Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-24, 20:41   #1
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314

Podrażnienia-jak sobie radzicie?


Jak sobie radzicie z podrażnieniami? Właśnie coś mnie koncertowo uczuliło (wielu kandydatów) i nie wiem co tu poradzić. Piję wapno, a na buźkę na razie delikatny kremik, ale jest czerwono, oj bardzo czerwono. Może macie jakieś typy anty-podrażnieniowe? Zastanawiam się nad dermalibour a-dermy, recenzje ma niezłe. Co doradzicie wizażanki??
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 21:20   #2
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Podrażnienia-jak sobie radzicie?

Wszelkie podrażnienia i uszkodzenia skóry traktuję Epitheliale (też z a-dermy).
Bardzo polecam.
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:51   #3
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

Mam nadzieję, że nie dubluję żadnego wątku, ale przejrzałam milion razy forum i nie znalazłam tego, czego chciałam

Przez różne eksperymenty moja skóra na twarzy zrobiła się baaardzo wrażliwa. Łatwo ulega podrażnieniom, prawie każde użycie nowego kosmetyku kończy się uczuleniem.
Dlatego mam pytanie: Jakie kremy stosować na podrażnienia? Macie jakieś swoje domowe sposoby na nagłe uczulenie?
Poszukuję kremu/żelu/innego mazidła który zawsze będzie w moich zapasach kosmetycznych i w miarę szybko załagodzi podrażnienia - żebym mogła pokazać się ludziom na oczy

Wypiszcie wszystkie środki SOS, których używacie w takich nagłych wypadkach
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:34   #4
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

Humektan - uspokaja, nawilża, łagodzi podrażnienia...dla mnie najlepszy z najlepszych. Napewno Cie nie uczuli

Już o konkretnym działaniu : Aronia - nawilżający , producenta Agropharm - krem dla naczynkowców. Bardzo lekki, szybko się wchłania, umiarkowanie nawilża - taki kremik na upalne lato U mnie łagodzi również podrażnienia. Z powodzeniem stosuje go tęsciowa, która jest uczulona na 90% kremów dostępnych na polskim rynku.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 15:18   #5
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

dla mnie najlepszy na podrażnienia ale tez i do nawilżania jest krem alantan plus. fajnie matuje i szybko się wchlania.
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 16:03   #6
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

wapn w tabletkach - niezastapiony
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 16:34   #7
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

tez mialam taki okres, ze wszystko mnie podraznialo i uczulało Moj lekarz powiedzial mi , ze takie stany trzeba przeczekac i nic nie klasc na skore! Tak robiłam, co do humektanu to tez go stosowalam ale mnie zapchal po niedługim czasie
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2009-04-26 o 16:37
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 17:02   #8
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

dla mnie na podrażnienia, suchą skórą jak również alergie i AZS - do twarzy i ciała najelpszy jest Cetaphil, 200ml kupisz za jakieś 30zł, bardzo wydajny, lekki krem do suchej i wrażliwej skóry
raczej nie zapych, przynajmniej nie mnie, ale jest na tyle mocno nawilżający, że bardziej nadaje się na zimę niż na lato

inne, też dobre - z Biodermy, kremy atoderm i hydrabio, lżejsze niż Cetaphil ale też dobrze tolerowane przez skórę
tranqil babe - łatwo mówić nic nie kłaść na skórę
ale wrażliwa i podrazniona albo uczulona na cos jest też najczęściej sucha, nie wyobrażam sobie umyć twarzy i nie smarować kremem, przesuszyłabym ja tak bardzo że podrażnienie tylko by sie pogorszyło
przecież od tego są specjalne apteczne kremy, żeby pomóc w takich sytuacjach
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:23   #9
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Humektan - uspokaja, nawilża, łagodzi podrażnienia...dla mnie najlepszy z najlepszych. Napewno Cie nie uczuli

Już o konkretnym działaniu : Aronia - nawilżający , producenta Agropharm - krem dla naczynkowców. Bardzo lekki, szybko się wchłania, umiarkowanie nawilża - taki kremik na upalne lato U mnie łagodzi również podrażnienia. Z powodzeniem stosuje go tęsciowa, która jest uczulona na 90% kremów dostępnych na polskim rynku.


Ja też mam taki problem. Nie mogę kupić żadnego kosmetyku zanim nie przetestuję próbki. Już tyle kremów i toników oddałam mamie i siostrze, bo mnie uczuliły, szczypały oczy i krosty na buzi sie pojawiały. O Humektanie nie słyszałam, ale będę musiała zakupić.
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:33   #10
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

Miałam kiedyś panthenol w sprayu i sprawdzał się przy podrażnieniach. O dziwo nigdy nie spowodował u mnie zapchania. Używałam go do twarzy, włosów, czasem do ciała, natomiast moja mama po oparzeniach. (Zamawiałam w aptece, ma bodajże jakieś biało-pomarańczowe opakowanie). Swoją drogą dobrze, że mi się o nim przypomniało, bo może się przydać w wakacje

Przy suchych łokciach, kolanach, ustach, powiekach, plackach na twarzy itp. sprawdza się tłusty krem Nanobase. Podobna w działaniu choć odrobinę lżejsza i niższego kalibru jest Lipobase.
Humektanu nie mogę polecić, ponieważ mnie zapchał. To samo tyczy się Physiogelu.
Z lżejszego kalibru niezły jest krem firmy Dardia, albo Boots E45.
Cicaplast LRP jest lepki i mam wrażenie, że bardziej niż leczy, po prostu tworzy barierę między skórą a środowiskiem zewnętrznym.
Cicalfate Avene zawiera cynk i nie każdemu podpasuje tłustobiała konsystencja. Mnie wysuszał.
Na jakieś delikatne podrażnienia od biedy nadawał się też żel z Flosleku.
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 18:15   #11
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

Może kupię ten Humektan... Chociaż boję się zapchania - jestem w trakcie kuracji u dermatologa i znając życie i moje szczęście powstałoby błędne koło - kuracja, podrażnienie, zapchanie, kuracja, podrażnienie, zapchanie...
LR-P to kosmetyki nie dla mnie... Robiłam kilka podejść do tej firmy, używałam różnych kremów z różnych serii i efekt zawsze taki sam-rano budzę się cała spuchnięta, czerwona, z bąblami na twarzy. Brrr
Próbowałam różnych kremów - AA Help krem nawilżający [szczypie, piecze itp], Balneum baby krem dermatologiczny [piecze, dziwnie zasycha na twarzy...], spróbowałam nawet z bambino, ale jest to samo - nie ma żadnej ulgi , nawilżającego kremu dla dzieci HIPP [to samo]...
teraz czekam aż mama wróci z apteki z kremem Emolium - jutro rano go użyję, może chociaz on trochę uśmierzy pieczenie...
Dużo naczytałam się o żelu aloesowym Pierwsza Pomoc Palomy. Recenzje brzmią zachęcająco. Używała go któraś z Was?
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 19:06   #12
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Podrażnienia. Kremy SOS! i w razie awarii ;)

Podbijam
Strasznie mnie wysuszyło, ale boję się zapchania i wysypu mojej już prawie wyleczonej buzi... Ostatnio testowałam krem Vichy do odwodnionej skóry i zapchał mnie :|
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.