Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 11:08   #3751
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
no wlasnie zrobilam wedlug przepisu z mazidel
można prosić o link do przepisu? bo ja ślepa chyba znaleźc nie mogę
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 12:23   #3752
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Winly prosze

ja sie zastanawiam czy z piewszym peelingiem jeszcze zaczekac czy juz robic..
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 22:49   #3753
krecetylkiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

powiedzcie mi cos o kwasie azelainowym blagam
gdzie sie kupuje w jakiej postaci jak stosuje no i kurcze co po zastosowaniu ??? jakie kremy? maseczki?
krecetylkiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 22:59   #3754
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez krecetylkiem Pokaż wiadomość
powiedzcie mi cos o kwasie azelainowym blagam
gdzie sie kupuje w jakiej postaci jak stosuje no i kurcze co po zastosowaniu ??? jakie kremy? maseczki?
Tu nikt tego kwasu nie stosował , nie mam pojęcia gdzie go kupić . Wiem tylko że jest w kremie Acne Derm i Skinorem ,kupisz w aptece
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 15:10   #3755
mart88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

mam pytanie czy przy domowym zluszczaniu kwasami aha (chodzi mi o normalne zabiegi wysokoprocentowymi kwasami takimi jak u kosmetyczki badz dermatologa) mozna na dzien uzywac kremu z filtrem lecz matujacego?? pytam poniewaz czytajac rozne artykuly o zabiegach kwasami aha zawsze polecaja na dzien NAWILZAJACY krem z wysokim filtrem czy MATUJĄCY krem z wysokim filtrem tez moze byc?
mart88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 15:14   #3756
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mart88 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy przy domowym zluszczaniu kwasami aha (chodzi mi o normalne zabiegi wysokoprocentowymi kwasami takimi jak u kosmetyczki badz dermatologa) mozna na dzien uzywac kremu z filtrem lecz matujacego?? pytam poniewaz czytajac rozne artykuly o zabiegach kwasami aha zawsze polecaja na dzien NAWILZAJACY krem z wysokim filtrem czy MATUJĄCY krem z wysokim filtrem tez moze byc?
Może być , ale po kwasach , sucha skóra , odstające skórki , szybko polecisz kupić coś tłustego . Kremy matujące są nawilżające . Sama musisz się przekonać czy ci to wystarcza
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 10:32   #3757
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja dziś zrobiłam po raz 2-gi peeling migdałkiem i dziwna sprawa

Za pierwszym razem zrobiłam 15% na 10 minut i szczypało mnie przez cały czas, ale nie łuszczyłam się, zaledwie kilka skórek nad ustami i na skrzydełkach nosa i tyle.

Dziś zrobiłam sobie 25% i trzymałam 20 minut, bo nie szczypało, trochę na początku, ale pozniej sie uspokoilo i w takim stanie to mogłabym nawet godzine wysiedzieć Nie jestem zaczerwieniona ani zbielona.
Czy mogło to być spowodowane tym, że rozuściłam kwas w gorącej kąpieli, ale nie nałożyłam od razu takiego gorącego na twarz tylko poczekałam chwileczkę aż się ochłodził i wtedy nałożyłam, a pod koniec nakładania zauważyłam, że znów pojawiły się drobinki kwasu widoczne, tak jakby się rozuścił, ale po ochłodzeniu wody znów wracał do pierwotnej postaci (?).
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 10:34   #3758
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja dzisiaj z innej beczki
Czy po kwasie, który zrobiłam 4 dni temu i skóra zareagowała bardzo dobrze( bez żadnego zrzucania skóry) mogę pójść na saunę???
Czy ponad 100 stopni może zaszkodzić odbudowującej się skórze??
Chodzę na saunę trzy razy w tygodniu po 15 minut więc szkoda by mi było wykluczyć tę przyjemność...
Proszę o pomoc..
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 11:05   #3759
DeeDee89
Przyczajenie
 
Avatar DeeDee89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja mam jeszcze pytanie, czy tonik lub peeling migdałowy można nakładć na strupki po pryszczach. Bo jesli chodzi o taka skórę z której dopiero co odpadł strupek to wydaje mi się, ze trzeba omijac te miejsca.
DeeDee89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 14:47   #3760
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dokładnie. na świeżo zagojoną lub niewygojoną skórę nie nalezy nakładać kwasów (w szczególności tych o wysokim stężeniu). Przez pewnien czas powinnas więc omijac te miejsca by nie wysuszac i nie podrażniać skóry.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 17:29   #3761
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Czarniawa228 Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj z innej beczki
Czy po kwasie, który zrobiłam 4 dni temu i skóra zareagowała bardzo dobrze( bez żadnego zrzucania skóry) mogę pójść na saunę???
Czy ponad 100 stopni może zaszkodzić odbudowującej się skórze??
Chodzę na saunę trzy razy w tygodniu po 15 minut więc szkoda by mi było wykluczyć tę przyjemność...
Proszę o pomoc..
Wydaje mi się, że możesz. Skóra będzie rozpulchniona, potem nałóż grubą warstwę kremu nawilżającego to ładnie ją napoisz
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 18:31   #3762
DeeDee89
Przyczajenie
 
Avatar DeeDee89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Paola28 tak właśnie myślałam, dzieki za odpowiedź.
DeeDee89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 13:50   #3763
kariki19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam pytanie dotyczące rozpuszczalności kwasu migdałowego. Zrobiłam ostatnio peeling 50% na 25 % wody i 25 % spirytusu. Najpierw podgrzałam delikatnie wodę i spirytus potem dodawałam stopniowo kwas i za każdym razem mieszałam do rozpuszczenia. Na koniec jeszcze raz podgrzałam całość. Przelałam do buteleczki i odstawiłam. Po tygodniu chciałam go użyć, ale zauważyłam, że kwas się skrystalizował i osiadła na dnie. Zużyłam go i zauważyłam, że efekt jest dużo mocniejszy niż gdy stosuje taki kwas od razu po zrobieniu. Wypaliło mi wręcz skórę, miała białe plamki, a na drugi dzień pełno strupków no i strasznie suchą skórę. Chciałam się dowiedzieć jaki ewentualnie błąd popełniłam przy przygotowaniu, co powinnam zrobić żeby kwas się nie krystalizował i czy jak kwas przestoi trochę to robi się mocniejszy???Jak to jest???Może ktoś miał podobne doświadczenia...Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc....
__________________
"Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku, z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień..."
kariki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 15:09   #3764
ilonqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jestem nowa stąd zadam kilka głupich, ale dla mnie ważnych pytań. w czym kręcicie peeling? szklanka, miseczka?ile 1 ml kwasu to gram kupiłam kwas migdałowy ale w proszku i się motam, bo gdzieś przeczytałam że to 1.25 grama, ale chce się upewnić czy musze stosować tonik z kwasem by przyzwyczaić skórę, czy mogę z marszu użyć? tak się napaliłam na ten peeling, że nie chce czekać.
ilonqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 17:21   #3765
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kariki19 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące rozpuszczalności kwasu migdałowego. Zrobiłam ostatnio peeling 50% na 25 % wody i 25 % spirytusu. Najpierw podgrzałam delikatnie wodę i spirytus potem dodawałam stopniowo kwas i za każdym razem mieszałam do rozpuszczenia. Na koniec jeszcze raz podgrzałam całość. Przelałam do buteleczki i odstawiłam. Po tygodniu chciałam go użyć, ale zauważyłam, że kwas się skrystalizował i osiadła na dnie. Zużyłam go i zauważyłam, że efekt jest dużo mocniejszy niż gdy stosuje taki kwas od razu po zrobieniu. Wypaliło mi wręcz skórę, miała białe plamki, a na drugi dzień pełno strupków no i strasznie suchą skórę. Chciałam się dowiedzieć jaki ewentualnie błąd popełniłam przy przygotowaniu, co powinnam zrobić żeby kwas się nie krystalizował i czy jak kwas przestoi trochę to robi się mocniejszy???Jak to jest???Może ktoś miał podobne doświadczenia...Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc....
wydaje mi sie, ze moze to byc wina odczynu. Dziewczyny gdzies pisaly o sprawdzaniu pH. Podobno (jesli dobrze zrozumialam) moze on miec znaczenie co do intensywnosci (sorry nie moglam znalezc synonimu od slowa mocny) dzialania kwasu.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez ilonqa Pokaż wiadomość
jestem nowa stąd zadam kilka głupich, ale dla mnie ważnych pytań. w czym kręcicie peeling? szklanka, miseczka?ile 1 ml kwasu to gram kupiłam kwas migdałowy ale w proszku i się motam, bo gdzieś przeczytałam że to 1.25 grama, ale chce się upewnić czy musze stosować tonik z kwasem by przyzwyczaić skórę, czy mogę z marszu użyć? tak się napaliłam na ten peeling, że nie chce czekać.
rozumiem Cie. Sama sie motałam.
Ja uzywam kieliszka (bo kwasu wcale nie wychodzi duzo)
Zacytuje pewna wizazanke :
jeśli nie mamy wagi tylko menzurkę rodzi się pytanie jaką objętość ma 1 g kwasu?

liczymy to ze wzoru na przeliczenie ciężaru na objętość:

1/ciężar właściwy*ciężar czyli 1/0,8*1 = 1,25

z zatem aby uzyskać roztwór 20% trzeba zmieszać 1,25 ml kwasu i 4 ml wody.


---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

A!! i jeszcze pytanie ode mnie, siedze teraz z jak pryzpuszczam 40 % roztworem kwasu (nie wiem czy mam skore z tytanu czy co bo lekko szczypie nic poza tym) i sęk w tym ze w pewnym momenie po ''wchlonieciu sie'' wody zostaje mi na twarzy proszek - czy tak moze byc? czy to normalne?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 18:47   #3766
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość

A!! i jeszcze pytanie ode mnie, siedze teraz z jak pryzpuszczam 40 % roztworem kwasu (nie wiem czy mam skore z tytanu czy co bo lekko szczypie nic poza tym) i sęk w tym ze w pewnym momenie po ''wchlonieciu sie'' wody zostaje mi na twarzy proszek - czy tak moze byc? czy to normalne?
im większe stężenie tym wiecej proszku zostaje , ja tak mam nawet po witC w serum
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-30, 22:14   #3767
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
im większe stężenie tym wiecej proszku zostaje , ja tak mam nawet po witC w serum
dzieki za oswiecenie i to nie powoduje ze kwas przestaje dzialac czy cos? ja to zmaczam lekko nawilzonym platkiem kosmetycznym
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 00:59   #3768
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
dzieki za oswiecenie i to nie powoduje ze kwas przestaje dzialac czy cos? ja to zmaczam lekko nawilzonym platkiem kosmetycznym
suchy proszek na twarzy nie może działać . Jak po witc , nakladam krem , to znowu czuje szczypanie , więc chyba dobrze zwilżyc , może spryskać , to się nie zetrze i wmasować , jak to tak slabo na ciebie działa . Dodawaj spirytusu , to zwiększa bardzo moc peelingu , oczywiście wyschnie dwa razy szybciej
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 08:42   #3769
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a dziewczyny tu pisza, ze siedza z tym kwasem z 15 - 20 min, i nie zasycha im? zmaczalam woda destylowana ale mialam wrazenie jakbym bardziej scierala ten proszek z twarzy. Sama juz nie wiem.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-01, 10:20   #3770
Deboora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

W sumie kwas migdałowy jest całkiem bezpieczny... jak na kwasy. Ale 40 procenta to już hardcore
Deboora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 14:44   #3771
Susi 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny ajak to jest z tymi kwasami,moze mozna tylko miejscowo je zastosowac na miejsce blizny?a nie robic cala buzxie?mozna tak?
Susi 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 16:08   #3772
honey100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wiecie co tak sie zastanawiam jak czytam jak robicie te kwasy własnoręcznie i uważam , że lepiej kupić gotowy kwas, gdyż wówczas macie pewność że wszystko jest ok, ma odpowiedni odczyn itp, kwas to nie krem i żebyście sobie więcej krzywdy na buzi nie wyrządziły niż "upiększyły". Ja u kosmetyczki robiłam zawsze kwas 40% natinuel, i on nie szczypie ani też nic po nim nie schodzi, może deliktanie skóra sie czasem łuszczy w kilku miejscach, ale smaruję kremem i nie widać nic, a tu robicie kwas 15% własnoręcznie i piszecie , że szczypie, zasycha itp. Więc wg mnie to chyba jakiś super żrący środek i nie powinien być stosowany na buzię. Nigdy nie zrobimy same takiego kwasu jak zrobi to dobra firma. Kwas nie jest taki drogi , teraz kupuję go na allegro, stężenie 40% i trzymam 20 minut. Skóra się robi coraz ładniejsza i pory się widocznie zwężają. Tak wiec polecam. Zakupy robie u użytkownika czarnaaaaa10, sprawdzony -ja jestem zadowolona. Za cały zabieg płace 29 zł.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Susi 21 Pokaż wiadomość
dziewczyny ajak to jest z tymi kwasami,moze mozna tylko miejscowo je zastosowac na miejsce blizny?a nie robic cala buzxie?mozna tak?
Tak można miejscowo je robić, jest jeszcze kwas mlekowy ponoć dużo silniejszy niz migdałowy, ja w zimie robię AHA z clareny, one są chyba bardziej na jakieś blizny, migdałowy jest wg mnie słabszy i dziła troszkę inaczej.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Deboora Pokaż wiadomość
W sumie kwas migdałowy jest całkiem bezpieczny... jak na kwasy. Ale 40 procenta to już hardcore
Ja robię 40% u kosmetyczki a teraz w domu i nic mi sie nie dzieje, te robione to sa chyba inne wg mnie, muszą mieć inny skład.
honey100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 16:18   #3773
Susi 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja własnie mysle nad kupnem kwasu migdałowego z clareny,moze jak sie w to wdrąże to zaczne dzialac mocniejszymi kwasami, chyba najpierw tez miejscowo sprobuje,tak na wszelki wypadek zeby sobie nie zaszkodzic..
Susi 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 17:11   #3774
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Susi 21 Pokaż wiadomość
dziewczyny ajak to jest z tymi kwasami,moze mozna tylko miejscowo je zastosowac na miejsce blizny?a nie robic cala buzxie?mozna tak?
Można. Ale jeżeli to są blizny, a nie przebarwienia to na jakiś super efekt niestety nie ma co liczyć.

Cytat:
Napisane przez honey100 Pokaż wiadomość
Wiecie co tak sie zastanawiam jak czytam jak robicie te kwasy własnoręcznie i uważam , że lepiej kupić gotowy kwas, gdyż wówczas macie pewność że wszystko jest ok, ma odpowiedni odczyn itp, kwas to nie krem i żebyście sobie więcej krzywdy na buzi nie wyrządziły niż "upiększyły". Ja u kosmetyczki robiłam zawsze kwas 40% natinuel, i on nie szczypie ani też nic po nim nie schodzi, może deliktanie skóra sie czasem łuszczy w kilku miejscach, ale smaruję kremem i nie widać nic, a tu robicie kwas 15% własnoręcznie i piszecie , że szczypie, zasycha itp. Więc wg mnie to chyba jakiś super żrący środek i nie powinien być stosowany na buzię. Nigdy nie zrobimy same takiego kwasu jak zrobi to dobra firma. Kwas nie jest taki drogi , teraz kupuję go na allegro, stężenie 40% i trzymam 20 minut. Skóra się robi coraz ładniejsza i pory się widocznie zwężają. Tak wiec polecam. Zakupy robie u użytkownika czarnaaaaa10, sprawdzony -ja jestem zadowolona. Za cały zabieg płace 29 zł.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------


Tak można miejscowo je robić, jest jeszcze kwas mlekowy ponoć dużo silniejszy niz migdałowy, ja w zimie robię AHA z clareny, one są chyba bardziej na jakieś blizny, migdałowy jest wg mnie słabszy i dziła troszkę inaczej.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------


Ja robię 40% u kosmetyczki a teraz w domu i nic mi sie nie dzieje, te robione to sa chyba inne wg mnie, muszą mieć inny skład.
Nie zdzierżyłam - albo się zupełnie nie znasz na temacie albo sprzedajesz je na allegro i reklamujesz tutaj
To co kupujesz na allegro to jest dopiero "niewiadomo co".
Po pierwsze - na allegro aż roi się od podróbek, nawet jak nie podróbka to składy tamtych gotowców są mocno średnie. Poczytaj ten wątek.
A łuszczenie i szczypanie - znaczy, że kwas działa, więc nas to trochę cieszy
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-01, 17:38   #3775
Susi 21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

to co mam stosowac?czy w ogole mozna pozbyc sie jakos blizn?
Susi 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-03, 12:33   #3776
ilonqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny zrobiłam TO mój pierwszy raz!!! teraz siedzą z alatanem na gębie i modlę się co bym sobie twarzy nie spaliła świecę się jak księżyc w pełni
Interesuje mnie to co koleżankę-czy można kwasa miejscowo używać? bo ja mam twarz jak gepard w plamki to bym sobie na strefie T zapodała mocniejsze cosik. można?
ilonqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 00:14   #3777
Deboora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Alantan nie jest zły, ale tylko łagodzi. Maść cynkowa a dokładniej tlenek cynku w niej zawarty działa przeciwzapalnie. Przy tym stanie skóry to wielka rola. Dodatkowo chroni przed UVA. Rola przeciw ponownym przebarwieniom oczywista
Deboora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 09:18   #3778
honey100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie zgadzam się z Tobą, ponieważ robiłam wcześniej kwas migdałowy u kosmetyczki i nigdy mnie nic nie szczypało, kwas migdałowy natinuel, więc nie pisz , że sie nie znam, bo widziłam jak rozlewała preparaty z oryginalnych butelek podczas zabiegu i nie sądze żeby moja kosmetyczka do której chodzę od lat mnie oszukiwała. Zreszta kiedyś byłam też na kwasie migdałowym w innym gabinecie bo tam nie było miejsca, i efekty były te same czyli nie było szczypania tylko delikatne swędzenie. Tak więc gotowe kwasy są na pewno inne niż te robione, muszą mieć coś łagodzącego- nie wiem. I szczerze nie odważyłabym się położyć kwas na buzię własnoręcznie robiony . Oczywiście, każdy robi jak uważa i szanuję to, byle by sobie tylko nie zepsuł skóry i cery. Ja po kwasach widzę dużą różnicę u siebie, zmniejszyły sie pory, przebarwienia znikły a do tego mam teraz super gładką cerę. Teraz robię kwasy raz w tygodniu, wcześniej robiłam rzadziej bo nie stać mnie było na wydanie 100 zł na zabieg. A co do reklamy to jasne że zareklamuję tego użytkownika, bo sama się sparzyłam i wcześniej zakupiłam u innego użytkownika i niestety okazało się , że produkty były innej konsystencji i zapachu- proste, że wolę przestrzec inne dziewczyny. A Ty zapewne jesteś super znającą się osobą i nie ma to jak krytykować innych, wiesz za długo robię kwasy bo już parę lat więc znam się trochę na tym.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Susi 21 Pokaż wiadomość
ja własnie mysle nad kupnem kwasu migdałowego z clareny,moze jak sie w to wdrąże to zaczne dzialac mocniejszymi kwasami, chyba najpierw tez miejscowo sprobuje,tak na wszelki wypadek zeby sobie nie zaszkodzic..
Witaj
Clarena nie robi kwasu migdałowego z tego co wiem, ja z clareny robię kwasy AHA, jest świetny, z tym że po nim nie można sie opalać jakieś 3 tygodnie, do tego mam kremik z kwasami AHA tęz sie super sprawuje. Polecam i pozdrawiam
honey100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 09:46   #3779
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja się tylko zastanawiam, co kładła mi na twarz Pani dermatolog do ktorej chodzilam jak bylam szczylem. Napewno cos BAAAARDZP żrącego, nie dość , że kobieta nie robiła mi przed tym żadnego innego peelingu ani nawilzenia NIC KOMPLETNIE, to jak przetarla mi twarz tym kwasem to zaczela tak piec i tak szczypac ze nie moglam usiedziec i lzy same splywaly mi po twarzy, na co szanowna Pani dermatolog, podala mi suszarke z zimnym nawiewem mowiac : podmuchaj sobie po twarzy to nie bedziesz tak bardzo odczuwac tego bolu. A zeby bylo jeszcze smieszniej, wyslala mnie z tym do domu i kazala nie zmywac na noc. Pomimo wrazenia jakbym nie miala twarzy, skora zaczela mi odchodzic DOSLOWNIE platami i dlatego dziwota mnie teraz bierze jak po moim kwasie roboty domowej nic mi platami nie schodzi i tak nie szczypie.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 12:39   #3780
calua2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 318
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Kobietki przeczytałam większą większość wątków na temat kwasów i zgłupiałam,nie jestem w stanie wybrać coś dla siebie.Mam 40letnią cerę ,wrażliwą,skłonną do przesuszeń i alergii na szczęście bez naczynek.Od jakiego środka z kwasem mogę zacząć..?
calua2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.