Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 08:55   #1
cute_girl0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 26

Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!


Mam wielki problem. Od roku miesiączkuję i zawsze jest to samo: nie boli mnie brzuch, tylko te okresy są bardzo obfite. Często mam zakrwawioną bieliznę. Boję się chodzić do szkoły gdy mam okres (jeszcze mi spodnie przesiąkną). Zabezpieczam się bardzo dobrze, nawet podwojnie, zmieniam podpaski co 2-3 h. Czy są jakieś domowe sposoby na "zmniejszenie krwawienia"? Jakieś zioła? Błagam, pomóżcie mi, ja mam już tego dość!!!


Jeżeli jest już jakiś wątek z takim problemem, to przepraszam, nie miałam czasu znaleźć.

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
cute_girl0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 08:59   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

warto byloby aby obejrzal cię lekarz,zrobil usg ,byc moze jest jakas konkretna przyczyna tak obfityh okresów ,przepisze leki,chyba nie warto sie męczyc o bac ,wiec glowa do góry i do lekarza na wizyte.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 09:22   #3
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez paula78
warto byloby aby obejrzal cię lekarz,zrobil usg ,byc moze jest jakas konkretna przyczyna tak obfityh okresów ,przepisze leki,chyba nie warto sie męczyc o bac ,wiec glowa do góry i do lekarza na wizyte.
Paula ma racje idz do lekarza, moze jest konkretna przyczyna Twoich obfitych okresow, albo taka juz Twoja "uroda" w tym (miejmy nadzieje ze nie )
ale moze to wynika tez z tego ze jak sama piszesz dopiero od roku masz okres wiec moze jeszcze nie wszystko sie ladnie "poukladalo w Tobie" (mam na mysli hormony) i dlatego tak jest
ale i tak lepiej idz do lekarza
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:24   #4
cute_girl0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 26
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Nie zawsze mam takie okresy, czasami bywa, że są słabe. Nie pójdę do lekarza, bo to bez sensu, słyszalam, że w pierwszych latach miesiączkowania tak bywa! Prosze was tylko o jakieś sposoby na ten obfity okres!!!!!!!




Chyba nie czytacie mojej notki, ja nie jestem pełnoletnia, nie mam chłopaka i wykluczam test ciążowy, bo to śmieszne!
cute_girl0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:29   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Miesiączkujesz wiec i z gienkologiem warto byloby sie zapoznac,wiek nie ma tu nic do rzeczy ,powiedz mamie ze chcialabys pójsc.

Obfite okresy zdarzaja sie i na poczatku i przez cale zycie ale moga ale nie musza byc tego jakies powazniejsze przyczyny,zapytaj mamy jak miesiaczkuje zawyczaj dziewczynya maja poodbne okresy jak mamy.

nie chche pisac ci jakie leki moga załagodzic okres bo wolałabym aby polecil to lekarz .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:02   #6
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez cute_girl0
Nie zawsze mam takie okresy, czasami bywa, że są słabe. Nie pójdę do lekarza, bo to bez sensu, słyszalam, że w pierwszych latach miesiączkowania tak bywa! Prosze was tylko o jakieś sposoby na ten obfity okres!!!!!!!
Wizyta u lekarza wcale nie jest bez sensu a wręcz przeciwnie moze wszystko zmienić. Ja nie znam rzadnych sposobów ani leków a lekarz na pewno bedzie wiedział co z tym zrobić. Moze wydaje cie się ze to zbyt błachy problem zeby isc do lekarza ale w końcu on od tego jest zeby pomoc w kazdej sytuacji, a jezeli nadal sie nie zdecydujesz to moze warto byłoby spytać chociarz panią w aptece.

Cytat:
Napisane przez cute_girl0
Chyba nie czytacie mojej notki, ja nie jestem pełnoletnia, nie mam chłopaka i wykluczam test ciążowy, bo to śmieszne!
To że nie jestes pełnoletnia nic nie zmienia i przecierz nikt tu o ciazy nie pisze. Do ginekologa nie chodzą tylko dziewczyny ktore wspolzyją albo są w ciąży. Pozdrawiam
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 13:16   #7
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Zgadzam się z Dziubką do ginekolaga niechodzą tylko kobiety ciężarne! Ginekolog jest po to, żeby rozwiązać każdą "kobiecą" sprawę. A czy jesteś pełnoletnia czy nie, niema tutaj żadnego znaczenia! I już tym bardziej to, czy masz chłopaka czy nie
Jeżeli się boisz pójśc pierwszy raz sama to weź mame i wspólnie udajcie się na wizyte u lekarze w Twoim problemem
Lekarz napewno coś doradzi!
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-10, 17:51   #8
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

mi lekarz zapisal takie granulki acidum eaminocapronicum sa dobre bo stosujac je krwawienie jest mniejsze ale trzeba miec recepte na to

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 10:38   #9
cute_girl0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 26
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Wy nie czytacie mojej notki! Proszę tylko o jakieś domowe sposoby! Nie wiem, słyszalam, że dobra jest melisa.

Nie radźcie mi wizyt u lekarza ani tabletek! Same domowe sposoby!
cute_girl0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 10:42   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Moze nie znamy lub nie ma domowych sposobów?melisa jest dobra na uspokojenie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 11:48   #11
Dziubka
Raczkowanie
 
Avatar Dziubka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 308
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Idź do lekarza dziewczyno, no co ci szkodzi??!! no chyba ze wolisz męczyć się dalej. Wątpie zeby były jakies domowe sposoby, rzadne zioła ci nie pomogą a juz na pewno nie melisa bo to jest na nerwy a nie na krwotoki.

asia26 napisała:
mi lekarz zapisal takie granulki acidum eaminocapronicum sa dobre bo stosujac je krwawienie jest mniejsze ale trzeba miec recepte na to

Nie mozesz z tego skorzystać? Domowych sposobow nie ma więc nic innego jak wizyty u lekarza ci nie doradzimy.
Dziubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-11, 12:22   #12
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez cute_girl0
Mam wielki problem. Od roku miesiączkuję i zawsze jest to samo: nie boli mnie brzuch, tylko te okresy są bardzo obfite. Często mam zakrwawioną bieliznę. Boję się chodzić do szkoły gdy mam okres (jeszcze mi spodnie przesiąkną). Zabezpieczam się bardzo dobrze, nawet podwojnie, zmieniam podpaski co 2-3 h. Czy są jakieś domowe sposoby na "zmniejszenie krwawienia"? Jakieś zioła? Błagam, pomóżcie mi, ja mam już tego dość!!!


Jeżeli jest już jakiś wątek z takim problemem, to przepraszam, nie miałam czasu znaleźć.

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja rowniez nie znam zadnych domowych sposobow na takie dolegliwosci. widze, ze one Ci jednak bardzo przeszkadzaja a post jest wymownie blagajacy o pomoc. Ginekolog, to lekarz, ktory z pewnoscia pomoze Ci sie uporac z dolegliwosciami i "zwroci nowe zycie", wiec nie rozumiem Twojego podejscia do takowej wizyty To przeciez zaden wstyd
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:16   #13
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez cute_girl0
Wy nie czytacie mojej notki! Proszę tylko o jakieś domowe sposoby! Nie wiem, słyszalam, że dobra jest melisa.

Nie radźcie mi wizyt u lekarza ani tabletek! Same domowe sposoby!
Halo!
Ale przeciez ginekolog nie koniecznie zlaeci Ci tabletki, proszki, zastrzyki, operacje,rentgen i Bóg wie jeszcze co!
On tez zna te Twoje wymarzone "domowe sposoby"! Możliwe że zaleci Ci jakieś kompresy na brzuch, ziółka, diete... Niewiadomo! Ale jak nie pojdziesz to na pewno sie niedowiesz
P.S. I bardzo dobrze czytamy Twoja notke! Ale kazda z nas chce Ci w jakis sposob pomoc
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 14:24   #14
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Kochanie idz do apteki i popros tabletki ziolowe na zmniejszenie krwawienia-dostaniesz sa tanie nie pamietam nazwy
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 14:37   #15
cute_girl0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 26
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

<jupi> nie muszę iść do żadnego lekarza! Ostatnio popijałam sobie troszkę ziółek, poćwiczyłam w czasie menstruacji na WF, bralam Rutinoscorbin i krwawienie... zmniejszyło się! Juz 2 okres, który nie obfituje tak jak kiedyś. Pomyślałam, że przyczyną było brak ruchu, mała witalność w organizmie, a z resztą słyszałam, że 1 rok miesiączkowania jest trudny... teraz czuję się świetnie Nawet pływam w basenie...
cute_girl0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:13   #16
atusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ruda slaska
Wiadomości: 50
GG do atusia
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

witam najlepiej zglosic sie do ginekologa ja tez tak mialam i wierz to wcale nie jest normalne zbyt obfite okresy to jest straszna rzecz ja bylam u ginekologa i mi przpisala jakies tabletki i bralam je orzez tydzien potem dostalam juz normalny okres
atusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 19:49   #17
czaaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

A jakie to ziółka?? Bo też bym je sobie trochę popiła
__________________
CzAAja
czaaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 20:53   #18
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

cute_girl0 - Ja od początku miałam bardzo obfite miesiączki - nie przeszło mi, a minęło 10 lat! Leczyłam w tamtym roku Mastodynonem - ziołowe tabletki lub krople bez recepty. Pomogły mi, krwawienie było mniejsze. Jestem rok po zakończeniu kuracji i pojawiły mi się inne problemy ginekologiczne, ale nadal polecam Mastodynon. Co do dużych dawek witaminy C - jedni mówią, że opóźnia miesiączkę i zmniejsza krwawienie, inni że przyspiesza.
Chcesz domowych sposobów? Idź do lekarza, jako profesjonalista na pewno zaproponuje Ci co innego niż pigułki, operacje i rentgeny ;]
Nie zarzucaj nam nieczytania Twoich wypowiedzi - każda zdrowa na umyśle osoba zaleci Ci przede wszystkim pójście do lekarza Równie wiele Wizażanek zaleci skorzystanie z wyszukiwarki, nie wykręcaj się brakiem czasu.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:53   #19
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

racja. nie ma domowych sposobów aby miesiączka była mniej obfita. Mam ten problem od prawie 8 lat. Dopiero gdy zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne okres stal sie troche slabszy jednak pierwsze dwa dni to istny koszmar. Przyzywczailam sie do tego. Taki jest moj urok i juz.
I wcale nie jest prawda, ze to w jakim wieku mama dostala okres, i czy byl obfity nie swiadczy o tym, ze córka tez tak będzie miała. Dla przykładu:
moja mama okres dostala w wieku 9-10 lat i od samego początku miala bardzo krotkie i slabe krwawienia.
Ja dostalam w wieku 12 lat okres i byl dlugi, bolesny ibardzo obfity.
Moja mlodsza siostra pierwsza miesiączke dostała w wieku lat 14-15. dluga, slaba, bezobjawowa.
Mama jest osoba niską, ja sredniego wzrostu a siostra wysoka.
Mama była zawsze szczupla, po ciązy przytyla bardzo duzo i jest juz osobą puszystą.
Ja od urodzenia cierpie na niedowage.
z kolei siostra ma tendencje do nadwagi.
Jedyne co nas wszystkie łaczy to szeroka miednica, hehe.

Jeżeli ruch pomol tobie zapanowac nad silnymi krwawieniami to fajnie, oby tak pozostało. Mi niestety czynne i regularne uprawianie sportu nie pomoglo (lekkoatletyka i tenis oraz plywanie). A szkoda. Potem przeszłam na zwykla gimnastykę gdy reumatolog zabronił mi biegac i w ogole sie przemęczać (stawy). Zostały mi jedynie ladne mięśnie brzucha jako pamiątka po sporcie (teraz mam całkowity zakaz uprawiania sportu )

(tak troche od tematu odbiegłam )
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 23:22   #20
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Ja akurat mam po mamie, a wszelkie sporty wręcz zwiększają falę krwi.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:45   #21
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Miałam taki sam problem. Z powodu obfitych okresów miałam anemie. Przez niedobór żelaza rzadko bo rzadko ale mdlałam. Lekarz nawet mnie nie badał tylko przepisał mi Cyclonamine (na recepte) i Hemorigen i żelazo w tabsach.
Nie rozumiem, dlaczego zależy Ci na domowych sposobach. Skoro masz problem to lekarz Ci pomoże.
Pozdrawiam
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 15:44   #22
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Beatakob - Zrzucę na Ciebie grad pytań:
Co robi Cyclonamine? Jak długo bierzesz? Działa?
Bardzo mnie zaciekawiłaś
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 20:15   #23
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

"Sposób działania: Cyklonamina ma działanie przeciwkrwotoczne. Efekt działania leku pojawia się w 30 min po podaniu dożylnym oraz po godzinie po podaniu doustnym. Mechanizm działania preparatu nie jest całkowicie wyjaśniony"
I tak mniej więcej tabletki działały. Nie musiałam się bać, że mam zachlapane spodnie i nie musiałam biegać co chwilę do łazienki. Pierwszy dzień był niewygodny, ponieważ tabletki brałam tylko podczas okresu ze względu na nieregularne miesiączki, więc dopiero w 2 dniu miałam już luzik.
Tabletki brałam kilka ładnych latek na recepte, a dokładnie 3 lata z tabletkami "Hemorigen":
"Działanie: Ziele przymiotna kanadyjskiego zawiera głównie związki polifenolowe (garbniki) i flawonowe (pochodne apogeniny i kwercetyny) o działaniu przeciwkrwotocznym, zwiększającym elastyczność naczyń włosowatych, skracającym czas krwawienia i krzepnięcia."
Teraz po 3 latach nie wiem czy poprostu mój organizm się uregulował, czy te tabletki tak zadziałały, ale jest już spokojnie. Nie biorę ich od kilku miesięcy i przerzuciłam się na tabletki hormonalne.
Ale mogę zapewnić, że przynajmniej mi Cyclonamine uratowały życie nie raz. Bardzo wiele ciekawych rzeczy mogło mnie ominąć... Więc śmigaj do lekarza po recepte.
Trochę chaotyczna wypowiedź, ale mam nadzieję, że pomogła.
Pozdrawiam
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 23:05   #24
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Dzięki!! Jeszcze mam pytanie - czy od razu po odstawieniu tych tabletek Ci się poprawiło, czy raczej miało to związek z braniem anty?
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 14:01   #25
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Zapominałam je czasami wziąć i tak w sumie przestałam je kupować i nie zauważyłam, żeby mi się pogorszyło. Tak było przez około 3 miesiące. Tabletki hormonalne nie miały na to wpływu.
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 19:43   #26
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Ja Cie rozumiem bo przechodziłam to samo bielizna i ubrania zakrwawione.Przez rok czasu połykałam takie granuli acidum e-aminicapronicum koszt ok 30 zł duże opakowanie ( ziołolek produkuje) mi dziłały skutecznie ale sa na recepte .Zażywałam je 3 razy dziennie w czasie miesiączki i problem znikł

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 22:23   #27
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

A czy hemorigen jest na receptę? Ile w ogóle kosztują te wszystkie leki?
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 14:05   #28
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Dostałam receptę na Exacyl (cena 18zł, z refundacją 8zł). Ciekawe czy pomoże i nie namiesza mi w organizmie.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 18:20   #29
aga.vip022
Zadomowienie
 
Avatar aga.vip022
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 225
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Hemorigen jest dostepny chyba bez recepty..niewiem czy się nie mylę
__________________
aga.vip022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 15:39   #30
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Obfite okresy- ja już tego niedługo nie wytrzymam! POMOCY!!!

Odświeżam wątek.

Od ponad roku biorę Exacyl, jest zalecany także po wyrywaniu zębów czy u hemofilików. Na początku stosowałam 6 tabletek dziennie (mniej niż zaleca ulotka, ale w sumie nie ma na niej dawki dla tej dolegliwości) i podobało mi się minimalne krwawienie (wymarzone, o ile można w ogóle o czymś takim marzyć).

Potem miałam jazdy z omdleniami, skrzepami, brunatnym śluzem pomiędzy cyklami czy przedłużonym, acz skąpym krwawieniem. Myślałam, że to nadżerka. Raczej przyczyną było naruszenie równowagi śluzówki, która potem musiała się "dołuszczać" w trakcie cyklu lub przedłużała krwawienie, gdy tylko odstawiałam tabletki.

Teraz biorę max. 3 tabletki dziennie od 2 do 4 dnia i krwawienie jest znacznie mniejsze niż moje naturalne, ale nie za bardzo skąpe; w dodatku falowe (kiedyś lało się ze mnie bez przerwy), a w nocy słabiutkie (mogę spać w prawie normalnej pozycji, oczywiście ledwo po otwarciu oczu lecę do toalety wydusić co nieco z siebie). Nie pamiętam, kiedy ostatnim razem wybrudziłam spodnie lub piżamkę

Wszystko konsultowałam z lekarką, jak zwykle polegało to na eksperymentowaniu. Możliwe, że lek był za mocny na mój organizm, jak skończą mi się wszystkie opakowania (a zużywam powoli), to spróbuję słabszy Hemorigen. Cykle mam nadal nieregularne, z nieznaną przyczyną. Ostatnio dostałam okres po tygodniu od zakończenia poprzedniego, był bardzo słaby, a kolejny, o typowym przebiegu, pojawił się 4 tygodnie po tym przyspieszonym. Akurat dobrze wyszło, bo miałam wtedy wyjazd, więc naturalnie mi się korzystnie poprzestawiało
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.