Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time! - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-04, 15:31   #3151
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Ela na fejsie siedzę baaardzo rzadko czekam aż tu coś popiszecie, bo tu mi się jakoś lepiej czyta a tam każde pytanie ma osobny wątek i się gubię za mało jestem na fejsie żeby obcykać tę stronę

Zazdroszczę sikania na nocnik, u mnie nadal nędza w tym temacie

Pokszyfka, nie wiem jakie Ty masz wyobrażenie co do mowy dzieci, ale moja Pana Tadeusza nie deklamuje poprostu przekręca wyrazy, mówi podobnie w brzmieniu ale my ją rozumiemy, bo z nią dużo przebywamy - inni nie za bardzo

Np. nie nono - nie wolno, dudi - duży, maniuni - malutki, oć tuta - chodź tutaj, paper - pamper, di - drzwi, tata - sama , buti - buty, koki - kotek, kicia - kotek, pesek - piesek, panies - pachniesz itd.

Np. didi tata buti - tzn. Lili sama buty
koki maniuni - kotek malutki
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2013-12-04 o 15:34 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 17:18   #3152
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez ela3010 Pokaż wiadomość
A wy wszystkie to gdzie polazły, hę?

Basiulka pewnie tuli malunią!!!

Mszpilka gratulujędzidzia, i Tobie Janeczko też,fajniastooo.

U nas, no cóż, dzieci rozrabiają, ja ganiam od rana do wieczora i leci.

Za tydzień porządki świąteczne sesesese.

Seonko pytałaś kiedy ja czytam, to wieczorami, w dzień przy kawce, smażąc naleśniki. Na miesiąc minimum 8 książek czytnę zawsze.

A co do Miłoszka to sikia i kupę robi do nocnika i nie ma drzemek w dzień. Wieczorem mu trudno usnąć bo kładłam go o 13 dopiero jak odebrałam starszaka z zerówki, wtedy i 3h spał a wieczorem balował do 23 w łóżeczku, te trzy godziny siedział jak skazaniec.

Dziewczyny piszcie co u was, kto tam przy nadziei a kto urodził. Kasik miała chyba niedawno termin.

Będę zaglądać częściej ale i wy piszcie,proszę proszę

tak tak od 18.11 tule moją księżniczke
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 18:49   #3153
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Seona to masz rozgadane dziecko
basiula gratuluję córeczki
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 19:39   #3154
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Hej, ale się tu ruch zrobił

Wszystkiego najlepszego dla Jubilatów

Ja chyba nie skończe zadnej książki, co jakaś zaczne ostatnimi czasy, to kilka stron i koniec

Mój Michałek za kilka dni kończy 2 latka...szok jak to leci ale z mówieniem to musze uwazać co się mówi, bo podlsuchuje, komentuje i w ogóle pani kaszle, Pusia poszła do czkola, boje sie bobaka, duża dronka lata (biedronka:P )- u nas jakis czas temu duzo biedronek bylo i mu to zostało, daj szynke, daj pisak inny kolor itp tak ze u nas wyprzedzil zdecydowanie Polusie na 2 latka pod wzgledem mowy w tym wieku

Moj Tz za granica, tak ze na jesien głownie sama z dziecmi. Corcia chodzi do przedszkola, za rok ida oboje

Seona a jak Twoja w przedszkolu?
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:25   #3155
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Seona a jak Twoja w przedszkolu?
Pati przywlokła jakiegoś paskudnego wirusa nic im nie jest - zero gorączki, apetyt mają, humory a co wypiją i zjedzą to wys.. rają na mokro sorry za obrazowość trzymam im dietę - jedzą ryż z borówkami, marchewką, banany, herbatnika, suchar ale już 3 dzień je trzyma, ale dzisiaj już prawie nic.

Dzisiaj skakały z Lili na łóżku i Lili jej skoczyła na głowę i Pati ma siniaka na policzku a w piątek Mikołaj w przedszkolu to na zdjęciu będzie z siniakiem
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 11:48   #3156
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

mój mały ostatnio zarył o ławe też piękna pręga na policzku była na szczęście już zeszło.......chociaż ostatnio to standard czoło policzek o kolanach nie wspominam nawet.....
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 19:11   #3157
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość

Mój Michałek za kilka dni kończy 2 latka...szok jak to leci ale z mówieniem to musze uwazać co się mówi, bo podlsuchuje, komentuje i w ogóle pani kaszle, Pusia poszła do czkola, boje sie bobaka, duża dronka lata (biedronka:P )- u nas jakis czas temu duzo biedronek bylo i mu to zostało, daj szynke, daj pisak inny kolor itp tak ze u nas wyprzedzil zdecydowanie Polusie na 2 latka pod wzgledem mowy w tym wieku

Moj Tz za granica, tak ze na jesien głownie sama z dziecmi. ...
aj leci
z droni i bobaka to aż się popłakałam
na święta pewnie będziecie już w komplecie-zleci

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Pati przywlokła jakiegoś paskudnego wirusa nic im nie jest - zero gorączki, apetyt mają, humory a co wypiją i zjedzą to wys.. rają na mokro sorry za obrazowość trzymam im dietę - jedzą ryż z borówkami, marchewką, banany, herbatnika, suchar ale już 3 dzień je trzyma, ale dzisiaj już prawie nic.

Dzisiaj skakały z Lili na łóżku i Lili jej skoczyła na głowę i Pati ma siniaka na policzku a w piątek Mikołaj w przedszkolu to na zdjęciu będzie z siniakiem
bidulki
bedzie ładna pamiątka

moja córcia co jakiś czas ma na policzku krosteczkę, dwie, trzy, czasem troszkę tak jakby łuszczącej skóry...jak posmaruję lipocremem? czy jakoś tak, to na drugi dzień nie ma śladu...pewnie to reakcja na COŚ...nie wiem, eliminować wszystko po kolei? zacząć od prostych posiłków jak za niemowlęcia żeby dziada złapać? ostatnio jadła troszkę smażonego...a może to kakao...
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-06, 11:54   #3158
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez janeczka7891 Pokaż wiadomość
Seona nie mam jakoś szczególnego przeczucia co do płci, wiadomo najważniejsze aby zdrowe ale cieszyłabym się gdyby była córeczka )
Co do imion to dla chłopczyka podoba mi się Natan zaś do dziewczynki Zuzia, Natalka albo Blanka. TZ nie chce słyszeć o tych imionach. Jak mi powiedział że chce do dziewczynki Kasia albo Basia to padłam, u nas pełno w rodzinie i na pewno tak nie chcę. Przekonam go, że to ja noszę dziecko przez 9 miesięcy, ja miałam mdłości itp i ja będę rodzić, karmić więc moje zdanie jest nieco ważniejsze hehehe
Powiedz mu, że jeśli jednak będziecie chcieli w Niemczech mieszkać, to taka Basia i Kasia, to tak nie bardzo po Niemiecku brzmi i kłopoty będzie córka miała, wszędzie imię literować itd., a Natalia czy Blanka to łatwiej wymówić. Mój Jakub miał mieć Grześ na imię, no ale stwierdziliśmy, że nie będziemy dziecku krzywdy robić, skoro w dojczlandii ma mieszkać, to niech imię bedzie bardziej przyjazne tubylcom. A i on na siebie mówi Bubuś
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 07:42   #3159
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

czesc Mamuśki
prawdziwa zima juz nastała, wczoraj u nas tyle śniegu nasypało że hooo można by na sanki iść
bardzo dawno mnie tu nie było....
u nas juz po urodzinach, wczoraj robiliśmy impreze a w poniedziałek mały skonczył 2 lata, masakra jak to zleciało, wydaje mi sie jakby urodził sie wczoraj...a on juz gada, lata jak szalony...no wierzyć sie nie chce że z takiego małego bąbelka rośnie mi taki fajny chłopak, aż sie łezka z oku kreci
gaduła z niego taka że szok, ale dalej sika w papmersa i za smoczka dałby sie zabić:/ musze sie wziąć w garść i tego smoczka odstawić (choć oczywiście ma go tylko do spania ale jak tylko dostanie to juz za żadne skarby nie odda.
a wogole to może macie jakieś sposoby żeby to pozbyć sie tego paskudztwa????
no i pozdrawiam dziewczyny
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:54   #3160
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Hej

Fajnie że się odzywacie!

Basiulku gratki, jak sobie radzisz, jak Mikuś zareagował na siostrzyczke?
A teściowej kiedy powiedziałaś o ciązy? Bo wiem że długo jej nie mówiłaś.

Pokszyfko mój też słabo mówi, jest na etapie że wszystko sam, włazi i złazi na fot samochodowy, próbuje sam się zapinać i walczy jak mu pomagam, a mi się śpieszy jak rano wychodzimy odstawić starszaka do szkoły.

Ja muszę czytać, tak jak sprzątać, ostatnio przywlokłam ponad 20 książek z biblioteki, i tyle samo mojemu 6latkowi, czyta jak wściekły.

Seonko zdrowe dziewczyny już? Mój stiał tydzień temu jelitówkę, wymioty i biegunka, teraz mały biegunka.Ale łagopdniej przechodzi.

No więc co, idę czytać.

Miłego wieczorku.
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 20:20   #3161
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

hej kochane! Już myślałam, że wątek umarł na dobre, ale widzę, że Ela zajrzała, to chociaż kilka wpisów!!!
Nie mogę uwierzyć, że mój bąbel już taki duży, że ma dwa lata, że już niedługo pójdzie do przedszkola... Taki cudny jest, pięknie mówi, piosenki nam śpiewa A przy okazji marudzi na potęgę, bo idą mu dwie ostatnie piątki :/

Elu, ja też mój książkowy, bardzo długo nic dla rozrywki nie czytałam, bo moje studia mnie mocno zniechęciły, ale teraz wykorzystuję każdą wolną chwilę, 2-3 książki w tygodniu łykam! Podrzucisz mi jakieś fajne tytuły? Super, że Mateuszek też lubi czytać, widać, że mamusia dobry przykład dała
Kasia, nie dam Ci pomysłu na smoka, bo my bezsmoczkowi, chociaż jeden problem mam z głowy, bo pieluchy dalej na tyłku, nawet się kłóci ze mną, żebym mu majtek nie zakładała, tylko koniecznie pieluchę cwaniaczek jeden
Domi mój też podsłuchuje Ostatnio mi się przy nim wymsknęło "kurna mać" i zapamiętał, a popołudniu czekał na mnie z tatą w samochodzie i pyta go "gdzie jest mamunia, tuta mać?"... Zaczyna się
Seonka, jak dziewczynki, lepiej?
Mój też tak gada po swojemu, np. totony - czerwony, pitity - niebieski, w ogóle często wymyśla słowa, tylko ostatnia sylaba się zgadza i weź tu człowieku bądź mądry i zgaduj, o co cho
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 21:37   #3162
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Misiula a moj to by najchętniej w majtkach chodził...tylko że cały czas miałby je mokre generalnie mu to zabardzo nie przeszkadza tylko że pora roku nie sprzyja:/ zaczekam do wiosny wtedy to nie ma zmiłuj!

a ze śmiesznych słów to zaczął powtarzać "masiakra" po mnie niestety Wchodzi do łazienki ostatnio a ja na to że ma nic nie dotykać a on "budno tu masiakra"
mowi też "ja nie moge" trzeba sie zacząć kontrolować, wszytko ta mała papuga juz powtarza!

a Ela ma chyba inaczej mierzoną dobę niż my - ja protestuje!!! ja cierpie na permanentny brak czasu:/ nic na to nie poradze, chyba że sobie jakąś sprzątaczkę zatrudnie <marzenie>!!!
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:31   #3163
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

witam należę do forum mamuś listopadowo- grudniowych 2008 r. i mam wielką prośbę Biorę udział w konkursie organizowanym przez projektantkę Kamę Ostaszewską i Ewę Błaszczyk. Cel konkursu szczyny ponieważ pieniądze z licytacji maskotek w całości zostaną przekazane fundacji "Akogo" Bardzo zależy mi na tym aby zostać w finałowej 10 i być ocenioną przez jury. Głosy można oddawać do jutra do godziny 22 więc zaczyna się zacięta walka Wystarczy wejść na linka i kliknąć w prawym górnym rogu "lubię to" ( głos zostanie oddany) z góry dziękuję i obiecuję że nie będę już przeszkadzać. pozdrawiam

http://www.ostaszewska.com/lalka-ren...ulina-szyszka/
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 13:35   #3164
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Hej

Kasiu u mnie cała filozofia w tym że nie pracuję i stąd więcej czasu.

Misiula witaj w klubie książki. Właśnie ostatnio czytałam świetną książkę "próba nadziei" Beatrice Saubin. I dziewczynie której kochanek podrzucił heroinę do walizki, o niczym nie wiedziała. Zamknęli ją i skazali na kare śmierci. Na faktach, gorąco polecam!

A dziś się zaczytuję w kazaniach pewnego księdza, cudne są, i zacytował modlitwę nienarodzonego dziecka, to słowa jakiejś piosenki. Mocno się wzruszyłam, zacytuję kiedyś!

Idę dziś na roraty ze starszakiem, on już ministrant to zmotywowany mocno, i przez kolejne dni też idziemy bo rekolekcje będą.

Miłego popołudnia i wieczorku kochane.


Aaaa, Misiulka i Kasia wasze pociechy wymiatają, uwielbiam czytać takie śmiesznostki małych artystów, wię piszcie!

Kasik urodziła, córcia syn?

Buziaki cieplutkie?
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 18:24   #3165
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Ela, Kasia urodziła synka a reszta dziewczyn na dniach Olusia, Muffinka też w połowie chyba już

Mnie też teksty dziecięce powalają. Lili mówi np. kupka jak tiwizol tzn. kupka jak telewizor jak zrobi dużą kupę
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 19:24   #3166
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Ela, Kasia urodziła synka a reszta dziewczyn na dniach Olusia, Muffinka też w połowie chyba już

Mnie też teksty dziecięce powalają. Lili mówi np. kupka jak tiwizol tzn. kupka jak telewizor jak zrobi dużą kupę
hehehe dobre
dzis udało mi sie małego przetrzymać troche bez pampmersa, ponad godzine w domu (zakładać mi sie nie chciało poprostu) i sie nie posikał! 2 razy szliśmy siku i spoko było, chyba bede tak robić ze w domu bede go w majtkach zostawiać, zobaczymy co z tego wyjdzie
a pozatym to on jest taki fajny udały nam sie te dzieciaki co??

a ostatnio wieczorem opowiadał jak ciocia na nich krzyczy w żłobku: machał rekami i krzyczał "dzieciaki nie wolno" myślałam że padne ze śmiechu, a on ma tam takich dwóch kompanów i cała trójka rozrabia aż miło, pewnie do nich to pani mowiła leją się jak nie wiem ale jeden bez drugiego z szatni do sali nie wejdzie niesamowite ze takie kajtki co to ledwo od ziemi odrosły juz mają jakieś tam swoje upodobania... każdego dnia mnie to moje dziecko zadziwia
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 16:09   #3167
ela3010
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 094
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

O rany, Olusia tez brzuchatka:brzydal, fajniutkooo
I Muffinka tez.

Pozdrowcie je na fb!!!
A jakie plcie

Ja mam dzis dzien pod znakiem pierogowym, z kapustka.

Seonka Lilis wymiata

Piszcie co u was!
ela3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 09:21   #3168
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Kochane, Wesołych Świąt!!! Rodzinnych, ciepłych, spokojnych
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg choinka.jpg (84,4 KB, 20 załadowań)
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 08:20   #3169
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

wzajemnie

ale pojadłam...
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-25, 09:29   #3170
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

również wesołych i szczęśliwych
uwielbiam takie wolne dni mój mały właśnie szaleje, jeździ po całym domu wszelkimi możliwymi autami i woła do Tżta: choć tata paka (choć taka baw sie ze mną ciężarówką
ale nie uwierzycie - zdążyłam zaliczyć dziś rano juz bieganie, zapaliłam sie na ćwiczenia, postanowiłam coś ze sobą robic, świetnie sie po tym czuje...jak tylko dojde do siebie i przekonam się ze jednak nie dostane zawału
zabieram sie za robienie sałatki na dziś, idziemy na obiad do rodzinki - Miłych Świąt dziewczyny
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 21:33   #3171
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!



Ja te z pojadłam, ale nie jakoś strasznie, bo mi szkoda efektów odchudzania brzuchol mi znika. Kasia, zawzięłam się również, ale ćwiczę z Jillian Michaels.

Super kobita, taki niedobry żandarm, ja takie lubię taką położną właśnie miałam jak rodziłam za pierwszym razem: "przyj mocno!, to nie jest najmocniej!, pokaż że masz siłę!, to jest słabo!" itp. chwilami myślałam, że zabiję tę babę i płakać mi się chciało, ale tak się darła i kazała, że nagle hop i po porodzie Jaka byłam z siebie dumna, że nie pozwoliła mi przerwać, że tak mnie trzymała, że dałam radę i nie odpuściłam i tak szybko poszło
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:17   #3172
pokszyfka
Zadomowienie
 
Avatar pokszyfka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Seona czyli lubisz rygor jesteś uległa żarcik nie dałabym rady ćwiczyć czy rodzić z takim hard corem, bo niby skąd jakis tam babsztyl ma wiedzieć ile jestem w stanie wytrzymać
Ja nie ćwiczę, może to moje okołobrzusze zwane "wesołych świąt" samo zniknie czytałam gdzieś, że nadmierny wysiłek fizyczny przyspiesza powstawanie zmarszczek...
pokszyfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 12:41   #3173
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez pokszyfka Pokaż wiadomość
czytałam gdzieś, że nadmierny wysiłek fizyczny przyspiesza powstawanie zmarszczek...

dobre

Ty Seona to masz wspomnienia z porodu ale ja tez miałam raczej kobitki konkretne, choć szczerze mówiąc za wiele juz z tego nie pamiętam, używałam gazu (rozweselającego) więc generalnie nie za wiele z tego pamiętam całe szczeście to powoduje że masz jeszcze ochotę na niejedno dziecko

mój urlop okołoświąteczny się zakończył jutro juz czas do pracy - aleeeee mi sie nie chce ale cóż trzeba wrócić do normalności i całe szczęście koniec z tym obżeraniem!
jedna sprawa bardzo optymistyczna - że juz zaczyna się robić dłużej jasno (co oczywiście jest dla mnie niewidoczne:/ ale sama świadomość jakoś działa pocieszająco byle do wiosny!

Edytowane przez kasia_aa
Czas edycji: 2013-12-29 o 12:46
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 18:21   #3174
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Kochane , wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Jak u Was Sylwek? Lili tak się bała wybuchów biedna, aż sikała ze strachu i chowała się pod stół, pod kołdrę dobrze, że nigdzie nie poszliśmy bo by dziadki jej nie uspokoili chyba
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 18:52   #3175
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

jej bidulka


u nas domówka z dziećmi czyt. ja oglądałam tv tz grał na kompie nikola leżała i zwiedzała pokój a miko oglądał bajki w telefonie....potem ja spac poszłam z małą o 22:30 niunio zaraz po nas a tż niewiem dokłądnie ale jak strzelali to leżał juz w łóżku także superowyyyy hehehee
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 21:07   #3176
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Cytat:
Napisane przez basiula19 Pokaż wiadomość

u nas domówka z dziećmi czyt. ja oglądałam tv tz grał na kompie nikola leżała i zwiedzała pokój a miko oglądał bajki w telefonie....potem ja spac poszłam z małą o 22:30 niunio zaraz po nas a tż niewiem dokłądnie ale jak strzelali to leżał juz w łóżku także superowyyyy hehehee
odbijecie sobie w przyszłości my dotrwaliśmy do północy a poźniej od razu spać jak stare dziadki jakieś oglądaliśmy w tv - Maryla, bez komentarza normalnie w pewnym wieku to już nie wypada i ribi się o masakryczne
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 10:29   #3177
basiula19
Zadomowienie
 
Avatar basiula19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

nom niema co strój miała zabójczy..a te nogiiiiiiiii hehehhehe
__________________
23.10.2010 Razem na Zawsze

10.11.2011 Mikołajek już jest z nami
basiula19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 10:24   #3178
poloznaWum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 55
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Witam Mamy!

jestem położną i przeprowadzam badania. Jeśli znajdziecie chwilkę czasu, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Jest anonimowa i dotyczy okresu okołoporodowego.
http://www.ebadania.pl/c593261cd2e96ea1
Z góry dziękuje wszystkim!
poloznaWum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 12:18   #3179
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Witam mamuśki Jestem wciaż studentką psychologii i piszę pracę magisterską dotyczącą satysfakcji z małżeństwa. Bardzo chciałabym już skończyć studia, a żeby tak się stało potrzebuje 30 wypełnionych kwestionariuszy przez małżeństwa z dziećmi nie chodzącymi jeszcze do szkoły.
Jeżeli jesteście chętne do pomocy to proszę o Wasze maila na priv i podeślę Wam ankietki
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:58   #3180
nettka_
Zadomowienie
 
Avatar nettka_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 507
Dot.: Mamusie listopad-grudzień 2011 vol. VII- it's a B-day time!

Hej dziewczyny Czy ktoś tu jeszcze zagląda?

pokszyfko co u ciebie?
__________________
Paulinka 18.11.2011 : love:



''Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.''
nettka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-07 13:56:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.