Solarium & Zdrowa cera - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-15, 13:21   #481
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Kate- solarium jest zalecane w malej ilosci ,gdyz poprawia cere tradzikowa. Owszem jest wiele samoopalaczy i kremów brązujących -ale nie karzdy moze je stosowac. Kupowalam rozne samoopalacze ,kremy i wszystkie byly do D*** , gdyz mnie uczulaly i zostawialy brzydkie plamy .
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-15, 13:39   #482
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Malwina12320
Kate- solarium jest zalecane w malej ilosci ,gdyz poprawia cere tradzikowa.
Zalecane?

A przez kogo, jak mogę wiedzieć...
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 03:24   #483
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Nie zycze nikomu takich problrmow z cera jaka maja niektore dziewczyny z cera tlusta i tradzikowa. Wy moze macie piekne buzie, posmarujecie sie czyms tam i jest jeszcze piekniejsza. Nie wiecie co to prawdziwe problemy! Tez sprobowalybyscie wszytkiego gdyby wam wiekszosc medykamentow szkodzila! Wiec prosze mi nie mowic cze zmarszczki sa gorsze niz stan zapalny na twarzy!! Poza tym lekarze z nfztu to partacze!
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 14:18   #484
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Malwina12320
Kate- solarium jest zalecane w malej ilosci ,gdyz poprawia cere tradzikowa. Owszem jest wiele samoopalaczy i kremów brązujących -ale nie karzdy moze je stosowac. Kupowalam rozne samoopalacze ,kremy i wszystkie byly do D*** , gdyz mnie uczulaly i zostawialy brzydkie plamy .
solarium i w ogóle opalanie w przypadku trądziku przynosi tylko CHWILOWĄ poprawę. później następuje POGORSZENIE. opalanie powoduje rogowacenie skóry, a zatem jej szybsze przetłuszczanie. a jak wiadomo, tłuszcz zatyka pory i powstają pryszcze...

a co do samoopalaczy, to kwestia wprawy i znalezienia dobrego samoopalacza, polecam lekturę KWC.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 14:36   #485
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

zalecane? skąd to wyczytałs? chwilowa poprawa- zgadzam się , ale poprzes przesuszenie , a poźniej wzmożona produkcja łoju i więcej krostek.
samoopalacze to swietna sprawa jak ktoś chce się przybrązowić w bezpieczny sposób , a plamy? żożesz wymieszać samoopalacz z balsamem lub kremem i to juz zmniejszy możliwosć wystapienia plam. po pewnym czasie wprawisz się .

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-08-16 o 16:29
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 15:13   #486
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Mnie jakos sie nie pogarsza. Po prostu po jakims czasie skora robi sie taka jak wczesniej. W moim przypadku to nie prawda ze pryszcze sa wieksze i jest ich wiecej a skora jest bardziej tlusta. Podkreslam ze nie siedze godzinami w solarium.

Acha. I nie robie tego dla pieknego koloru wiec jakos nikt mnie nie przekona na samoopalacze.
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 16:36   #487
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Mrs.Lara
Mnie jakos sie nie pogarsza. Po prostu po jakims czasie skora robi sie taka jak wczesniej. W moim przypadku to nie prawda ze pryszcze sa wieksze i jest ich wiecej a skora jest bardziej tlusta. Podkreslam ze nie siedze godzinami w solarium.

Acha. I nie robie tego dla pieknego koloru wiec jakos nikt mnie nie przekona na samoopalacze.
a dlaczego piszesz tak niemiło? nie pisałam tego do Ciebie tylko do Malwiny , gdyz ona pisała ze w niektórych przypadkach są zalecane, tak samo o samoopalaczach więc nie wiem dlaczego tak się oburzyłaś, jak nawet odpowiedź nie była kierowana do Ciebie! jak odpisujesz zwróć proszę uwagę na to czy osoba , której chcesz niemiło odpowiedzieć kierowała post do Ciebie.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-16, 21:29   #488
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
a dlaczego piszesz tak niemiło? nie pisałam tego do Ciebie tylko do Malwiny , gdyz ona pisała ze w niektórych przypadkach są zalecane, tak samo o samoopalaczach więc nie wiem dlaczego tak się oburzyłaś, jak nawet odpowiedź nie była kierowana do Ciebie! jak odpisujesz zwróć proszę uwagę na to czy osoba , której chcesz niemiło odpowiedzieć kierowała post do Ciebie.
Jezeli nie bylo napisane ze do Malwiny znaczy ze bylo kierowane do wszystkich.
Nie oburzam sie na Twoj post lecz na opinie ze jak cos jest czarne to czarne a jak biale to biale.

Ps. Jezeli Cie urazilam to sorki.
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 22:01   #489
Tigretta
Raczkowanie
 
Avatar Tigretta
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 89
GG do Tigretta Send a message via Skype™ to Tigretta
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Ja Wam powiem tak, chodzę na solarium raz w tygodniu od jakiś 2 lat, nigdy nie miałam problemów z cerą, moja skóra jest naprawdę super gładka i jędrna i w ogóle nie zniszczona (na dowód załączam fotkę) (ocena pani dermatolog), co dziwi moje koleżanki. Ja myslę, że wiele zalezy od genetyki i rodzaju skóry, pielęgnacja również ma tu ogromne znaczenie. Między innymi stosuję cukry złuszczające i wklepuję balsam 2 x dziennie. Myslę że duże znaczenie również ma to że nie biorę żadnych leków (nawet tabletek przeciwbólowych) oraz to, że zdrowo się odżywiam, co ma duży wpływ na kondycje skóry, oraz napewno to że mam śniadą karnację. Moja koleżanka jest mulatką , unika słońca , a cere ma naprawdę "straszną" , ale to wynika oczywiście z wielu innych czynników. Są osoby którym solarium nie zaszkodzi , ale są takie dla których może miec nieciekawe skutki. Napewno nie pomoże osobom z trądzikiem, to tylko takie chwilowe złudzenie lepszej cery.
Mimo tego że sama korzystam z solarium to wiem że może byc szkodliwe i napewno nie polecę nikomu załatwianie problemów skórnych w solarium i korzystanie z niego szczególnie osobom o jasnej karnacji i wrazliwej cerze.
Jesli juz korzystac to z duzym umiarem i po zasięgnieciu rady fachowca , a w ogóle to polecam jako leczenie depresji zimowej (max raz w miesiącu).
Tigretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 23:10   #490
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Tak sobie czytam i czytam i muszę przyznać, że rozumiem obie strony. Dwa lata temu jak bum cyk cyk wyleczylam trądzik dzieki solarium, dziś należe do grona filtromaniaczek, bije się w pierś, bo wiem, że można było zdrowiej i mniej ekstremalnie, ale wówczas retinoidy kojarzyly mi się z kremami dla pań po 60tce a kwasy z kwasem solnym i siarkowym nie muszę chyba nikomu uswiadamiać jak ważna jest dla kobiety ładna cera, a mając trądzik jest ona w stanie zrobić wszystko, żeby się go pozbyć, ale zapewniam Was dziewczyny, że w wieku 40-50 lat ładna cera będzie dla Was tak samo ważna i warto teraz o tym też pomysleć.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 23:47   #491
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
A przez kogo, jak mogę wiedzieć...
A np. przez dermatologa,przy chorobach skórnych tj. łuszczyca
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-16, 23:50   #492
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez thanatos
A np. przez dermatologa,przy chorobach skórnych tj. łuszczyca
A skąd wiesz kogo Malwina12320 miała na myśli?
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-16, 23:52   #493
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

A tego akurat nie wiem
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 09:44   #494
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

mr. lara na blizny i przebarwienia sa inne sposoby niz solarium... np microdermabrazja badz kwasy ktore usuna ci blizny wywolane krostami.. a na przebarwienia filtry wlasnie i kremy wybielajace je wiecej wydasz na solarium niz na zabieg kwasamy czy krem wybielajacy
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 09:46   #495
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

mr. lara po pierwsze wiem co to problenm tradzikowy do 20 roku zycia go mialam... i to dosc powazny problem... ale nigdy nie uwazalam ze solarium w tym pomoze wrecz przeciwnie trzeba stosowac antybiotyki a jesli to wszystko nie pomaga to znaczy ze podlozem tradzika jest podloze hormonalne.. wystarczy zazyc tabletki antykoncepcyjne np pol roku diane i to pomaga i mi pomoglo bardzo mocno lepsze tyo niz truc sie solarium... jesli jestes mloda niestety musisz przeczekac ten okres.. tak juz jest ale solarium ci nie pomoze wspomnisz moje slwoa za pare lat kiedy skora po solarium bedzie tragiczna a krosty tak czy siak beda
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 09:49   #496
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

hehe tigretta bzdura slonce niestety.. dwa lata to jeszcze nie daje wydocznych znacznych efektow przy mlodej ososbie poczekaj jeszcze 3 lata chodzenia solarium i odstep roku wtedy zobaczysz ten piorunujacvy efekt zwiatczalej skory i zmarszczek
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 10:54   #497
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

tigretta- ale ciemna jesteś!chodzi o kolor skóry geny mają znaczenie na jędrną i gładką skórę na długo , jak najbardziej, ale w zdecydowanej mniejszości ok 30% -40% .
promienowanie uv ok w 60% jest odpowiedzialne za przyspieszone starzenie się razem ze smogiem. oczywiście nie zobaczysz efektów ubocznych teraz , jak pisze RAYtylko w wieku 40 lat około, chociaż ostatnio robiłam makijaż ślubny prawie rówieśniczce , miała 24 lata i od razu widziałam że uzęszcza regularnie do solarium. nie przez ciemną skórę, bo takiej nie miała, tylko miała grubą i zrogowaciałą skórę, policzki miała lekko "przemieszczone" w dół tak że linie mimiczne ust były bardzo widoczne .zagadałam się z nią i mówiła że 1 czy też 2 x bywa w solarium od 8 lat.oczywiście geny , powtórzę- mają znaczenie , ale ok 35 % to zbyt mało zwałaszcza jak "przytłacza się to " solarium. jeśłi chodzi o leczenie depresji zimowej to ok, ale inaczej tez można ją leczyć.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 14:33   #498
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Witam to znowu ja.. Hmm co do tytułu wątku to pisząc go miałam na myśli troche inny pogląd na te 2 różne sprawy i poprostu źle to zapisałam ale o tym juz wspominałam . Chciałam tylko wypowiedzieć się na temat tych przedstódniówkowych wizyk na solarium.. sama nie wiem czy to jest jakiś powód. Osobiście teraz ide do klasy maturalnej wiec i mnie czeka ta imprezka..jednak uważam, że ładny makijaż i kreacja mogą zapewnić równie dobry wynik... Ale to tylko moje podejście do tej sprawy
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 17:49   #499
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

ja wspolczuje co niektorym jak takie widze co chodza ciagle na solare ciemnota dziewczat jest bardzo duza chodz dzieki temu zarabiam.. oaplenizna nie musi zdobic moze szpecic... w ogole cera jasna nie musi byc brzydka odpowiedni makijaz fryzura i lepiej taka wyglada co niby ta opalona... i widze ze dziewczyny nie znaja systemu starzenia skory .... efekty widac kolo 30!! teraz mloda osoba ma cere jedrna gladka i skora daje rade jakos to znosic powtarzam jako daje rade! ale mimo wszystko kolagen zawarty w skorze powoli ulega degradacji a jak nie wiem czy osoby wiedza nie odbudowuje sie! stad sie go wstrzykuje ..... to trwa stopniowo.... ja widze dziewczyny ktore majac 25 lat mkaja zmarszczki ktore powinny miec dopiero majac 30 lat... w pracy moje klientki od razu widac ktora na solarium lazila kobieta po 40 potem panikuje bo zmarszczki sa nie do skorygowania i wyglada jak 60 conajmniej.. echh szkoda ze ich nie widzicie ale kto jest za solarium prosze bardzo wiecej pracy mam ja
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-17, 17:54   #500
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Boze kochany!!! az mnie glowa rozbolala od tych farmazonow ktore tu przeczytalam!!!!
Od kiedy to solarium poprawia cere tradzikowa?! Jeden z moich profesorow na studiach od kosmetologii nie moze nadziwic sie glupocie dziewczyn, ktore chodza na solarium, zeby "wysuszyc pryszcze" i sie ich pozbyc ...sloarium wysusza skore, co powoduje ze gruczoly lojowe produkuja 2 razy wiecej sebum aby natluscic sucha skore...wiec macie efekt calkowicie przeciwny...
No...ale skoro w zyciu sie opiera wiedza kolezanek z podworka czy czasopismami za zlotowke to sie nie dziwie co to sie wyprawia....
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 17:57   #501
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Maripossa a gdzie studiujesz? ja w tym roku takze na kosmetologię w oddziale w gdyi, Ty pewnie w Poznaniu co? no głupoty piszą ,niestety ,najgorsze jest to że nie dadzą sobie wmówić że to szkodzi...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 17:59   #502
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Marta 1210 a z tym, makijażem i kreacją t to dobrz ekombinujesz efekt będzie nawet jeszcze lepszy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 17:59   #503
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Ray: własnie najwięcej pracy potem mamy my kosmetyczki
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 20:59   #504
Tigretta
Raczkowanie
 
Avatar Tigretta
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 89
GG do Tigretta Send a message via Skype™ to Tigretta
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
tigretta- ale ciemna jesteś!chodzi o kolor skóry geny mają znaczenie na jędrną i gładką skórę na długo , jak najbardziej, ale w zdecydowanej mniejszości ok 30% -40% .
promienowanie uv ok w 60% jest odpowiedzialne za przyspieszone starzenie się razem ze smogiem. oczywiście nie zobaczysz efektów ubocznych teraz , jak pisze RAYtylko w wieku 40 lat około, chociaż ostatnio robiłam makijaż ślubny prawie rówieśniczce , miała 24 lata i od razu widziałam że uzęszcza regularnie do solarium. nie przez ciemną skórę, bo takiej nie miała, tylko miała grubą i zrogowaciałą skórę, policzki miała lekko "przemieszczone" w dół tak że linie mimiczne ust były bardzo widoczne .zagadałam się z nią i mówiła że 1 czy też 2 x bywa w solarium od 8 lat.oczywiście geny , powtórzę- mają znaczenie , ale ok 35 % to zbyt mało zwałaszcza jak "przytłacza się to " solarium. jeśłi chodzi o leczenie depresji zimowej to ok, ale inaczej tez można ją leczyć.
Jeśli chodzi o geny... to są południowe, jako noworodek byłam ciemna więc myslę że to jednak więcej niż 30% . A ze szkodliwości solarium doskonale sobie zdaje sprawe. I mam nadzieję że nie zobaczę szybko efektów starzenia, bo moja skóra inaczej reaguje na słońce niż skóra typowo słowiańska. Chciałabym wygladac jak moja babcia ktora mimo tego że przez całe zycie była narazona na ostre promienie słońca wyglada naprawdę swietnie i młodo
Tigretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 21:32   #505
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

nio i zapomniałam jeszcze wspomnieć o odwiedzeniu salonu fryzjerskiego.. tak poza tym to już bym wolała do tej kasy , która miałaby być przeznaczona na solarium dodać troszke i zaplanować sobie wizyte u kosmetyczki, gdzie odpowiedni zabieg zapewno sprawi cuda
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-17, 21:43   #506
Sweet Babe
Raczkowanie
 
Avatar Sweet Babe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 167
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Boze kochany!!! az mnie glowa rozbolala od tych farmazonow ktore tu przeczytalam!!!!
Od kiedy to solarium poprawia cere tradzikowa?! Jeden z moich profesorow na studiach od kosmetologii nie moze nadziwic sie glupocie dziewczyn, ktore chodza na solarium, zeby "wysuszyc pryszcze" i sie ich pozbyc ...sloarium wysusza skore, co powoduje ze gruczoly lojowe produkuja 2 razy wiecej sebum aby natluscic sucha skore...wiec macie efekt calkowicie przeciwny...
No...ale skoro w zyciu sie opiera wiedza kolezanek z podworka czy czasopismami za zlotowke to sie nie dziwie co to sie wyprawia....
A najlepsze ze te informacje są ogólno dostępne ale nie docieraja do nich nie chce sie wypowiadac co mysle o takich osobach bo nie chce obrazac nikogo ale zycze tylko zeby ktoregos pieknego dnia zmądrzaly i zaczely wierzyc bardziej osobom ktore maja o tym pojecie a nie jak mowisz kolezanki czy gazetki
__________________
Sweet sweet baby
Life is crazy
But there's one thing
I am sure of
See I
I'm your lady
Always baby
And I love you now and ever


Sweet Babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 09:01   #507
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

mnie to tez czasem rozsmiesza heheh:d kolorowe gazetki ida gora:d ale co wiecej pracy mam potem przychodzi taka 30 lataka i mowi mi ze ma celulit na kregoslupie albo ze ona nie wie skad ona takie zmarszczki ma heheh wymiekam czasem... tak jak napisaly kolezanki skora wysuszona broni sie dwa razy wiecej poprzez wydzielanie wiekszej ilosci sebum i pogrubianiu warstwy rogowej a co za tym idzie zapychaniu porow... wiec to nie solarium pomaga jak by co.. zapychane ujscia gruczolow lojowych powoduja ze pod skora macie tone pryszczy czy grudek tylko pod gruba warstwa roghowa to ich nie widac wystarczy mc nie isc na solarium a wyjda wszystkie naraz to dopiero tragedia.. a druga sprawa to taka ze kolagen ulega degradacji stopniowo i pio 30 ma sie zmarszczochy i przebarwienia nie z tej ziemi.. a co do odciena skory to nie ma zadnego znaczenia... tak czy siak sie niszczy to ze jestes ciemnej karnacji czy tam poludniowej nie oznacza ze twoja skora wolniej sie starzeje to ze masz taki odcien skory znaczy ze twoja skora broni sie szybciej poprzez zwiekszona ilosc melaniny a kolagen niszczony jest tak samo jak u innych osob od co.... jestyes mloda to skora jest jedrna [poczekamy do 30 zobaczymy
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 09:21   #508
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
Maripossa a gdzie studiujesz? ja w tym roku takze na kosmetologię w oddziale w gdyi, Ty pewnie w Poznaniu co? no głupoty piszą ,niestety ,najgorsze jest to że nie dadzą sobie wmówić że to szkodzi...
Nie w Poznaniu patrz podpis pod avatarkiem (jestem z okolic Krakowa), wiec w Kraku studiuje, w szkole niepanstwowej (z reszta na panstwowej to jest tylko w Sosnowcu i Lodzi chyba...no moze gdzies jeszcze na jakiejs AM).
Teraz bede na 2 roku... kiedys wiedzialam o solarium tyle co i moje szanowne przedmowczynie tutaj, nigdy natomiast nie nie chodzilam, ale pamietam co mowily np.moje kolezanki z klasy, haha Wiem, ze nastolatki lubia wymyslac i kombinowac: ze skoro to wysusza, to pozbede sie pryszczy!... ehh
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 09:46   #509
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Tigretta
Ja Wam powiem tak, chodzę na solarium raz w tygodniu od jakiś 2 lat, nigdy nie miałam problemów z cerą, moja skóra jest naprawdę super gładka i jędrna i w ogóle nie zniszczona (na dowód załączam fotkę) (ocena pani dermatolog), co dziwi moje koleżanki. Ja myslę, że wiele zalezy od genetyki i rodzaju skóry, pielęgnacja również ma tu ogromne znaczenie. Między innymi stosuję cukry złuszczające i wklepuję balsam 2 x dziennie. Myslę że duże znaczenie również ma to że nie biorę żadnych leków (nawet tabletek przeciwbólowych) oraz to, że zdrowo się odżywiam, co ma duży wpływ na kondycje skóry, oraz napewno to że mam śniadą karnację. Moja koleżanka jest mulatką , unika słońca , a cere ma naprawdę "straszną" , ale to wynika oczywiście z wielu innych czynników. Są osoby którym solarium nie zaszkodzi , ale są takie dla których może miec nieciekawe skutki. Napewno nie pomoże osobom z trądzikiem, to tylko takie chwilowe złudzenie lepszej cery.
Mimo tego że sama korzystam z solarium to wiem że może byc szkodliwe i napewno nie polecę nikomu załatwianie problemów skórnych w solarium i korzystanie z niego szczególnie osobom o jasnej karnacji i wrazliwej cerze.
Jesli juz korzystac to z duzym umiarem i po zasięgnieciu rady fachowca , a w ogóle to polecam jako leczenie depresji zimowej (max raz w miesiącu).
Dobrze napisalas...TY MYSLISZ...a my WIEMY!! wiemy czego nas ucza i jak wplywaja promienioe UV na skore i nie ma tak, ze na jedna osobe wplywaja lepiej a na druga gorzej. Widac ze jestes mloda (ze zdjecia), wiec co miala powiedziec p.dermatolog?ocenila faktyczny stan skory, czyli ze jest gladka i jedrna....Udaj sie do niej za 10-15 lat, zobaczymy co ona powie.
Teraz to wszyscy sa najmadrzejsi z tym solarium a nikt nie wybiega jakos myslami w przyszlosc...Poza tym: nie, wklepywanie balsamow 2 a nawet 5 razy dziennie nie pomoze temu,a by skora sie wolniej zestarzala i byla lepsza. Owszem, na pewno wizualnie wyglada lepiej, ale nie siedzisz w jej glebokiej strukturze i nie widzisz jak te promienie odkladaja sie gleeeboko w niej i niszcza ja powoli... Blasamow to ma uzywac kazdy z przesuszona skora 2 razy dziennie i to mu pomoze, ale u sosob ktore sie opalaja nie odniesie to takiego samego skutku.
Powiedz: uzywasz filtra jak idziesz na slarium?jesli tak to jak wysokiego?
Dobrze zauwazylas, ze zdrowe odzywianie na pewno duzo ci daje, ale jednak dobre papu, balsamiki i peelingi nie uratuja naszej skory przed szkodliwymi promieniami UV, to co piszesz, to tylko usprawiedliwianie samej siebie, zebys myslala, ze jest ok, bo dobrze robisz to to to i to...ale to jest niestety tylko zludzenie
i tak jak pisze ja i reszta forumowiczek: poczekaj z 10-15 lat i wypowedz nam sie tutaj.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-18, 10:28   #510
Sweet Babe
Raczkowanie
 
Avatar Sweet Babe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 167
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

[QUOTE=Ray] przychodzi taka 30 lataka i mowi mi ze ma celulit na kregoslupie albo ze ona nie wie skad ona takie zmarszczki ma heheh

__________________
Sweet sweet baby
Life is crazy
But there's one thing
I am sure of
See I
I'm your lady
Always baby
And I love you now and ever


Sweet Babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.