Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 11:43   #1
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54

Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka


Jak w temacie
Kto zna, czyta, lubi, kocha prozę Pana Andrzeja, i Wasze ulubione pozycje
Moja: Jakub Wędrowycz: Wieszać każdy może(przeczytane chyba z 8 razy),
Oko w całości( w te i nazad;p)
seria Księżniczki
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:20   #2
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

uwielbiam pilipiuka wędrowycz rządzi, nie mam ulubionej, wszystkie czytam równie chętnie. ostatni wampir z m-3 też bardzo mi się podobał. seria oko jelenia czeka na półce na swoją kolej i tylko norweski dziennik jakoś mi nie przypadł do gustu. pierwszą część przeczytałam, na drugiej utknęłam i nie poszłam dalej. ale może zabiorę się za to jeszcze raz, nie mówię, że nie
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:30   #3
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

ja czytalam ( i jestem szczęśliwą posiadaczką) całej serii "oko jelenia". oprócz tego cytałam kilka jakubów wędrowyczów, ale bardziej podpasowało mi oko.
mam jeszcze zbiór opowiadan "rzeźnik drzew" - też polecam
widziałam wlasnie ostatnio w empiku wampira z m3 i się zastanawiałam czy sobie nie kupic, ale ajaj musze oszczędzac
w kazdym razie lubie pilipiuka, zdarzylo mi się byc tez na jego prelekcji.

ktoś wie kiedy wychodzi 6 czesc oka?


a to dla tych będących blisko wojsławic - Dni Jakuba Wędrowycza: http://paradoks.net.pl/forum/viewtopic.php?t=3220
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2011-05-25 o 23:36
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 06:45   #4
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Cytat:
Napisane przez krtek_ Pokaż wiadomość
uwielbiam pilipiuka wędrowycz rządzi, nie mam ulubionej, wszystkie czytam równie chętnie. ostatni wampir z m-3 też bardzo mi się podobał. seria oko jelenia czeka na półce na swoją kolej i tylko norweski dziennik jakoś mi nie przypadł do gustu. pierwszą część przeczytałam, na drugiej utknęłam i nie poszłam dalej. ale może zabiorę się za to jeszcze raz, nie mówię, że nie
Kasiu mi też nie podpadł coś norweski dziennik
narazie w swojej kolekcji posiadam: jakuby, oka, księżniczki, rzeźnika drzew i również wampira z m-3
a słyszałyście, że jutro premiera komiksu z Wędrowyczem??

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
ja czytalam ( i jestem szczęśliwą posiadaczką) całej serii "oko jelenia". oprócz tego cytałam kilka jakubów wędrowyczów, ale bardziej podpasowało mi oko.
mam jeszcze zbiór opowiadan "rzeźnik drzew" - też polecam
widziałam wlasnie ostatnio w empiku wampira z m3 i się zastanawiałam czy sobie nie kupic, ale ajaj musze oszczędzac
w kazdym razie lubie pilipiuka, zdarzylo mi się byc tez na jego prelekcji.

ktoś wie kiedy wychodzi 6 czesc oka?


a to dla tych będących blisko wojsławic - Dni Jakuba Wędrowycza: http://paradoks.net.pl/forum/viewtopic.php?t=3220
wampirek dobry- polecam co do Oka, na forum Pilipiuka chodzą głosy, że w lipcu ma być nowa część (tylko nie jest powiedziane czy tego roku), sam Mistrz oddal juz Oko do redagowania(tak napisal na forum)
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 07:32   #5
panna_niedopisana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 136
GG do panna_niedopisana
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

.

Edytowane przez panna_niedopisana
Czas edycji: 2012-04-21 o 22:25
panna_niedopisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 09:22   #6
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 289
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Cześć

Ja również jestem fanką Pilipiuka. Pamiętam, jak zupełnie nieświadoma wrzuciłam do torebki książkę, bo zaintrygował mnie tytuł, który brzmiał "weźmisz czarną kurę" i wpadłam po uszy

Uwilebiam serię o Jakubie oraz moją naj naj naj ulubieńszą powieść "operacja dzień wskrzeszenia"

Natomiast opowiadania oraz seria o księżniczkach tak średnio przypadły mi do gustu... Są za to znakomicie wydane

Muszę przeczytać "wampira.." skoro go tak polecacie

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2011-05-26 o 09:23
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:43   #7
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

a co sądzicie o Homo bimbrownikus? Bo mi się jakoś średnio podobał, klimat już trochę mało Pilipiukowy, no i to zakończenie...
panna_niedopisana Stomil Olsztyn to jest to
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 13:05   #8
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Cytat:
Napisane przez nadzieja_m Pokaż wiadomość
a co sądzicie o Homo bimbrownikus? Bo mi się jakoś średnio podobał, klimat już trochę mało Pilipiukowy, no i to zakończenie...
panna_niedopisana Stomil Olsztyn to jest to
nie za bardzo pamiętam, o co tam chodziło (tak już mam, czytam i szybko zapominam ale dzięki temu mogę czytać te same książki po x razy ), ale pamiętam, że mi się podobało

możesz napisać coś bliżej o tym komiksie? mam całą kolekcję pilipiuka i widzę, że niedługo może potrzebować ona uzupełnienia
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 17:51   #9
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

komiks będzie miał swoją premierę jutro, ma mieć ok 90 stron tutaj można przeczytać o "dobić dziada"(taki jest tytuł)
http://www.valkiria.net/index.php?ty...icles&id=15676

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Olaboga... właśnie doczytałam cenę... 65 zł
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:58   #10
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Właśnie wypożyczyłam sobie "Rzeźnika drzew". Uwielbiam Pilipiuka. To jeden z lepszych polskich autorów. Cykle "Kuzynki" i "o Jakubie Wędrowyczu" są super. Tak samo jego opowiadania. Z opowiadań jedne z moich ulubionych to W moim bloku straszy. Nie znam osoby, której by to opowiadanie się nie spodobało. Ogólnie wszystkim zawsze polecam książki tego autora
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 14:25   #11
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

a czytałyście już najnowszą część Oka??
jak Wam się podoba zakończenie serii?
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 14:58   #12
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Dla mnie trochę niespodziewane... i rozczarowujące. Miałam nadzieję, że Marek będzie z Agatą i nie wróci do XXI wieku. Dobrze chociaż, że ze Staszkiem i Helą wszystko było tak, jak miałam nadzieję. Chociaż, gdy przeczytałam o jej śmierci i tym 'przywróceniu' do życia myślałam, że wyjdzie to trochę inaczej. Jednak cieszę się, że mimo wszystko byli razem - to strasznie ciekawe i oryginalne połączenie ;p.
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:13   #13
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

też miałam nadzieję, że Marek i Agata będą razem.. Mistrz Pilipiuk lubi zaskakiwać i jak sam przyznał na jednym z forów zostawił sobie otwartą furtkę, jeśli będzie chciał jeszcze kiedyś powrócić do tej serii

myślę, że z samych przygód Staszka i Heli, już po finałowym ocaleniu można by zrobić nową sagę

Ale czuję jednak niedosyt.. kurcze tyle szukali tego oka, szukali, szukali.. i w sumie wszystko diabli wzieli;p
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:24   #14
kara26
Raczkowanie
 
Avatar kara26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 102
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Pilipiuk jest jednym z naprawdę dobrych polskich autorów. Ja zaczytuję się Wędrowyczem i Kuzynkami. Samego Wędrowycza pamiętam jeszcze z krótkich opowiadań w "Science Fiction", a potem już poszły wszystkie książki z Jakubem. Samo "Oko jelenia" mnie raczej nie porwało tak samo jak "Norweski dziennik". A wiecie że jest nawet gra karciana "Jakub Wędrowycz" ?
kara26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 12:20   #15
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Wiem ale to są chyba takie zwykłe karty tyle że z podobizną Jakuba??
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:12   #16
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Ja uwielbiam Operacja dzień wskrzeszania oraz Jakubka Oko jelenia średnio mi podpasowało.. Ale teraz dzięki wam się dowiedziałam że seria się skończyła, muszę dokupić ten ostatni tom i wtedy może zacznę od nowa

Choć Oko miało być na 10 tomów z tego co mi wiadomo.. Tak Mówił Pilipiuk na spotkaniu autorskim u mnie w mieście, dobrze że to skrócił :P
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:22   #17
kara26
Raczkowanie
 
Avatar kara26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 102
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Cytat:
Napisane przez nadzieja_m Pokaż wiadomość
Wiem ale to są chyba takie zwykłe karty tyle że z podobizną Jakuba??
Nie, to jest karciana gra fabularna. Wcielasz się w postać Jakuba i za pomocą kart ( i kostki) budujesz całą historię - zabijasz stwory, kolekcjonujesz bronie i gromadzisz Sławę
Innymi słowy, kupa dobrej zabawy - można sobie np stworzyć własną wersję historii z opowiadań o Jakubie. Więcej o samej grze możesz sobie poczytać na wedrowycz.com.
kara26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 09:50   #18
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam Operacja dzień wskrzeszania oraz Jakubka Oko jelenia średnio mi podpasowało.. Ale teraz dzięki wam się dowiedziałam że seria się skończyła, muszę dokupić ten ostatni tom i wtedy może zacznę od nowa

Choć Oko miało być na 10 tomów z tego co mi wiadomo.. Tak Mówił Pilipiuk na spotkaniu autorskim u mnie w mieście, dobrze że to skrócił :P
Z tego co ja pamiętam tomów miało być najpierw osiem, potem siedem, aż w końcu Autor stwierdził, że w 6 części zawarł wszystko co chciał. No i na 6 staneło..

Do Oka długo nie mogłam się przekonać.. dostałam na jakąś okazję część 4 i od niej zaczęłam ;p po kilku stronach porzuciłam ją, no ale po jakimś czasie powróciłam. Dużo nie zrozumiałam, no bo kto mądry zaczyna czytać od 4 części;p zaczełam kupować poprzednie części i już poszło.. choć może nie od razu gładko, ale po 2 krotnym przeczytaniu całej serii mogę powiedzieć, że mi się podoba po prostu czasem trzeba się do tej serii dłużej przekonywać

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kara26 Pokaż wiadomość
Nie, to jest karciana gra fabularna. Wcielasz się w postać Jakuba i za pomocą kart ( i kostki) budujesz całą historię - zabijasz stwory, kolekcjonujesz bronie i gromadzisz Sławę
Innymi słowy, kupa dobrej zabawy - można sobie np stworzyć własną wersję historii z opowiadań o Jakubie. Więcej o samej grze możesz sobie poczytać na wedrowycz.com.
dzięki za info myślałam, że to zwykłe karty i nawet o tym nie czytałam, ale jak mówisz, że to gra fabularna to chyba pora się zaopatrzyć

Kochane a wchodzicie czasem na oficjalne forum Pilipiuka??
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:53   #19
Sandradd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Jeden z moich ulubionych autorów! Oczywiście cała seria Oka stoi na półce, jeden egzemplarz nawet z podpisem zakochałam się w Wędrowyczu, ale zauważyłam, że nie wspominacie o opowiadaniach! Genialny "Rzeźnik drzew", "2586 kroków" i "Czerwona Gorączka" to trzeba przeczytać po prostu .

A wiecie, że 9 listopada jest premiera "Aparatusa"? Jest już w przedsprzedaży w empiku za 33zł... nie mogę się doczekać aż dostane go w łapki
Sandradd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 12:29   #20
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Sandradd witamy wśród innych fanatyczek

fakt, troszkę zaniedbałyśmy opowiadania, ale czas to naprawić
Rzeźnika czytałam, mam w swojej kolekcji, moje ulubione opowiadanie to Serce kamienia.. ilekroć to czytam zawsze zastanawiam się, czy takie stowarzyszenie istniało (istnieje??) naprawdę.. (wiem, że to fantastyka, ale Pilipiuk nawiązuje w wielu opowiadaniach do autentycznych zdarzeń, miejsc)

a 2586 kroków czytałam ostatnio ponownie jadąc długoo w pociągu do domu..

przyznaję bez bicia, że Czerwonej Gorączki nie czytałam.. ale mam zamiar ten chaniebny czyn naprawić

Aparatus mówisz? hmm jestem ostatnio do tyłu z nowinkami, ale przejde się dziś do empiku i jak będzie to zakupię
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 14:56   #21
joanna_adamska
Raczkowanie
 
Avatar joanna_adamska
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 281
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Lubię bardzo teraz czerwoną gorączke zaczynam czytać
joanna_adamska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 15:06   #22
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

A 'Wampira' czytałyście?
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 10:36   #23
nadzieja_m
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja_m
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 54
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Cytat:
Napisane przez Dracy Pokaż wiadomość
A 'Wampira' czytałyście?
czytałam lekki, przyjemny, szybko się "wchłania" ;p


Aparatusa nie zakupiłam ale przybliżmy może troszkę fabułę

"
Aparatus. Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz. To nie portal do fantastycznych światów. Kiedy nasz świat zdradza swoje sekrety, fantastyka nie jest już potrzebna. Poznaj ludzi którzy odkrywali nieznane prawa natury i stanęli oko w oko z nienazwanym. Znajdź nieistniejący świerk lutniczy, odkryj wynalazki, które mogły odmienić losy świata. Zanurz się w bezdenne stawy warszawskich Łazienek, by zmierzyć się z niepojętą grozą. Wsłuchaj się w bicie Dzwonu Wolności. Przypomnij sobie o ideałach, dla których w świecie marketowych półek nie ma już miejsca. Aparatus. Curiosum. Unikat. Czy warto go w ogóle dotykać? Warto! Otwórz i wsłuchaj się w echo dawno minionych wydarzeń."
http://www.empik.com/aparatus-pilipi...8093,ksiazka-p

druga ciekawa adnotacja:
"
Aparatus, czyli bezjakubowa antologia Andrzeja Pilipiuka. Premiera 10 listopada. 2 Skórzewskie w środku "

http://www.facebook.com/media/set/?s...type=3&theater

i tylko jedna rzecz mnie zastanawia.. jedno źródło podaje premierę 9.11 a drugie 10.11.. to kiedy w końcu ta premiera ???
nadzieja_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 20:34   #24
aknishia
Raczkowanie
 
Avatar aknishia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: przytulne lokum
Wiadomości: 230
GG do aknishia
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

ja czytałam Wędrowycza nawet spoko chociaż nawiązuje do PRLu nie? a mnie PRL i historia aż tak nie wciąga wole książki o teraźniejszych czasach. poza tym ostatnio jest dużo książek o PRLu i troche to nudzące. ale Wędrowycz byl przynajmniej zabawny i ukazywał typowego polskiego pijaczka, heh.
__________________
“Open your eyes, look within. Are you satisfied with the life you're living?”

http://akatoja.blogspot.com
pierwsze 2 tygodnie "grania" na gitarze=wiem co to są struny: osiągnięcie wiem jak zagrać wlazł kotek na płotek, cel: zagrać scar tissue Red Hotów
aknishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 16:42   #25
Sandradd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Wampira oczywiście czytałam i nie miałabym nic przeciwko kolejnej książce w tym stylu Aparatusa jeszcze nie, ale staram się znaleźć jakieś ostatnie pieniążki na zakup, bo na razie z tym cienko (ach to drogie paliwo...) Dlatego zaczytałam się w twórczości Komudy i mimo, że pisze o czasach zupełnie mi nieznanych to muszę przyznać, że trzyma poziom i wciąga
Sandradd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 09:22   #26
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Niedawno udało mi się dorwać Wampira z M3". Przeczytałam bardzo szybko, aż za szybko i z niepokojem patrzyłam na coraz mniejszą ilość stron nieprzeczytanych. Pilipiuk jak zawsze potrafi nas zaskoczyć i po raz kolejny umieszcza w zwykłym świecie delikatne wątki fantastyczne. Czytając jego książki człowiek zaczyna się zastanawiać czemu nie? Przecież to nie jakiś nowy, wymyślony świat, ale często Polka, którą znamy. W tym wypadku akurat PRL, ale jednak Książka humorystyczna, momentami naprawdę leżałam czytając to co autor wymyślił np Collenowie zabijający zwierzęta Polecam każdemu kto jeszcze nie czytał.

A ja teraz oddałam się 3 tomowi Oka Jelenia. Ostatnio jak czytałam na nim stanęłam zniechęcona perspektywą czekania na kolejne. Teraz nie powinno się to zdarzyć, ponieważ mamy wydaną już całość
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 18:18   #27
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

"Aparatus" wpadł już w Wasze łapki?
Ja właśnie kończę i ciekawa jestem Waszych wrażeń
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:25   #28
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Jakub Wędrowycz, Oko jelenia i spółka- czyli dzieła Mistrza Pilipiuka

Skończyłam Oko Trochę mnie zaskoczył koniec, myślałam, że Marek i Staszek zostaną już w tych czasach. Trochę szkoda, że nie zostały przybliżone losy Staszka i Heli. Wiemy tylko, że pobrali się. Muszę przyznać, że Pilipiuk naprawdę mocno się przyłożył i bardzo dobrze ukazał tamte czasy. Naprawdę można się było wczuć w to co się działo i wyobrazić jak wyglądało. Opisy mnie w ogóle nie męczyły, byłam ciekawa tego co autor chciał powiedzieć o Skandynawii i Polsce w tamtych czasach. Teraz najchętniej bym kupiła bilet na prom czy samolot i zajrzała do Norwegii Mogę tylko tym, którzy nie czytali polecić
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.