Studia zaoczne + szkoła policealna + praca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-18, 14:51   #1
Szaq
Przyczajenie
 
Avatar Szaq
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4

Studia zaoczne + szkoła policealna + praca?


Chciałabym połączyć studia zaoczne ze szkołą policealną oraz pracą. Może jest ktoś, kto już tak próbował (mam nadzieję z powodzeniem)?
Chciałabym zaocznie studiować zootechnikę oraz wybrać się do szkoły policealnej na kierunek higienistka stomatologiczna. Zajęcia co prawda będą pokrywać się w piątki, ale myślę, że przy takim wymiarze godzin nie powinno to być problemem, napisałam już maila w tej sprawie do szkoły.
Jeżeli chodzi o pracę, to myślałam o pracy barmanki - czyli na nocki.
Czy takie połączenie uważacie za realne?
Szaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 15:28   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia zaoczne + szkoła policealna + praca?

Cytat:
Napisane przez Szaq Pokaż wiadomość
Chciałabym połączyć studia zaoczne ze szkołą policealną oraz pracą. Może jest ktoś, kto już tak próbował (mam nadzieję z powodzeniem)?
Chciałabym zaocznie studiować zootechnikę oraz wybrać się do szkoły policealnej na kierunek higienistka stomatologiczna. Zajęcia co prawda będą pokrywać się w piątki, ale myślę, że przy takim wymiarze godzin nie powinno to być problemem, napisałam już maila w tej sprawie do szkoły.
Jeżeli chodzi o pracę, to myślałam o pracy barmanki - czyli na nocki.
Czy takie połączenie uważacie za realne?
praca barmanki nie ogranicza się tylko na nocki to raz.
dwa, w szkole policealnej są zajęcia obowiązkowe i na studiach też takie są więc jak Ty chcesz je pogodzić w piątki?
Chcesz za dużo na raz i albo robisz to tylko dla papierków z tych szkół albo porządnie bo inaczej nic z tego nie będzie.
A jeszcze najzabawniej będzie jak Ci się sesja z egzaminami w policealnej pokryją a jeszcze będziesz miała nocki pracować, chyba będzie funkcjonować bez snu
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 16:08   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia zaoczne + szkoła policealna + praca?

A sprawdziłaś, czy Twoja policealna ma zajęcia w tygodniu? Bo sporo kierunków jest prowadzone tylko w weekendy.

I jak zamierzasz wykorzystać połączenie zootechniki z higienistką stomatologiczną? Trzeba pomyśleć, co takie połączenie daje, bo może być tak, że z jednym fachem już do końca życia nie będziesz mieć do czynienia, gdy zaczepisz się w drugim i nie będzie się on wiązał z tym pierwszym.

Co do pracy barmanki, to cóż, chyba łatwiej byłoby znaleźć i pogodzić pracę dzienną, zajęcia w policealnej nie trwają od rana do wieczora, a noc poświęciłabyś na sen, bo na nic Ci papiery ukończenia wielu szkół, gdy przypłacisz to zdrowiem.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 18:10   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Studia zaoczne + szkoła policealna + praca?

Wydaje mi się to fatalny pomysł. Bo kiedy będziesz miała właściwie czas na naukę? Jeśli będziesz miała zajęcia w policealnej w ciągu tygodnia, potem do pracy, a potem jeszcze co dwa tygodnie zjazdy to po pierwsze masz 0 czasu dla siebie, po drugie czas na naukę (czyli cel wszystkich szkoleń) też ograniczony do minimum, a praca po nocach to słaby pomysł, bo zaraz musisz iść na ranne zajęcia wyczerpana. Jednym słowem wspaniały przepis na marną wiedzę, marne samopoczucie i marne parę lat życia.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 18:54   #5
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia zaoczne + szkoła policealna + praca?

Po co łączyć zootechnikę z higienistką stomatologiczną? Wszystkich srok za ogon nie złapiesz, a tylko się zajedziesz i stracisz pieniądze, czas.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 14:23   #6
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Studia zaoczne + szkoła policealna + praca?

Lepiej przygotuj się dobrze do pracy w jednym zawodzie. Ogarniając tyle, rzeczy na raz będziesz wszystko robić po łebkach i koniec końców będziesz mieć dwa nic niewarte papierki.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-19 15:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.