Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-20, 19:35   #1801
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kajusiia_xd Pokaż wiadomość
Mam zamiar kupić sobie hydrolat oczarowy i różany. Mogę ich używać do porannego mycia twarzy zamiast żelu? a potem kremu nawilżająco-matującego? czy lepiej zwykłego nawilżającego?
Później mam zamiar nałożyć fluid matujący i czy mogę go zmieszać ze skrobią kukurydzianą? Czy mi się może zwałkowac? Chce otrzymać lepszy efekt matujący.
Hydrolaty stosuje się jak toniki, to nie są żele myjące. Ja nie używam rano żelu i tylko przemywam twarz hydrolatem, ale jeśli chcesz koniecznie MYĆ buzię, hydrolat to za mało.
Jeśli masz tłustą cerę, odradzam kremy matujące - dodatkowo ją wysuszają. co powoduje wzmożoną produkcję sebum. Odkąd odstawiłam wszystko, co miało mnie matować (poza pudrem), moja tłuścioszka wygląda o niebo lepiej.
Na temat fluidu i skrobi się nie wypowiem, bo nie używam.
Cytat:
Napisane przez kajusiia_xd Pokaż wiadomość
Czy trikenol mogę uzyć do zwykłego kremu?

Czy telocapil mogę dodać do zwykłego balsamu do ciała? Czy wyłacznie do podanego mleczka i serum?
Jeśli kremy i balsam mają proste składy, możesz chyba spróbować, ale dałabym tylko kapeczkę do jednorazowej porcji - przy czym nie wiem, jak sobie poradzisz z trikenolem, bo zalecana dawka to 1 kropla (ja daję 2, i to jest dużo) na 10 ml kremu/serum. Naprawdę prościej ukręcić serum, jest bezproblemowe.
Cytat:
Napisane przez kajusiia_xd Pokaż wiadomość
Myślałam też nad zakupem oleju jojoba, kokosowym lub wiesiołka. Czy których z nich nadaje się do cery mieszanej/tłustej problematycznej? Nie chcę aby zatkały mi pory a potrzebuje nawilżenia bo ostatnio wydaje mi się, że mam przesuszoną skórę.
Odradzam kokosowy - jest świetny do włosów, tłustą buzię może zapchać. Pozostałe dwa oleje powinny być ok - ja bardzo je oba lubię. Do tłustej cery dobry jest jeszcze z dzikiej róży, z ogórecznika, z winogron, z konopi, z czarnej porzeczki, z czarnuszki, ze słonecznika, z orzecha włoskiego.

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witam Olejomaniaczki! Poczytuję Was od dłuższego czasu, zrobiłam już zakupy i w mazidłach i BU, a teraz mam ochotę zrobić sobie olejek do masażu twarzy. Znalazłam nawet gotowy z Jadwigi Macadamia olejek przeciwzamrszczkowy do masażu twarzy, ale co swoje to swoje....i jeszcze ile uciechy przy kręceniu
Ma w składzie macadamia,soja,wit.E,lawe nda,melisa tylko ile czego dać??? Proszę o pomoc
pozdrawiam
Kapciuszku, a co chcesz uzyskać tym olejkiem? I nie rozumiem jednego - czy Ty chcesz zrobić sobie taki olejek jak ten Jadwigi, czy wzbogacić gotowca?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 05:41   #1802
kapciuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tutaj ;-)
Wiadomości: 137
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kapciuszku, a co chcesz uzyskać tym olejkiem? I nie rozumiem jednego - czy Ty chcesz zrobić sobie taki olejek jak ten Jadwigi, czy wzbogacić gotowca?

Po kremach do masażu mam jakieś krosteczki na twarzy, znowuż po oliwce(dla dzieci) nic takiego nie ma miejsca,więc wymyśliłam sobie,że najlepiej ukręcić własny. Chciałabym taki właśnie jak ten Jadwigi, ale może porywam się z motyką na słońce?! A może mogłabyś mi polecic cos innego......oczywiście z działaniem przeciwzmarszczkowym
kapciuszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 13:21   #1803
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

klapa na całej linii............
zrobiłam sobie w czwartek serum z hialuronem i witaminami (d-panthenol, niacynamid) i mnie podrażniło. Skóra na oczach spuchła, zbiegła się, wysuszyła, zaczerwieniła i ogólnie masakra. Czy te witaminy mogły mnie tak podrażnić?
Wcześniej zrobiłam raz to z hialuronem, nmf i jedwabiem i nic mi po nim nie było. Może dlatego, że ta mikstura ma więcej oleju w sobie... Kurcze teraz nie wiem, a może mnie tak hialuron podrażnił na ślepiach.
Cała twarz nic nie odczuła, ale oczy strasznie zareagowały. Już mi w sumie przeszło po 3 dniach ale nie wiem teraz czy próbowac dalej ten hialuron...
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 13:38   #1804
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
klapa na całej linii............
zrobiłam sobie w czwartek serum z hialuronem i witaminami (d-panthenol, niacynamid) i mnie podrażniło. Skóra na oczach spuchła, zbiegła się, wysuszyła, zaczerwieniła i ogólnie masakra. Czy te witaminy mogły mnie tak podrażnić?
Wcześniej zrobiłam raz to z hialuronem, nmf i jedwabiem i nic mi po nim nie było. Może dlatego, że ta mikstura ma więcej oleju w sobie... Kurcze teraz nie wiem, a może mnie tak hialuron podrażnił na ślepiach.
Cała twarz nic nie odczuła, ale oczy strasznie zareagowały. Już mi w sumie przeszło po 3 dniach ale nie wiem teraz czy próbowac dalej ten hialuron...
Ja bym typowala na niacynamid, HA raczej nie podraznia. Sporo dziewczyn tutaj ma problemy z niacynamidem.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 13:40   #1805
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja mam bardzo wrażliwe oczy i ani kwas HA ani d-panthenol krzywdy mi jeszcze nie zrobiły. Niacynamidu jeszcze nie znam, ale wkrótce sie zapoznam, bo właśnie doszła paczka z mazideł
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:22   #1806
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja też myślę, że to niacynamid. Sama (odpukać) nie mam z nim kłopotów, ale w mazidlach jest ostrzeżenie, że może podrażniać...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 19:36   #1807
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Po kremach do masażu mam jakieś krosteczki na twarzy, znowuż po oliwce(dla dzieci) nic takiego nie ma miejsca,więc wymyśliłam sobie,że najlepiej ukręcić własny. Chciałabym taki właśnie jak ten Jadwigi, ale może porywam się z motyką na słońce?! A może mogłabyś mi polecic cos innego......oczywiście z działaniem przeciwzmarszczkowym
Żadna tam motyka i słońce, mieszanie oleju nie jest trudne Trzeba zachować proporcje - na 10 ml oleju nośnikowego ok. 5-6 kropelek olejku eterycznego. Jeśli chcesz taki olejek jak Jadwigi, dałabym ok. 8 ml makadamii, 2 ml oleju sojowego (można go pominąć, a dać tylko makadamię, albo użyć innego oleju nośnikowego o działaniu przeciwzmarszczkowym, np. z dzikiej róży, z moreli, arganowego), 3 kropelki lawendy i 2 melisy. Możesz stosować inne kombinacje olejków eterycznych - w wątku "Laboratorium urody dla wybrednych" znajdziesz mnóstwo przepisów. Polecam mieszankę 3 krople pomarańczy, 2 krople róży (ja mam z EcoSpa), 1 kropla kadzidła.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 19:51   #1808
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Używałam skwalanu solo dopiero na forum po wpisie Schaetzchen zobaczyłam, że zaleca się go rozcieńczać, w ogóle nie zwróciłam an to uwagi. Niezamienna, moje guru, myślisz, ze tak można? Używam już długo i bardzo mi się podoba, ale jak źle to będę go rozcieńczać.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:51   #1809
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kajusiia_xd Pokaż wiadomość
Od nie dawna zaczełam czytać o mazidłach i bardzo mnie to zaciekawiło

Mam zamiar kupić sobie hydrolat oczarowy i różany. Mogę ich używać do porannego mycia twarzy zamiast żelu? a potem kremu nawilżająco-matującego? czy lepiej zwykłego nawilżającego?
Później mam zamiar nałożyć fluid matujący i czy mogę go zmieszać ze skrobią kukurydzianą? Czy mi się może zwałkowac? Chce otrzymać lepszy efekt matujący.

Czy trikenol mogę uzyć do zwykłego kremu?

Czy telocapil mogę dodać do zwykłego balsamu do ciała? Czy wyłacznie do podanego mleczka i serum?

Myślałam też nad zakupem oleju jojoba, kokosowym lub wiesiołka. Czy których z nich nadaje się do cery mieszanej/tłustej problematycznej? Nie chcę aby zatkały mi pory a potrzebuje nawilżenia bo ostatnio wydaje mi się, że mam przesuszoną skórę.

Przepraszam za tyle pytan naraz ale jestem na prawdę początkująca
Kajusia, zgadzam się z Niezamienną. Hydrolaty nie myją, a bardziej tak wykańczają mycie. Ja rano nie używam wody tylko przecieram się obficie hydrolatami. Ja wiem, że to nie jest mycie, ale mi to wystarcza, a wodą i olejkiem myjącym myję się na wieczór, żeby zmyć filtry i inne warstwy. To co sobie nałożę na buzię na noc i mi się nie wchłonie to właśnie wycieram hydrolatami.
Olej z wiesiołka lubię, ale nie używaj go tak bezpośrednio na buzię, lepiej rozcienczaj np jojoba. Olej kokosowy właśnie się zawsze bałam, że mnie wypryszczy, ale ostatnio eksperymentowałam i powiem Ci, że nic mnie po nim nie zatkało. Gdzieś poczytałam jak jakaś pani z Hawajów chwaliła sobie olej kokosowy na buzię, że jej od niego pryszcze znikają i też użyłam z ciężkim sercem, ale nie było źle.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 21:45   #1810
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A z czym można rozcieńczyć skwalan? Bo też podobają mi sie jego właściwości Można np z olejem jojoba? I ile wtedy go dodać?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 07:21   #1811
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, bez paniki z tym skwalanem. Na stronie EcoSpa jest napisane, że można go używać w stężeniu 100% ( http://www.ecospa.pl/skwalan-p-60.html ), więc jeśli Wam tak odpowiada, można smarować się nim solo Informacje o zaleconym udziale do 30% dotyczą kręcenia emulsji, przeczytajcie dobrze.

Belisso, skwalan możesz mieszać z ulubionym olejem (ile chcesz... ja daję oczywiście na oko ) albo dodawać do kremu.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 08:19   #1812
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja też myślę, że to niacynamid. Sama (odpukać) nie mam z nim kłopotów, ale w mazidlach jest ostrzeżenie, że może podrażniać...
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo wrażliwe oczy i ani kwas HA ani d-panthenol krzywdy mi jeszcze nie zrobiły. Niacynamidu jeszcze nie znam, ale wkrótce sie zapoznam, bo właśnie doszła paczka z mazideł
Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Ja bym typowala na niacynamid, HA raczej nie podraznia. Sporo dziewczyn tutaj ma problemy z niacynamidem.
chyba tak skoro inne nie robią mi kuku. jeszcze muszę hialuron sprawdzić. wczoraj zrobiłam serum z d-panthe, jedwabiem i nmf i było dobrze.
nic to, przynajmniej będę wiedziałą co mi szkodzi. mazidła to dobry sposób na identyfikację potencjalnych szkodników

Słuchajcie dziewczyny, wczoraj podczas wizyty w rossmannie natknęłam się na linię ciekawych kosmetyków naszej rodzimej firmy Ava. Myślę, że warto o nich tutaj wspomnieć bo maja naprawdę świetne składy jak na coś co leży na naszych półkach. Jest krem na dzień, na noc i pod oczy. Na ich stronie jest więcej z tej linni ale ja nie widziałam. Linia nazywa się eco-linea. Niestety nie mogę znaleźć składu ale jak go czytałam to na pierwszym miejscu po wodzie był na pewno skwalan.
oooo, znalazłam jednak składy http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ea,t10662.html
sorki za offtopa ale musiałam się tym z wami podzielić- chyba trzeba założyć wątek z codziennymi problemami i nowościami z pielęgnacyjnej biochemii
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 08:37   #1813
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
chyba tak skoro inne nie robią mi kuku. jeszcze muszę hialuron sprawdzić. wczoraj zrobiłam serum z d-panthe, jedwabiem i nmf i było dobrze.
nic to, przynajmniej będę wiedziałą co mi szkodzi. mazidła to dobry sposób na identyfikację potencjalnych szkodników

Słuchajcie dziewczyny, wczoraj podczas wizyty w rossmannie natknęłam się na linię ciekawych kosmetyków naszej rodzimej firmy Ava. Myślę, że warto o nich tutaj wspomnieć bo maja naprawdę świetne składy jak na coś co leży na naszych półkach. Jest krem na dzień, na noc i pod oczy. Na ich stronie jest więcej z tej linni ale ja nie widziałam. Linia nazywa się eco-linea. Niestety nie mogę znaleźć składu ale jak go czytałam to na pierwszym miejscu po wodzie był na pewno skwalan.
oooo, znalazłam jednak składy http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ea,t10662.html
sorki za offtopa ale musiałam się tym z wami podzielić- chyba trzeba założyć wątek z codziennymi problemami i nowościami z pielęgnacyjnej biochemii
dzięki za namiary, koniecznie musze wypobowac

wydają się byc b. ciekawe...

a poza tym czekają mnie zakupy w biochemii urody i ecospa a i chyba w mazidłach,
prawie wszystko mi wyszło, peelingi, hydrolaty, oleje
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:00   #1814
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

No to wpadłam jak śliwka w kompot i już oficjalnie jestem uzależniona od olejków do buzi
Obecnie moim faworytem jest olej w orzech włoskich Jest cudny - dobrze się wchłania, super nawilża i przede wszystkim nie zapycha - wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że reguluje proces wydzielania sebum Obecnie mam olej z oleoframu i próbkę z mazideł - ten mazidłowy zdecydowanie ładniej pachnie, więc chyba skuszę się na wersję pełnowymiarową, chociaż, pomijając kwestię zapachu, olejek z Oleofarmu też dobrze sie sprawdza
Poza tym kocham też się maziać olejkiem LEMON z BU. I już nie wyobrażam sobie innego sposobu mycia buźki niż olejkiem
Oprócz w/w olejków posiadam jeszcze olej z róży piżmowej, macerat płatków róży, olej jojoba, masło kakaowe, olej kokosowy, olej z wiesiołka, olej rycynowy, macerat marchwiowy. I już ostrzę sobie ząbki na kolejne cuda Z olejków eterycznych (Avicenna) stosuję rozmarynowy, z drzewa herbacianego (oba głównie jako dodatek do wcierek na skalp), grejpfrutowy(dodaje do peelingu) i cytrynowy(płukanki do jamy ustnej - super odświeża).
Póki co chciałam sie pochwalić masełkiem, które wczoraj udało mi się umaziać:

40% masła kakaowego
20% oleju kokosowego
15% oleju jojoba
5% oleju z wiesiołka
10% oleju z róży piżmowej
10% oleju z orzechów włoskich
1% witaminy E

Masełko zrobiłam na końcówki włosów, ale tak ślicznie pachnie, że już wymaziałam nim dłonie No i dawno już nie miałam takiej frajdy, jak wczoraj bawiąc sie w kuchni w małego chemika :P Już nie mogę się doczekać, aż poeksperymentuję z domowymi maceratami (pierwszy w kolejce czeka rozmaryn w oleju jojoba).

No i mam do Was, ekspertek , pytanie: czy dodajecie olejki eteryczne do olejków myjących? Korci mnie, żeby dodać z 2 krople grejpfrutowego, ale boję się, że przez to będzie szczypać w oczy
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:59   #1815
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
cytrynowy(płukanki do jamy ustnej - super odświeża).
(...)
No i mam do Was, ekspertek , pytanie: czy dodajecie olejki eteryczne do olejków myjących? Korci mnie, żeby dodać z 2 krople grejpfrutowego, ale boję się, że przez to będzie szczypać w oczy
Co do olejków zacytuje Koletynke

Cytat:
Napisane przez koletynka Pokaż wiadomość

W "Pachnącej aptece" piszą, że na 50ml nośnika, czyli oleju bazowego, powinno się uzyć około 15-30 kropli olejków eterycznych. Na 10ml podają 2-5 kropel olejków
Mi na 30ml kremu do twarzy starczaja 4 -5 kropelek - uzywam glownie pomaranczowego ze wzgledu na fajny zapach

Jak robisz tą płukanke do jamy ustnej?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:34   #1816
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Poza tym kocham też się maziać olejkiem LEMON z BU. I już nie wyobrażam sobie innego sposobu mycia buźki niż olejkiem
W jakich proporcjach mieszasz olejek Lemon bo ja dawałam 10 kropli na porcję żelu i chyba zapchał. Mam wysyp zaskórników na zawsze gładkim czole.
Podejrzewam jeszcze olejek myjący.Czy to możliwe?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:51   #1817
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No to wpadłam jak śliwka w kompot i już oficjalnie jestem uzależniona od olejków do buzi
No i mam do Was, ekspertek , pytanie: czy dodajecie olejki eteryczne do olejków myjących? Korci mnie, żeby dodać z 2 krople grejpfrutowego, ale boję się, że przez to będzie szczypać w oczy
następna do kolekcji

ja dodaję do swojego mieszankę dla podrażnionej cery [zaczęłam od 0,5%]
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=202
i nie szczypie

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
W jakich proporcjach mieszasz olejek Lemon bo ja dawałam 10 kropli na porcję żelu i chyba zapchał. Mam wysyp zaskórników na zawsze gładkim czole.
Podejrzewam jeszcze olejek myjący.Czy to możliwe?
kurcze, parę osób się skarży, może to wina oleju słonecznikowego, na BU używają go jako nośnika
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 12:17   #1818
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Co do olejków zacytuje Koletynke



Mi na 30ml kremu do twarzy starczaja 4 -5 kropelek - uzywam glownie pomaranczowego ze wzgledu na fajny zapach

Jak robisz tą płukanke do jamy ustnej?
ło ho ho - o 5 kropelkach to nawet nie marzyłam :P
Ja płukanka jest banalna - na szklankę wody wkraplam kilka kropelek olejku cytrynowego, czasem też z 2 kropelki drzewka herbacianego i płuczę tym jame ustną po umyciu zębów Polecam - żadna gotowa płukanka nie dawała mi takie uczucia świeżości

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja dodaję do swojego mieszankę dla podrażnionej cery [zaczęłam od 0,5%]
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=2 02
i nie szczypie
No dobra - to ja tez zaryzykuje i kapnę na początek z 2 kropelki grejpfruta (od tego z avicenny jestem wręcz uzależniona:P)


Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
W jakich proporcjach mieszasz olejek Lemon bo ja dawałam 10 kropli na porcję żelu i chyba zapchał. Mam wysyp zaskórników na zawsze gładkim czole.
Podejrzewam jeszcze olejek myjący.Czy to możliwe?
W ogóle go nie rozcieńczam - na początku tak robiłam, ale później polubiłam mieć buzię wymazianą LEMONem solo :P Nic a nic mnie nie zapycha. Może któryś z olejów w serum działa tak na Ciebie? Chociaż teoretycznie użyto w nim właśnie takich do cery tłustej, więc nie powinny zapychać




A jeszcze mam jedno pytanie: widziałyście gdzieś olejek z CYTRYNOWEGO drzewa herbacianego? Takiego jak dodają na BU?? Ślicznie pachnie, a ten zwykły jakoś mnie mdlić zaczyna :|
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 13:13   #1819
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
W jakich proporcjach mieszasz olejek Lemon bo ja dawałam 10 kropli na porcję żelu i chyba zapchał. Mam wysyp zaskórników na zawsze gładkim czole.
Podejrzewam jeszcze olejek myjący.Czy to możliwe?
....
a może to element oczyszczanie skóry? w koncu to olejek regulujący...wyciąa głęboko połozone zanieczyszczenia porów na zewnątrz, na mnie działa swietnie...ale pamietam jaką jesien sredniowiecza zrobił mi na buzi regulujący olejek Ylang Ylang Decleor'a... grudki,podskórne gule,naciekowe krostki... i inne atrakcje... Pani w Marrionaud powiedziała,ze to przejsciowy efekt oczyszczania skóry i,ze to minie...ale mi sie skonczyła cierpliwosc wtedy juz
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 13:19   #1820
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
a może to element oczyszczanie skóry? w koncu to olejek regulujący...wyciąa głęboko połozone zanieczyszczenia porów na zewnątrz, na mnie działa swietnie...ale pamietam jaką jesien sredniowiecza zrobił mi na buzi regulujący olejek Ylang Ylang Decleor'a... grudki,podskórne gule,naciekowe krostki... i inne atrakcje... Pani w Marrionaud powiedziała,ze to przejsciowy efekt oczyszczania skóry i,ze to minie...ale mi sie skonczyła cierpliwosc wtedy juz
Dzięki za odpowiedź
Nie pomyślałam o tym,wydawało mi się że ilość kwasu salicylowego w tym olejku jest niewielka i nie mozna porównywac jego działania do np.Effaclaru K.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 14:04   #1821
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bez paniki z tym skwalanem. Na stronie EcoSpa jest napisane, że można go używać w stężeniu 100% ( http://www.ecospa.pl/skwalan-p-60.html ), więc jeśli Wam tak odpowiada, można smarować się nim solo Informacje o zaleconym udziale do 30% dotyczą kręcenia emulsji, przeczytajcie dobrze.

Belisso, skwalan możesz mieszać z ulubionym olejem (ile chcesz... ja daję oczywiście na oko ) albo dodawać do kremu.
Faktycznie , nie zauważyłam, że można go stosować w stężeniu 100 % Muszę go koniecznie zamówić
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 14:18   #1822
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Nie pomyślałam o tym,wydawało mi się że ilość kwasu salicylowego w tym olejku jest niewielka i nie mozna porównywac jego działania do np.Effaclaru K.
.........
no bo pewnie nie mozna ale w Lemone inne składniki mają własciwosci regulujco-oczyszczające...w Decleorze w ogóle nie ma żadnego kwasu np..tylko olejki i wycigi silnie roslinne .
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 22:36   #1823
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.........
no bo pewnie nie mozna ale w Lemone inne składniki mają własciwosci regulujco-oczyszczające...w Decleorze w ogóle nie ma żadnego kwasu np..tylko olejki i wycigi silnie roslinne .
Dzięki za odpowiedź.
A jak długo używasz tego olejku?Ja nie zamierzam z niego tak szybko zrezygnować,bo spodobał mi się.
Dzisiaj dodałam do żelu 4 krople ,czułam co prawda lekki niedosyt ale nie dołożyłam więcej olejku.
Zobaczymy rano.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 22:45   #1824
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.
A jak długo używasz tego olejku?Ja nie zamierzam z niego tak szybko zrezygnować,bo spodobał mi się.
Dzisiaj dodałam do żelu 4 krople ,czułam co prawda lekki niedosyt ale nie dołożyłam więcej olejku.
Zobaczymy rano.
.....
niecały miesiąc...ale róznice in plus zauwazyłam juz po tygodniu az jestem w szoku jak widze rano,ze nic mi nie wyskoczyło itd... ale dodam dla jasnosci sytuacji,ze stosuje równolegle tez inne kosmetyki z BU... i to wszystko razem pewnie składa sie na taki dobry rezultat
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 08:13   #1825
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Przepraszam za to zamieszanie ze skwalanem
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 10:01   #1826
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Widzaiłyscie ten skwalan ? http://www.lekolandia.pl/la-squalana-p-5365.html

To samo co z HA - 15ml za 160 zł
http://www.dobrykrem.pl/product_info...0bf917067b70fc
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 10:26   #1827
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
tylko tyle powiem:
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 11:00   #1828
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY


jesteśmy górą
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 13:09   #1829
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

W dodatku ten zalinkowany HA to jakaś ściema: w jednym miejscu piszą, że "B-derm Pure Hyaluronic Acid jest roztworem czystego w 100% kwasu hialuronowego" a akapit niżej "100% kwasu hialuronowego ". To w końcu roztwór, czy 100%??? Z tego co wiem, to w domowych warunkach używa się roztworu 1% (czyli np. to co kupujemy w mazidłach) i pewnie tyle jest w tym cholernym Bdermie. Żesz, no, zagotowałam się
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 13:35   #1830
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
W dodatku ten zalinkowany HA to jakaś ściema: w jednym miejscu piszą, że "B-derm Pure Hyaluronic Acid jest roztworem czystego w 100% kwasu hialuronowego" a akapit niżej "100% kwasu hialuronowego ". To w końcu roztwór, czy 100%??? Z tego co wiem, to w domowych warunkach używa się roztworu 1% (czyli np. to co kupujemy w mazidłach) i pewnie tyle jest w tym cholernym Bdermie. Żesz, no, zagotowałam się
Cieszmy sie sie ze mamy uczciwą Limarie , Thanatosa i EcoSpa
Nie tylko B-derm sprzedaje HA w takiej cenie Skwalam znalazłam przypadkowo... moja reakcja była podobna do tej Belissy

Nie moze byc 100%... napewno wypchali go konserwantami i innymi dodatkami. Poza tym, sam HA wiele nie daje...
Zacytuje wam Limarie z LU, sądze ze to bardzo ważna informacja:

"Kwas hialuronowy spelnia swoje nawilzajace zadanie tylko wtedy gdy jest zastosowany z emolientem.
Sam kwas jest tak silnie higroskopijnym nawilzaczem, ze jesli nie bedzie szedl w parze ze skladnikiem (kami) dajacymi okluzje i skutecznie zatrzymujacymi wode w naskorku wyciagnieta z jego glebszych warstw, to tej wody z naszej skory ucieka jeszcze wiecej niz przed zastosowaniem kwasu i efekt jest odwrotny od zamierzonego. Dlatego tak wiele osob, a szczegolnie osoby z sucha, podrazniona i generalnie slabo nawilzona skora, skarzy sie uczucie wysuszenia.
Sam kwas nalozony na skore dobrze zniosa naprawde nieliczne osoby, a szczegolnie te, ktore warstwe lipidowa i cement miedzykomorkowy maja mocne jak dzwon.
Propagowanie kwasu hialuronowego jako genialnego nawilzacza, ktory zastosowany samodzielnie zdziala nie wiadomo jakie cuda jest nieporozumieniem i wiecej temu pozytecznemu skladnikowi przynosi szkody niz pozytku."

A tu link do wątku http://laboratoriumurody.pl/forum/vi...ht=hialuronowy
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.