Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-12, 19:42   #1
KateWhite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Red face

Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie


Witajcie!
Podczas weekendu majowego podczas imprezy wzięłam 2 tabletki zamiast jednej, biorę o 19.00. Na skutek zatrucia alkoholem rano, ok. 4.30 miałam biegunkę. (Nigdy wiecej! )Czy mogło to osłabić skuteczność antykoncepcji? Była to jedna z ostatnich tabletek. Zrobiłam potem przerwę nie 7 a 5 dniową i wzięłam pierwszą tabletkę w dniu pierwszego dnia miesiączki - czy coś takiego można traktować jak sytuację, jak gdybym zaczęła antykoncepcję od nowa, z czystym kontem i nieważne czy ta obniżona skuteczność wystąpiła, czy nie? czy też ten okres z odstawienia jest na tyle "nienaturalny", że to nie jest pierwszy dzień cyklu? Jak długo nalezy się powstrzymać od współżycia, gdy wystąpi tego rodzaju obniżona skuteczność? czy np. biorąc to nowe opakowanie mogę zakładać, że np. po 10 dniach jestem dostatecznie zabezpieczona? Bardzo prosze o odpowiedź! Pozdrawiam.
KateWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 20:02   #2
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie

Pigulka wchlania sie 3-4 godziny wiec istnialoby ryzyko gdybys miala komplikacje zoladkowe plus minus do polnocy.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 20:03   #3
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie

Cytat:
Napisane przez KateWhite Pokaż wiadomość
Witajcie!
Podczas weekendu majowego podczas imprezy wzięłam 2 tabletki zamiast jednej, biorę o 19.00. Na skutek zatrucia alkoholem rano, ok. 4.30 miałam biegunkę. (Nigdy wiecej! )Czy mogło to osłabić skuteczność antykoncepcji? Była to jedna z ostatnich tabletek. Zrobiłam potem przerwę nie 7 a 5 dniową i wzięłam pierwszą tabletkę w dniu pierwszego dnia miesiączki - czy coś takiego można traktować jak sytuację, jak gdybym zaczęła antykoncepcję od nowa, z czystym kontem i nieważne czy ta obniżona skuteczność wystąpiła, czy nie? czy też ten okres z odstawienia jest na tyle "nienaturalny", że to nie jest pierwszy dzień cyklu? Jak długo nalezy się powstrzymać od współżycia, gdy wystąpi tego rodzaju obniżona skuteczność? czy np. biorąc to nowe opakowanie mogę zakładać, że np. po 10 dniach jestem dostatecznie zabezpieczona? Bardzo prosze o odpowiedź! Pozdrawiam.
Od 19 do 4:30 pigulka dawno zdazyla sie wchlonąc wiec nie potrzebnie panikowalas. Jezeli skrocilas przerwe do 5 dni to rowniez nic sie nie stanie. Jestes caly czas zabezpieczona
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 16:51   #4
KateWhite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie

Dziękuję za odpowiedzi!!! Pozdrawiam serdecznie!
KateWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 15:35   #5
lisa_simpson
Przyczajenie
 
Avatar lisa_simpson
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie

Mam podobny problem. O 14.00 wzielam tabletkę, pierwszy tydzien, 4 blister(Yasminelle) a ok 16.00 miałam bardzo luźny, wodnisty, jednorazowy stolec (pewnie przez ten upał). (Przepraszam za obrazowy opis ;P ) W ulotce jest napisane, że jesli wystąpiła ciężka biegunka do 4h po spożyciu tablteki trzeba uważać ją za pominiętą.
Czy ten jednorazowy wybryk układu pokarmowego można nazwać cieżka biegunka?? Jaka jest definicja cieżkiej biegunki??

Z góry dzięki za odpowiedz
lisa_simpson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 15:40   #6
lisa_simpson
Przyczajenie
 
Avatar lisa_simpson
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie

ze strony zdrowie.gazeta.pl:
"O biegunce mówimy wtedy, gdy kał jest oddawany w postaci płynnej częściej niż trzy razy dziennie. Biegunka nie jest chorobą, lecz objawem podrażnienia lub stanu zapalnego śluzówki jelit, którego przyczynę należy ustalić."

Teraz poprosze o uspokojenie, że tabletka działa
lisa_simpson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 12:23   #7
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: Biegunka i zmniejszona skuteczność tabletek a nowe opakowanie

codziennie biore tabletki antykoncoepcyjne o godzinie 15,wczoraj (niedziela) wzielam normalnie o 15.... a dzisiaj (poniedzialek) wstalam kolo12.30 i dopadla mnie biegunka: na poczatku normalny stolec, potem strasznie luzny...:/ po przeczytaniu kilku odpowiedzi widze, ze jednak mmoja tabletka sie wchlonela, bo miala na to 3-4 godziny ... ale czy jesli w sobote wspolzylam to czy jets ok????

tyle ze, za 2 godziny mam wziac tabletke.... czy mam wziac jakis lek (stoperan, laremid), na powstrzymanie biegunki zeby tabletka mogla sie spokojnie wchlonac??
dzsiaj mam zamiar poszalec troche z moim chlopakiem, wiec prosze o szybka odpowiedz

a luzny stolec mialam raz czy dwa rano i narazie spokoj:P ale chyab wezme tabletke wstrzymujaca biegunke...
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.