Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 21:39   #1
omg_its_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 25

Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)


Od razu przepraszam jeśli tego typu temat gdzieś jest, ale tu jest tyle wątków, że nawet wyszukiwarka niezbyt pomogła

To ja może zacznę od początku, mam prawie 20 lat i zazwyczaj jestem nieśmiała, cicha i strasznie "przeciętna"... Nie chodzi o to, że nie lubię siebie, po prostu wolałabym być bardziej pewna siebie i mniej przejmować się opiniami innych (ale sądzę, że nie jestem w tym odosobnionym przypadkiem ).
I tak: lubię mocny makijaż oczu, "rockową" biżuterię, raczej ciemne, podkreślające figurę ciuchy. Ale zazwyczaj się tak nie ubieram. Boję się, że wtedy ludzie zaczną mnie zauważać, a skoro zaczną mnie zauważać to będą mieć jakąś opinię, która oczywiście może być negatywna. I tym sposobem jestem dalej szarą myszką... Jednak jeśli już się przekonam i wdzieję taki imidż to czuję się bardziej pewna siebie, otwarta, towarzyska... Tylko w pewnym momencie ta 'sielanka' jest przerywana przez atak paniki pt. "a co ludzie pomyślą?" i koniec. Potrafi mi to zepsuć cały dzień (albo i kilka), czasem mam ochotę stać się całkiem niewidoczna.
Tłumaczę sobie wtedy, że nawet jeśli ubiorę się jakoś dziwnie czy palnę jakąś gafę, to w sumie za jakiś czas i tak nie będzie się to liczyło, kiedyś będę się z tego pewnie śmiać. A skoro mam "szaleć", to chyba najlepszy wiek do tego.
I tak np. kupiłam sobie buty - trampki na wysokim obcasie (takie czarne z CCC ), wyszłam w nich może 3 razy w tym raz przeszłam się po mieście i cóż, kilka osób dziwnie się popatrzyło, kilka uśmiechnęło złośliwie i koniec mojej radochy z butów, które fakt są może trochę "nietypowe", ale jednak mi się podobają, a o gustach się nie dyskutuje nie?
Tak więc, czy Wy też tak czasem macie? Macie na to jakiś sposób?

i tak btw... czy trampki na obcasie naprawdę są takie 'obciachowe' czy co?

a w ogóle to witam, to mój pierwszy post na forum
omg_its_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 21:57   #2
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

Jeśli chodzi o lęk przed zmianą stylu, to może rób to stopniowo, co? Na początku tylko dodatki, potem powoli dokładaj kolejne elementy. Może tak będzie mniej stresująco.

Nie będę Ci truć, że ludźmi się nie ma co przejmować, bo ja sama- jak pewnie wiele osób- nie umiem tego nie robić. Ale może, jeśli po troszku ośmielisz się "wychodzić ze skorupki" to zauważysz, że ludzie wcale Cię nie pożrą, ba, jeśli nawet zwrócą uwagę, to większość z nich zapomni o tym co widziało po paru minutach.

Powodzenia w Twojej metamorfozie Głowa do góry i uwierz w siebie
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 23:07   #3
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

jakbym czytała trochę o sobie...
W szafie mam pełno różnych ciuchów, ale nigdy jakos nie chce mi się tego wszystkiego dopasowywać, układać zestawy czy cos. Zwykle ubieram się w jednokolorowe rzeczy (tzn. np. biały czy czarny sweter bez ozdób), bo faktycznie nie chce się przejmować opiniami innych, bo niestety jestem na nie podatna...

Co do trampek na obcasie to czemu nie, mnie akurat się podobaja (byle nie w jakims oczo☠☠☠nym kolorze )

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-10-19 o 23:09
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 07:57   #4
nutka22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Pół-noc
Wiadomości: 554
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

A może po jakiejś przerwie, np. wakacyjnej. Ja tak zrobiłam, choć niektórych rzeczy nie mam jeszcze odwagi nosić na uczelnię (jestem na medycynie i wielu ludzi jest "dziwnych"). W sumie żałuję, że moja transformacja nie dokonała się przed pójściem na studia, byłoby łatwiej być od początku postrzeganą jako "inaczej ubierającą się".
nutka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:33   #5
creativve
Rozeznanie
 
Avatar creativve
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 872
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

Powiedzcie czy nie jest tak, że jeśli coś zmieni się w swoim wyglądzie to od razu ludzie nas zauważają, komentują, wypytują? być może w mieście jest trochę inaczej, ale w małej miejscowości wszyscy chcą wszystko wiedzieć o innych i nawet broniąc swojej prywatności to się jakoś nie udaje... bo ja tak samo jak autorka wątku zawsze się wszystkimi przejmowałam,wolałam się nie "wychylać", trzymałam sie raczej z boku, ale zainteresowanie "modą" wróciło, styl grzecznej dziewczynki się znudził i prawdę mówiąc też chciałabym być bardziej pewna siebie, bardziej odważna no i wiecie mieć przez to jakiś taki magnetyzm w sobie, wyrobić w sobie jakis taki styl? poczucie bycia takim a nie innym? nie potrafie dobrać słów, ale mam nadzieje ze wiecie o co chodzi nie tylko o ubiór ale też o to jak sie czujemy, co soba reprezentujemy, bo za pewnością siebie idzie wiele rzeczy, czyż nie? Ale do chodzę do wniosku, ze to siedzi w głowie, bo czasami mam dni, że naprawdę mało mnie obchodzi to co ludzie o mnie pomyślą, a innego dnia jakoś nie potrafię się przemóc.
Ostatnio widziałam dziewczynę w takich trampkach na obcasie, zwracała uwagę na siebie - to fakt ale reszta stroju do siebie pasowała i dziewczyna wyglądała super.
__________________
strong sexy happy healthy
... in progress
...

creativve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 12:35   #6
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

Trampki na obcasie są okropne, obrzydliwe, przerażające itp. Sama bym się obejrzała za taką osobą bo nie wierze jak można coś takiego założyć.

Co do ubioru nie mysl co ludzie powiedzą tylko jak Ty się w tym czujesz. Jeśli dobrze się w czymś czujesz, jesteś pewna swojego wyglądu to nikt Cię nie skrytykuje. Tylko szare myszki które boją się własnego cienia są narażone na prawdziwą krytyke.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 13:33   #7
assia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

Miałam podobny problem Po prostu trzeba pomalutku zmieniać garderobe, ja tym sposobem zmieniam się już od 2 lat. Jestem nieśmiała i nie lubie się rzucać w oczy. Niewiem czy oglądzasz ale we wczorajszym odcinku Brzyduli Ulka zmieniła swój wizerunek na bardziej kobiecy. Nie przeżyłabym takiego dnia Wszyscy robia wielkie oczy "jak ty wygladasz". Dla mnie byloby to krępujące mimo że fajnie bym wyglądała. :p Straszne No niestety raczej co do zmian trzeba być cierpliwym i po mału przełamywać lęk przed opinią innych. I ja również czuję sie pewna siebie jak dobrze sie ubiore, bo jak byle jak to czuje sie taka do kitu heh ale to już inny problem...
A co do trampek do sama nigdy bym nie zalozyla (nie w moim stylu) ale na niektórych dziewczynach wyglada to calkiem znośnie.
assia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 16:08   #8
omg_its_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 25
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

dzięki za odpowiedzi i za rady i dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam taki problem

a co do tych trampek, widzę, że rzeczywiście przyciągają uwagę i pozytywną i negatywną, ale samej pewne rzeczy które noszą inni mi się nie podobają - wiadomo, gusta i opinie są różne... ale do mnie przemówiło ostatecznie moje 'skąpstwo' :P skoro je kupiłam i za nie zapłaciłam, a mi się podobają i są wygodne, to nie mogą leżeć w szafie, o
omg_its_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 20:30   #9
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

O! I takiej postawy sie trzymaj, to bedzie git. Taka terapia szokujaca tez pomaga. Jezeli ubierasz sie, a nie "przebierasz", czuje sie w tym dobrze i jestes przekonana do tego co nosisz, to po paru wyjsciach bedziech chodzic z glowa do gory. Powodzenia.
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 23:00   #10
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Potrzebuję rady (ubiór a pewność siebie) :)

Co do trampek - jezeli tobie sie podobaja, to jasne ze nos Co z tego, ze ktos sie obejrzy, popatrzy, mzoe sie zlosliwie usmiechnie, pojdzie dalej i za 10sekund zapomni, a ty niepotrzebnie sie zadreczasz i psujesz sobie humor takimi glupotami. Nie warto, szkoda zycia ;D

Sama od zawsze ubieram sie troche inaczje niz inni, nie boje sie ekstrawagancji, naprawde, nie ma dnia zeby ktos na mnie krzywo nie spojrzal juz nie mowiac o komentarzach, ktore sa BARDZO czeste. Wiesz, gdybym miala sie przejmowac kazdym, komu sie nie podoba cos w moim wygladzie, to juz dawno mialabym ciezka depresje Niech sie smieja ze jestes inna, ty sie smiej ze nie maja odwagi byc inni i zlewaja sie w bezksztaltna, identyczna i szara mase

Chociaz jezeli jako osoba niesmiala, niewidoczna, nagle zaczniesz sie ubierac inaczej i oryginalnie, zaczniesz sie mocno wyrozniac, na pewno beda komentarze. Moja znajoma czasem ubrala sie troche odwazniej - i nie mowie tu o wielkich ekstrawagancjach, raczej bluzka w zywszym kolorze albo z wiekszym dekoltem... byla cicha i niesmiala, niezbyt lubiana w owczesnym naszym srodowisku, komentarze byly zawsze, chociaz nigdy wprost. Po prostu ludzi dziwi, jak osoba, ktora jest kompletnie niezauwazalna nagle zaczyna demonstrowac swoja obecnosc ubiorem, przy czym w zachowaniu nic sie nie zmienia, tak samo jak dziwi ich nagla zmiana stylu, jezeli ktos na codzien chodzi w adidasach i bluzach z kapturem, a pewnego dnia zalozy biala koszule, na to sweterek i eleganckie kozaki, reakcja znajomych jest oczywista, ale tym tez nie warto sie przejmowac - ot, zwykla ciekawosc, co sie stalo

Najlepiej dodawaj stopniowo rozne elementy, raz pasek z cwiekami, innym razem megawysokie szpilki, a innym razem pasek, szpilki i smooky eyes, w koncu dojdziesz do zamierzonego efektu Powodzenia zycze
meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.