna salatka. Cos co nie jest pracochlonne a i zeby dzieci mogly zjesc. Nie robie duzej imprezy, tylko znajomi z 2-letnia coreczka i drudzy z 2 dziewczynkami (6 i 8 - jedna z nih uczulona na orzechy). Na razie dzwonilam tylko w sprawie tortu ale w piatek musze jechac osobiscie wybrac wzor bo chcialam z Thomasem a maja 2 do wyboru i musze zbaczyc jak to ogolnie wyglada.

Dziewczyny nie wiem czy uda mi sie jeszcze tu zagladnac przed swietami bo jutro mam mnustwo gotowania a w piatek wyjezdzamy. Odezwe sie pewnie dopiero jak wroce wiec juz dzisiaj chcialabym zyczyc wszystkim zdrowych i spokojnych Swiat Bozego Narodzenia oraz Szczesliwego Nowego roku
goszczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 14:51   #2974
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez goszczysko Pokaż wiadomość
Oye - ja tez sie w lutym urodzilam (jestem rybka).
Do jakiego lekarza chodzisz? W jakim szpitalu planujesz porod?

\
u nas bedzie wodnik bo cc bedzie 10 Lutego chyba ze wczesniej dziecko samo zadecyduje wyjsc. Chodz jestem ciekawa co lekarz powie bo w piatek mialam usg i wymiarami dziecko jest 3 tyg do przodu. Cieakwa jestem kiedy urodze. A chodze do Szczupaka i zastanawiam sie czy rodzic w Alexian czy Lutheran General. A Ty do kogo chodzisz?
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 21:14   #2975
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

OYE ja rodzilam w Lutheran. nie wiem czy widzialas ale wybudowali nowa czesc i udalo mi sie do niej trafic. rewelacja. maz byl przez caly czas ze mna bo mial swoje lozko. ja jestem bardzo zadowolona.

ja tez nie wiem czy jutro znajde czas wiec zycze wam
WESOLYCH SWIAT!!!!
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 00:34   #2976
goszczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Oye - ja obu chlopcow rodzilam w Alexian i jak dla mnie obsluga jaki i warunki rewelacyjne i tak jak u Basi maz byl ze mna caly czas bo mial swoje lozko . Jest tam tez kilka kobitek (pielagniarek) polek. Co do jedzenia to tez nie jest zle bo masz karte dan jak w restauracji i zamawiasz sobie co chcesz. Macie tez z mezem wspolny obiad w nagrode za porod . Kurcze reszte dopisze pozniej bo musimy jechac do sklepu. Maz wrocil i nie ma sie w co ubrac na swieta w tu juz 6:30. Odezwe sie jak wroce.
goszczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 04:17   #2977
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

goszczysko to samo w lutheran. tez karta byla, pare pielegniarek polek tez bylo, komputer z dostepem do internetu w pokoju tylko byl zablokowany dostep do wszystkich polskich stron jedzenie bardzo dobre zwlaszcza pizza no i fajne widoki bo to jest na 11 pietrze pamietam fajny zachod slonca no i jak Oscar sie rodzil to w pogotowiu bylo juz przy mnie 12 lekarzy jakby sie cos dziecku dzialo, wszyscy sie przedstawiali kto jest kto ale oczywiscie nie zapamietalam nikogo, ogolnie fajna atmosfera byla

oye zapisz sie na zwiedzanie szpitala to jest bezplatne na internecie znajdziesz informacje i bedziesz mogla sama porownac oba szpitale. ja jednego dnia ogladalam szpital, pokazywali nam jeden pokoj jak wyglada a drugiego dnia juz wyladowalam dokladnie w tym samym pokoju bo moj maz zapamietal numer

Edytowane przez Basia84
Czas edycji: 2010-12-24 o 04:19
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-24, 05:24   #2978
goszczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Oye - Basia ma racje. Najlepiej jest odwiedzic oba oddzialy i samej zadecydowac choc ja pewnie gdyby nie bylo zbyt duzej roznicy to wybralabym ten do ktorego mam najblizej. Zreszta najlepiej zapytaj Szczupaka gdzie on bedzie bo zazwyczaj lekarz prowadzacy jest przy porodzie (chyba ze wyjedzie do Polski tak jak moj ).
Moja pierwsza ciaze prowadzili Szczupak i Dotchev ale akurat Dotchev mial dyzur jak rodzilam. Teraz rodzilam u Koziola i bylam bardzo zadowolona. Bardzo sympatyczny koles .

Basia - w Alexian niestety w pokojach komputerow nie udostepniaja ale internet jest wiec ja mialam ze soba laptopa. Oczywiscie cala rodzina w Polsce uczestniczyla w porodzie a kolejne dni ktore tam spedzilam komputer nie pozwolil mi sie nudzic bo wiadomo ze takie malenstwo to glownie spi.
U nas tez bylo wesolo zwlaszcza przy pierwszym porodzie. Maz oczywiscie bral czynny udzial o co sie strasznie balam bo on to zawsze uciekal z dala od szpitali (zawsze go slabilo). Najlepszy moment byl jak polozna mowi ze zaczynamy rodzic a on do niej niech pani jeszcze poczeka bo ja kawy nie skonczylem pic i tak wyszlo ze ja parlam a on kawe popijal . Niestety nie zdazyl wypic bo po 2 seriach parcia zjawil sie lakarz, nacial mnie (o co mam zal) i przy kolejnym juz urodzilam.

Pytalam kiedys gdzie w klejacie fotki, tutaj czy na jakiejs innej stronie?
goszczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 13:19   #2979
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Dzieki dziewczyny za rady, ja juz rodzilam z Szczupakiem 5 lat temu w Alexian takze mniej wiecej wiem jak to wyglada. Szczupak przyjmuje w jednym i drugim takze bedzie gdzie zdecyduje. Pierwszy porod po 14 godzinach zakonczyl sie cc teraz juz mamy date ustalona na cc 10 Luty. Szczupak czeka tylko na mnie zebym podjela decyzje w ktorym. Dotcheva nie biora pod uwage zreszta ani raz u niego nie bylam nawet na wizycje. Od poczatku chodze tylko do Szczupaka. Bardzo dobrze poprowadzil moja pierwsza ciaze, przy porodzie przez te 14 godzin byl wiele razy i na koniec zrobil naprawde bardzo dobrze cc takze mam do niego calkowite zaufanie.
Teraz mam dylemat taki ze zastanawiam sie nad zabiegiem ktorego mi w Alexian nie zrobi, i jak sie zdecyduje to cc bede miala w Lutheran bo inaczej to nawet bym sie nie zastanawiala. Alexian mam 5 minut od domu, Szczupak obok, pediatra tez z tego szpitala i do teog kolezanka pielegniarka na porodowce. No ale...... I maz oczywiscie jak najbardziej przy pierwszym byl od samego poczatku do samego konca na sali operacyjnej a pozniej biegal pomiedzy mna i coreczka. Teraz tez od razu wiadomo ze bedzie zemna.

No i mamy swieta. Nie czuje ich za bardzo. Nie ma tej goraczki swiateczniej w tym roku bo praktycznie NIC nie robie. Nie sprzatam nie gotuje az dziwne ze w wigilie nie mam wiele do zrobienia. Robie tylko salatka na jutro. A tak to swoja czesc wigili zamowilam a reszte robi mama i bratowa. M wruci z pracy i jedziemy do mamy, jutro tez i tylko w neidziele bedzie cos u nas.

Tazke zycze wam wszystkim...
ZDROWYCH SPOKOJNYCH I RADOSNYCH SWIAT
SPEDZONYCH W GRONIE NAJBLIZSZYCH
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2010-12-24 o 14:12
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 02:33   #2980
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

a co tu taka cisza??
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 11:36   #2981
mabla
Przyczajenie
 
Avatar mabla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 18
Send a message via Skype™ to mabla
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Witam!
Dziewczyny caly czas podczytuje watek, ale zwyczajnie nie mam za wiele do powiedzenia na temat wychowania dzieciaczkow, no i z gotowaniem tez nie za bardzo... :/ Bardzo Wam dziękuje za wszystkie info dt. skazy bialkowej i nietolerancji laktozy!! Naprawde jestescie niedocenione Ja obecnie utknelam w Polsce i dopiero za tydzień lecę do męża, ech... tęskni mi się bardzo... Pozdrawiam Was serdecznie z Polski i mam nadzieje, ze spędziłyście cudowne Święta w rodzinnej atmosferze
__________________
"Don't cook. Don't clean. No man will ever make love to a woman because she waxed the linoleum - "My God, the floor's immaculate. Lie down, you hot bitch." ~Joan Rivers
mabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-31, 02:03   #2982
goszczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Dziewczyny, ja jestem caly czas tylko ostatnio nie mam za wiele zasu zeby pisac. Zreszta pewnie nie tylko ja bo przeciez to okres Swiateczno Noworoczny wiec pewnie wszyscy zajeci.
Nasza wigilia jaki i Boze Narodzenie byly bardzo fajne. Po wigilii troche pobalowalismy bo wszyscy byli z noclegiem , w Boze Narodzenie robilismy ognisko. Dzieciaki szczesliwe bo mnustwo prezentow dostaly. Ogolnie bylo fajowo mimo ze bez rodziny. Sylwestra spedzamy w domu przed tv bo nie ma z kim dzieciakow zostawic, zreszta troche sie przeziebili (chyba na tym ogisku) i obaj zasmarkani. Mam nadzieje ze sie bardziej nie rozkreci bo w niedziele kuba ma urodziny i bedzie kilka dzieciakow a nie chcialabym zeby sie pozarazaly.
Dzisial bylismy u lekarza, Dominik mial szczepienia na pol roczku a Kuba bilans 2-latka i przy okazji hemoglobine. pobieranie krwi poszlo lepiej niz myslalam. Nastepne szczepienia na 9 miesiecy.

Basia84- do jakiego pediatry chodzisz ze swoim synkiem?

Mabla - juz niedlugo i badziesz z mezem. Odzywaj sie czesciej, nie jest powiedziane ze musisz o dzieciach pisac. Ja jestem otwarta na wszelkie tematy.

Tutaj moj roztanczony Kubus po wigilii

http://www.youtube.com/watch?v=jDD4h3Jr9FY

Fotek nie wklejam bo nie wiem czy tu mozna

Nie wiem czy jutro tu bede wiec juz dzisiaj zycze wszystkim SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU !!!
goszczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 14:58   #2983
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

goszczysko ja chodze do lekarza rodzinnego do Danek lub Juscinskiej. One prowadzily moja ciaze i jestem bardzo zadowolona.

My tez siedzimy w domu na sylwestra. znajomi wybieraja sie do restauracji, chcieli zebysmy z nimi poszli bo ida wieksza grupa ale za drogo by nas to wyszlo bo trzeba by bylo zaplacic opiekunce cos ekstra i nie usmiecha mi sie po imprezie pobudka jak codzien o 6
Ja tez zycze wam Szczesliwego Nowego Roku!!!
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 17:04   #2984
mabla
Przyczajenie
 
Avatar mabla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 18
Send a message via Skype™ to mabla
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Wiecie dziewczyny, ja to chyba najbardziej lubie Sylwestra w domu, z najblizszymi. W tym roku niestety nie moge odmowic i ide na domowke, ale tak mi sie nie chce..... No nic Kochane, ja rowniez Wam zycze Szczesliwego Nowego Roku i spelnienia wszystkich marzen!!!
__________________
"Don't cook. Don't clean. No man will ever make love to a woman because she waxed the linoleum - "My God, the floor's immaculate. Lie down, you hot bitch." ~Joan Rivers
mabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 11:47   #2985
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

hello dziewczyny

widze ze nie tylko ja tu malo zagladam ale to z braku czasu ((

mam w domu meksyk ostatnio... na swieta nie mialam neta a zaraz po zmarla moja babcia wiec same rozumiecie ... teraz sie jeszcze pochorowalam.... i starsza corka daje mi duzo w kosc.... wiec ledwo mam czas sie umyc doslownie

moze wiecej napisze wieczorkiem jak znajde chwilke, chodz meza musze wyprawic do usa echhh ciagle cos..

dziewczyny ja mam do was takie pytanie wy sie barziej bedziecie orientowac... dostalam meila z children's place ze dzis jest fajna promocja jak sie zamowi on-line i tak sie wlasnie zastnawiam czy nie zamowic ubranek dla dziewczyn tak i wyslac na adres hotelowy..
moze ktoras z was zamawiala tak online i moze mi powiedziec co i jak?
maz mial dzis zadzownic do hotelu spytac czy moze wyslac na ich adres paczuszke..
moze wiecie tez czy ten sklep wysyla na adres hotelowy paczke? bo niektore sklepy wiem ze nie chca..
i jak mam jakis niby kod ktory upowarznia do tej promocji to kiedy sie go podaje???

zielona jestem w tym temacie... nigdy nie zamawialam tak paczki w usa..
dlugo sie czeka na taka paczuszke???? bo jak dzis zamowie to beda 3 tyg w ktorych bedzie maz mogl odebrac, jak nie dojdzie do tego czasu to przepadnie buuu....

moze mi cos doradzicie to bede wdzieczna
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2011-01-03 o 11:49
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 13:49   #2986
mabla
Przyczajenie
 
Avatar mabla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 18
Send a message via Skype™ to mabla
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Rany Ray to ty rzeczywiscie masz kociol.... Trzymaj sie Kochana, bo ja w to wierze, ze w takiej sytuacji to nawet czasu na prysznic braknie :/ Co do zakupow to ja niewiele moge pomoc, nigdy nie zamawialam z tej stronki, ale po pierwsze pogadalabym w hotelu czy jest taka mozliwosc, aby przesylka na ich adres byla zaadresowana, a pozniej ewenualnie z customer service tego sklepu. Jesli przy zamowieniu od razu zaplacisz karta kredytowa lub debetowa to mysle, ze sklepy nie dbaja juz na jaki adres nastapi wysylka paczki.

Aha i jeszcze nie martw sie, ze paczuszka przepadnie, bo Amerykanie sa zwykle bardzo uczciwi w tej kwestii i przesylki w USA nie gina. Maksymalny czas oczekiwania to zazwyczaj 7 dni roboczych, chyba, ze zaplacisz ok. 10 $ extra, wtedy przesylka moze dotrzec nawet dnia nastepnego od zamowienia.

A jesli mowimy juz o zakupach - dziewczynki moze mi poradzicie w co przyszla mama powinna zaopatrzyc sie z Polski. Kupilam juz troszke lekow: nospe, posterisan i witaminki. Jak myslicie czy jeszcze cos warto zawiesc do US, bo mi juz pomyslow braknie
__________________
"Don't cook. Don't clean. No man will ever make love to a woman because she waxed the linoleum - "My God, the floor's immaculate. Lie down, you hot bitch." ~Joan Rivers

Edytowane przez mabla
Czas edycji: 2011-01-03 o 13:55
mabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 19:26   #2987
goszczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Przepraszam ze tak na krotko wpadlam ale u nas nadal wszyscy chorzy, niby dzieci juz nie goraczkuja ale strasznie zasmarkane, okropny kaszel i wciaz tylko placz bo ciezko im oddychac. Kuba w zasadzie od czwartku nic nie je tylko mleko, dzis troche kaszki zjadl a tak to wszystko wyplowa, nawet swojego torta nie jadl. Ja tez juz ledwo zyje i nosa nie czuje, usta wysuszone i ogolnie koszmarnie wygladam (zawsze tak jest jak mam jakas impreze- nigdy nie moge normalnie wygladac). Jutro idziemy do lekarza z dziecmi - lepiej sprawdzic. Na szczescie mimo choroby to impreza sie udala, mam tylko nadzieje ze sie goscie nie pozarazali.

Ray- ja tez nigdy z tej strony nie zamawialam ale mysle ze tak jak pisala Mabla lepiej wczesniej zapytac w hotelu czy mozna do nich wyslac a w sklepie powinni sie zgodzic. Co do kodu to przy koncu tranzakcji powinna byc taka rubryka w ktora wpiszesz numer kodu.
Mi ostatnio siostra zamawiala zabawki z Anglii na adres w USA a ona mieszka w Szwajcarii i nie bylo problemow, oni tylko wysla Ci e-mail z pytaniem czy napewno adres ma byc inny niz ten co na karcie.

Mabla- kurcze nie moge sobie tak na szybko przypomniec co by sie przydalo przed i po porodzie. Dla dziecka mi mama zawsze wysyla krem nivea na kazda pogode (wspanialay na wiatr i zime dla dzieciakow) a tak dla siebie to sobie mozesz kupic saszetki Tantum Rosa do przemywania po porodzie, reszte rzeczy dostaniesz w szpitalu. jesli chcesz to mozesz sobie kupic rozek dla niemowlaka bo wiem ze niektorzy lubia bo wygodniej dziecko nosic a tu nie dostaniesz nigdzie. Jakies rajtuzki jak rodzisz w zimie bo tu nie ma fajnych.
Jak sobie cos jeszcze przypomne to napisze.
goszczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 22:24   #2988
goszczysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Hejka!!!! Co tu takie pustki???
goszczysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 00:26   #2989
mabla
Przyczajenie
 
Avatar mabla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 18
Send a message via Skype™ to mabla
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Witam dziewczyny!!! Ja jestem juz w Stanach (jednak podroz w ciazy to przerabany pomysl.. :/). Teraz juz moge nacieszyc sie mezem i spokojnie czekac na narodziny dzidziusia. Jestem juz po wizycie u lekarza tutaj i chyba wszystko ok. Poza tym jestem ciagle glodna. Dziewczyny czy wy tez tak macie, ze w USA jestescie ciagle na glodzie? Ja mam takie wrazenie, ze w porownaniu z Polska, to jedzenie w USA nie daje takiego poczucia sytosci (choc byc moze to tylko moj ''ciezarny" apetyt).

ps. Dziwczyny w Rite aidach super szampon jest na buy one get one - serdecznie polecam:
http://www.riteaidonlinestore.com/qx...romsrch=renpur
__________________
"Don't cook. Don't clean. No man will ever make love to a woman because she waxed the linoleum - "My God, the floor's immaculate. Lie down, you hot bitch." ~Joan Rivers
mabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 04:59   #2990
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez mabla Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!!! Ja jestem juz w Stanach (jednak podroz w ciazy to przerabany pomysl.. :/). Teraz juz moge nacieszyc sie mezem i spokojnie czekac na narodziny dzidziusia. Jestem juz po wizycie u lekarza tutaj i chyba wszystko ok. Poza tym jestem ciagle glodna. Dziewczyny czy wy tez tak macie, ze w USA jestescie ciagle na glodzie? Ja mam takie wrazenie, ze w porownaniu z Polska, to jedzenie w USA nie daje takiego poczucia sytosci (choc byc moze to tylko moj ''ciezarny" apetyt).

ps. Dziwczyny w Rite aidach super szampon jest na buy one get one - serdecznie polecam:
http://www.riteaidonlinestore.com/qx...romsrch=renpur
Hejka! Witam w USA kraju grubaskow

A tak serio to masz racje jedzenie jest tu inne. Zwyczajnie puste. Jesz cos jest pycha, ale to jest puste. zjesz taki zestaw w McDonald's ma on jakies 2500 kalori , a za niecala godzine czujesz jestem glodna cos bym zjadla.

Ja zawsze wazylam na maxa55kg i juz wtedy czulam sie zle, ze jestem za gruba. Od przyjazdu do usa przytylam do 63kg. gdzie czulam sie juz fatalnie, a przy moim wzroscie naprawde to byla tragedia.
Kompletnie przerzucilam sie na warzywa, owoce i palnoziarnisty chleb jem tylko mieso z kurczaka lub indyka. Duzo tunczyka i twarozku.
Teraz waze 58 kg. wciaz uwazam, ze te 3kg. to za duzo , ale juz jest lepiej.

Mozesz miec zwyczajne ciezarny apetyt, ale mowie Ci od razu, ze tutaj trza troche uwazac co sie je. Bo latwo jest przytyc, a zrzucic to potem katastrofa.

Ale w sumie nie wiem jak to jest u ciezarnych. Ja bym chyba wtedy jadla na co mam ochote uwazajac na slodycze oczywiscie.

Moja przyjaciolka jak byla w ciazy to jadla paczki na potege. Potrafila wciagnac 10 dziennie az ja mdlilo, ale jadla bo miala takie ssanie na nie.
Jak stanela na wage to sie przerazila i w ostatnim miesiacu cierpiala bo zaczela sobie odmawiac wiele.
Jak urodzila to sie okazalo, ze miala malo bardzo wod plodowych, a to wszystko to tluszcz. Wygladala jakby byla dalej w ciazy. Dzis moze sie schowac za trzonek od szpadla tak schudla.
Nawet ostatnia ciaza jej nie pomogla wiele zeby przytyc. Jakos sie jej odmienilo.


Pozdrawiam
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2011-01-16 o 05:08
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 03:08   #2991
mabla
Przyczajenie
 
Avatar mabla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 18
Send a message via Skype™ to mabla
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Hejka! Witam w USA kraju grubaskow

A tak serio to masz racje jedzenie jest tu inne. Zwyczajnie puste. Jesz cos jest pycha, ale to jest puste. zjesz taki zestaw w McDonald's ma on jakies 2500 kalori , a za niecala godzine czujesz jestem glodna cos bym zjadla.

Ja zawsze wazylam na maxa55kg i juz wtedy czulam sie zle, ze jestem za gruba. Od przyjazdu do usa przytylam do 63kg. gdzie czulam sie juz fatalnie, a przy moim wzroscie naprawde to byla tragedia.
Kompletnie przerzucilam sie na warzywa, owoce i palnoziarnisty chleb jem tylko mieso z kurczaka lub indyka. Duzo tunczyka i twarozku.
Teraz waze 58 kg. wciaz uwazam, ze te 3kg. to za duzo , ale juz jest lepiej.

Mozesz miec zwyczajne ciezarny apetyt, ale mowie Ci od razu, ze tutaj trza troche uwazac co sie je. Bo latwo jest przytyc, a zrzucic to potem katastrofa.

Ale w sumie nie wiem jak to jest u ciezarnych. Ja bym chyba wtedy jadla na co mam ochote uwazajac na slodycze oczywiscie.

Moja przyjaciolka jak byla w ciazy to jadla paczki na potege. Potrafila wciagnac 10 dziennie az ja mdlilo, ale jadla bo miala takie ssanie na nie.
Jak stanela na wage to sie przerazila i w ostatnim miesiacu cierpiala bo zaczela sobie odmawiac wiele.
Jak urodzila to sie okazalo, ze miala malo bardzo wod plodowych, a to wszystko to tluszcz. Wygladala jakby byla dalej w ciazy. Dzis moze sie schowac za trzonek od szpadla tak schudla.
Nawet ostatnia ciaza jej nie pomogla wiele zeby przytyc. Jakos sie jej odmienilo.


Pozdrawiam



Hej! Samatha dzieki za post! No wlasnie ja juz jestem chodzaca tragedia i licze tylko na to,ze przy karmieniu piersia to troszke schudne.... Obecnie juz nawet na siebie nie patrze w lustro, a jesli chodzi o odrzywianie to dopiero w ciazy zaczelam sie interesowac zdrowym odzywianiem. Wczesniej oczywiscie chodzilam na silke i jadlam ''zdrowo'' , ale teraz jak na to patrze to jednak wcale tak nie bylo. Obecnie probuje kupowac warzywa i owoce organiczne, aha, no i mleko organiczne jest przepyszne!!!! Uwielbiam

Dziewczyny jesli macie jakies przepisy na dobre, zdrowe jedzonko to podzielcie sie prosze, bede bardzo wdzieczna, bo ja jednak to dopiero zaczynam samodzielnie gotowac i nie zawsze mam jakis pomysl.

Aha, i jeszcze jesli chodzi o sery to mam pytanko: jakiego sera uzywacie na polski sernik? Czy kazdy cottage cheese sie bedzie nadawal?(Ja mieszkam na malej wsi i do polskich produktow raczej nie mam dostepu :/)

Pozdrawiam!!!
__________________
"Don't cook. Don't clean. No man will ever make love to a woman because she waxed the linoleum - "My God, the floor's immaculate. Lie down, you hot bitch." ~Joan Rivers
mabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 00:14   #2992
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez mabla Pokaż wiadomość
Hej! Samatha dzieki za post! No wlasnie ja juz jestem chodzaca tragedia i licze tylko na to,ze przy karmieniu piersia to troszke schudne.... Obecnie juz nawet na siebie nie patrze w lustro, a jesli chodzi o odrzywianie to dopiero w ciazy zaczelam sie interesowac zdrowym odzywianiem. Wczesniej oczywiscie chodzilam na silke i jadlam ''zdrowo'' , ale teraz jak na to patrze to jednak wcale tak nie bylo. Obecnie probuje kupowac warzywa i owoce organiczne, aha, no i mleko organiczne jest przepyszne!!!! Uwielbiam

Dziewczyny jesli macie jakies przepisy na dobre, zdrowe jedzonko to podzielcie sie prosze, bede bardzo wdzieczna, bo ja jednak to dopiero zaczynam samodzielnie gotowac i nie zawsze mam jakis pomysl.

Aha, i jeszcze jesli chodzi o sery to mam pytanko: jakiego sera uzywacie na polski sernik? Czy kazdy cottage cheese sie bedzie nadawal?(Ja mieszkam na malej wsi i do polskich produktow raczej nie mam dostepu :/)

Pozdrawiam!!!
Hej!

Wiesz na sernik to ja kupuje PL ser zawsze w wiaderku, ale jak nie masz dostepu do PL produktow to chyba mi sie wydaje, ze taki mielony ser, ktorego ja uzywam do nalesnikow bedzie dobry. Nie wiem jak sie nazywa, ale to jest chyba baby cheese. Cottage nie mysle, zeby byl dobry. Tamten ser jest w takim prostokatnym przezroczystym pudelku.

Oj tam. Jestes w ciazy wiec nie przejmuj sie tak mozna Tobie wszystko wybaczyc w tej kwesti

Jako tako zdrowych przepisow dla ciezarnych nie znam kompletnie, ale mysle, ze moze na necie cos znajdziesz jak wpiszesz. Moze nawet tutaj poszukaj w wyszukiwarce, albo inne dziewczyny cos beda wiedzialy.

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:41   #2993
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

https://wizaz.pl/akcje/rossmann/ross...il-223311.html

proszę oddajcie głos na moją Julie

za wszystkie głosy dziękujemy
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 05:27   #2994
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

dawno mnie tu nie bylo

zaglada ktos jeszcze?

OYE na pewno urodzila! gratulacje!!!

dziewczyny paczuszki zamowilam i doszly w 3 dni wow

ogole fajnie jak by watej odzyl bo chyba cala rodzina bedziemy sie przenosic do usa to bede miala duzo pytan odnosnie dzieci szczegolnie

pozdrawiam was
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 00:02   #2995
aniany
Rozeznanie
 
Avatar aniany
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: USA, czasami Polska....
Wiadomości: 606
GG do aniany
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Czesc dziewczyny !

Jako doswiadczone mamy mozecie mi polecic jakies sklepy z normalna - mam na mysli ladna i foremna - odzieza ciazowa?
Bo wszystko co ogladam to chyba na wielkoludow lub wielorybow.....

Rowniez, gdzie kupowalyscie lozeczka dla dzieci? Ja szukam takiego z szufladka pod spodem, z racji ze mamy male mieszkanie, kazda storage space sie przyda, no ale nie widze takich w sklepach
aniany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 03:57   #2996
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Witam!

Widze ze od maja nikt sie nie udziela tutaj .. mam nadzieje ze watek odzyje Fajnie by bylo poznac jakies nowe i przyszle mamusie z usa

pozdrawiam!
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:59   #2997
olimpia2009
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 090
Mamusie z USA i okolic

czesc

zakladam watek dla mam z USA i okolic....ja mieszkam w Toronto..jestem mama 5 letniej dziewczynki i maju 2015 spodziewam sie kolejnej pociechy!
Licze na to ze dolacza tu mamy obecne oraz przyszle! Zapraszam do wspolnych plotek
__________________
Olimpia 14 Listopad 2009
Alex 15 Maj 2015
olimpia2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 05:36   #2998
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Podbijam watekczytalam go w wolnym czasie i mile wspimnienia wrocily.Ciekawa jestem co u Was dziewczyny,czy jeszcze tu zagladacie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 12:28   #2999
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Podbijam watekczytalam go w wolnym czasie i mile wspimnienia wrocily.Ciekawa jestem co u Was dziewczyny,czy jeszcze tu zagladacie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
wow jak czas szybko leci, syn ma juz 5.5 lat. Ja zagladam na wizaz ale bardzo zadko na MzK, jak by nie subskrybcja to watku bym nie znalazlam, dawno poszedl wzapomniane.

Jak weekend? Nad nami mateusz takze weekend bedzie bardzo deszczowy
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 23:45   #3000
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Przyszle i obecne mamusie z USA

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
wow jak czas szybko leci, syn ma juz 5.5 lat. Ja zagladam na wizaz ale bardzo zadko na MzK, jak by nie subskrybcja to watku bym nie znalazlam, dawno poszedl wzapomniane.



Jak weekend? Nad nami mateusz takze weekend bedzie bardzo deszczowy


Rzeczywiscie masz juz duzego synkaCzas leci szybko
Ja watek odkopalam bo jestem obecnie w 13tc i narazie wszystko ok.Fajnie by bylo jakby watek odzyl

U mnie weekend leniwy-bylam na basenie z kolezanka
Oby ten mateusz przeszedl
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-09 16:21:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.