Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2008 ;) - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 13:39   #1441
lisey
Zadomowienie
 
Avatar lisey
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 078
GG do lisey
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

do lidla nie poszlam bo ....(poisone dzieki)
ech,dobija mnie pogoda i chce meza
__________________
Gabrielek 15/11/2008

Fasolinka

Edytowane przez lisey
Czas edycji: 2010-09-15 o 14:48
lisey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 16:25   #1442
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Ano z opasowaniem w tyłku też mam problemy-jak nogawki dłuższe, to automatycznie du.pa większa.

A ja prawie przy obiedzie szczytowałam!Normalnie taki pyszny obiadek mi wyszedł i to całkiem przypadkowo, bo eksperymentalnie.Miałam ochotę na coś z ryżem, wię wzięłam oczywiście na warsztat pierś z krczaczka, pokroiłam w kosteczkę, podsmażyłam ze sporą ilością cebulki i czosnku.Podlałam wodą i doprawiłam ziarenkami smaku( z braku pomysłu). Dalej się zacięłam, bo nie chciałam na pomidorowo ani ala chińskie robić.Rozejrzałam się, co mam i wybór padł na cytrynę.Starłam całą skórkę i to był strzałw dziesiątkę! Smak od razu zrobił się szlachetniejszy, zprawiłam śmietanką z mąką i gotowe!
Normalnie palce lizać

Acha-ryż obowiązkowo na sypko i z kurkumą
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 17:28   #1443
Dorka83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 643
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

witam
mamusie mam zwracam sie do Was z prośbą o porade: jestem mamą 10 miesiecznej - listopadowej Lenki, czy mozecie mi poiradzic jaki rozmiar butów jej kupic? własnie zamierzam jej kupic butki na zime z "Bartka".poradzcie czy rozmiar 21- 22 czy cos innego.
bede wdzieczna za sugestie.pozdrawiam
Dorka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:03   #1444
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Dorka83 - a Lenka już chodzi? Bo jak jeszcze nie to nie musisz jej Bartka kupować, tylko jakiekolwiek "atrapy",żeby dziecku było ciepło. Jeśli juz chodzi to powinnaś zmierzyć jej stopę centymetrem (najlepiej miarką) - najłatwiej jest postawic dziecko na kartce papieru i odryswać stopę i zmierzyc, pomiar powtarzasz kilka razy. Jak już będziesz miała ile cm ma stópka to dodajesz 1-1,5cm luzu i takie buciki nalezy kupić. Jeżeli luzu jest mniej niż 0,6cm to bucik jest juz za mały.
Niestety kazdy buciek należy zmierzyć w środku bo nawet "Bartek" ma różne wymiary podeszwy. I nie musisz Bartka kupować (mojej córci nei podpasował, bo ona ma szeroka stópkę i wysokie podbicie). Bucik powienien mieć elastyczna podeszwę i usztywnianą piętkę- ja ostatnio kupuję buty w Smyku Coolclub i jestem b. zadowolona.

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

L:aski widziałyście wycofane leki?
http://www.e-gmp.pl/2010/09/biezace-...edra-vigantol/


Cześć Hela - pisz co u Was, jakiś mdłosci, brzuszek widoczny, a może jakaś fotka?

Edytowane przez Salomea1
Czas edycji: 2010-09-15 o 17:59
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:11   #1445
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Dorka, ja nie bardzo rozumiem, jak mamy Ci poardzić rozmiar. Przecież nikt nie wie, jaki Twoja córcia ma teraz rozmiar, czy ile cm ma jej stópka.
Ja od siebie mogę jedynie poradzić, że niekoniecznie Twoja córcia musi mieć buciki do chodzenia na całą zimę. Nie wiesz, kiedy nauczy się chodzić, przypuśćmy,że zaraz po roczku.Na początku to będzie takie krzywe dreptanie i to pod domu, a jak już będzie jej lepiej szło, to czeka ją nauka chodzenia w bucikach właśnie. Nawet jak się nauczy, to gwarantuje Ci,że nie od razu zacznie chodzić po dworzu w pełnym zimowym umundurowaniu. Tak więc moim zdaniem, możesz odłożyć kupowanie bucików na długi czas

Rozumiem,że trafienie na buciki dla niemowląt(które nie chodzą), które byłyby naptrawdę zimowe to sztuka...Ja kupiłam swojej córci, jak jeszcze nie chodziła, najtańsze, zimowe buty w ccc-kosztowały mnie 30zł, bo przecena była.Nie przejmowałam się podeszwą, bo tylko w wózku była księżniczka wożona

No a później, to jak Salomea pisze

Kurde, ale się słodyczami objadłam-ale pogoda usprawiedliwia moje łakomstwo
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:22   #1446
aniak2888
Raczkowanie
 
Avatar aniak2888
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 258
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Dorka w bartku mają miarki do stópek zmierzysz na miejscu i będziesz wiedziała ale jak piszą dziewczyny jak Lenka nie chodzi nie warto tracić pieniędzy
aniak2888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:08   #1447
LadyM
Rozeznanie
 
Avatar LadyM
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 615
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

katakon ja mam odwrotny problem, boję się, że moi będą za niscy bo my z tż kurduple Matce nie dogodzisz, zawsze się czymś zamartwia, a jak jest dół to już w ogóle, dobrze, ze u Ciebie już lepiej

co do spodni, to jak się skróci, to często fason się zmienia, ale cóż zrobić, ja też 160, więc wyjścia nie mam i tak jak Xandra najczęściej rurki kupuję.

Xandra nono jaka pomysłowość ja się boję takich połączeń, dlatego w sumie moja kuchnia nudna jest może warto się w końcu przełamać i poeksperymentować:confuse d:
LadyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 19:27   #1448
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez aniak2888 Pokaż wiadomość
Dorka w bartku mają miarki do stópek zmierzysz na miejscu i będziesz wiedziała ale jak piszą dziewczyny jak Lenka nie chodzi nie warto tracić pieniędzy
Mi Panie w Bartku mierzyły 2 razy stópkę i za każdym razem wynik był inny(20 i 22 - rozbieżnosć bardzo duża), dlatego przed zakupem bucików zawsze mierzę sama w domku na spokojnie. Przynajmniej mam pewność ze nie kupuje za duzych/małych butów.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:34   #1449
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

A ja powiem Wam,że wolę kupowac buciki przez neta-po pierwsze taniej, a po drugie zawsze podana jest dł. wkładki wewnętzrnej. Nie wierzę w podana dł na niektórych pudełkach w sklepach , bo zwykle przeskakują m-y rozmiarami po prostu o 0,5 cm. A znalazła stronę z bucikami dla dzieci, gdzie wkładka jest mierzona co do 1 mm i buciki mają atest zdrowa stopa


LadyM, a czemu się boisz eksperymentów w kuchni?? To sama przyjemność-w robieniu i jedzeniu
Już poszperałam trochę po stronkach kulinarnych,ale jakoś nic mnie nie zachwyciło.Chyba zrobię jakieś pieczone udka z kurczaka w cytrynie
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:39   #1450
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Xandra - ja zawsze jak kupuję buciki mam własną miarkę, a jak przypadkiem trafie na fajne to prosze w sklepie o centymetr i już.
Oj musze Marty buciki na all wystawic bo nie ma sensu dla drugiego dzidziola zostawiać.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:55   #1451
Hela28
Raczkowanie
 
Avatar Hela28
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Daleko nad jeziorem
Wiadomości: 240
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Witam moje drogie!!!

Juz pisze co u mnie -
a wiec samopoczucie dalej takie sobie - napady mdlosci codziennie ok.godz.13 , poranne , a raczej wczesnoporanne napady glodu , ktore jak narazieudaje mi sie przesypiac , jutro ide na pierwsza wizyte do gina - boje sie ,bede spokojniejsza i pewniejsza jak zobaczymy ta mala fasolke, brzuszka jeszcze nie ma , nawet na wadze jeszcze nie przytylam .

A tak wogole to dzisiaj przezylam horror
Bylam z Elijasem na spacerze - na nozkach oczywiscie , przechodzac przez ulice trzymalam go na rekach i potem skrecilismy w taka boczna drozke i postawilam go na ziemi , a on oczywiscie swoje fochy i nie chcial isc dalej no to ja cierpliwie czekalam az on zdecyduje sie isc , ale moj blad ,bo bylam do niego odwrocona bokiem zeby myslal ze nie zwracam na niego uwagi , nagle on zaczal z calej sily biec ale nie w moja strone tylko w strone ulicy , ja szybko za nim i zlapalam go w ostatniej chwili , dopiero przy samym krawezniku , na szczescie chodnik byl dosyc szeroki i kierowca go wczesniej zauwazyl i zwolnil
Jak go zlapalam i wzielam na rece to krzyknelam na niego i potrzaslam go za ramiona i poplakalam sie , potem jakos sie powstrzymalam ale wdomu to az szlochalam z nerwow i wiem ze to moze dziwne ale odrazu zaczelo mnie kluc w lewym jajniku - wtedy dopiero sie wystraszylam ale sadze ze wszystko jest w porzadku.

Nigdy nie sadzilam ze strach o wlasne dziecko moze byc tak silny.
Hela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 20:43   #1452
Dorka83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 643
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

witam
dziekuje za porady. Lenka juz bokiem przy meblach chodzi wiec mysle ze za 2 miesiace to juz bedzie biegac, a to początek zimy bedzie. chyba poczekam az zacznie pierwsze kroki samodzielnie bez trzymanki robic i dopiero cos wybiore w sklepie. przepraszam ze was zameczam ale mozecie poradzic mi które buty są dobre dla dziecka ale troche tańsze niz "bartek"?
Dorka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:55   #1453
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Dorka83 - najlepiej pójdz do Bartka i powyginaj sobie podeszwy i bedziesz wiedziała jak mają sie wyginac i wtedy mozesz wybierać w bucikach. Ja kupuje Coolclub, Disney - Smyk - za zimowe dałam coś ok 100-120 zł a nie 199 (Bartek, ecco), jeszcze fajne są w Deichmanie Elephanten, resztę może dziewczyny dopiszą
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:59   #1454
LadyM
Rozeznanie
 
Avatar LadyM
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 615
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

nie wiem Xandra, u mnie w domu zawsze było tradycyjnie, a i tż kręci nosem na eksperymenty.

Hela kurcze współczuję nerwów, niestety takie rzeczy się zdarzają

Edytowane przez LadyM
Czas edycji: 2010-09-15 o 21:02
LadyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 21:04   #1455
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Xandra - a moze zrób kuraka z cytryna tymiankiem i czosnkiem, zawsze wychodzi i jest pyszny i soczysty

LadyM - to moze czas na eksperymenty , ale sprawdzone

Hela - współczuję tego stresu, oby się juz taka sytuacja nie powtórzyła. Napisz koniecznie po wizycie.

Edytowane przez Salomea1
Czas edycji: 2010-09-15 o 21:05
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 21:11   #1456
lisey
Zadomowienie
 
Avatar lisey
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 078
GG do lisey
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Dorka wiesz no sama musisz dobrac buty.Czasem jest tak ze rozmiarowka sie rozni.Moze zamisat 22 dla leny bedzie dobre 21.Nic tylko wizyta w sklepie.Ja polecam sklepy male,nie markowe,przynajmniej u mnie wiekszy wybor dla dzieci z nietypowa stopka.

xandra no tak przy obiedzie?!! Ty niedobra!!taki samolub? a Tz?hihihihiprzypomina mi to scene z jakiegos filmu co meg ryan chyba udaje orgazm przy jedzeniu(chyba kiedy harry poznal sally)nie wiem czemu ale sobie Cienbie wyobrazilam wlasnie tak

hela wspolczuje przezyc.Strach o dziecko moze byc bardzo silny.Mialam podobna sytuacje i wiem co przezylas.Na szczescie refleks mam dobry i szybko dobieglam.To bylo jeszcze jak Gabrys uczyl sie chodzic wiec i mniej rozumial.Teraz ladnie chodzi za raczke przy ulicy i nie biega po chodniku.Ale wtedy myslalam ze padne z nerwow

a ja dzis....tadam obciahalam Gabrysia maszynka.I tak slicznie wyglada,taki moj maly elegancik.Nie bal sie,no szok
__________________
Gabrielek 15/11/2008

Fasolinka

Edytowane przez lisey
Czas edycji: 2010-09-15 o 21:15
lisey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 21:29   #1457
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Dorka my kupujemy buciki Korneckiego. Jestem bardzo zadowolona. Nasz synek zacząl chodzic samodzielnie gdy skończyl roczek ale wierz mi, zimą i tak po dworzu /przynajmniej na początku i gdy będzie wielki śnieg/ nie puścisz malej na nogi. Choć może być różnie a i tak wszystko wyjdzie w praktyce. U nas sprawdzily się bardzo kozaczki na suwak. Bardzo wygodne we wkladaniu

Hela no wspólczuję przeżycia - wyobrażam sobie jaki to stres. Dobrze, że wszystko pomyślnie się zakończylo. Uważaj na siebie

lisey dawaj zdjęcie przystojniaka
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 22:18   #1458
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Hela, no strach jest ogromny o dzieci, każda z nas chyba przeżyła mniejszą lub większą chwilę grozy...Nie bój się na zapas o dzidziolka, akurat dobrze,że jutro masz wizytę u gina,to będziesz spokojniejsza

LadyM, no mój tż też absolutny tradycjonalista.Jadłby tylko żurek, pomidorową i ziemniaki ze schabowym lub mielonym-na zmianę, oczywiście beż żadnej surówki. Ale mnie ciągnie do nowych smaków, szkoda,że mnie na restauracje nie stać-co tydzień bym wybierała iną kuchnie świata

Lisey, no wiesz-nie szczytowałam tak,jak Meg Rayan (ani nawet w ogóle, tylko praaawie). Poza tym był u mnie tata, więc...

Salomea, ale takim suszonym tymiankiem natrzeć?? No i całego nie będę piekła, bo nie zjemy tyle, tylko jakieś udka pewnie...W ogóle, to uwielbiam tłuszczyk z pieczenia kurczaczka , normalnie moge pić łyzkami

Dorka, w Daichmanie można niedrogie kuic butki, w środku zimy, to juz znaczne obniżki będą albo też w CCC.Acha, pierwsze buciki, to obowiązkowo trzeba zmierzyć, bo może się okazać,że nawet większy rozmiar na nóżkę ciężko będzie wchodzić.Troche czasu minie, nim Lenka będzie usztywniac stópkę przy wkładaniu, a zakładanie kozaczka na taką "giętką" stópke jest bardzo trudne.Mojej Emilce, to żadne z suwaczkiem z boku nie weszły, a ma normalne podbicie.

Kurde, tż wykończył moje danie, no aż mam ślinotok,jak o nim myślę...(o daniu, nie tżecie:P)
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 07:21   #1459
katakon
Raczkowanie
 
Avatar katakon
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Wiadomości: 275
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

xandra - ten kurczak z cytrynka brzmi smakowicie
a Lady M - rozumiem, bo mój tż tez tradycjonalista i może non stop jeść kilka ulubionych dań. ja i tak czasami eksperymentuję, i czasami mu smakuje a czasami nie. Norma

hela - współczuję przeżycia! Dobrze że go złapałaś i że ten kierowca jednak z głową jechał...

lisey - a to Gabryś jest bardzo grzeczny chłopczyk! Maszynką pozwalał sobie manipulowac przy głowie!.. Karolinka to na grzebień ma alergię, trzeba ją podstępem czesać. I juz jej grzywka do oczu wpada, a nożyczek przy jej głowie sobie nie wyobrażam (w sensie tego wrzasku jaki by nastąpił). Na spinki woła "Ała!" i ściąga od razu, więc zaczęłam jej zakładać takie miękkie opaski. I wtym chodzi

Dorka - zakup pierwszych bucików dla Karolinki to było ekstremalne przeżycie my już stailiśmy zlani potem, obłożeni pudełkami, i żadne kozaczki nie pasowały. Na dodatek mała nie umiała usztywnić stópki... Ech... kiedy to było...
Dziewczyny już doradziły co i jak więc się nie będę powtarzać
__________________
Karolinka 05.11.2008
katakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 14:56   #1460
lisey
Zadomowienie
 
Avatar lisey
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 078
GG do lisey
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

gosiaczek fota bedzie jak se bateryje naladuje,czytaj jak znajde ladowarke

xandra no z tatem w tle to trudnohihihi,Non mi teraz to tylko slinka na tzta leci,zarelko malo mnie obchodzi

ladyM no moj tez byl taki tradycjonalista na poczatku,zmienilo mu sie jak powiedzialam ze jak mu nie podchodzi moje jedzonko to niech sam robi sobie.Podzialalo,plus gotowanie ze seksem w tle tez mialo swoje plusy teraz wybrzydza jak gotuje/gotowalam tradycyjnie,choc surowki zawsze jadl bo lubi

katakon wiesz co moj ziwerceniec mial takie dlugie wlosy ze mu ciachalam nozyczkami,jak ogladal bajke,bylo ala i wogole krzywulasnie wyszlo,okropnie to moje dziecie wygladalo po takich nozyczkach.No maszynka dal sobie pociachac bo...Tz sie goli elektryczna i jak przyjezdza to oni sie obaj "gola".I to bardzo pomoglo mi wczoraj,oczywiscie wczesniej pogadanka byla,pokazywanie maszynki,dotykanie jej itp.Pod koniec nie powiem juz sie wiercil ale dalo rade.NIe wiem co Ci poradzic ale plus taki ze dziewczynki moga miec dlugie wloskitakze obcinanie to moze poczekac a spinki to moze Karola niech lalkom najpierw powpina?

u nas cieplutko,deszczyk pokropil chwilke ale piknie jest,sloneczko i wogole jakos milej mnie sie zrobilo
__________________
Gabrielek 15/11/2008

Fasolinka
lisey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 07:14   #1461
katakon
Raczkowanie
 
Avatar katakon
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Wiadomości: 275
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

lisey - pomysł z pokazywaniem na tacie dobry ja sie jednak nie poswiece żeby mi tż obcinal włosy nożyczkami Ale jak mówisz, dziewczynki moga mieć długie włosy A z lalkami to u nas dziwna sprawa na razie, bo karolinka zdecydowanie preferuje misie. I książeczki. Lalki są be!
__________________
Karolinka 05.11.2008
katakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 07:28   #1462
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

katakon - moja też woli misie i ksiązeczki a lale leżą w pudle. Martusia tnie się u fryzjera tzn siada na swoim krzesełku przy stoliku, stawiam jej lusterko i zaczynamy się bawić, obciąć grzywkę pozwala, a potem to ona przymierza opaski każe sobie kucyki wiązać itd, trochę zachodu ale przynajmniej bez płaczu.

lisey - moja też nauczyła się łapać piłkę , ale jeszcze nie skacze
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 11:53   #1463
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

lisey muszę też jakoś zachęcić Igora do maszynki bo ostatnio 30 min męczyłam się nożyczkami a wiadomo jak to się obcina jak mały się kręci ciągle.My zawsze obcinamy w wannie mały się bawi jakimiś kubeczkami i przelewa wodę a mama spocona ciacha

Igor tez od paru dni łapie piłkę i zaczął podskakiwać dość wysoko i zamiast chodzić to skacze mówiąc że jest "abą" czyt żabą

Dorka ja bym jeszcze poczekała z kupnem butków na zimę bo może jeszcze twojemu maluchowi noga urośnie sporo u takich dzieci w meisiac potrafi czasami stopa urosnąć rozmiar. Igor miał na zimę buty z Bartka kupione rozm 21 i pamiętam że były na tyle duże że mogłam mu palca za piętkę włożyć swojego tak zresztą poradziła nam sprzedawczyni i udało się przechodzić całą zimę. Przemyśl też tak jak dziewczyny piszą czy będziesz potrzebowała aż takie drogie butki mój zaczął chodzić jak miał 10 miesięcy więc w sumie całą zimę faktycznie w tych butach dreptał nawet po śniegu ale jak jeszcze nie chodzi to ja bym nie kupwoała takich drogich.

Salomea1 ja też przestawiłam się na collclub ze smyka butki są dobrze wyprofilowane solidne no i zdecydowanie tańsze niż w bartku teraz nawet kapcie kupiłam małemu bardzo Wam polecam są po 24 zł bardzo duży wybór kolorów wyglądają identycznie jak befado ale mają dodatkowo wkładkę całą ze skóry i oddychającą podeszfę ( jest podziórkwana)

Kiedyś Wam pisałam że mały dostał puzzle takie dla najmłodszych i tak je polubił. Dzisiaj kupiliśmy mu kolejne juz nie baby a junior takie składające się z 4, 6, 9 , 12 elemetnów i mam spokój bo siedzi i układa http://allegro.pl/puzzle-trefl-junio...216904028.html
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:57   #1464
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez Paula Szyszka Pokaż wiadomość

Dziewczyny dostałam ulotkę z lidla wczoraj i od dzisiaj maja być bardzo fajne ubranka dla maluchów a tak jak kiedyś pisałyśmy ze scorpioniec ubranka tam są naprawdę dobre gatunkowo mają być pidżamki za 13 zł, kurtki zimowe ocieplane polarkiem za 40 zł, bluzy po 19 zł wszystko zarówno dla dziewczynek jak i chłopców a i sztruksy też za 23 zł jakoś my idziemy zraz po pidżamki bo resztę już dostał
udało mi sie przypadkiem zalapać na piżamkę, skarpety i bluzę kurtek nie widzilam ale byly fajne sztruksy

ja myśle ze karny kacik to dobry pomysł..super niania mówiła ze dziecko powinno siedzieć tyle minut ile ma lat.. moja nie miala jeszcze okazji..ale pewnie bedzie miala..aha moja probowala mnie walnąc ale parte razy zlapalam za lapkę i mowilam ze mame to boli i mi przykro i jakoś przestala..

katokon moja wysoka i ja tez.. wcale mnie to nie martwi.. i ty przypadkiem nie mow ze to jej jakas wada bo tylko nie potrzebnie jakiś kompleksów dostanie.. a wiadomo przecież ze śliczna jest!!

a spodnie to teraz mega dlugie robią..ostanio kupowalam np jeansy w cubusie, h&m i obie pary za dlugie sa o jakies 8-10 cm a ja mam 173 cm wzrostu..

dorka z zimowymi butami to ty poczekaj.. bo ci mala do zimy z nich wyrośnie.. moja pierwsze miala na początku listopada kupione a na koniec grudnia juz drugie musialam dokupić.. poza tym bartek ma durna numeracje.. kazdy model ma inną rozmiarówkę..

a teraz mam dwa pytania!

po 1. pisalam wam nie dawno o kupkach ząbkowych i sposobach na nie?
no i jak wróciliśmy do mleka po kuracji to znów sie zaczeły rzadkie..odstawilam mleko i pare dni i znowu to samo..odstawilam mleko kupki - bobki..
czy to moze byc nietolerancja laktozy.. jak ona sie dokładnie objawia?
mala je serki, twarogi, kefir jogurty it nie wppływają na kupki..

zmienilam jej na próbe mleko z nestle junior na gerber 3 (jakies nowe i w domu dopiero doczytalam ze to tez nestle) i nie wiem moze jakac alergia na konkretny rodzaj mleka?? (miala tez ostanio wysypkę za uszkami i na dolnej powiece... a nic nowego nie je)

po2. tz musi jakies punkty a nagrody wymienic i min sa zabawki do wyboru..

co lepiej wybrac fontanne na kulki playskool czy skrzynkę na listy fihera??
macie ktores z tych zabawek..nasze dzieci beda sie jeszcze tym bawic??
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 13:04   #1465
katakon
Raczkowanie
 
Avatar katakon
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Wiadomości: 275
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

scorpioniec - 173cm to fajny wzrost dla dziewczyny wysoka laska po prostu. ja sie obawiam że bedzie miec 190cm albo więcej... A to już wieża jest No ale na wzrost nie mam wpływu więc staram się nie martwić i być dobrej myśli że stanie w odpowiednim momencie

z laktoza - nie mamy na szczęście problemu więc tematu nie zgłebiałam, nie pomoge.
__________________
Karolinka 05.11.2008
katakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 13:08   #1466
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

scorpionec - o laktozie niewiele wiem wieć nei pomoge
zabawka - mam fontannę i Marcie ona juz nie pasuje, tzn pobawi się chwilę i ma dośc, a głośne toto strasznie. Uważam że to był nietrafiony prezent. Chyba brałabym skrzyneczkę.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 14:32   #1467
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

A my mamy fontannę i u nas to jest jeden z wielu super trafionych prezentów. Mamy ją już prawie rok i Mati bardzo często się bawi. Ostatnio byla u nas moja bratanica /3 m-ce mlodsza od Matiego/ i poprostu zakochala się w tej fontannie. Nie wiem czy po paru dniach też by ją tak kochala ale wtedy moglo nie istnieć nic innego Skrzyneczki nie znam więc nie pomogę ale możesz scorpio zrobić tak jak ja ostatnio. Sprawdź na allegro co jest po pierwsze droższe i co się lepiej sprzedaje z tych zabawek, tż niech wymieni punkty na tą rzecz, sprzedasz na allegro i za ta kasę kupisz coś innego dla Igi. Ja dostalam z KSM gąsienicę gawędziarkę no ale Mati już trochę za duży na takie zabawki to sprzedalam i za to kupilam mu pociąg ze stacją Thomasa.
Co do laktozy to niestety nie pomogę

A Mati co 2 miesiące już od roku jest obcinany maszynką. Sadzam go na kolanach przed tv, do ręki lizak i dziecka nie ma a tż biega dookola lepetynki z maszynką 10 minut i po sprawie a jeśli dziecko boi się samego odglosu maszynki to Philips ma takie ciche maszynki przeznaczone dla dzieciaczków. Koszt ok. 130 zl

Może któraś ma ochotę zglosić malucha?? My już się dodaliśmy do galerii http://www.bebiko.com.pl/home/konkur...usmiecham-gdy/
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI

Edytowane przez Gosiaczek1211
Czas edycji: 2010-09-17 o 14:36
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 15:23   #1468
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

my ostatnio kupowiliśmy malej drewniane układanki i ona je bardzo lubi.. ale rozpracowala je szybko i teraz układa w 2 minuty

bardzo polecam! teraz poszukam troche trudniejszych..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 16:11   #1469
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

My mamy Głowy zwierząt http://allegro.pl/glowy-zwierzat-ukl...215540360.html - już kiedyś o niech pisałam do tej pory rewelacja

a teraz dokupiłam http://allegro.pl/dopasuj-obrazek-uk...225814833.html polecam - Mati zna już wszystkie obrazki jak go prosimy żeby znalazł i prawie każdy umie nazwać gdy pytamy go Co to? A najbardziej to kocha robić z tych ukłądanek babki - chyba mu pisaku brakuje

i http://allegro.pl/mini-ukladanka-bie...215540356.html też bardzo fajna

I tego misia z ubrankami też mamy i jeszcze domino drewniane ale dominem z tego wszystkiego bawi się najmniej
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:32   #1470
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Scorpio, no a ile takie dzinsy w tych sklepach kosztuję?? Ja nie widziałam w h&m tańszych niz 149zł, no nale dawno nie byłam...Dla mnie to na pewno za drogo za jedną parę spodni.
A o laktozie nie wiem też nic,sorry...

Ja nie kupuję na razie nowych zabawek Emilce, bo już nie mam gdzie chowac starych.Po powrocie do domu posprzedaję na allegro te największe-chodzik, pchacz, żyrafkę z FB...teraz na szczęście już nie trzeba takich dużych kupowac, wszystko się mieści do jakiegoś pojemnika...

A powiedzcie, gdzie Wy chowacie zabawki maluchów? Macie jakies na to przeznaczone szafki, półki, czy tylko pojemniki.Może olecicie jakieś fajne pojemniki dość spore i takie, co można położyć jeden na drugim??
Myślę, jakby tu w pokoju dziewczyn zyskać trochę miejsca na podłodze, bo mimo,że Angela ma łózko na andresoli, to jest ciasno...
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-18 21:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.