22 lata-diagnoza:jaskra!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 22:50   #1
termito17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9

22 lata-diagnoza:jaskra!!!


Witam Was!
Postanowiłam tutaj napisać, bo jestem załamana.
Byłam dzisiaj u okulisty, który stwierdził u mnie jaskrę, więcej się nie dowiedziałam, bo zwaliło mnie to z nóg i wyszłam od razu z gabinetu, ale może zacznę od początku.
Poszłam na badanie wzroku, bo chciałam zmienić okulary, lekarz zrobił dno oka - musiał coś tam zauważyć, bo kazał mi zmierzyć ciśnienie w oczach. Ciśnienie w obu oczach 26. Przepisał mi krople-Lumigan, po 2 tygodniach ciśnienie w obu oczach 13, dno oka - kazał brać krople dalej. Następna wizyta, ciśnienie takie samo (13)dno oka, kazał odstawić krople, po miesiącu przyszłam na kolejną wizytę - ciśnienie 17, znowu dno oka, przepisał mi krople Combigan. Brałam je 3 tygodnie, poszłam dzisiaj, zbadał mi ciśnienie-14 i znowu dno oka... po badaniu powiedział do mnie: ma Pani jaskrę. Przeżywałam to dzisiaj cały dzień... jeszcze nie mogę dojść do siebie, ale mam pewne wątpliwości.
Już wcześniej czytałam o jaskrze i chciałabym Was zapytać drogie koleżanki, szczególnie te, które na tę chorobę cierpią lub cierpi ktoś z ich bliskich - czy na podstawie tylko tych 2 badań mozna określić, że to na pewno jaskra? Nie maiłam żadnych objawów dotyczących tej choroby, fakt, że jedno oko ma dość dużą wadę bo -3,25/+1,25/180 stopni, ale kurczę żadnych inych objawów, żadnych nudności zawrotów głowy, bólu czy zaczerwienienia oczu (które zaczęło się po braniu Lumiganu!). Słyszałam, że w dnie oka widać zmiany spowodowane jaskrą, gdy trwa ona już kilka dobrych lat, ale wtedy na pewno miałabym jakieś objawy tej choroby...przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałam się tym z kimś podzielić, dziękuję Wam z góry za wszelkie odpowiedzi!
PS. przepraszam za nick, ale piszę z konta brata

Edytowane przez termito17
Czas edycji: 2009-07-14 o 22:53
termito17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:08   #2
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Na Twoim miejscu poszłabym do innego lekarza. Ciekawe czy postawi taka sama diagnozę?
Lekarze mylą się czasem.
I mam nadzieję, że tym razem tak jest.
Zdrówka życzę
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:44   #3
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Cytat:
Napisane przez aram55 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu poszłabym do innego lekarza. Ciekawe czy postawi taka sama diagnozę?
Lekarze mylą się czasem.
I mam nadzieję, że tym razem tak jest.
Zdrówka życzę
Dokładnie. Może gdzieś w okolicy jest jakaś dobra klinika okulistyczna.
Nawet jeśli - odpukać - to jaskra to początkowe stadia leczy zazwyczaj laserami.

Teraz nie zamartwiaj się tylko znajdź dobrego lekarza.

Edytowane przez 201703061232
Czas edycji: 2009-07-14 o 23:48
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 01:10   #4
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Zawsze trzeba się skonsultować, może akurat lekarz się pomylił. Trzymam kciuki, zdrowia.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:06   #5
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

nie przy każdej jaskrze są objawy-zależy czy jest z zamkniętym czy otwartym kątem przesączania

czytałam, ze leczenie laserem daje świetne efekty u osób młodych i nieleczonych farmakologicznie i o ile dobrze pamiętam polega na rozpychaniu naczynek krwionośnych, które zaopatrują nerw wzrokowy, więc nie jest inwazyjne
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 11:22   #6
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Zgadzam się z dziewczynami. Lekarz może się mylić.Jeśli nie zaobserwowałaś zadnych zmian to spytaj się lekarza na jakich podstawach wykrył tą chorobę . Spytaj się też go o szczególy leczenia laserowego Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:04   #7
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

mnie lekarka nie robila badan tylko samo cisnienie i gdy wychodzilam z gabientu powtorzyla ze trzeba to badanie powtorzyc bo jestem taka mlodziutka a to moze jaskra, okropnie sie boje wiem co przezywasz <przytul> ;(
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 13:55   #8
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

No wiec wlasnie, jesli nie ma pelnych badan, nie ma co gdybac, trzeba skonsultowac podejrzenia z innym okulista.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 15:05   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Koniecznie powtórz badania, skonsultuj się z innym/innymi okulistami, ponieważ w grę wchodzi jeszcze jedna opcja - nietypowa, charakterystyczna budowa dna oka, która wygląda niemalże tak, jak przy jaskrze i bardzo trudno o pomyłkę. Sama jestem "posiadaczką" takiej budowy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 15:25   #10
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Dziewczyny, mam pytanie, czy badanie dna oka wykonuje okulista w gabinecie, czy daje tylko skierowanie a badanie trzeba wykonać gdzie indziej? Czy długo trzeba czekać na termin takiego badania, czy można wykonać go od razu podczas wizyty?
A autorce wątku też radzę udać się do innego specjalisty, życzę zdrowia i bądź dobrej myśli, lekarze czasami się mylą
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 19:03   #11
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

badanie dna oka wykonuje okulista podczas standardowego badania okluistycznego
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 20:59   #12
termito17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Chyba zrobię tak jak mówicie, zapiszę się do innego okulisty i niech wykona mi te wszystkie potrzebne badania,a co do terapii laserowej orientujecie się może jakie są koszty takiego zabiegu?
termito17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 06:18   #13
Dorota S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

hej, jak skończyła się Twoja historia z jaskrą ? ja w pn mam korekte laserowa i bardzo sie boje... nikt nie chce mi udzielic jakichkolwiek info na ten temat a mam mnóstwo wątpliwości... prosze o odp. Dorota
Dorota S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 09:45   #14
wisienka 29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Dorota S., nie bój się. Miałam korekcję laserową obu oczu rok temu. Zabieg jest krótki, polega na: zakropleniu znieczulających kropli, założeniu krażka, żebyś nie mrugała ( pewnie jakoś się to fachowo nazywa, ale nie wiem jak), opierasz brodę na aparacie przed okularem, a potem czujesz kilka podmuchów. I koniec. Dostajesz na kilka dni krople przeciwzapalne. Oko jest zaczerwienione przez kilka godzin, następnego dnia nie ma po tym śladu. To bezbolesny zabieg. Możesz potem czytać, pracować przy komputerze. Po 2 tygodniach miałam robione drugie oko. Ciśnienie od tamtego czasu jest ok.
Robiłam zabieg prywatnie w Centrum Jaskry na Okrąg w Wawie, kosztowało 25o zł za jedno oko. Pozdrawiam i trzymam kciuki!
wisienka 29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 14:00   #15
sis171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Witam,
ja mam 24 lata, jaskre mam w obu oczach wykryto mi w wieku 20 lat (nie pamiętam), nie miałam żadnych objawów, miałam robiony zabieg IRT na dwoje oczu za jednym razem, zabieg o którym wspomniała koleżanka wyżej, mnie osobiście bolało, łzy sie lały, nie było to w ogole przyjemne, koszt za oko 100zł. Teraz pojawiają mi sie niekiedy mroczki przed oczami, przy jasnym świetle czy patrząc w niebo itp. nie wiem czy jest to normalne ale strasznie wkurza. Biorę krople BetopticS. Mam nadzieje, że choroba bedzie stać w miejscu i bedzie wszysko w porządku, że nie rozwinie się dalej.
Jestem dobrej myśli, a lekarza swojego też chwalę.
sis171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 10:29   #16
Weenecka
Przyczajenie
 
Avatar Weenecka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

U mojej mamy okulista zdiagnozował jaskrę::/ Dostaliśmy skierowanie na oct i w piątek idziemy do intermedu na tomografię. Bardzo się boję, ze mama może stracić wzrok. okulista nas nieźle nastraszył... czy oct jest dokładnym badaniem i da jednoznaczną diagnozę?
Weenecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 18:50   #17
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Mam bardzo ważne dla mnie pytanie, może któraś z was będzie umiała na nie odpowiedzieć, a co za tym idzie pomóc mi.
Ostatnio szczypały i bolały mnie trochę oczy, poszłam do internisty aby przepisał mi jakieś krople, ale ten skierował mnie do okulisty. Jakie było moje zdziwienie kiedy zasugerował on, że i w jednym i drugim oku mogę mieć... jaskrę. Badania za badaniami, wywiad i po prostu wyszło, że jestem w grupie ryzyka. Niskie ciśnienie, dużo stresu, zimne stopy i ręce. W dzień kiedy miałam najważniejsze badania na (nie)szczęście ciśnienie akurat (w porównaniu do poprzednich badań) było w normie, a i reszta okay. Tylko, że ja właśnie chce wrócić na crossfit i tu moje pytanie czy mogę, pytałam lekarza, a on powiedział, że póki te badania wyszły dobrze (kolejne za miesiąc) to mam żyć jak żyłam.
Poczytałam już trochę w internecie i słowa słowom nierówne. Dużo trenerów uważa, że to głównie zły oddech w trakcie ćwiczeń zwiększa ciśnienie w oczach i że można, wielu mówi, że nie. Tak samo z jogą, generalnie są przeciwwskazania do pozycji odwróconych, ale sam Iyengar w swojej książce napisał, że pracował z kobietą z jaskrą i ciśnienie w oczach spadło pomimo robienia asan odwróconych. Pomóżcie mi, nie wyobrażam sobie do końca życia za jedyny sport mieć spacery.
P.S. Nie mam żadnej innej wady wzroku.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 19:51   #18
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mam bardzo ważne dla mnie pytanie, może któraś z was będzie umiała na nie odpowiedzieć, a co za tym idzie pomóc mi.
Ostatnio szczypały i bolały mnie trochę oczy, poszłam do internisty aby przepisał mi jakieś krople, ale ten skierował mnie do okulisty. Jakie było moje zdziwienie kiedy zasugerował on, że i w jednym i drugim oku mogę mieć... jaskrę. Badania za badaniami, wywiad i po prostu wyszło, że jestem w grupie ryzyka. Niskie ciśnienie, dużo stresu, zimne stopy i ręce. W dzień kiedy miałam najważniejsze badania na (nie)szczęście ciśnienie akurat (w porównaniu do poprzednich badań) było w normie, a i reszta okay. Tylko, że ja właśnie chce wrócić na crossfit i tu moje pytanie czy mogę, pytałam lekarza, a on powiedział, że póki te badania wyszły dobrze (kolejne za miesiąc) to mam żyć jak żyłam.
Poczytałam już trochę w internecie i słowa słowom nierówne. Dużo trenerów uważa, że to głównie zły oddech w trakcie ćwiczeń zwiększa ciśnienie w oczach i że można, wielu mówi, że nie. Tak samo z jogą, generalnie są przeciwwskazania do pozycji odwróconych, ale sam Iyengar w swojej książce napisał, że pracował z kobietą z jaskrą i ciśnienie w oczach spadło pomimo robienia asan odwróconych. Pomóżcie mi, nie wyobrażam sobie do końca życia za jedyny sport mieć spacery.
P.S. Nie mam żadnej innej wady wzroku.
Jeśli badania wyszły dobrze i lekarz powiedział, żebyś żyła normalnie to myślę, że niepotrzebnie tak panikujesz. Zresztą sport jest dobry na stres i problemy z krążeniem i ciśnieniem.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 06:09   #19
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: 22 lata-diagnoza:jaskra!!!

A mam jeszcze jedno pytanie, bo jak zwykle lekarze o niewiele pytają i szukam odpowiedzi sama. Czy moje problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa (zniesiona lordoza, zmniejszona przestrzenie między kręgami w znacznym stopniu) mogłyby powodować wzrost ciśnienia w gałce ocznej?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 07:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.