Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d. - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-27, 17:34   #4771
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Dziewczyny mam pytanie...bo wy jestescie madrzejsze w tych sprawach ode mnie...
Poszukuje dobrego kremu typu bb lub cc albo jakiegos lecoutkiego podkladu ktory bedzie trwaly i nie zniknie mi z twarzy w 2godz po nalozeniu... uzywam colorstay revlona ale latem wg mne troche za ciezki choc go lubie... tak samo jak uzywalam bb ze skin79, mialam gold vip i ten rozowy...tez oba ok ale moze znacie cos o podobnych wlasciwosciach co cenowo nie wyrwie mnie az tak bardzo z butow i bedzie trwale i nadawalo sie bedzie do cery mieszanej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 17:45   #4772
wasylisa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 533
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Johambina,
mam taki

http://tolpa.pl/idealic,k228

lekki, niezły jest, może ciut się świeci,ale w lecie mi to nie przeszkadza
aha, myślę o bb, cc też mam ,ale on jest jakis ciężkawy, tępo się rozprowadza. Prawie zyżylam,ale ten bb wydaje mi się lepszy

Poza tym, jak dla mnie bbccdd, a nie fluid

to ten jest

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,60802,bell-illumi-corrector-lightening-skin-perfection.html

taniutki, dobrze się trzyma, bardzo przyjemna rzecz

Edytowane przez wasylisa123
Czas edycji: 2017-03-27 o 17:48
wasylisa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 18:55   #4773
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Kamlisa..no powinnam smigac bo sprzey itd...ino mi motywacji zbraklo...
Nie mam tu kolezanek bliski takich aktywnych. Wiec ....nue robie nic....obiecuje sobie i obiecuje...teraz mija obietnica obejrze dokladnie cwiczenia ktore tu zapodalyscie i zaczne....od jutra...dzis wrocilam pozno z pracy zjadlam cos wczorajszego. Na dziub dalam maseczke nawilzajaca bo mi przesusz dokucza bardzo, poczytalam, pikowalam pomidorki dla syna i kolezanki...i zrobil sie wieczor...nie macie wrazenia ze ten czas to zapiernicza jakis za szybko? A ponoc zwalnia z powodu zwalniania ruchu obrotowego ziemi..ale ja tam nie wierze fizykom. Przeciez czuje ze jest inaczej!

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 20:09   #4774
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Tak, Mar-jolka, czas pedzi Podobno to związane z czasem, ktory za nami, odruchowo podswiadomie porównujemy okres do naszego życia. dla 6 latka rok to 1/6 zycia, straaaasznie długo, dla 60 latka - 1/60, więc smiga
Johaśka, kremu bb nie zapodam, najbardziej pasuje mi lancome air teint, bardzo leciutki i niby niewidoczny. ale jak popatrze w lustro w okularach - jednak jest tapeta
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 20:56   #4775
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Caffe dhanyavād

Pies głową do dołu
Jeszcze nie poćwiczyłam,a już mnie mdli ..

Nauka tego jak się odwracać do góry nogami, jak lądować i radzić sobie z upadaniem, jest bardzo wzmacniająca


Kam żel mam od Ciebie,no mam..
Czeka sobie grzecznie w lodówce..
INO nakładki nie mam


Takich zwykłych nie umiem używać.Tych co się w ciepłej wodzie moczy i do pyska wsadza..
Mnie zaraz na wymioty bierze..
Ja muszę mieć mało i równo w buzi hi hi..
Dobra,sama sie śmieję ze skojarzeń

Kawa?
Mnie o każdej porze smakuje

Edytowane przez Michell72
Czas edycji: 2017-03-27 o 21:01
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 21:48   #4776
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Miszka, jakby kolagen mi przyrastał od napływu krwi to byłabym już pewnie -20 latek



---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Tutaj jest fajny i prosty pomysł na rozciąganie achillesów, muszę nad tym popracować
https://youtu.be/n6zxuRp61Dk

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość

Caffe, jesli wiesz, ze nawykowo zaciskasz zeby lub nimi zgrzytasz - masz. Albo ktoś Ci powie, ze zgrzytasz noca. Jeśli po nocy budzisz się z obolałymi mięśniami żuchwy - pewnie masz. Jesli patrzysz w lustro, zacisniesz zeby i zobaczysz, jak Ci się mięsnie na policzkach ruszają - masz. Jesli stomatolog Ci powie, ze masz mocno starte zeby i sama widzisz, ze się skracają - masz prawdopodobnie.
Ja kiedys miałam szyne, nosiłam, ale nie planowałam jej nosic wiecznie. dolegliwości zadnych. Ale ostatnio zobaczyłam w lustrze te pracujące zwacze, kolezanka potwierdziła nasilona dewastację powierzchni zębów i wypełnien, wiec nie miałam wyboru. I jeszcze mi nie wierzyła, jak biłam się w piersi, ze zadnych dolegliwości, zadnego stresu...
Kama, dzięki! Wczoraj was poczytałam, wrzuciłam w google termin "bruksizm" i zdjęcia mnie dosłownie poraziły...
U mnie jedynym wyraźnym objawem jest pojawienie się kieszonek - czy mogą być spowodowane czymś innym? No niefajnie jest je mieć, nie chcę
Tż mówi, że nie zgrzytam w nocy... ale czuję lekkie napięcie w szczęce, ale to może węzły chłonne bo alergia mnie męczy.

Współczuję bardzo tych nakładek - z problemem trzeba walczyć za wszelką cenę, nie tą metodą to inną. Próbowałaś relaksacji przed snem? Może jakieś ćwiczenia twarzy?

Nasze ciała "zapisują" wszelkie stresy i napięcia, nosimy ślady nawet tych z odległej przeszłości...

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Koleżanka psycholożka przysłała mi niedawno link do tego artykułu - świetny!

EMOCJE ZAWIESZONE W CIELE. JAK NAPIĘCIA Z DZIECIŃSTWA KSZTAŁTUJĄ NASZĄ SYLWETKĘ?

http://www.psychologiawygladu.pl/201...-napiecia.html
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 08:25   #4777
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Kawa

Caffe, wczoraj wieczorem byłam na spacerze z psem i spotkałam sąsiadkę dentystkę spacerującą ze swoim psiakiem. Pogadałyśmy sobie o... bruksizmie. Temat aktualny
Głowa mała, stwierdziłam w domu, że mam cały czas bruksizm W końcu zaciskam szczękę

Żeby spamiętać trudne nazwy zapisywałam w komórce, a zdziwionej sąsiadce tłumaczyłam, że przeprowadzę elokwentną rozmowę z Tż

Jeśli są typowe objawy B i wątpliwości, należałoby zrobić rentgen. Nie ma wtedy nadinterpretacji.
Z reguły potrzebne jest leczenie ortodontyczne, bo może należałoby wymienić stare wypełnienia, źle dopasowane licówki, korony, mosty i in.
Trzeba zrobic badanie krwi na niedobory minerałow, zwłaszcza magnezu. Wiecie, skurcze ale też jak się okazuje zgrzytanie zębów Bywa, że uzupełnienie magnezu pomaga, o ile nie występują już inne problemy
Często w obecnych czasach przyczyną może być zwykła nietolerancja pokarmowa. Aż nie chce mi się wierzyć... Ale tak
Dlatego ważne jest globalne podejście do leczenia.
Należy zająć się zgryzem i głębokimi kieszonkami, do których wciska się głęboko pokarm. Często przy takich kieszonkach należy oczyszczać aż po korzeń. Tu trzeba wykonać tzw. kiretaż ( Caffe, w necie dużo bzdur o tym), który zlikwiduje stany zapalne. Kiretaż często wykonywany jest ręcznie ( gdy zapaskudzone na maxa kieszenie ) a nie przeznaczonym do tego sprzętem. Dlaczego? Bo dokładniejsze są nasze ręce. Niestety znieczulenie całą gębą bo towarzyszy temu ból, ponieważ podnosi się dziąsła i oczyszcza Czasami potrzebne jest nacinanie dziąsła. I taki kiretaż to dwie wizyty, bo lekarz sam nie da rady...pada ze zmęczenia. Góra i dół. Masakra

A co do szyny relaksacyjnej, to odchodzi powoli do lamusa ( ja taką właśnie miałam ) ponieważ przy B mocno zaciska się szczękę zatem jest silny nacisk dodatkowy na szynę, która może spowodować dodatkowe obciążenie szczęki
Stosuje się szynę protruzyjną. To taka szyna relaksacyjna, tyle, że podwójna połączona drucikami. Koszmar ! Sprawdziłam na necie...No... w tym to musi się dopiero człowiek wysypiać

Caffe, joga dobra na bruksizm

Dobra, kończę mój elaborat i do pracy sie biorę

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2017-03-28 o 08:27
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-28, 09:57   #4778
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Ależ pięknie za oknem. Aż człowieka korci wziąć wolne i nacieszyć się słońcem Niestety plan na dzisiaj wypełniony po brzegi. No cóż cieszę się pogodą nawet siedząc za biurkiem

Kamlisa- ach marzycielka z ciebie. Nie ma tak dobrze. Lustro mnie nie okłamuje. Też mam szynę tylko na przód zębów. Jestem z niej zadowolona. Szybko się przyzwyczaiłam. Zresztą to już moja druga. Pierwsza rozpadła się po ok 10 latach. Nie potrafię już chyba spać bez niej. Czegoś mi brakuje i czuję niepokój Tk maxa otwierają 6 kwietnia. Od rana do nocy info w radio Szczecin

Caffe- piękny pies z głową w dole nie tak łatwo go idealnie zrobić.

Uwaga dla koleżanek z wiotkimi stawami- uwaga z jogą! nie za dużo i nie za bardzo

Miszka - kawa tuż przed 22? nie ma u mnie mowy. Zresztą ostatnio jakoś wypijam dziennie tylko 1 kawę. No ale kawa kawie nierówna

Johaśka - niestety nie pomogę . Nie używam

LaMary- nie zgodzę się z tymi biurami podróży. Z całym szacunkiem, ale niestety Sz-mn to zapyziałe i zapomniane miasto Lotnisko więc nie ma obłożenia. No i bliżej nam do Berlina niż W-wy czy nawet Poznania.
Te kierunki o których piszesz, są popularne ale nie w okresie naszego lata i wakacji. No chyba, że mówimy o Stanach. Oj tak moje kochane Stany....
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 10:08   #4779
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

nie uwierzycie co zrobiłam,
spadła mi kanapka na podłogę i ją zjadłam
miałam pyszną świeżą bułkę sojową i jajko na twardo, no lubię takie śniadanie
i spadła

Bruksizm ma maja koleżanka, nie wiem czy sobie nie zdaje sprawy czy świadomie bagatelizuje problem. Podejście do tematu ma lekkie a zęby przednie mają z kilka milimetrów. I bardzo mocno zarysowaną szczękę.
Kama a czy przy bruksiźme można licówki czy korony zakładać ?

Dircik a próbowałaś nowy podkłada catrice 24h made to stay...
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...y-make-up.html
powiem, że lepszy od hd liquid. O dziwo łatwo się zmywa, ładnie nakłada i dobrze leży na naskórku

Polecę Wam również małe cudo makijażowe:
https://inglot.pl/pielegnacja-twarzy...up-fixer-50-ml
nie jest to fixer i nie wiem dlaczego tak producent to nazwał. Makijaż pięknie się stapia, podkład jest bardziej niewidoczny a skóra nabiera delikatnego blasku. Buzia taka wypoczęta się wydaje. Efekt super. Szczerze polecam. To moje odkrycie, z którym wiem że szybko się nie rozstanę

I ta nowość w sephorze :

http://www.sephora.pl/Zapachy/Zapach...owana/P2585007
poległam.

Do tego u mnie dziś szaro, czekam na słońce.

Od jakiegoś czasu namiętnie używam olejków eterycznych. Nie zdawałam sobie sprawy i nie wierzyłam w ich właściwości. Odkrywam ich moc

W sobotę zlikwidowałam kurze łapy. Dziś widoczny już jest rezultat.
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 11:15   #4780
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Anyz, zakłada się korony, ale idealnie musza być wpasowane. licówki już raczej nie bardzo, chyba, ze w punktach bez przeciazen. Bruksista zjada wszystko , łącznie z porcelana...
Starcie zębów nie musi wystepowac tylko w bruksizmie, żeby sciera bardzo wielu ludzi, często bagatelizując problem az do bolu, obumarcia zębów itp...Jeśli ktoś wtedy ma pieniądze i znajdzie bardzo dobrego lekarza- to czeka go długa jazda z powolna odbudowa zgryzu, podnoszeniem zwarcia na koronach, wolna przebudowa wszystkiego z uwagi na staw skroniowo-zuchwowy. Duza kasa i systematyczność. Jak nie ma kasy - usuwa większość startych zębów i robi protezy.
Anyz, były badania, do ilu sekund można podnieść bulke, nim zasiedla ja bakterie
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 11:30   #4781
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Kamlisa a mozna sie do Ciebie zapisac na termin? Bo chyba nie znajde tu nikogo kto umiejetnie zajalby sie moimi zebami...nie mam dziur zadnych. Ale pewnie cos zrobic by sie przydalo. Mozna by wizyte polaczyc z wakacjami oczywiscie w wakacje

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-28, 12:45   #4782
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

LaMary, z moimi kieszonkami nie jest aż tak źle, mam na kłach już zaleczone są. Ale ich pojawienie się było dla mnie ciosem

Kama, czy kieszonkom można jakoś zapobiec, cofnąć je?

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Anyż, jak rozprawiłaś z kurzymi łapkami? Pochwal się!

Fajnie ten fixer się zapowiada... Nie obciąża za bardzo? Nie lubię mieć za dużo na twarzy, ale opis zachęcający

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Aussie, praktykowałaś kiedyś jogę? Jakiego typu?

Tak pies jest trudny, ale ile korzyści daje... Jeśli ktoś ma się nauczyć tylko jednej asany - to niech wybierze psa właśnie

Dla mnie joga w domu okazała się takim strzałem w dziesiątkę, czasem ćwiczę nawet dwie godziny... Zupełnie inna praktyka niż na kursie, można bardziej się skupić na sobie, nic nie rozprasza.
No i efekty przyszły szybciej niż się spodziewałam - piękne ujędrnienie dosłownie wszędzie

I zgadzam się - joga nie jest dla każdego, przy hypermobilności stawów należy uważać.

Generalnie - podstaw najlepiej nauczyć się na kursie, u dobrego nauczyciela.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Podoba wam się taka koszulka?
Mnie tak - kolor

caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 12:47   #4783
Anyzkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Anyzkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 039
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Caffe a czym tu się chwalić? Trzy nakłucia po jednej stronie, trzy po drugiej i po zawodach

Fixer kompletnie nie obciąża. Warto spróbować.
Anyzkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 12:53   #4784
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
LaMary, z moimi kieszonkami nie jest aż tak źle, mam na kłach już zaleczone są. Ale ich pojawienie się było dla mnie ciosem

Kama, czy kieszonkom można jakoś zapobiec, cofnąć je?

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Anyż, jak rozprawiłaś z kurzymi łapkami? Pochwal się!

Fajnie ten fixer się zapowiada... Nie obciąża za bardzo? Nie lubię mieć za dużo na twarzy, ale opis zachęcający
Kawa !!!
Jeszcze jestem w pracy, z głową na biurku Ciężko...

To dobrze Caffe, że kieszonki Twoje mają się dobrze. Bo wiesz, że dentysta wydrenowałby z przyjemnością również inną kieszonkę

Aussie, nie znam lotniska w Sz. Nie znam też miasta, nie byłam
Napisałam tylko to, co sama usłyszałam od przyjaciólki. Ona od swojej koleżanki, że moda dopada każdą dziedzinę
Kierunki na kraje, które podałam, to wyloty i odpoczynek jak najbardziej w lecie
Japonia, Chiny maja tyle różnych stref klimatycznych, że każdy znajdzie coś dla siebie Da się pogodzić, tylko należy wystrzegać się pór deszczowych. jednak od czego mamy google
Pory deszczowe czy huragany również na Antylach ale chyba w miare dobry klimat na Antylach Holenderskich ( teraz to chyba już inaczej się nazywają... czas sie dokształcić )
Kenia to super wycieczka właśnie na nasze lato. Tam będzie wtedy odpowiednia pogoda Nie ma pór deszczowych

Nie powinnam pisać... ale może upuszczę trochę z siebie emocji...
Trudny dzień w pracy. Rozmowa z niepełnoletnim dzieckiem. Z rodziny z poważnymi nieprawidłowościami, ot niewydolna wychowawczo ( i nie tylko ).
dziecko wyjątkowo zubożałe językowo, za to bogate w łacinę kuchenną. Przejawy bierności społecznej okrutne. Dostało się mi, rodzinie i chyba kolejnemu pokoleniu...
Współczuję pracownikom, którzy mają na co dzień do czynienia z trudnymi przypadkami. Stymulowanie dziecka do wysiłku nad sobą to często walka z wiatrakami. Oczywiście warto, jednak proces uspołeczniania człowieczka jest nad wyraz mozolny.

No, nie wiem, czy mi ulżyło...

Mnie też koszulka podoba się

Anyzkowa, zazdroszczę, tak serio nie, żebym paznokcie obgryzała ale zdrowo ( czy można ?) zazdroszczę. masz spokój z patrzeniem na kurze łapki ( brrr... co za słowa ) na kilka m-cy.

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2017-03-28 o 13:01
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 12:57   #4785
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

LaMary
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 13:28   #4786
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Caffe, masz kieszonki przy trójkach...? Bardzo wątpię Raczej masz recesje dziąsła, czyli dziąsło cofa się, odsłaniając szyjke, potem korzen zęba. Kieszonki przy trojkach wystepuja już w zaawansowanej paradontopatii Kieszonki specjalnie nie widać, wysokość dziasła może być prawidowa, ale przy badaniu kalibrowanym zgłębnikiem lekarz może wejść miedzy ząb a dziąsło na iles milimetrów, ponad 5 mm to już kieszonki głębokie. powstają, gdy dochodzi do zaniku tkanek utrzymujących ząb. Może być w periodontopatii, może być przy nieprawidłowych wypełnieniach, koronach itp. - dochodzi do uszkodzenia włokien ozębnej, zaniku kosci i powstania takiej pionowej lub poziomej szczeliny, w która wchodzi jedzenie. Ale pacjent może tez tego nie zauwazac...
Na recesje dziąsła spacjalnie nic się nie poradzi, jest związana również z wiekiem, nieprawidłowym szczotkowaniem ( ruchy poziome), zbyt twarda szczotka, wadami zgryzu...Jeśli szczotkowanie - można to zatrzymać, natomiast naturalnie dziąsło na swoje miejsce nie wroci. Przy dużych recesjach można robic przeszczepy, z pobraniem tkanki z podniebienia. Cóz, tez mam recesje...Ale jak sobie obejrzałam przebieg przeszczepu i poczytałam o gojeniu tego...Az takie duże nie sa i mi nie przeszkadzają

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Aussie, lotnisko w szczecinie ( Goleniowie) małe, strefa wolnocłowa...no nazwa jest Ale ta bliskość, ta wygoda...Jak mam wybór - wole to niż Poznan, o stolicy nie wspominając...Owszem, wylotów mało, wybór maly..
Koszulka mi się podoba, mam podobna
Dzis mam dzień lenia. Nic mi się nie chce, wiec kwitne przed kompem. dodatkowo mam wyrzuty sumienia, bo przed oczy mi się nasuwają kolejne rzeczy, ktore powinnam zrobić...Co mi znowu dodatkowo psuje humor
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 14:17   #4787
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Kama, dzięki - trochę mnie pocieszyłaś
Ale paradontopatia
Chodzi o paradontozę?
Masakra... zawsze miałam ładne zęby, równe, białe... żadnych wad zgryzu itp. Trudno mi się pogodzić z tymi zmianami

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Anyż, pewnie że trzeba się chwalić
Jesteś w końcu wypiękniona i wypielęgnowana

Napisz jak było. Warto?

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Mariolka, na wewnętrzne partie ud świetna jest żaba, czyli mandukasana:



---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Tu jest przejście od pozycji dziecka, więc pelikany też się porozciągają: https://youtu.be/TKDdMTmS08g

Żaba na przedramionach też jest świetna, super wzmacnia obręcz barkową. Uwielbiam
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 15:08   #4788
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Caffe wycisza Cię joga?
Od dawna ćwiczysz?
Z moim ADHD przydało by się trochę spokoju w lędzwiach..i nie tylko!

Anyż fix zapisałam

Ależ ciepło na dworze
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 17:01   #4789
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Caffe- ashtanga joga. To moja nauczycielka:
http://www.studiojogi.szczecin.pl/galeria/34/1/
Jest niesamowita.

Wróciłam dopiero do domu. Jejku, jaki piękny dzisiaj dzień. Jakie słońce termometr w aucie pokazał 20C. Jutro zmieniam opony. Już zapakowałam do auta. Szkoda, że zabrakło czasu na spacer. Jutro ma już padać, ale w weekend będzie słońce i spędzę ten dzień na dworze kuszą mnie rolki

Kamlisa- fakt to lotnisko mini i w tym problem za mało ludzi stąd lata. Stwierdziłam, że nie mogę jednak czytać twoich dentystycznych wywodów, bo zaraz to wszystko u siebie widzę Paradontoza mnie przeraża Mój ojciec miał zaledwie jeden ząb wyrwany bo bał się plombowania. I nagle pewnego dnia - puffff paradontoza i zaczęło się wyrywanie itd... Nic nie dało się zrobić. Teraz znowu akcja wstawiania 5 implantów itd. Nie ustrzegły go specjalne pasty, koenzymy Q i inne ....

Miszka jak masz adhd to joga raczej nie dla ciebie. Tu potrzeba skupienia, wyciszenia...uwolnienia głowy i ciała

No dobra czas zajrzeć do kuchni...zrobić coś w domu
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-28, 17:26   #4790
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

coffeine i w takiej pozycji trzeba wytrzymac czy trzeba sie w niej jakos ruszac? Bo jak wytrzymac to mi sie podoba. Mozna ksiazke czytac Albo ogladac kolejny filmik na Yt z dekorowania mydelka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 17:39   #4791
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Aussie, ale piękne zdjęcia! I joginka też
Zazdraszczam Uczy Iyengara, to właśnie najfajniejsza joga dla początkujących, uczyłam się dwa lata
Jak długo już chodzisz na zajęcia, jak wrażenia?

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Mariolka
Gwarantuje Ci, że nie będziesz myślała o niczym innym - tylko o bólu w udach i miednicy
Trzeba głęboko i wolno oddychać, biodra przenosić delikatnie do tyłu, lekko chować dolne żebra i rozluźniać dolny odcinek pleców.

A jak Ci się nudzi... Wyprostuj do boku nogę - najpierw jedną, potem drugą
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 17:41   #4792
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Caffe, kiedys mówiło się paradontoza, zostało potoczne, ale lekarze używają bardziej "naukowej" periodontopatii
Brutalna prawda jest taka - zaczynamy się starzec po urodzeniu, a nasz narząd żucia po 20 roku życia mniej więcej Co do recesji dziąseł sa powszechne, jeszcze na studiach kwalifikowałam do przeszczepu 23 letniego studenta szkoły morskiej, który łądne, białe zęby szorował tak starannie i niemiłosiernie, ze obnażył sobie iles zębow...
Caffe, po botoksie Anyż nie ejst wypiękniona i wypielęgnowana, tylko wygładzona I ma spokój na jakiś czas...
Aussie, będę okrutna, ale powinnas się kontrolować - skłonnośc do paradontozy jest rodzinna, po ojcu masz 25% szans. Oczywiście to nie tylko kwestia genow.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 17:45   #4793
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
CDot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Miszka, najbardziej wycisza mnie Tai-chi, tu osiągam stany pozaziemskiego spokoju
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 18:02   #4794
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: CDot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Caffe, dziś zobaczę tego psa
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 18:06   #4795
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Cytat:
Napisane przez caffeine;

[/COLOR
Mariolka
Gwarantuje Ci, że nie będziesz myślała o niczym innym - tylko o bólu w udach i miednicy
Trzeba głęboko i wolno oddychać, biodra przenosić delikatnie do tyłu, lekko chować dolne żebra i rozluźniać dolny odcinek pleców.

A jak Ci się nudzi... Wyprostuj do boku nogę - najpierw jedną, potem drugą
Chyba sie juz boje. Ale sprobuje. Bylam kiedys gietka....
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 18:50   #4796
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Kama, u mnie to są czwórki. Podejrzewam, że winowajcą jest szczoteczka elektryczna. Już od dawna jej nie używam. Powinny być zakazane!

Jak można zapobiegać paradontozie? Znasz jakieś sztuczki, tricki?
(Peri...coś tam zostawiam profesjonalistom )

Mnie pomogło nieco używanie szczoteczek oralB, takich z gumkami po bokach.

Dla mnie piękne zęby to ważny atut urody, dbam, używam nitki codziennie...
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 19:18   #4797
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Zrobic zrobie żabe, 3 pozycje, jutro zobaczymy, jak z wytrzymywaniem dłużej niż minuta
Nie ma trików na zapobieganie - szczotkowanie miękka szczotka, nitkowanie, pantomogram raz na 2 lata powiedzmy, kontrole raz na 6 miesięcy, przy podejrzeniach badanie głebokosci kieszonek zgłębnikiem perio ( przez stomatologa oczywiście ).
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-28, 20:39   #4798
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Dobry wieczór
Witam się z Polski.
Ale piękna pogoda 😍
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 06:47   #4799
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Witaj w ojczyźnie, Gosia Pogoda piękna, a jeszcze później będzie cieplej, dobrze trafiłaś
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-29, 07:29   #4800
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone, czyli 30+ 40+ c.d.

Dzień dobry

U mnie niestety deszcz w prognozie pogody.

Gosia, Jakie masz plany na pobyt w Polsce? Oprócz szaleństwa zakupowego oczywiście

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Kama, ostatnio byłam świadkiem gorącej dyskusji na temat lakowania zębów. A Ty - jakie masz poglądy i doświadczenia w tej sprawie?

Historia chłopaka ze zniszczonymi dziąsłami przypomniała mi scenę z filmu "Pręgi", tę w której odbywa się maniakalne szorowanie zębów. Okropne
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-18 07:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.