Lubelskie Mamusie - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 09:21   #3001
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
Mi np. nie chodziło absolutnie o żadną modę na piękne łóżeczko ( bo przecież turystyczne, też są ładne i kupiłam zwykłe sosnowe, bez bajerów ) ale o to, że dziecko będzie spało na stabilnej powierzchni i na dobrym materacu- przecież to najważniejszych czas na kształtowanej jego kręgosłupa. Chyba, że ktoś wkłada do łóżeczka turystycznego dobry materac to wg mnie jest ok, Nie wyobrażam sobie, żeby dziecko mogło spać na materacu z kompletu turystyka przez dłuższy czas. Jeszcze inną sprawą jest schylanie się do dziecko w tak niskim łóżeczku- bo z tego co się orientuję, nie ma tam regulacji wysokości leżenia.
jak dla mnie to teraz panuje właśnie moda na turystyczne łóżeczka, coraz częściej słyszę o kupowaniu takiego, żeby dziecko się nie poobijało z drugiej strony my pewnie wszystkie miałyśmy drewniane i żyjemy.
moje dziecko ma drewniane i tylko takie brałam pod uwagę, ochraniacza też nie mamy. nogi czasem przelatywały przez szczebelki, ale te etapy mijały. dla mnie takie łóżeczko jest dużo bardziej stabilne. w sumie to nie wyobrażam sobie tego co mój syn w nim wyczynia w łóżeczku turystycznym, wydaje mi się, że przewróciłoby się niedługo będę miała okazję to sprawdzić i już mam obawy na samą myśl.
te porządniejsze łóżeczka turystyczne mają regulację i wyższy poziom dla najmniejszego dziecka. my mamy jakieś zwykłe, bo tylko na wyjazdy ma nam służyć.

Cytat:
Napisane przez La Cocinerita Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakich filtrów przeciwsłonecznych używacie? Ja kupiłam trochę w ciemno, nie czytając składu, babydream i bardzo się zawiodłam, bo strasznie jedzie alkoholem... Szczerze to sama nie miałabym ochoty go używać i naszej małej nie odważyłam się nim smarować Przed chwilą zamówiłam mineralny krem uriage, choć mam trochę obawy, bo ponoć mineralny kremy bardzo ciężko się rozsmarowują, zmywają, nie chcą spierać z ubranek i dzieci ich nie lubią - zobaczymy... Może któraś z Was używa kremów mineralnych? Pomyślałam że spróbuję, bo sroka w swoich analizach bardzo poleca...
w tamte wakacje kupiłam ten z babydream, trochę używaliśmy go, ale nie jest najlepszy, zwłaszcza ten zapach.... na ten rok nie mam pomysłu na filtr

__________

jak po konsultacjach logopedycznych, bo pamiętam, że kilka osób się wybierało?
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:38   #3002
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

u nas logopeda Anna Iskra niestety potwierdzila nasze obawy co do wedzidelka podjezykowego- do podciecia... takze czeka Kube zabieg po urodzinach :/
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 20:24   #3003
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
u nas logopeda Anna Iskra niestety potwierdzila nasze obawy co do wedzidelka podjezykowego- do podciecia... takze czeka Kube zabieg po urodzinach :/
trzymam kciuki, żeby odbyło się szybko i bezproblemowo. niedawno pisałam tu o zabiegu, ale jakby coś, to pytaj.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 21:40   #3004
La Cocinerita
Raczkowanie
 
Avatar La Cocinerita
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Więcej tu nie napiszę, że poprawiło nam się nocne spanie, bo już kolejny raz po tym jak tak napisałam, mieliśmy potem nocną masakrę Ostatnie dwie noce to jakiś dramat, oby dzisiaj było lepiej

Cytat:
Napisane przez kudlaczka Pokaż wiadomość
Co do smarowania na słońce, może jakieś oleje? Słyszałam chyba o malinowym, może kokosowy będzie odpowiedni? Albo arganowy... sama muszę poszukać informacji, bo przydałoby się już Hankę czymś smarować. Coraz dłużej na dworze jest...
Hymm... nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że oleje wpływają na ładną opaleniznę, nie chronią przed promieniowaniem? Szukam czegoś z filtrami... Np. tutaj analizująca składy kosmetyków dla dzieci Sroka poleca filtry mineralne http://www.srokao.pl/2013/05/filtry-...la-dzieci.html zamówiłam jeden z polecanych, zobaczę jak w praktyce wygląda stosowanie, bo niektórzy rodzice narzekają na nie..

Cytat:
Napisane przez sopai1 Pokaż wiadomość
La Cocinerita ja w zeszłym roku kupiłam Pharmeceris S faktor 30 dla Oliwki i Ziajka faktor 50 i z obu byłam zadowolona i będę je stosować w tym roku.
Sopai dzięki za inf

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
moje dziecko ma drewniane i tylko takie brałam pod uwagę, ochraniacza też nie mamy. nogi czasem przelatywały przez szczebelki, ale te etapy mijały.
My mamy ochraniacz, ale właśnie dzisiaj córa odkryła, że można wyciągnąć ręce poza łóżeczko pod nim Więc ten etap chyba właśnie przed nami

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
jak po konsultacjach logopedycznych, bo pamiętam, że kilka osób się wybierało?
My też byliśmy u p.Anny Iskry Co prawda mała nam zasnęła tuż przed wejściem i to snem tak kamiennym, że można z nią było robić wszystko i nawet na chwilę nie otworzyła oczu Żeby ona mi tak w domu i na spacerach spała Na szczęście pani logopedce to nie przeszkadzało w diagnozowaniu U nas okazało się, że są już widoczne efekty częstego (niestety) używania smoka i córa nabrała już nawyków, które w przyszłości mogą powodować wadę wymowy... :/ Także smok poszedł już dziś w odstawkę, nawet łagodnie to przebiegło, ale zapewne jeszcze wszystko przed nami Dowiedzieliśmy się jak korygować te nawyki, a oprócz tego sporo może drobnych, ale dla nas bardzo pomocnych i inspirujących informacji, także wyszłam bardzo zadowolona A jak tam u Was, jesteś zadowolona z konsultacji? Sopai a Wam udało się zapisać w Chełmie?

Nieidealnamama powodzenia!
__________________
Together
Forever
Nasze Lwiątko
La Cocinerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 22:33   #3005
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez La Cocinerita Pokaż wiadomość


Hymm... nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że oleje wpływają na ładną opaleniznę, nie chronią przed promieniowaniem? Szukam czegoś z filtrami... Np. tutaj analizująca składy kosmetyków dla dzieci Sroka poleca filtry mineralne http://www.srokao.pl/2013/05/filtry-...la-dzieci.html zamówiłam jeden z polecanych, zobaczę jak w praktyce wygląda stosowanie, bo niektórzy rodzice narzekają na nie..
Ja tez przymierzam sie do zakupu jednego z polecanych przez sroke filtrów mineralnych. W sumie nie pomyslalam nawet ze dla moich 2 miesiecznych dziewczyn moglabym uzywac czegokolwiek innego. Mialam probke z avene (niestety koloryzujacy, wiec odpada dla niemowlat) i strasznie zle sie zmywal.

A wlasnie, czym zmywac filtr z buzi niemowlaka?
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 06:15   #3006
La Cocinerita
Raczkowanie
 
Avatar La Cocinerita
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Ja tez przymierzam sie do zakupu jednego z polecanych przez sroke filtrów mineralnych. W sumie nie pomyslalam nawet ze dla moich 2 miesiecznych dziewczyn moglabym uzywac czegokolwiek innego. Mialam probke z avene (niestety koloryzujacy, wiec odpada dla niemowlat) i strasznie zle sie zmywal.

A wlasnie, czym zmywac filtr z buzi niemowlaka?
Sroka w jednym z komentarzy napisała, że filtry najlepiej zmywać olejem, a potem dopiero "domywać"... Ja spróbuję oliwką dziecięcą, ewentualnie olejem kokosowym... Jak sobie radzisz w roli podwójnej mamy?
__________________
Together
Forever
Nasze Lwiątko
La Cocinerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 07:08   #3007
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

My po konsultacjach tez zadowoleni, rowniez dostalismy sporo rad, wiekszosc juz wczesniej mniej lub bardziej instynktownie testowalismy ale do pewnych czas wrocic. Napewno jesli kiedys bedziemy miec jakies watpliwosci wrocimy do tej pani.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 08:35   #3008
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

w ubieglym roku stosowalam ziaje i bioderme polecana wlasnie przez sroke i z tego drugiego bylam bardziej zadowolona.

powiedzcie mi gdzie oprocz luxmedu znajde prywatnie dobrego chirurga- dla siebie, musze usunac 3 podejrzane pieprzyki
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 09:33   #3009
La Cocinerita
Raczkowanie
 
Avatar La Cocinerita
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
My po konsultacjach tez zadowoleni, rowniez dostalismy sporo rad, wiekszosc juz wczesniej mniej lub bardziej instynktownie testowalismy ale do pewnych czas wrocic. Napewno jesli kiedys bedziemy miec jakies watpliwosci wrocimy do tej pani.
To super! My tez w razie obaw wrocimy do niej, pani logopeda bardzo sympatyczna, fachowa i widać ze na czasie z wszystkimi nowinkami

Nieidealnamama dzięki za inf o filtrach Co do pieprzykow moja dermatolog do usunięcia czegoś podobnego do pieprzyka poleciła mi Med-Laser http://www.med-laser.pl/index.php i byłam zadowolona, usunięcie laserowo, mega szybko i w przyjemnej atmosferze Można na NFZ ale chyba trzeba zapisać się wcześniej do nich na poradę i mieć od nich skierowanie na zabieg, można też odpłatnie.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Nieidealnamama a gdybyś chciała skonsultować jeszcze raz te pieprzyki przed wycięciem z dermatolog to polecam dr Mariannę Piotrowską-Bat, przyjmuje w center-med na weteranów na nfz.
__________________
Together
Forever
Nasze Lwiątko
La Cocinerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 12:35   #3010
kama82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 156
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

La Cocinerita rozumie Cię doskonale. U nas też ostatnio zdarza się że nasza dopiero 4 miesięczna pociecha wybudza się o 4 nad ranem i mamy jakieś dwie godziny marudzenia i chęci do zabawy na zmianę. Podejrzewam że to przez dziąsełka które dokuczają jej już parę tygodni. Na początku wszyscy znajomi mówili nam że nieźli z nas szczęściarze bo córcia budziła się raz, no góra dwa razy na karmienie. Jednak to szybko się zmieniło i teraz mamy przeważnie 3 pobudki w nocy. No i właśnie czasem ta 4 nad ranem z dwugodzinną przerwą. I też miewam tak często że jak już córa padnie i w końcu zaśnie to ja nie mogę i przewracam sie z boku na bok w przeciwienstwie do mojego męża. Usypianie natomiast jest znacznie łatwiejsze. Albo zasypia przy karmieniu i później odkładamy ją do łóżeczka a jeśli nie ma ochoty na konsumpcję to zasypia nawet sama w łóżeczku, jeśli zdarza się chwila marudzenia wystarczy jak posłucha suszarki do włosów jakieś 5 minut.

Jeśli chodzi o filtry to ja polecam Avene , Bioderme albo Mustele.

Dziewczyny w którym miesiącu wprowadzałyście swoim maluszkom gluten? jak go podawałyście? mieszałyście kaszkę ze swoim mlekiem czy w jakiś inny sposób?

Edytowane przez kama82
Czas edycji: 2014-04-27 o 12:43
kama82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 13:21   #3011
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez La Cocinerita Pokaż wiadomość
To super! My tez w razie obaw wrocimy do niej, pani logopeda bardzo sympatyczna, fachowa i widać ze na czasie z wszystkimi nowinkami

Nieidealnamama dzięki za inf o filtrach Co do pieprzykow moja dermatolog do usunięcia czegoś podobnego do pieprzyka poleciła mi Med-Laser http://www.med-laser.pl/index.php i byłam zadowolona, usunięcie laserowo, mega szybko i w przyjemnej atmosferze Można na NFZ ale chyba trzeba zapisać się wcześniej do nich na poradę i mieć od nich skierowanie na zabieg, można też odpłatnie.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Nieidealnamama a gdybyś chciała skonsultować jeszcze raz te pieprzyki przed wycięciem z dermatolog to polecam dr Mariannę Piotrowską-Bat, przyjmuje w center-med na weteranów na nfz.
w luxmedzie sporo licza sobie a w innych placowkach na nfz to szybciej umre niz doczekam na sto mam do usuniecia bo wyszly mi przy ramiaczku od stanika i caly czas mam je draznione...

co do glutenu ja kupilam kaszke zdrowy brzuszek czy jakos tak...bez mleczna i dodawalam do mleka, najpierw lyzeczke i stopniowo zwiekszalam dawke
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 19:06   #3012
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witam lubelskie mamusie
Zgłaszam się do Was z pytaniem dotyczącym szpitali czy mogłybyście podzielić się opinią zdaniem na temat 3 szpitali: Jaczewskiego, staszica i lubartowska. Prowadzącą mam z jaczewskiego ale niewiem czego sie spodziewać po porodówce w tym szpitalu. Słyszałam że są 2 jedna na parterze 2 na piętrze. Proszę o info. I co należy zabrać tzw. wyprawka.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.
Lipcowa mama
__________________


GABRYŚ -mój mały mężczyzna - 5 latek
17. 08.2009

ALICJA mały motylek
16.07.2014
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:30   #3013
La Cocinerita
Raczkowanie
 
Avatar La Cocinerita
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Kama hehe mój mąż też nie ma problemu z szybkim zaśnięciem Ostatnio potrafi wręcz zasnąć wszędzie, w każdej pozycji U nas nocne harce też są przez ząbki... Na razie rosną dolne dwójki, już się przebiły, a góra jest od dawna rozpulchniona, ale nie mam pojęcia co się tam dzieje i czemu nic się nie przebija tyle czasu Jutro idziemy na bilans 8 miesięczniaka do pediatry to poproszę, żeby spojrzała też na te górne dziąsełka... Co do glutenu, to ja w skończonym szóstym miesiącu dodawałam do zupki jarzynowej pół łyżeczki kaszy manny (ok 2-3 g na 100 ml), a później zaczęłam wprowadzać glutenowe kaszki Holle, które robię na wodzie (zaczęłam od owsianej, pełnoziarnistej - takiej niebieskiej od 4 miesiąca). Teraz mamy różne kaszki tej firmy, z glutenem i bez, wszystkie robię na wodzie i mają fajny smak, sama chętnie zjadam Dzięki za inf o filtrach

Cytat:
Napisane przez viki_22_83 Pokaż wiadomość
Witam lubelskie mamusie
Zgłaszam się do Was z pytaniem dotyczącym szpitali czy mogłybyście podzielić się opinią zdaniem na temat 3 szpitali: Jaczewskiego, staszica i lubartowska. Prowadzącą mam z jaczewskiego ale niewiem czego sie spodziewać po porodówce w tym szpitalu. Słyszałam że są 2 jedna na parterze 2 na piętrze. Proszę o info. I co należy zabrać tzw. wyprawka.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.
Lipcowa mama
Witaj Ja rodziłam pod koniec lipca 2013 na Staszica. Ogólnie jestem zadowolona, miałam szczęście trafić na super położną. Jeśli zależy Ci na możliwości odwiedzin w salach, to na Staszica zwykle jest zakaz, trzeba spotykać się na malutkim korytarzu obok windy, a czasem w ogóle jest zakaz odwiedzin, ale to zwykle wtedy, gdy jest okres grypowy itp. Szczegółową relację napisałam zaraz po porodzie tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post42192587
Gdybyś chciała o coś więcej zapytać, to chętnie odpowiem A jeśli chodzi o to co trzeba mieć ze sobą na Staszica, to tutaj jest lista od położnej z tego szpitala: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post41951924
A tutaj pisałam co mi osobiście przydało się podczas pobytu na Staszica (3 doby): https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post43241679
Szczegółową relację z porodu na Staszica zamieściła też Violianka na swoim blogu: http://violianka.blogspot.com/search...0na%20Staszica
Życzę Ci lekkiego i szczęśliwego porodu!
__________________
Together
Forever
Nasze Lwiątko
La Cocinerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:33   #3014
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez viki_22_83 Pokaż wiadomość
Witam lubelskie mamusie
Zgłaszam się do Was z pytaniem dotyczącym szpitali czy mogłybyście podzielić się opinią zdaniem na temat 3 szpitali: Jaczewskiego, staszica i lubartowska. Prowadzącą mam z jaczewskiego ale niewiem czego sie spodziewać po porodówce w tym szpitalu. Słyszałam że są 2 jedna na parterze 2 na piętrze. Proszę o info. I co należy zabrać tzw. wyprawka.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.
Lipcowa mama
Witamy nową mamuśkę
Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz używając przeglądarki która znajduje się tuż pod nr stron wątku na górze strony.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 12:42   #3015
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
Witamy nową mamuśkę
Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz używając przeglądarki która znajduje się tuż pod nr stron wątku na górze strony.
zgadzam tyle razy juz kazda mama pisala wiec nie ma sensu kolejny raz powielac.

a my z Kuba sami dzis rzadzimy w domu tescie na wycieczce we Wloszech maz na wyjezdzie aby tylko burzy nie bylo jak wczoraj wieczorem...brrr nie cierpie ich i maly chyba tez bo mi okropnie plakal
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 20:48   #3016
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
zgadzam tyle razy juz kazda mama pisala wiec nie ma sensu kolejny raz powielac.

a my z Kuba sami dzis rzadzimy w domu tescie na wycieczce we Wloszech maz na wyjezdzie aby tylko burzy nie bylo jak wczoraj wieczorem...brrr nie cierpie ich i maly chyba tez bo mi okropnie plakal
mi tam burze nie przeszkadzają, no chyba że bardzo po oknie dachowym w sypialni mi daję. Dzisiaj siedziałam na dworze z Igą znaczy się ona siedziała a ja w końcu wzięłam się za mycie okien nawet 2 umyłam a jeszcze 13 zostało nasz dom przypomina szklarnie . Zaczęło padać to moje dziecko zamiast iść do domu chciało chodzić po deszczu w końcu z wielkim płaczem przyniosłam ją do domu i jak zbierałam rzeczy z tarasu skubana wypełza z powrotem na deszczi wielki bunt jak ja śmie zabierać ją do domu.
Iga nabyła nowe umiejętności tańczenia a najbardziej lubi tańczyć jak jej śpiewam piosenkę z 13 posterunku trzech synów matka miała oczywiście bez słów tylko ti tata. Tak jej się spodobało że potrafi mnie rano obudzić z uśmiechem na ustach i powtarza ti tata, więc taka zaspana śpiewam a ona się cieszy i tańczy. Poza tym ostatnio nie chce jeść ja rozumiem że wyżyna się jej dolna 2 ale kurde przez cały dzień prawie nic nie jeść, na śniadanie wmusiłam w nią kilka łyżeczek kaszy, na obiad kilka łyżeczek obiadu, po południu mąż w nią wmusił 60 ml ryżu z marchewką i kurczakiem, deseru nie chciała, zjadła tylko cycka o 19 i poszła spać. Macie może jakiś patent jak wmusić w dziecko jedzenie bo nawet telewizor nie pomaga.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 21:30   #3017
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez La Cocinerita Pokaż wiadomość
T Co do pieprzykow moja dermatolog do usunięcia czegoś podobnego do pieprzyka poleciła mi Med-Laser http://www.med-laser.pl/index.php i byłam zadowolona, usunięcie laserowo, mega szybko i w przyjemnej atmosferze Można na NFZ ale chyba trzeba zapisać się wcześniej do nich na poradę i mieć od nich skierowanie na zabieg, można też odpłatnie.[COLOR="Silver"]

gdybyś chciała skonsultować jeszcze raz te pieprzyki przed wycięciem z dermatolog to polecam dr Mariannę Piotrowską-Bat, przyjmuje w center-med na weteranów na nfz.
Bardzo na czasie - mam ten sam problem. Dzięki za namiary!!
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 07:56   #3018
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
mi tam burze nie przeszkadzają, no chyba że bardzo po oknie dachowym w sypialni mi daję. Dzisiaj siedziałam na dworze z Igą znaczy się ona siedziała a ja w końcu wzięłam się za mycie okien nawet 2 umyłam a jeszcze 13 zostało nasz dom przypomina szklarnie . Zaczęło padać to moje dziecko zamiast iść do domu chciało chodzić po deszczu w końcu z wielkim płaczem przyniosłam ją do domu i jak zbierałam rzeczy z tarasu skubana wypełza z powrotem na deszczi wielki bunt jak ja śmie zabierać ją do domu.
Iga nabyła nowe umiejętności tańczenia a najbardziej lubi tańczyć jak jej śpiewam piosenkę z 13 posterunku trzech synów matka miała oczywiście bez słów tylko ti tata. Tak jej się spodobało że potrafi mnie rano obudzić z uśmiechem na ustach i powtarza ti tata, więc taka zaspana śpiewam a ona się cieszy i tańczy. Poza tym ostatnio nie chce jeść ja rozumiem że wyżyna się jej dolna 2 ale kurde przez cały dzień prawie nic nie jeść, na śniadanie wmusiłam w nią kilka łyżeczek kaszy, na obiad kilka łyżeczek obiadu, po południu mąż w nią wmusił 60 ml ryżu z marchewką i kurczakiem, deseru nie chciała, zjadła tylko cycka o 19 i poszła spać. Macie może jakiś patent jak wmusić w dziecko jedzenie bo nawet telewizor nie pomaga.
patent? nic nie wmuszac, u nasto samo bo wszystkie trojki ida Kubus duzo podjada nam z talerza, nic juz nie wmuszam w niego bo to ma zle skutki- Kuba potrafi zmusic sie do wymiotow jak nie chce jesc czego i ostatnio obrzygal sie caly nawet nosem mu szlo. wiec jak je to ok nie chce to tez ok - zje pozniej,

aaa i duzo mu daje w kawalkach jedzenia zeby sam raczkami jadl
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:13   #3019
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
mi tam burze nie przeszkadzają, no chyba że bardzo po oknie dachowym w sypialni mi daję. Dzisiaj siedziałam na dworze z Igą znaczy się ona siedziała a ja w końcu wzięłam się za mycie okien nawet 2 umyłam a jeszcze 13 zostało nasz dom przypomina szklarnie . Zaczęło padać to moje dziecko zamiast iść do domu chciało chodzić po deszczu w końcu z wielkim płaczem przyniosłam ją do domu i jak zbierałam rzeczy z tarasu skubana wypełza z powrotem na deszczi wielki bunt jak ja śmie zabierać ją do domu.
Iga nabyła nowe umiejętności tańczenia a najbardziej lubi tańczyć jak jej śpiewam piosenkę z 13 posterunku trzech synów matka miała oczywiście bez słów tylko ti tata. Tak jej się spodobało że potrafi mnie rano obudzić z uśmiechem na ustach i powtarza ti tata, więc taka zaspana śpiewam a ona się cieszy i tańczy. Poza tym ostatnio nie chce jeść ja rozumiem że wyżyna się jej dolna 2 ale kurde przez cały dzień prawie nic nie jeść, na śniadanie wmusiłam w nią kilka łyżeczek kaszy, na obiad kilka łyżeczek obiadu, po południu mąż w nią wmusił 60 ml ryżu z marchewką i kurczakiem, deseru nie chciała, zjadła tylko cycka o 19 i poszła spać. Macie może jakiś patent jak wmusić w dziecko jedzenie bo nawet telewizor nie pomaga.
a chłodnego/zimne też nie chce? mój Jakub przy ząbkowaniu głównie na zimno wszystko je, najchętniej deserki, bo całkiem zimne.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 14:32   #3020
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Niestety niezależnie czy daję jej ciepłe czy zimne nie chce jeść, na szczęście tak jest tylko czasami. Jak nie je jeden dzień to drugiego nadrabia, wczoraj zjadła 3 duże słoiki jedzenia i dodatkowo cyc miedzy nimi i pół paczki chrupek wypiła 2 duże butelki soku.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 12:31   #3021
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej

Nie wiem czy jeszcze mnie pamiętacie, pisałam parę razy i podczytuje cały czas. Nie piszę bo jakoś nie w temacie byłam, wy już z dzieciaczkami, a ja czekam na TP.

Mam pytanie o szpital w Świdniku. Czy któraś z Was tam rodziła i jak wrażenia. Jak lekarze i podejście do rodzącej. Zastanawiam się nad alternatywą dla Staszica bo jak wiadomo tam miejsc na porodówce jest chyba z 15 w porywach do 20 jak doliczyć korytarz i przedporodową...
Czy można jakoś odwiedzić szpital w Świdniku, bo nawet nie wiem gdzie to jest.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 16:59   #3022
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Hej

Nie wiem czy jeszcze mnie pamiętacie, pisałam parę razy i podczytuje cały czas. Nie piszę bo jakoś nie w temacie byłam, wy już z dzieciaczkami, a ja czekam na TP.

Mam pytanie o szpital w Świdniku. Czy któraś z Was tam rodziła i jak wrażenia. Jak lekarze i podejście do rodzącej. Zastanawiam się nad alternatywą dla Staszica bo jak wiadomo tam miejsc na porodówce jest chyba z 15 w porywach do 20 jak doliczyć korytarz i przedporodową...
Czy można jakoś odwiedzić szpital w Świdniku, bo nawet nie wiem gdzie to jest.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Ja tam lezalam 3 dni jeszcze w ciazy. Na pewno możesz odwiedzic, wiekszosc poloznych jest bardzo milych i chętnie oprowadza. Ale mam duze zastrzezenia odnosnie lekarzy, z ktorymi mialam stycznosc, byli wyjatkowo niesympatyczni, nie chcieli za bardzo udzielac informacji itp. Tam sa 3 sale porodowe, jedna duża i dobrze wyposazona, druga mniejsza i gorzej wyposażona i trzecia dosc juz nieprzyjemna, ale przynajmniej sa to oddzielne pokoje, a nie przestrzen wydzielona parawanami... z tego, co slyszalam niechetnie wykonuja ciecia, do dyspozycji jest prysznic, basen, pilki itp polozna, ktora mnie oprowadzala mowila, ze zachecaja do przyjmowania roznych pozycji i aktywnego porodu. Znam jedna pare z mojej szkoly rodzenia, która byla bardzo zadowolona, ogolnie w necie tez jest sporo pozytywnych opinii.
Ja sama rodzilam na Jaczewskiego i powiem Ci, ze w porowaniu standardow tych dwoch szpitali, jesli chodzi o wyposazenie, zdecydowanke wygrywa Jaczewskiego.

Aha, w Swidniku sa male 2-3 osobowe sale poporodowe, takze fajnie. Odwiedzający moga wchodzic do sal, co ma swoje plusy i minusy (na Jaczewskiego nie mozna i bylam zadowolona, ze moge w spokoju drzemac, karmić, wietrzyc rane po cieciu itp).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 21:36   #3023
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Czy można jakoś odwiedzić szpital w Świdniku, bo nawet nie wiem gdzie to jest.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Ja się tam wybieram do szkoły rodzenia za jakieś 3 tygodnie Mieszkam w Lublinie, ale mój lekarz prowadzący tam pracuje, więc pomyślałam, że chyba tam będę rodzić.
Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
z tego, co slyszalam niechetnie wykonuja ciecia
masz na myśli nacięcia krocza?

Opinie w necie ma właściwie takie jak inne szpitale - wiadomo, że negatywne też się znajdą. Ja się tylko obawiam, że zacznę rodzić w nocy i nikt mi nie pomoże, tylko będą kazali czekać do rana.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 00:45   #3024
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Ja się tam wybieram do szkoły rodzenia za jakieś 3 tygodnie Mieszkam w Lublinie, ale mój lekarz prowadzący tam pracuje, więc pomyślałam, że chyba tam będę rodzić.


masz na myśli nacięcia krocza?

Opinie w necie ma właściwie takie jak inne szpitale - wiadomo, że negatywne też się znajdą. Ja się tylko obawiam, że zacznę rodzić w nocy i nikt mi nie pomoże, tylko będą kazali czekać do rana.
Mialam na mysli ciecia cesarskie
Nacinanie krocza pewnie odbywa sie tak jak w innych szpitalach. Polozna, ktora mnie oprowadzala mówiła, ze starają sie chronić, ze nie nacinaja rutynowo, ale ze w wiekszosci pierwszych porodow i tak jest to konieczność.
Moim zdaniem ten szpital ma wyjatkowo dobre opinie w internecie, w oparciu o nie i omawianie szpitali w mojej szkole rodzenia sama chcialam tam rodzic, to, ze porod odbyl sie na Jaczewskiego wyniknelo juz praktycznie w dniu samego porodu, a dokladnie na jakies 5h przed odejściem wód

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:13   #3025
kama82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 156
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej Dziewczyny. Jak mija wam majówka? My siedzimy w domu, pogoda kiepska ale przynajmniej jest dużo czasu zeby się sobą nacieszyć.

La Cocinerita i nieidealna dzieki za info odnośnie waszych sposobów podawania glutenu.
W sumie to już zgłupiałam co z tym zrobić bo jak byłam na początku tygodnia na szczepieniu z córeczką to pediatra powiedziała mi żebym nie podawała najpierw glutenu tylko pod koniec piątego miesiąca dawała jej zupkę a po jakimś tygodniu dopiero gluten. Ale chyba będę trzymała sie schematu żywienia i najpierw koło szóstego miesiąca zacznę wprowadzać gluten a potem dopiero zupki, warzywa i inne pyszności.

Dziewczyny powiedźcie mi kiedy wasze maluchy przesiadły się na spacerówkę? Byłam przekonana że następuję to dopiero wtedy kiedy dziecko zacznie siadać a tu znowu pediatra mi mówi że w sumie w piatym miesiącu już można próbować wozić się spacerówką. Myślę już o tym bo moja córa już trochę protestuje w gondoli, wygina się i denerwuje no i już wszystko ją dookoła interesuje. Tylko nie wiem czy nie wyrządzę jej krzywdy sadzając ją już teraz w spacerówce. A do rad tej pediatry też mam średnie zaufanie...

Dziewczyny jeśli nie czytałyście to serdecznie polecam wam książkę Leszka Talko "Dziecko dla odważnych. Szkoła przetrwania". Świetna lektura, samo życie

Dobrego dnia

Edytowane przez kama82
Czas edycji: 2014-05-03 o 09:14
kama82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:20   #3026
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Ja tam lezalam 3 dni jeszcze w ciazy. Na pewno możesz odwiedzic, wiekszosc poloznych jest bardzo milych i chętnie oprowadza. Ale mam duze zastrzezenia odnosnie lekarzy, z ktorymi mialam stycznosc, byli wyjatkowo niesympatyczni, nie chcieli za bardzo udzielac informacji itp. Tam sa 3 sale porodowe, jedna duża i dobrze wyposazona, druga mniejsza i gorzej wyposażona i trzecia dosc juz nieprzyjemna, ale przynajmniej sa to oddzielne pokoje, a nie przestrzen wydzielona parawanami... z tego, co slyszalam niechetnie wykonuja ciecia, do dyspozycji jest prysznic, basen, pilki itp polozna, ktora mnie oprowadzala mowila, ze zachecaja do przyjmowania roznych pozycji i aktywnego porodu. Znam jedna pare z mojej szkoly rodzenia, która byla bardzo zadowolona, ogolnie w necie tez jest sporo pozytywnych opinii.
Ja sama rodzilam na Jaczewskiego i powiem Ci, ze w porowaniu standardow tych dwoch szpitali, jesli chodzi o wyposazenie, zdecydowanke wygrywa Jaczewskiego.

Aha, w Swidniku sa male 2-3 osobowe sale poporodowe, takze fajnie. Odwiedzający moga wchodzic do sal, co ma swoje plusy i minusy (na Jaczewskiego nie mozna i bylam zadowolona, ze moge w spokoju drzemac, karmić, wietrzyc rane po cieciu itp).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Ja się tam wybieram do szkoły rodzenia za jakieś 3 tygodnie Mieszkam w Lublinie, ale mój lekarz prowadzący tam pracuje, więc pomyślałam, że chyba tam będę rodzić.


masz na myśli nacięcia krocza?

Opinie w necie ma właściwie takie jak inne szpitale - wiadomo, że negatywne też się znajdą. Ja się tylko obawiam, że zacznę rodzić w nocy i nikt mi nie pomoże, tylko będą kazali czekać do rana.
Dzięki dziewczyny. Dla mnie każda opinia się liczy. Niestety na stronie Gdzie rodzić jest sporo negatywnych opinii o szpitalu w Świdniku. Jednak najważniejsza dla mnie nie jest ilość sal do porodu ale opieka czyli lekarze i położne. A jak czytałam to położne są ok, gorzej z lekarzami.... dlatego już sama nie wiem. Mam nadzieję, że na Staszica będzie miejsce dla mnie i mojej córy jak się zacznie poród.
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 19:43   #3027
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kama82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedźcie mi kiedy wasze maluchy przesiadły się na spacerówkę? Byłam przekonana że następuję to dopiero wtedy kiedy dziecko zacznie siadać a tu znowu pediatra mi mówi że w sumie w piatym miesiącu już można próbować wozić się spacerówką. Myślę już o tym bo moja córa już trochę protestuje w gondoli, wygina się i denerwuje no i już wszystko ją dookoła interesuje. Tylko nie wiem czy nie wyrządzę jej krzywdy sadzając ją już teraz w spacerówce. A do rad tej pediatry też mam średnie zaufanie...
mój miał skończone 5 m-cy,ale miałam spacerówkę rozkładaną na płasko i długo jeszcze jeździł na leżąco. pozycja siedząca jest dla dziecka siedzącego, półleżąca wcześniej, ale tak zaczęłam wozić napewno jak miał ponad pół roku na krótko i stopniowo wydłużałam jesli się wściekał na leżąco.
mój strasznie nie lubił gondoli. 4 m-ce w gondoli (i tak musiałam go wyjmować i nosić na spacerach), miesiąc fotelik, a gondola tylko jak miał spać, potem spacerówka na płasko.


__________


ostatnio pisałyśmy o łóżeczkach i wyborze turystyczne/drewniane. moje dziecię turystyczne ma tylko na wyjazdach, wcześniej jak w nim spał miał 5 m-cy i był spokojniejszy i mniej ruchliwy. jak widzę co teraz w nim wyczynia cieszę się, że nie dałam się skusić na wyłącznie turystyczne. tak nim buja i trzęsie, że musimy bardzo pilnować bo całe się telepie, wg mnie momentami niewiele brakuje do przewrócenia go. w drewnianym zachowywał się podobnie, ale tamto praktycznie nie drgnęło przy tych szaleństwach. jak dla mnie różnica w stabilności i bezpieczeństwie jest ogromna. bałabym się zostawić go w tym łóżeczku na chwilę samego...
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 12:47   #3028
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witam Mamuśki po długim weekendzie

U nas na razie jest "dwupak", ale jutro kładę się do szpitala- prowadząca chce mieć mnie na oku, bo jestem w terminie porodu i nie chce, żebym przechodziła ciążę. Sądzę, że w tym tygodniu będziemy już razem- aż zaczęłam się denerwować Muszę dopakować torbę do szpitala, ogarnąć chatkę, zrobić mężusiowi rozpiskę, co ma zrobić jak będziemy wracać do domku. Ale teraz to mi się zachciało spać, więc skorzystam z ostatniej możliwości wyspania się "w spokoju "
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:47   #3029
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
Witam Mamuśki po długim weekendzie

U nas na razie jest "dwupak", ale jutro kładę się do szpitala- prowadząca chce mieć mnie na oku, bo jestem w terminie porodu i nie chce, żebym przechodziła ciążę. Sądzę, że w tym tygodniu będziemy już razem- aż zaczęłam się denerwować Muszę dopakować torbę do szpitala, ogarnąć chatkę, zrobić mężusiowi rozpiskę, co ma zrobić jak będziemy wracać do domku. Ale teraz to mi się zachciało spać, więc skorzystam z ostatniej możliwości wyspania się "w spokoju "
no to żeby szybko poszło pewnie pisałaś ale gdzie rodzisz??
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:06   #3030
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
Witam Mamuśki po długim weekendzie

U nas na razie jest "dwupak", ale jutro kładę się do szpitala- prowadząca chce mieć mnie na oku, bo jestem w terminie porodu i nie chce, żebym przechodziła ciążę. Sądzę, że w tym tygodniu będziemy już razem- aż zaczęłam się denerwować Muszę dopakować torbę do szpitala, ogarnąć chatkę, zrobić mężusiowi rozpiskę, co ma zrobić jak będziemy wracać do domku. Ale teraz to mi się zachciało spać, więc skorzystam z ostatniej możliwości wyspania się "w spokoju "
Powodzenia! Mi tez lekarka sugerowala szpital juz na 4 dni przed terminem porodu, ale jej podziekowalam. Hania sama zadecydowala o wyjsciu akurat w wyznaczony dzien porodu
Ja nie chcialam miec wywolywanego porodu, jakos mmie w SR przed tym nastraszyli...
Mam kolezanke, ktorej pierwsza ciaza zakonczyla sie 10 dni po terminie. Urodzila zdrowa dziewczynke

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 14:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.