tes ciażowy, proszę o odpowiedz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-29, 17:17   #1
Contra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 61

tes ciażowy, proszę o odpowiedz


witam!

Dzis rano zrobilam test ciażowy i wynik byl negatywny, odczytalam go po tzrech a pozniej po szesciu minutach. 2-3 godziny pozniej spojrzalam na niego jeszcze raz przed wyrzuceniem i byla tam lekko widoczna druga kreska czyli wyglądalo tak jakby jednak byl pozywtywny. Co prawda na instrukcji bylo napisanie aby nie odczytywac testu po 15 minut, ale nie wiem co o tym myslec. Test nazywal sie pre-test i mozna go wykonywac juz w 6 dniu po ew. zaplodnieniu ja wykonalam jakies 9 dni po. Czy to mozliwe zeby wynik testu zmienil sie po uplywie takiego czasu?
Contra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 17:37   #2
tuptusienka
Raczkowanie
 
Avatar tuptusienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 178
Dot.: tes ciażowy, proszę o odpowiedz

jasne ze jest to mozliwe.. na ulotce powinno pisac ze pozniej moga zachodzic inne reakcje chemiczne ktore moga zmienic wynik... mozesz dla pewnosc zeby sie nie denerwowac zrobic test ciazowy innej marki wtedy bedziesz miec porownanie
tuptusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 18:20   #3
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: tes ciażowy, proszę o odpowiedz

w czwartek robiłam ten sam test co Ty a było to również 9 dni od współżycia, jeżeli tam pisze zeby nie patrzec na wynik po 15 minutach to cos w tym musi byc
Nie przejmuj sie malenka, a jak sie martwisz to zrób test ponownie, chociaz ja mysle, ze w ciazy nie jestes;* to sa dobre testy
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 20:15   #4
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: tes ciażowy, proszę o odpowiedz

Skoro producent napisał żeby nie sprawdzać wyniku po 15 minutach to tak ma być i koniec. Widocznie przewiduje że po tym czasie z testem mogą dziać się różne rzeczy inaczej nie uwzgedniałby tego czasu w ulotce.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 21:38   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tes ciażowy, proszę o odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Suuuzi Pokaż wiadomość
w czwartek robiłam ten sam test co Ty a było to również 9 dni od współżycia, jeżeli tam pisze zeby nie patrzec na wynik po 15 minutach to cos w tym musi byc
Nie przejmuj sie malenka, a jak sie martwisz to zrób test ponownie, chociaz ja mysle, ze w ciazy nie jestes;* to sa dobre testy
nie chce nic mówić, ale jezeli zrobiłaś test 9 dni od stosunku to minimum 5 dni za wczesnie i wynik moze nie byc wiarygodny...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 21:54   #6
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: tes ciażowy, proszę o odpowiedz

no wlaśnie, test wykrywa ciążę 6 dni po zapłodnieniu, nie po stosunku. Do zapłodnienia może dojść nawet 7-8 dni po stosunku. Więc aby test był wiarygodny, musi być wykonany najwcześniej 14 dni po stosunku lub w dniu spodziewanej miesiączki. Te wasze testy wykonywane 9 dni po stosunku to wyrzucenie kasy w błoto.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 22:26   #7
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: tes ciażowy, proszę o odpowiedz

Powinnaś powtórzyć test, a co do jego wiarygodności to wydaje mi się, że wynik po dłuższym czasie jak ten przewidziany na ulotce powinnaś traktować jako nieważny.

A 9 dni to rzeczywiście za mało.
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-30, 12:29   #8
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: tes ciażowy, proszę o odpowiedz

dziewczyny maja racje - test robi sie min. 14 dni po stosunku, najlepiej w dniu spodziewanej miesiaczki i po 15 min. taki test powinien juz lezec w koszu na smieci, zeby go wiecej nie ogladac. Wynik prawidlowy pokazuje sie po takim czasie jaki podany jest w ulotce, nie wczesniej i nie pozniej.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.