Tetrysal ważne pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 15:02   #1
furiatka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2

Tetrysal ważne pytanie


Witam biorę tetrysal już od tygodnia i widzę znaczną poprawę, zgodnie z zaleceniami nie wychodzę na słońce i wszystko jest ok. Czytałam opinie na forum i wiele użytkowniczek pisze, że trądzik po zaprzestaniu stosowania leku wrócił, czy jest to regułą, czy ten lek może mi na stałe pomóc, nawet po zaprzestaniu brania ? Bardzo chcę wyleczyć trądzik i proszę o pomoc, też osoby, które miały z tetrysalem styczność - czy wam trądzik powrócił, czy na stałe się wyleczyłyście? Mogę odpisać za pare dni
furiatka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 21:50   #2
mateuusz62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Tetrysal ważne pytanie

Hej... Ja także biore tetralysal już od 2 tyg i też widze lekką poprawe ... Trądzik tak jak to powiedziała moja dermatolog może powrócić ale nie musi : p ... Napewno zależy to od organizmu czy do końca go się wyleczy z tego trądziku : )
mateuusz62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 09:16   #3
Izuskaxdd
Raczkowanie
 
Avatar Izuskaxdd
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 432
GG do Izuskaxdd
Dot.: Tetrysal ważne pytanie

U mnie leczenie już trwa prawie 5 miesiecy. Do tej pory nie wyleczyłam trądziku do końca. Fakt, że jest lepiej 100 razy, ale jeszcze nie do końca.
Ja przez 1miesiąc widziałam mega poprawę, a potem przez miesiąc miałam ogromne wysypy. Teraz jest już w miarę ok.
Izuskaxdd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:12   #4
malinana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 52
Dot.: Tetrysal ważne pytanie

walczyłam z trądzikiem przez prawie 6 lat, dopiero gdy dermatolog przepisał mi tetralysal mój problem zniknął, brałam go przez trzy miesiące, do tego miałam jeszcze chyba skinoren. Po kuracji trądzik nie powrócił i cieszę się do dziś gładką buzią mam nadzieję że u Ciebie też tak będzie
malinana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 23:33   #5
MrLechoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z miasta na tyle dużego, że jest uwzględniane na mapce w pogodnyce ;) K.
Wiadomości: 3
Dot.: Tetrysal ważne pytanie

Jeśli chodzi o takie żółto-czerwone kapsuły, to 1.5 roku temu dermatolog mi je przepisała, rozpocząłem kurację - wszystko działało, potem się coraz mniej pamiętało i dość chaotycznie zażywało, zaprzestałem kurację na 3 tygodnie.. Nie chciałem się sprzeczać z panią dermatolog, która troszczyła się o moje zdrowie i uświadamiała mnie z jakimiś efektami ubocznymi, recepty nie dostałem szkoda bo skuteczność mnie przekonała, a już nie taką chemię w życiu żarłem :P
Koleżanka się pytała czy po zaprzestaniu/zakończeniu kuracji pojawią się nawroty ? Hmm.. coś w tym jest, nie robiłem statystyk ani większych analiz ale z mojej pamięci wygrzebałem tylko notkę, że problem nie zniknął, w zasadzie to do dziś mam kłopot z trądzikiem, jest mniej upierdliwy i (co ciekawe) przeniósł mi się z twarzy na ramiona, często noszę plecak co powoduje, że nawet pojawiają się ogniska zapalne.

Ciężka walka z tymi pryszczami
Na ten moment wygrywam, pomaga mi w tym mać differine, duac, krem na blizy (Działa!!!) Cepan i profilkatycznie maseczki antybakteryjne drożdżowe Soraya.
Ale najskuteczniejsze okazało się... nie palenie papierosów !!! Co mnie zdziwiło.
Alkoholu mi też nie wolno spożywać - to jakoś przeżyję ale najgorszym ciosem dla mnie jest to, że nie wolno mi jeść czekolady ;((

Pozdrawiam.
MrLechoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 19:37   #6
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Tetrysal ważne pytanie

Ja skończyłam brać tetralysal bodajże w połowie czerwca i póki co lek jeszcze 'trzyma'. Jako uzupełnienie kuracji używam skinoren, żeby cera nie została sama ze sobą. I w porównaniu do tego co było w styczniu jest naprawdę ok. Boję się tylko co będzie jesienią(czas wysypów), ale żeby dmuchać na zimne już na początku września mam zamiar wybrać się do dermatolog po atrederm. Więc wniosek-wydaje mi się, że jeśli po zakończeniu kuracji antybiotykiem pociągnie się jeszcze kurację lekami zewnętrznymi to może trądzik nie wróci... Ale oczywiście to wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 11:24   #7
furiatka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Tetrysal ważne pytanie

A powiedzcie mi jeszcze, po jakim czasie od rozpoczęcia terapii zauważyłyście poprawę i czy efekt nadal trwa, czy wróciło do smutnej normy? I czy wyciskałyście ,,niespodzianki"?
furiatka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 08:17   #8
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Tetrysal ważne pytanie

U mnie poprawa była po... Bodajże półtory miesiąca... Ale brałam pełne 3. I tak jak już napisałam, efekt ciągle jest. Zdarzało mi się wyciskać, ale starałam się powstrzymywać. Jak masz problemy z wyciskaniem to jest na forum bardzo fajny wątek-25 dni bez wyciskania.
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.