Co sądzicie o kimono? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-31, 15:31   #1
3kaczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2

Co sądzicie o kimono?


Witajcie! Jestem Japonką i chciałabym usłyszeć Waszą opinię o kimono.

https://pixabay.com/ja/日本の番組-着物ショー-日...2377;-1025370/

Pewna grupa projektowa w Japonii chciałaby sprzedawać (również w Polsce) kimono i różne inne rzeczy zrobione z materiału z kimono (na przykład torby, szaliki, ale też rzeczy nie związane z ubiorem, a wystrojem domu...) i mają 2 proste pytania o kimono:



1. Co w kimono jest dla ciebie atrakcyjne?

(Np. Historia, kolor, wzór, fason, sposób wiązania etc. )

2. Jeśli nosiłabyś kimono lub coś związanego z kimono, to gdzie?

(Np. Na imprezach, codziennie do pracy, pożyczone na fotosesję..)



Oni chcieliby znać odpowiedzi zwłaszcza na te 2 pytania, ale jeśli macie jakieś inne pomysły czy uwagi, w jakiej formie kimono i jego materiał mogłyby się w Polsce przyjąć, będę wdzięczna za pomoc.



Aya
3kaczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:27   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o kimono?

Kimono jako strój chyba w polskich warunkach nie ma szans się sprawdzić - mimo wszystko jest to ubiór tradycyjny i silnie określony kulturowo.
W ostatnim sezonie sporo było narzutek w sieciówkach w delikatne kwiatowe wzory i muszę przyznać, że każda jedna dziewucha w czymś takim wyglądała, jak w podomce. Ponoć były hitem letnich festiwali, ale coś co wygląda jak szlafrok w "dorosłym" życiu się nie sprawdzi.

Natomiast kimonowe wzory w dodatkach i zwłaszcza wnętrzach - jak najbardziej. Orientalne wzory dodatków w prostych minimalistycznych wnętrzach od kilku sezonów niezmiennie cieszą się powodzeniem. Zresztą swego czasu poszukiwałam zasłon o stylistyce kimona i pomijając zabójcze ceny malowanych jedwabi, oferta jest niewielka.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:39   #3
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Co sądzicie o kimono?

Bardzo lubię japońską stylistykę i szalenie podobają mi się kimona, ale mimo tego, że jestem dość odważna modowo, nie założyłabym na żadną okazję poza balem przebierańców. Natomiast akcesoria typu szale, ewentualnie bielizna, szlafroczki bardzo chętnie. Być może bluzki z lekkim akcentem by się przyjęły, kiedyś już była na nie moda i wtedy nosiłam. Elementy wystroju wnętrz też jak najbardziej.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 15:35   #4
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Co sądzicie o kimono?

Kimona intrygują mnie jako strój samurajski ale Polaka w takim stroju zupełnie nie widzę... Może na konwent manga/anime ale wówczas najlepiej żeby było we wzory kojarzące się z konkretną serią. Albo jako "mundurek" kelnerów w sushi barze. Względnie na bal przebierańców.
Dodatki w klimacie jak najbardziej - np. pościel.
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 18:14   #5
3kaczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Co sądzicie o kimono?

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi
3kaczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-01 19:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.