Nasze zapachy a nasze zwierzaki. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-02, 23:54   #31
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Moja psica ma bardzo wyczulony nos i do tego jest ciekawska, więc wszelkie pachnące nowości ją interesują Gdy wracam z zakupów od razu wciska mordkę do toreb i wywąchuje. Więc skoro sama chce , to daję jej do powąchania buteleczkę, albo korek, ale nie podstawiam jej pod nos, tylko zachowuję bezpieczną odległość. Czasem od razu ucieka z niesmakiem w ślepiach, a czasem... zaczyna wylizywać korek i wtedy ja uciekam, bo co ma się biedna struć... Lubi też płyny do kąpieli, balsamy, pomadki... nie pogardzi nieraz mydłem- oczywiście wylizuje te specyfiki ze mnie (poza pomadką ) mam wrażenie, że jest fanką goryczki
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 17:54   #32
Skrzacik
Przyczajenie
 
Avatar Skrzacik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Powiem tylko tyle, że "dokuczanie" zwierzęciu jest dla mnie równe z "dokuczaniem" np. niemowlęciu.
Mechanizm jest ten sam - "nudzi mi się, więc dla rozrywki przestraszę kogoś bezradnego, bezbronnego i ubaw będzie po pachy".

Ciekawa jestem czy obrończynie "niewinnego wygłupu" tak samo by broniły osoby, która psiknęłaby dezodorantem na noworodka i cieszyłaby się z jego "zabawnej" reakcji.

Rozumiem, że czasem komuś może odbić, ale chwalenie się tym na publicznym forum jest dość dziwne.

Znaczy to tyle, że dziewczyna nie widzi nic złego w "dokuczaniu" (dla mnie równoznaczym z męczeniem) zwierzętom.

W kwestii głównego tematu - moje koty olewają zapachy perfum. Ale to może dlatego, że po przyjściu do domu przebieram się w domowe ciuchy, które nie pachną perfumami.
Skrzacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:11   #33
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

tak się składa, że nikt tu nie bronił niewinnego wygłupu - bo że to było głupie to wiadomo - ale niewinny wygłup to imo za mało żeby kogoś tak traktować. tyle ode mnie, pozdrawiam.
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:24   #34
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Skrzacik
Powiem tylko tyle, że "dokuczanie" zwierzęciu jest dla mnie równe z "dokuczaniem" np. niemowlęciu.
Mechanizm jest ten sam - "nudzi mi się, więc dla rozrywki przestraszę kogoś bezradnego, bezbronnego i ubaw będzie po pachy".

Ciekawa jestem czy obrończynie "niewinnego wygłupu" tak samo by broniły osoby, która psiknęłaby dezodorantem na noworodka i cieszyłaby się z jego "zabawnej" reakcji.

Rozumiem, że czasem komuś może odbić, ale chwalenie się tym na publicznym forum jest dość dziwne.

Znaczy to tyle, że dziewczyna nie widzi nic złego w "dokuczaniu" (dla mnie równoznaczym z męczeniem) zwierzętom.

W kwestii głównego tematu - moje koty olewają zapachy perfum. Ale to może dlatego, że po przyjściu do domu przebieram się w domowe ciuchy, które nie pachną perfumami.
Skrzacie, święte słowa
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:05   #35
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez hybris
Tiaaa... doprowadziłam do wprowadzeniu przez spółdzielnię mieszkanioną zakazu palenia w częściach wspólnych budyku (klatki schodowe, winda), żeby nie przeszkadzało zwierzakom, ani nam Choć a moim wypadku wymagało to skuteczności, a nie charakteru, którego zresztą serdecznie Ci gratuluję
Mnie np. wszystko tłumaczy ta właśnie kolejność. Nie chcę się wdawać w niepotrzebne złośliwe wymiany zdań, bo tak w zasadzie chodzi nam mniej więcej o to samo. Dziwię się tak burzliwej reakcji, to przesada! Zaraz przyjedzie do lalesi Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt i zarekwiruje jej koty... bo nęka je fizycznie i psychicznie. A zresztą. Nie chce mi się już gadać na ten temat. Kropka.
Proponuję przenieść wątek na forum o zwierzakach domowych i pupilkach.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:19   #36
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez olcia7
Mnie np. wszystko tłumaczy ta właśnie kolejność. Nie chcę się wdawać w niepotrzebne złośliwe wymiany zdań, bo tak w zasadzie chodzi nam mniej więcej o to samo. Dziwię się tak burzliwej reakcji, to przesada! Zaraz przyjedzie do lalesi Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt i zarekwiruje jej koty... bo nęka je fizycznie i psychicznie. A zresztą. Nie chce mi się już gadać na ten temat. Kropka.
Proponuję przenieść wątek na forum o zwierzakach domowych i pupilkach.
Kochana, zaczynasz wycieczki personalne, czyli brakuje ci merytorycznych argumentów, cóż, typowe.
Kolejność właściwa, bo ja mogę sąsiada-kretyna opieprzyć, a moje zwierzę cierpi w milczeniu, nie ma jak zaprotestować, czy zareagować w tej sytuacji. A jeśli biorę na siebie odpowiedzialność opieki nad zwierzęciem, to nie kończy się ona w momecie, kiedy mam ochotę "popróbować" jak zareaguje mój podopieczny na kojelny wybryk mojej głupoty. A może zaraz napiszesz, jako niekwestionowany autorytet w temacie, że koty uwielbiają, jak się im śmierdzący dym w pyszczek leci, ba, że zdarzało ci się, że przypadkowo napotkany na ulicy kot poprosił cię o peta? Doczekać się nie mogę.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:40   #37
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Dziewczyny! O czym dyskutujecie?
Nie wydaję mi się, aby temat który podała Neonka jakoś szczególnie zajmował waszą uwagę, a powinien.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 22:59   #38
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Masz rację Pomadko
to juz naprawde przesada.

PS.
Mój Reks uwielbia zapach papierosów i z lubością obwąchuje dłonie palaczy, by na koniec obowiązkowo wylizać z nich cały papierosowy aromat - jest smakoszem zwłaszcza droższych marek i papierosów mentolowych, choc innymi tez nie pogardzi zresztą lubi różne dziwne zapachy i smaki, ku uciesze mojej osoby - notorycznej eksperymentatorki
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 07:39   #39
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Dziewczyny! O czym dyskutujecie?
Nie wydaję mi się, aby temat który podała Neonka jakoś szczególnie zajmował waszą uwagę, a powinien.
Dziękuje Pomadko.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 07:58   #40
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Dziewczyny! O czym dyskutujecie?
Nie wydaję mi się, aby temat który podała Neonka jakoś szczególnie zajmował waszą uwagę, a powinien.
Masz rację. Obiecałam sobie, że nie będę się wdawać w bezsensowne polemiki, ale ktoś inny zacząl te "wycieczki personalne" i mam nadzieję, że na tym się zakończy. Pozdrawiam wszstkich i przepraszam Neonkę!
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:34   #41
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Odkąd pamiętam ojciec mój hoduje labradory: do pracy, do polowań, do wykrywania narkotyków itp. Wiem od niego jedno: najgorsze co można zrobić psu to potraktować go zapachem; obojętnie czy to kosmetyki do sierści, pasty do podłóg, intensywnie pachnące maści lecznicze (!) czy -broń Boże- perfumy - wszystko co podtyka im się pod nos może osłabić ich węch. Niestety większość nieświadomych właścicieli szkodzi swoim domowym pupilom robiąc z nich zapachowych inwalidów - dlatego nie reagują później nawet na silne wonie.
Dziewczyny, jeśli macie małe pieski - nie róbcie im tego, niech żyją sobie wolne i jak najbardziej naturalne. Nie eksperymentujcie.
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 17:44   #42
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Aurito, a co z psami, które same się pchają ?

moja Mucha uwielbia włazić do łazienki, gdy sie perfumuję, z lubościa się zanurza w mgiełce zapachu (oczywiście tym po mnie, bo jej nie perfumuję), by potem z uwielbieniem go z siebie zlizywać - chyba rzeczywiście moje psy sa z lekka dziwne
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 18:26   #43
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Aurito, a co z psami, które same się pchają ?

moja Mucha uwielbia włazić do łazienki, gdy sie perfumuję, z lubościa się zanurza w mgiełce zapachu (oczywiście tym po mnie, bo jej nie perfumuję), by potem z uwielbieniem go z siebie zlizywać - chyba rzeczywiście moje psy sa z lekka dziwne
Może po prostu Twój pies rozpoznaje Twoje perfumy jako Twój naturalny zapach i chce pachnieć tak jak Ty? Swoją miłość Ci okazuje!
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 18:42   #44
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Miłość to ona mi okazuje od ponad 5 lat nieustannie i na kazdym kroku, bo to psina przygarnięta z ulicy.
Pamiętam ten mały wygłodzony drżący kłębek zmokniętego jesienną słotą futerka - przygarnęłam, wykąpałam, nakarmiłam, zawiozłam do weta i zabrałam niepedagogicznie do swojego łóżka teraz juz spi sama, ale pierwszy rok tylko ze mną, choć nadal nieodstępuje mnie na krok
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 18:48   #45
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Miłość to ona mi okazuje od ponad 5 lat nieustannie i na kazdym kroku, bo to psina przygarnięta z ulicy.
Pamiętam ten mały wygłodzony drżący kłębek zmokniętego jesienną słotą futerka - przygarnęłam, wykąpałam, nakarmiłam, zawiozłam do weta i zabrałam niepedagogicznie do swojego łóżka teraz juz spi sama, ale pierwszy rok tylko ze mną, choć nadal nieodstępuje mnie na krok
Ano widzisz, coś w tym jest. A takie przygarnięte najpiękniej okazują uczucia. Zazdroszczę...
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 18:52   #46
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Miłość to ona mi okazuje od ponad 5 lat nieustannie i na kazdym kroku, bo to psina przygarnięta z ulicy.
Pamiętam ten mały wygłodzony drżący kłębek zmokniętego jesienną słotą futerka - przygarnęłam, wykąpałam, nakarmiłam, zawiozłam do weta i zabrałam niepedagogicznie do swojego łóżka teraz juz spi sama, ale pierwszy rok tylko ze mną, choć nadal nieodstępuje mnie na krok
Hmmm... jak to jest dyskusja na temat to ja jestem święta Weronika A tak strasznie się wczoraj bulwersowałaś... Może jednak więcej konsekwencji?
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:07   #47
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Madlaine, jedyne co mogę powiedzieć to, że każdy ma jakieś zboczenia, nawet pies :p
Żartuję...
jak lubi - co zrobić. Może potrzebuje.
Nie przejmuj się tym tak - nie musi nigdzie pracować nosem, więc nawet jakby zauważalnie straciła powonienie, to myślę nie dużo by się w jej życiu zmieniło, właścicielka kochałaby ją tak samo mocno, prawda?
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:23   #48
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

A w ogóle co te perfumy mają w składzie? Może czegoś jej brakuje?

Edytowane przez Aurita
Czas edycji: 2006-01-05 o 19:39 Powód: składnia
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 19:44   #49
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Ja tylko pamiętam, ze mój pies reagował na cytrusy podobnie jak ktoś tu już napisał o kotach., tzn. szczerzył (a właściwie szczerzyła) kły. Więcej doświadczeń zapachowych nie pamiętam, bo byłam zbyt mała, żeby się perfumować, a teraz moja psina spoczywa w pokoju, mam nadzieję.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 19:52   #50
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Czyżby Ci brakowało argumentów, wycieczki personalne ???
Bulwersuje mnie jedynie Twoja nagonka m.in. na lalesię, zreszta nie pierwszy raz pokazujesz pazurki na forum

Mam zbyt dobry humor z powodu remontu mieszkania i meblowania pokoju mojej córci, więc życzę udanego wieczoru.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:10   #51
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

To ja sie dopisze w odwrotna strone
Mnie zapach herbaty Lapsang Sushong (czarna, "wedzona") przypomina zapachem...mokrego jamnika! Jak przyjdzie ze spaceru po deszczu i mu powachac siersc pod "przednia pacha", to ta herbata wlasnie tak pachnie!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:18   #52
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Czyżby Ci brakowało argumentów, wycieczki personalne ???
Bulwersuje mnie jedynie Twoja nagonka m.in. na lalesię, zreszta nie pierwszy raz pokazujesz pazurki na forum
Magda, jak masz coś do Hybris, to bardzo proszę, daruj sobie te uwagi tu na forum publicznym i może napisz do niej na priv co? Twoja uwaga mi się bardzo nie podoba, pamiętaj że taka personalna wycieczka to łamanie regulaminu. Skoro "pokazuje pazurki" to napisz jej o tym i będzie kwita, zamiast szafować podobnymi stwierdzeniami na forum. Schlebiam sobie, że żadnych wyskoków ze strony Hybris nie zarejestrowałam, a ja czytam forum bardzo wnikliwie. Powiem więcej, Hybris jest jedną z tych nielicznych wizażanek, której wypowiedzi od samego początku czytuję z przyjemnością, bo wyjątkowo pięknie włada ojczystym językiem, a i interpunkcja nie jest dla niej czczą sztuką... co niestety coraz rzadsze, bo stopień niechlujstwa językowego jest coraz wyższy...

I żeby nie było wątpliwości, w kwestii zwierzaków absolutnie zgadzam się z tym co napisała Hybris, ale wypowiadać się w tym wątku nie zamierzałam, bo budzi on we mnie tylko przykre wspomnienia, poza tym nie chciałam dolewać oliwy do ognia. Nie będę psów wieszać, ale głupoty bronić nie zamierzam. I jeszcze dodam coś:


Cytat:
tak się składa, że nikt tu nie bronił niewinnego wygłupu - bo że to było głupie to wiadomo - ale niewinny wygłup to imo za mało żeby kogoś tak traktować. tyle ode mnie, pozdrawiam.
Żadnej nagonki nie ma, a to nie jest niewinny wygłup. Ktoś kto bywa na wizażu regularnie pewnie ma tę kwestię zdanie podobne do mojego - pamiętam wiele wcześniejszych wypowiedzi Lalesi na forum plotkowym i innych forach i po prostu teraz jej posty omijam szerokim łukiem. Lalesia kilkakrotnie zasłynęła z dość niemądrych wypowiedzi, na początku może to kogoś bawić, mnie już teraz tylko irytuje, ale ja generalnie z wiekiem chyba coraz bardziej wredna się robię.

Rada jest jedna - omijać pewne wypowiedzi. Ja tak robię i sobie chwalę, innym polecam.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 23:07   #53
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez hybris
Hmmm... jak to jest dyskusja na temat to ja jestem święta Weronika A tak strasznie się wczoraj bulwersowałaś... Może jednak więcej konsekwencji?
Odnośnie wycieczek personalnych...
Smoczyco,Twój obiektywizm poraża...
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 23:31   #54
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Odnośnie wycieczek personalnych...
Smoczyco,Twój obiektywizm poraża...
O, tylko Ciebie w tym wątku brakowało. Droga imienniczko, wiem że poczytujesz sobie za punkt honoru pojawić się w każdym wątku gdzie szykuje się jakaś mała awanturka i można dolać trochę oliwy do ognia - przednia zabawa, a jakże ale rozczaruję Cię, nie uda Ci się mnie sprowokować

Wszelkie uwagi odnośnie mojej moderacji, obiektywizmu tudzież jego braku poproszę na priv w ustach osoby która wielokrotnie prawie otarła się o bana nabierze to zaiste specyficznego smaku

No to czekam, i póki co dobrej nocy życzę!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 23:35   #55
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
O, tylko Ciebie w tym wątku brakowało. Droga imienniczko, wiem że poczytujesz sobie za punkt honoru pojawić się w każdym wątku gdzie szykuje się jakaś mała awanturka i można dolać trochę oliwy do ognia - przednia zabawa, a jakże ale rozczaruję Cię, nie uda Ci się mnie sprowokować
Nie miałam zamiaru Cię prowokować,Twoja agresywna reakcja jest dla mnie niezrozumiala.I wiesz,myślę,że Twoja ocena mojej osoby jest -mimo wszystko-błędna.

Dobrej nocy
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 00:57   #56
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Nie miałam zamiaru Cię prowokować,Twoja agresywna reakcja jest dla mnie niezrozumiala.I wiesz,myślę,że Twoja ocena mojej osoby jest -mimo wszystko-błędna.
Zapewne... zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że jesteś stałą i aktywną uczestniczka tego podforum, a z doniosłej liczby 7 [słownie: siedmiu] wiadomości, jakie udało ci się tu wyprodukować, dwie zamieściłaś akurat w wątku, gdzie są widoki na zadymę. To rzeczywiście o NICZYM nie świadczy.

pozdrawiam serdecznie.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 01:06   #57
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Czyżby Ci brakowało argumentów, wycieczki personalne ???
Bulwersuje mnie jedynie Twoja nagonka m.in. na lalesię, zreszta nie pierwszy raz pokazujesz pazurki na forum

Mam zbyt dobry humor z powodu remontu mieszkania i meblowania pokoju mojej córci, więc życzę udanego wieczoru.
Madlaine, zapewne znasz sentencję: "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie", ewentualnie: "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe"? Ja tylko zastosowałam powyższe w praktyce.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:46   #58
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Wiecie co, dziewczyny? A tak miło się rozmawiało... Czasami mam wrażenie, że na wszelkich forach internetowych ludzie wyładowują swoje frustracje. To mnie zniechęca do wypowiadania się na jakikolwiek temat, ale powiem co mi leży na wątrobie, bo zaiste, Smoczyca, pomimo mojego respektu przed nią, nie wykazała się obiektywizmem. Ja również nie pierwszy raz spotykam się w postach Hybris w moralizowaniem i "ustawianiem ludzi do pionu", zarówno jak chodzi o kwestie etyczne, jak i zwykłej pisowni, czy gramatyki. Jak mówi 2, czy bodajże 3 punkt regulaminu, uwagi takie należy robić na "privie", a nie na forum (nieraz obejmwało to cały wykład z j. polskiego). Mnie też zdarzyła się, jako początkującej jedna głupia uwaga, ale ktoś zwrócił mi na to uwagę i już uważam na to co piszę, a przynajmniej się staram.Nie rozumiem dlaczego tego moderator nie zauważa, jak i tego, że to jej pierwszej, mam wrażenie, puściły nerwy. Jeżeli chodzi o ścisłość, to Pomadka zwróciła uwagę, że dyskusja zbacza z tematu, my tylko przyznałyśmy jej rację, więc nie rozumiem czemu akurat Hybris się tak Madlaine uczepiła...a Smoczyca występując jako negocjator nawet tego nie zauważyła. Może sobie dopiekły w innym wątku i nie miały okazji się rozliczyć? Tak to wygląda. Hybris zamiast przyznać rację (bo faktycznie Neonka teraz jak czyta swój wątek, to chwyta się za głowę), to dalej sączy jad. Ja na jej posty już w tej chwili nie zracam uwagi (przynajmniej w tym wątku, bo widzę, że traktuje go ambicjonalnie), ale niektórych jej się udaje sprowokować. Do tej pory w kwestii perfum z zaciekawieniem czytałam jej posty, natomiast jej zapędy "moralizatorskie" są, że tak powiem, nie na temat.To, że Hybris jest stałą bywalczynią jeszcze również o niczym nie świadczy, jak i to, że ktoś napisał 7 wiadomości. Nie można w ten sposób traktować ludzi. Widzę, że to jakieś "zażyłości", z innych wątków, o których mi nic nie wiadomo, jako obserwator tej dyskusji i chwilami uczestnik nie mogę wyjść z podziwu jak łatwo się to wszystko przeradza w awanturę.
Nie można wiadomości jakiejś pani x nazwać "niemądrymi". Nie jesteśmy arbitrami w kwestii mądrości. Jesteśmy różni i to co dla Hybris jest sprawą życia lub śmierci, to dla innych jest wygłupem - i tyle. Zresztą nie tylko Hybris się zbulwersowała, tak samo jak więcej osób uważało, że reakcja jest przesadzona. W kwestii odczuć zwierząt co do zapachów nie są jednoznaczne, kierujemy się naszymi "ludzkimi" teoriami, nie jesteśmy w stanie na 100% stwierdzić, co odczuwa zwierzę. Jak niektóre dziewczyny napisały niektóre zwierzęta lubią zapach perfum, niektóre tą chemię właśnie wylizują...wiele kotów przeraża bardziej ten "syczący" dźwięk dezodorantu i to je bardziej straszy. Natomiast to, że zwierzę odczuwa ból jest jednoznaczne i należy to potępiać, jeżeli komuś się przyśni się wygłupić w ten sposób. I tylko o to mi chodziło, że reakcja w tej pierwszej sprawie była niemal na miarę tej drugiej, a to nie jest takie jednoznaczne. To chyba tyle co mam do powiedzenia. Liczę na mniej złośliwości, chociaż.... ciężko będzie coś tak czuję.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:50   #59
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

A czy możecie pomyśleć choć przez chwile jak ja się czuje czytając te złośliwości? Ja założyłam ten wątek i jest mi bardzo przykro,bo lubie czytać kazdej z Was wypowiedzi.Rozumiem że można pewne kwestie w różny sposób wyjasniać ale spokojnie.



Hybris rozumiem że jesteś smutna straciłas kotka,jednego.Ja straciłam 11 kotków w różnym wieku.Opiekowałam się z sąsiadem kotami wolnymi,dzikimi jak kto woli.Udostępniliśmy im drewnianą altanke.Woziliśmy ciepłe mleko,jedzenie dla maluchów gotowy koci pokarm.Niestety znalazł sie ktos komu bardzo przeszkadzało życie ...podpalono koci dom wraz z mieszkańcami.
Mimo to nie uwazam aby Lalesia specjalnie dokuczała kotkowi,wierze w to.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 08:55   #60
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Nasze zapachy a życie animalsa..

Cytat:
Napisane przez neonka28
A czy możecie pomyśleć choć przez chwile jak ja się czuje czytając te złośliwości? Ja założyłam ten wątek i jest mi bardzo przykro,bo lubie czytać kazdej z Was wypowiedzi.Rozumiem że można pewne kwestie w różny sposób wyjasniać ale spokojnie.



Hybris rozumiem że jesteś smutna straciłas kotka,jednego.Ja straciłam 11 kotków w różnym wieku.Opiekowałam się z sąsiadem kotami wolnymi,dzikimi jak kto woli.Udostępniliśmy im drewnianą altanke.Woziliśmy ciepłe mleko,jedzenie dla maluchów gotowy koci pokarm.Niestety znalazł sie ktos komu bardzo przeszkadzało życie ...podpalono koci dom wraz z mieszkańcami.
Mimo to nie uwazam aby Lalesia specjalnie dokuczała kotkowi,wierze w to.
Uff... dziękuję Ci Neonko! To jest właśnie to o co mi chodziło! Dziewczyny zareagowały jakby właśnie co najmniej o coś takiego chodziło, a kwestia zapachów i odczucia zwierzą co do nich to tylko nasza ludzka teoria, niejednoznaczna, jak się okazało nie raz w tym wątku. I wierzę, że jest Ci przykro. Moze spróbuj z tym samym za miesiąc jak wszyscy ochłoną?
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.