Co najlepsze na utrate wagi ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 19:10   #1
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218

Co najlepsze na utrate wagi ?


Hej dziewczyny, co moglybyscie polecic jako wspomagacz przy diecie i cwiczeniach ? Co lepsze l- karnityna czy Therm - Line. Zalezy mi na jak najszybszym osiagnieciu rezultatow , oczywiscie przy zachowaniu odpowiedniej diety i dawki cwiczen.
Moze ktoras moglaby polecic jakas dietke ?
Niestety przez okres zimowo - jesienny troche sie zaniedbalam i chcialabym w jak najszybszym czasie zrzucic troszke tluszczyku z ud i posladkow.
Pozdrawiam
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:56   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Osobiście radziłabym nie przyjmować żadnych suplementów, jeśli już, to czysty chrom. Do tego dieta MŻ + WR i sukces murowany. Ja jestem na diecie żołądkowej i od maja -11 kg. Jeżdżę rowerem 30 km dziennie, czasem jak mam siłę to robię ćwiczenia na ramiona i raz na ruski rok brzuszki. Czuję się super.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 14:52   #3
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Polecałabym L-karnitynę. Tylko koniecznie dobrze przyswajalną i w konkretnej dawce.
L-karnityna jest delikatna i w pełni bezpieczna, w przeciwieństwie do wielu splaczy, które mogą nie być polecane osobom z problemami z sercem, nadciśnieniem, często też wywołują sensacje żołądkowe. Karnityna jest natomiast naturalną substancją, aminokwasem, który jest naturalnie wytwarzany w naszym organizmie.

L-karnityna jest często dodawana to różnych herbatek odchudzających, napojów funkcyjnych, preparatów-jednak służy tam jedynie jako wabik i chwyt marketingowy, gdyż występuje w symbolicznej wręcz dawce, która nie ma prawa zadziałać. Aby karnityna była skuteczna musi być przyjmowana w jednorazowej dawce co najmniej 1g (1000mg) podczas gdy wiele preparatów zawiera jej zaledwie po 200mg lub mniej.
Polecam wersję w płynie bo błyskawicznie się wchłania i nie obciąża żołądka jak tabletki.
Godne polecenia L-karnityny w płynie ma w swojej ofercie Sci tec, Vitalmax. Godne uwagi są też miękkie kapsułki z żelowym środkiem jak np firmy Trec. Preparaty z L-karnityną kupisz w sklepach z odżywkami, lepszych aptekach. Patrz przede wszystkim na dawkę.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 23:24   #4
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Lady Kala dobra porada, przeciętnemu człowiekowi łatwo się pogubić w tych suplementach i odżywkach stąd jestem wobec nich dosyć nieufna. Duży plus,że sama l-karnityna nie grozi problemami żołądkowymi, to bardzo ważne .
Mam tylko jedno pytanie: czy można przyzwyczaić ciało do l-karnityny, mam na myśli sytuację w której BEZ niej ciało już nie chce ładnie spalać? Zastanawiam się nad wprowadzeniem jej dopiero, gdy trafię na fazę plateau, czy to dobry pomysł??

(Mam nadzieję, że jeszcze zajrzysz jeszcze do tego wątku. )
Pozdrawiam

Edytowane przez Kreskaaa
Czas edycji: 2012-07-07 o 23:25
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 20:53   #5
Semiyorum
Przyczajenie
 
Avatar Semiyorum
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 17
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Moim zdaniem lepsza jest L-karnityna tylko, że powinno się ją brać przed np. jazdą na rowerze, bieganiem lub przy ćwiczeniach kardio. Z tego co wiem

Ja sama niedawno brałam Thermo Speed i w połączeniu z odpowiednią dietą, jazdą na rowerze stacjonarnym, bieganiem oraz aerobikiem pomogł mi schudnąć ok. 7 kg, więc jak najbardziej polecam
__________________
80- 78- 76- 74- 72- 70- 69,8 - 68- 66 - 65

Trening z Ewą od: 13.07.2012
Semiyorum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 12:47   #6
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Cytat:
Napisane przez Semiyorum Pokaż wiadomość
Ja sama niedawno brałam Thermo Speed i w połączeniu z odpowiednią dietą, jazdą na rowerze stacjonarnym, bieganiem oraz aerobikiem pomogł mi schudnąć ok. 7 kg, więc jak najbardziej polecam
muszę się odezwać! skąd wiesz, że te 7kg nie schudłaś tylko i wyłącznie dzięki sobie, a nie dzięki jakimś Thermo Speedom? jak dla mnie sama sobie zawdzięczasz ten sukces i... mniejszą ilość pieniędzy w portfelu.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 14:51   #7
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Ja to kiedyś czytałam że wszelkie wspomagacze pozwalają wspomóc odchudzanie o jakieś góra 4 %. czyli jak się schudło przypadkowo 10 kg to tylko jakieś niecałe 0,5 kg jest dzięki wspomagaczom. Pisze tutaj o prawidłowym stosowaniu tych wspomagaczy. W sumie dobre i to, ale ja tam dla dodatkowego nawet 0,5 kg miałabym się czymś faszerować i jeszcze wydawać kasę to wolę nie przynajmniej na razie.

Sa jeszcze ponoć jakieś środki dla kulturystów które pozwalają spalić więcej (do 9%) ale trzeba mieć do tego przygotowany organizm.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 20:55   #8
Semiyorum
Przyczajenie
 
Avatar Semiyorum
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 17
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
muszę się odezwać! skąd wiesz, że te 7kg nie schudłaś tylko i wyłącznie dzięki sobie, a nie dzięki jakimś Thermo Speedom? jak dla mnie sama sobie zawdzięczasz ten sukces i... mniejszą ilość pieniędzy w portfelu.
A czy ja napisałam, że schudłam tylko dzięki temu? Napisałam, że tse pomógł mi w tym, bo dzięki temu szybciej spalasz tłuszcz. A jeżeli bierzesz tylko tabletki i nie ćwiczysz to i tak nie schudniesz.
__________________
80- 78- 76- 74- 72- 70- 69,8 - 68- 66 - 65

Trening z Ewą od: 13.07.2012
Semiyorum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 21:13   #9
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

Jeśli chodzi o suplementację to warto pójść do lekarza na badania kontrolne -sprawdzić wątrobę - zrobić badania krwi i tarczycę (bardzo ważne!) i według wyników suplementować - to daje najlepsze rezultaty jeśli chce się utrzymać zgubione kilogramy. Suple, które poleciłabym każdemu to omega3 (olej z łososia w kapsułkach, przyspiesza metabolizm, normuje gospodarkę hormonalną) 1000mg/dobę i chrom (jeśli masz ochotę na słodycze prawdopodobnie Ci go brakuje, zamiast suplementów możesz też jeść codziennie na śniadanie owsiankę na wodzie), często przy odchudzaniu brakuje też magnezu, bo łatwo się wypłukuje. Polecam też pić napar z pokrzywy, pomaga przy odtruwaniu organizmu (a więc szybciej wypłuczesz spalony tłuszcz), dostarcza witamin. Kawę zamień na yerba matte, a jeśli nie jesteś w stanie jej pić - zieloną herbatę (pamiętaj, żeby była dobrej jakości, niestety nie bardzo można na niej zaoszczędzić - tańsze nie zawierają listków herbaty, tylko łodyżki = brak efektu) - obie przyspieszają przemianę materii i oczyszczanie organizmu (co jest bardzo ważne przy spadku masy z powodu dużej ilości produktów przemiany materii). Diety jako takiej nie polecam, lepiej skup się na treningu i adekwatnym żywieniu (na forach nt. kulturystyki dowiesz się wszytkiego - spalanie obok treningów na masę jest rozpracowane wzdłuż i wszerz). Powodzenia

aaah zapomniałabym. Nigdzie, w żadnych badaniach, z którymi mogłabym się spotkać nie udowodniono działania l-karnityny suplementowanej z zewnątrz (ona sama wytwarza się w organizmie wskutek spożywania białek, wszystkie badania wykazują działanie na poziomie placebo (jeśli się mylę proszę o link do publikacji)). Suple typu therm line owszem, troszeczkę przyspieszą spalanie, ale mogą wyrządzić nieodwracalne szkody jeśli masz np cerę naczynkową. Wydaje mi się, że lepiej te pieniądze wydać na dobry aerobic, lub strój do ćwiczeń, w którym będziesz czuła się swobodnie

Edytowane przez chochol
Czas edycji: 2012-07-14 o 21:18 Powód: dodatkowe informacje
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 23:37   #10
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Co najlepsze na utrate wagi ?

chochol - bardzo ciekawe to co piszesz, dzieki
no a co do wydatkow - warto kupic sportowy stanik, nawet tanszy (jesli ktos nie ma 200zł na jakies hiperpodtrzymywanie). jak nie trzeba co 5 minut poprawiac ramiaczek i nic sie nie wbija cwiczy sie 3x przyjemniej
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.