Lubelskie Mamusie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 18:29   #91
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez MistrzyniWKochamCieMisiu Pokaż wiadomość
dobry człowiek z tego Mazurka. A wiesz może czy przy porodzie sn trzeba mieć swoją koszulę do porodu, czy dają? Bo jak się filmów człowiek naogląda to głupieje i się wydaje, że dają takie jednorazowe, gdzie pupa jest na wierzchu, bo z tyłu wiązanie. Przy cc zapewne inaczej... I jeszcze zastanawia mnie czy na Kraśnickich położne nie patrzą się na kobietę, która chce rodzić w pozycji wertykalnej jak na kosmitę.
A co się z Tobą działo, że jesteś "ciekawym przypadkiem"? jakieś komplikacje?

Dziewczyny macie już wyprawkę dla brzdąców? Ja właśnie jestem na etapie kompletowania.
Trzeba mieć swoją koszulę przy porodzie sn. Przy cc do porodu idziesz w swojej, ale i tak Cię rozbierają do naga i tylko przykrywają czymś takim podobnym do poszewek. Na Kraśnickich trzeba mieć w zasadzie wszystko swoje, ale nie jest to bardzo uciążliwe. Porodówk i położniczy są świeżo po remoncie więc warunki są naprawdę w porządku
A jestem ciekawym przypadkiem bo mam mięśniaka sporego dość w nietypowym miejscu bo na szyjce a mimo wszystko nie miałam problemów z poczęciem i z donoszeniem Hani, bo teoretycznie nie powinno się nam udać... a jeśli już się Hania poczęła, to powinnam mieć krwawienia i przedwczesne skurcze... a ja na 23kwietnia miałam termin a wzięli mnie na cesarkę 18 bez żadnych skurczów, żeby się nic nie zaczęło samo i nie było komplikacji.
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:18   #92
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez MistrzyniWKochamCieMisiu Pokaż wiadomość
Jak najbardziej pamiętam jest tu kilka dziewczyn z LPM (nicki bardzo znajome ), a ten czas przygotowań wspominam baaaaardzo miło.
Jestem od dnia dzisiejszego w 33tc, termin pod koniec sierpnia. Z początku było nieciekawo, bo byłam w ciąży bliźniaczej i jedno z dzieciaczków nie przetrwało(zresztą swoje już wypłakałam), ale z drugim jest już ok i synek nam rośnie zdrowo. Swoje na patologii przeleżałam, potem miałam zakaz wstawania z łóżka też w domu, dlatego cieszę się, że już jest ok, że dzidzia ma się dobrze.

A mi się wydaje, że jednak do sr chodzimy razem, tylko się nie rozpoznałyśmy. Też chodzę od maja, też były to pon o 19, ale dziś jest o 17.30 może się zobaczymy
no to faktycznie chodzimy razem... hmm... dlaczego Cię nie poznałam? choć dziś mam 2 typy (a my się dziś spóźniliśmy więc już na pewno wiesz która to ja)
Przykro mi z powodu jednego z maluszków. Teraz najważniejsze, żeby wszystko z drugim było dobrze. Trzymajcie się dzielnie!
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:01   #93
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

witam,
może i ja się do was dopiszę dziś kończę 33tc i jutro zaczynamy 34 ależ ten czas szybko leci
przy okazji mam pytanko, czy któraś z was planuje rodzić na Lubartowskiej?bo mój gin prowadzący tam pracuje i zastanawiam się nad tym szpitalem, tyle że nie znam żadnych opinii na jego temat...
jakbyście coś wiedziały to będę wdzięczna za info
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:13   #94
aga 398
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 186
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Maggie to widze że mamy chyba ten sam termin
__________________
14.07.2009r.


24.08.2012r. Termin porodu
28.08.2012r. Lenka Nasz Najwiekszy Skarb



aga 398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:04   #95
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość
witam,
może i ja się do was dopiszę dziś kończę 33tc i jutro zaczynamy 34 ależ ten czas szybko leci
przy okazji mam pytanko, czy któraś z was planuje rodzić na Lubartowskiej?bo mój gin prowadzący tam pracuje i zastanawiam się nad tym szpitalem, tyle że nie znam żadnych opinii na jego temat...
jakbyście coś wiedziały to będę wdzięczna za info
Ja tam rodziłam w sierpniu rok temu i polecam ten szpital-samo rodzenie ok, pomimo komplikacji z łożyskiem poradzili sobie bez przewożenia mnie po innych klinikach( mówili, że gdybym rodziła np. w swoim mieście, to by było krucho...)
Najbardziej mnie dobił pobyt- na 4 dobe dopiero wypuszczali no i dziecko 24h przy Tobie, ale pomagali w miarę, chociaż jak mi Pani wyciskała mleko z piersi, to tylko łzy miałam...ale ja wogóle problemy z karmieniem miałam.
A kto jest Twoim prowadzącym?
Ogólnie szpital jak każdy ma swoje wady i zalety, ale drugie dziecko też tam będę rodziła pod koniec listopada.
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:24   #96
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Ja tam rodziłam w sierpniu rok temu i polecam ten szpital-samo rodzenie ok, pomimo komplikacji z łożyskiem poradzili sobie bez przewożenia mnie po innych klinikach( mówili, że gdybym rodziła np. w swoim mieście, to by było krucho...)
Najbardziej mnie dobił pobyt- na 4 dobe dopiero wypuszczali no i dziecko 24h przy Tobie, ale pomagali w miarę, chociaż jak mi Pani wyciskała mleko z piersi, to tylko łzy miałam...ale ja wogóle problemy z karmieniem miałam.
A kto jest Twoim prowadzącym?
Ogólnie szpital jak każdy ma swoje wady i zalety, ale drugie dziecko też tam będę rodziła pod koniec listopada.
dr Haratym
dzięki za info
a powiedz jeszcze, jak to jest, co tam oni wymagają, żeby mieć ze sobą?
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś

Edytowane przez kasikkkkka
Czas edycji: 2012-07-06 o 13:25
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 20:53   #97
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej!
Ja rodziłam na Lubartowskiej moje dzieciaczki. Córcię dwa miesiące temu, więc jeśli masz jakieś pytania, postaram się pomóc. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z opieki zarówno nad dzieckiem, jak i nade mną ( miałam cc).
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-09, 11:39   #98
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez SELKA* Pokaż wiadomość
Hej!
Ja rodziłam na Lubartowskiej moje dzieciaczki. Córcię dwa miesiące temu, więc jeśli masz jakieś pytania, postaram się pomóc. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z opieki zarówno nad dzieckiem, jak i nade mną ( miałam cc).
Ile leżałaś po cc? I na jak dużej sali?
Tam chyba po cc kładą na mniejszych, a po sn na wiekszych, nie?
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 12:41   #99
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Ile leżałaś po cc? I na jak dużej sali?
Tam chyba po cc kładą na mniejszych, a po sn na wiekszych, nie?
hej
Ja też rodziłam na Lubartowskiej, w tym samym czasie, co Selka (czyli masakryczne upały długiego majowego weekendu). Też cc. I mam podobne odczucia co do personelu - generalnie miło i fachowo (poza lekarką która mnie przyjmowała. wsadziła paluchy bez słowa i burknęła, że mam się przebierać). Nie wiem, czy remont jeszcze trwa, ale sprawił on, że warunki nie były zbyt komfortowe. Sale były siedmioosobowe (niezależnie od tego czy sn czy cc) i były w ogóle dzikie tłumy, dziewczyny po porodzie leżały na korytarzu, do tego jeszcze odwiedzający i ogólnie dosyć tłumnie. No i nie mogę pochwalić jedzenia - na kolację np buła z kiełbasą albo buła z serkiem tpionym na śniadanie Ale to chyba standard w polskich szpitalach, a poza tym miałam wałówę dostarczaną przez mamę i męża
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 12:45   #100
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
hej
Ja też rodziłam na Lubartowskiej, w tym samym czasie, co Selka (czyli masakryczne upały długiego majowego weekendu). Też cc. I mam podobne odczucia co do personelu - generalnie miło i fachowo (poza lekarką która mnie przyjmowała. wsadziła paluchy bez słowa i burknęła, że mam się przebierać). Nie wiem, czy remont jeszcze trwa, ale sprawił on, że warunki nie były zbyt komfortowe. Sale były siedmioosobowe (niezależnie od tego czy sn czy cc) i były w ogóle dzikie tłumy, dziewczyny po porodzie leżały na korytarzu, do tego jeszcze odwiedzający i ogólnie dosyć tłumnie. No i nie mogę pochwalić jedzenia - na kolację np buła z kiełbasą albo buła z serkiem tpionym na śniadanie Ale to chyba standard w polskich szpitalach, a poza tym miałam wałówę dostarczaną przez mamę i męża
Jak pomyślę o szpitalu, to aż sie boję....nienawidze tam przebywać. Ile czasu leżałaś?
Na jedzenie nie narzekalam, bo i tak na nic nie mialam ochoty jadłam bo jadłam, a najbardziej to chciałam z tamtąd wyjść
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 15:03   #101
ulinka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 27
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej Lubelanki Może i było coś już na ten temat ale mam szybkie pytanie- cc na Kraśnickich czy na Staszica???? Gdzie lepiej? Gdzie lepsza opieka po, gdzie lepsze warunki itp. I czy gdzieś dają ZZO ? Bo jestem na etapie wybierania lekarza prowadzącego i wybieram pomiędzy dwoma- jeden wysyła na Kraśnickie a drugi na Staszica.

Z góry dzięki za odp i rady
ulinka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-09, 17:29   #102
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Ja rodziłam na Kraśnickich i szczerze mogę polecić... można sobie wybrać czy znieczulenie przewodowe (tak jak czytam to to chyba jest ZZO) czy ogólne... Ja byłam świadoma tego, co się dzieje i zaraz po porodzie dostałam Hanię do przytulenia i nakarmienia... i w ogóle była już potem ze mną Jakbyś miała więcej pytań, to chętnie odpowiem. A jaki to lekarz z Kraśnickich? Bo też ważne jest, żeby lekarz prowadzący był w porządku a nie tylko miejsce porodu przecież...
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:27   #103
ulinka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 27
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Dzięki wielkie za info! Otoz sprawa wyglada tak, ze moj lekarz(jak narazie ) z mojej miejscwosci "wspolpracuje" z Dr.Wiktorem na Kraśnickich, wiec prawie calą ciążę bym chodziła do tutejszego a pod koniec ciąży on kieruje na kilka ostatnich wizyt do Dr.Wiktora. A druga opcja jaką rozważam to już teraz zmienić lekarza na Dr.Swatowskiego(czytałam duuuużo pozyt. opinii o nim) a on podobno powiązany jest ze Staszica. Choc jest jeszcze jedna opcja....żeby chodzić do jakiegokolwiek dobrego a rodzić w Prywatnej Klinice w Białymstoku. Bo nie wiem czy i tak umówię się z kimś na cesarkę w Lbn.No chybaże zakwalifikują mnie tak naturalnie na cc, bo nie wiem czy moj powód to wg lekarzy powód
ulinka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:34   #104
MistrzyniWKochamCieMisiu
Raczkowanie
 
Avatar MistrzyniWKochamCieMisiu
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 406
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Trzeba mieć swoją koszulę przy porodzie sn. Przy cc do porodu idziesz w swojej, ale i tak Cię rozbierają do naga i tylko przykrywają czymś takim podobnym do poszewek. Na Kraśnickich trzeba mieć w zasadzie wszystko swoje, ale nie jest to bardzo uciążliwe. Porodówk i położniczy są świeżo po remoncie więc warunki są naprawdę w porządku
A jestem ciekawym przypadkiem bo mam mięśniaka sporego dość w nietypowym miejscu bo na szyjce a mimo wszystko nie miałam problemów z poczęciem i z donoszeniem Hani, bo teoretycznie nie powinno się nam udać... a jeśli już się Hania poczęła, to powinnam mieć krwawienia i przedwczesne skurcze... a ja na 23kwietnia miałam termin a wzięli mnie na cesarkę 18 bez żadnych skurczów, żeby się nic nie zaczęło samo i nie było komplikacji.
to super, że wszystko się udało bez komplikacji. Ktoś czuwał nad Wami =) a ten mięśniak nadal tam jest, czy w czasie ciąży samoistnie się zmniejszył?
Mi na początku lekarz też zapowiadał, że będzie ciężko zajść w ciążę, bo mam pco (zespół policystycznych jajników) i bezowulacyjne cykle, ale wystarczyło tylko jeden cykl pobrać clostilbegyt na pobudzenie jajeczkowania i udało się.

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
no to faktycznie chodzimy razem... hmm... dlaczego Cię nie poznałam? choć dziś mam 2 typy (a my się dziś spóźniliśmy więc już na pewno wiesz która to ja)
Przykro mi z powodu jednego z maluszków. Teraz najważniejsze, żeby wszystko z drugim było dobrze. Trzymajcie się dzielnie!
Hmmm... jesteś może taką ładną blondyneczką, szczupluteńką, która była w sukience? Jeśli tak, to siedziałam na przeciwko Ciebie - ja jeszcze mam krótkie, blond włosy (ale idę już przemalować na jakiś ciemniejszy, bo odrosty mnie wkurzają), tylko bardziej przypominam pączka a mogę wiedzieć jakie miałaś typy?
(Do sr chodzi też moja siostra cioteczna (wysoka blondynka) i może zauważyłaś, że często gadamy.)
Jeśli się zgadza, to mamy terminy bardzo blisko siebie - ja na 30.08.

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość
witam,
może i ja się do was dopiszę dziś kończę 33tc i jutro zaczynamy 34 ależ ten czas szybko leci
przy okazji mam pytanko, czy któraś z was planuje rodzić na Lubartowskiej?bo mój gin prowadzący tam pracuje i zastanawiam się nad tym szpitalem, tyle że nie znam żadnych opinii na jego temat...
jakbyście coś wiedziały to będę wdzięczna za info
Wiem tylko ze sr, że naturalnie rodzisz tylko na leżąco (nie można w żadnej pozycji wertykalnej) i że na wejście dają oksytocynę. Mają bardzo dobrą opiekę, gdy coś z ciążą dzieje się nie tak jak powinno i są komplikacje. A rodzisz sn czy cc?
__________________
nie wierz w cuda, nie uwierzysz w siebie - to Ci się nie uda...


Edytowane przez MistrzyniWKochamCieMisiu
Czas edycji: 2012-07-10 o 10:42
MistrzyniWKochamCieMisiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:43   #105
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez ulinka7 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za info! Otoz sprawa wyglada tak, ze moj lekarz(jak narazie ) z mojej miejscwosci "wspolpracuje" z Dr.Wiktorem na Kraśnickich, wiec prawie calą ciążę bym chodziła do tutejszego a pod koniec ciąży on kieruje na kilka ostatnich wizyt do Dr.Wiktora. A druga opcja jaką rozważam to już teraz zmienić lekarza na Dr.Swatowskiego(czytałam duuuużo pozyt. opinii o nim) a on podobno powiązany jest ze Staszica. Choc jest jeszcze jedna opcja....żeby chodzić do jakiegokolwiek dobrego a rodzić w Prywatnej Klinice w Białymstoku. Bo nie wiem czy i tak umówię się z kimś na cesarkę w Lbn.No chybaże zakwalifikują mnie tak naturalnie na cc, bo nie wiem czy moj powód to wg lekarzy powód
Dr Wiktor robił moją cesarkę i jestem bardzo zadowolona...a na Kraśnickich raczej wolą poród sn... choć jeśli są wskazania to nie każą Ci rodzić naturalnie na siłę... A o Swatowskim też słyszałam dużo pozytywnych opinii
Cytat:
Napisane przez MistrzyniWKochamCieMisiu Pokaż wiadomość
to super, że wszystko się udało bez komplikacji. Ktoś czuwał nad Wami =) a ten mięśniak nadal tam jest, czy w czasie ciąży samoistnie się zmniejszył?
Mi na początku lekarz też zapowiadał, że będzie ciężko zajść w ciążę, bo mam pco (zespół policystycznych jajników) i bezowulacyjne cykle, ale wystarczyło tylko jeden cykl pobrać clostilbegyt na pobudzenie jajeczkowania i udało się.

Mięśniak ciągle tam jest i wcale się nie zmniejszył... narazie (dokąd karmię piersią) nic się pewnie z nim nie będzie działo i lekarze też nie chcą z nim nic robić... Jak już nie będę karmić, to mam go kontrolować co jakiś czas i wtedy będzie decyzja co dalej
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:04   #106
Sojka1990
Zadomowienie
 
Avatar Sojka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 720
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

W ubiegłym tygodniu leżalam na Staszica na patologii, bo lekarz prowadzący (ordynator oddziału) zalecil podanie sterydów na rozwój płucek u mojej małej jako że po wczesniakach grozi kolejny wcześniak i musze przyznac ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Pierwsza sprawa to taka, że bałam się że będę musiała przeleżeć te pełne 3 doby które zazwyczaj trzymają żeby szpital dostał refundacje z NFZ, a tu bardzo miłe zakoczenie- przyjęto mnie we wtorek wieczorem, do domu wyszłam w czwartek rano, zaraz po ostatnim zastrzyku, więc fajnie że nie trzymają na siłę.
Opieka- bez zastrzeżeń, na każde pytanie łatwo uzyskać odpowiedź, położne bardzo sympatyczne nie trafiłam na żadną "zołzę". Jedyne co to może troszke za bardzo chcą mieć jak najwięcej porodów sn, lezały ze mną na sali dwie kobietki w 42 tygodniu który były na stymulacji porodu no i nic przyjemnego to nie jest.. obie głodówka cały dzień a i tak nic się nie zaczeło dziać, w końcu jedną zabrali następnego dnia na cc.
__________________
Nasze Cudo
Zośka 05.09.2012, 2910gram, 52cm miłości
Sojka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:28   #107
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez ulinka7 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za info! Otoz sprawa wyglada tak, ze moj lekarz(jak narazie ) z mojej miejscwosci "wspolpracuje" z Dr.Wiktorem na Kraśnickich, wiec prawie calą ciążę bym chodziła do tutejszego a pod koniec ciąży on kieruje na kilka ostatnich wizyt do Dr.Wiktora. A druga opcja jaką rozważam to już teraz zmienić lekarza na Dr.Swatowskiego(czytałam duuuużo pozyt. opinii o nim) a on podobno powiązany jest ze Staszica. Choc jest jeszcze jedna opcja....żeby chodzić do jakiegokolwiek dobrego a rodzić w Prywatnej Klinice w Białymstoku. Bo nie wiem czy i tak umówię się z kimś na cesarkę w Lbn.No chybaże zakwalifikują mnie tak naturalnie na cc, bo nie wiem czy moj powód to wg lekarzy powód
jeśli chodzi o doktora Swatowskiego to ja też byłam i jestem z niego zadowolona prowadził moją 1 ciąże tylko że to są wizyty prywatne bo on na nfz nie przyjmuje a to troche kosztuje
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 14:11   #108
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez MistrzyniWKochamCieMisiu Pokaż wiadomość
Hmmm... jesteś może taką ładną blondyneczką, szczupluteńką, która była w sukience? Jeśli tak, to siedziałam na przeciwko Ciebie - ja jeszcze mam krótkie, blond włosy (ale idę już przemalować na jakiś ciemniejszy, bo odrosty mnie wkurzają), tylko bardziej przypominam pączka a mogę wiedzieć jakie miałaś typy?
(Do sr chodzi też moja siostra cioteczna (wysoka blondynka) i może zauważyłaś, że często gadamy.)
Jeśli się zgadza, to mamy terminy bardzo blisko siebie - ja na 30.08.
tak to ja choć szczupluteńka i ładna, to określenia na wyrost
pamiętam, że kiedyś na którychś z pierwszych zajęć rozmawiałyśmy nawet o tp właśnie w Ciebie celowałam, tylko te krótkie włosy mnie zmyliły, bo pamiętam, że miałaś długie na zdjęciach ślubnych
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 18:50   #109
ulinka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 27
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Jeszcze raz dzieki dziewczyny za odp jakby jeszcze ktoras miala jakies spostrzezenia i rady to piszcie z gory dzieki
ulinka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 16:04   #110
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez ulinka7 Pokaż wiadomość
Hej Lubelanki Może i było coś już na ten temat ale mam szybkie pytanie- cc na Kraśnickich czy na Staszica???? Gdzie lepiej? Gdzie lepsza opieka po, gdzie lepsze warunki itp. I czy gdzieś dają ZZO ? Bo jestem na etapie wybierania lekarza prowadzącego i wybieram pomiędzy dwoma- jeden wysyła na Kraśnickie a drugi na Staszica.

Z góry dzięki za odp i rady
Gdzieś czytałam, że ZZO w ogóle w Lublinie nie podają. Z pewnością nie na Jaczewskiego.

A ja mam pytanie odnośnie ortopedy, do mamuś, które już badały swoim maluchom bioderka. Gdzie byłyście? W jakim terminie trzeba zrobić badania? Pierwsze sprawdzanie mieliśmy już w szpitalu, ale pediatra dał nam skierowanie i nie powiedział w sumie gdzie pójść. Tylko nie mówcie mi o Hipotecznej... Sama tam chodziłam i nie pójdę tam ze swoim dzieciątkiem.
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 19:29   #111
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że ZZO w ogóle w Lublinie nie podają. Z pewnością nie na Jaczewskiego.

A ja mam pytanie odnośnie ortopedy, do mamuś, które już badały swoim maluchom bioderka. Gdzie byłyście? W jakim terminie trzeba zrobić badania? Pierwsze sprawdzanie mieliśmy już w szpitalu, ale pediatra dał nam skierowanie i nie powiedział w sumie gdzie pójść. Tylko nie mówcie mi o Hipotecznej... Sama tam chodziłam i nie pójdę tam ze swoim dzieciątkiem.
Ja byłam na początku z Hanią na Hipotecznej, ale z doktorem arabem nie szło się dogadać... Ja Go pytam po usg czy z bioderkami w porządku, to On mi odpowiada: 3razy dziennie... więc ja Go kolejny raz pytam czy na usg jest wszystko w porządku, to On popatrzył na mnie jak na idiotkę i powiedział, że to wszystko... więc wzięłam jeszcze jedno skierowanie i byliśmy w Sanusie u dra Haśca... wydaje się kompetentny i odpowiada wyczrpująco na wszystkie pytania. Pokazał nam też jak ćwiczyć przykurczony mięsień... No i co najważniejsze dowiedziałam się, że na usg jest wszystko OK
Tylko do Sanusa trzeba trochę wcześniej dzwonić, bo nie zawsze można sie umówić na szybki termin... a i chyba pierwsza kontrola powinna być gdzieś w okolicach 6 tygodnia... ale z tego co wiem są różne szkoły i różnie lekarze mówią
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 21:32   #112
Dorisp
Rozeznanie
 
Avatar Dorisp
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: east
Wiadomości: 562
GG do Dorisp
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witajcie dziewczyny! Jestem przyszłą mamą z grudnia. Zobaczyłam ten wątek i chciałabym się do was przyłączyć! Mam mnóstwo wątpliwości, to moja pierwsza ciąża. Właśnie robię rozeznanie co do szkoły rodzenia i wyboru szpitala. Lekarza mam z Jaczewskiego, tylko że on jest z Kliniki Ginekologii Operacyjnej, ale chodzę do niego prywatnie. Z początku byłam przekonana że tam chce robić bo lekarz stamtąd, itd. no ale was podczytuję i mam wątpliwości.

Widzę że niektóre z was chodzą do Aktywnej mamy, czy polecacie? W którym miesiącu się zapisałyście?

Acha i co z położnymi? Czy macie takie swoje, opłacone położne które będą tylko do waszej dyspozycji podczas porodu?

Dużo tych pytań ale im bliżej porodu to coraz więcej ich się pojawia ;-)
__________________
KACPER 7.12.2012, 3300, 56cm
http://www.suwaczek.pl/cache/3154300c2a.png
Dorisp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 21:45   #113
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że ZZO w ogóle w Lublinie nie podają. Z pewnością nie na Jaczewskiego.
zgadza się. nawet jak chcesz zapłacic, to nie ma takiej możliwości
Cytat:
Napisane przez Dorisp Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Jestem przyszłą mamą z grudnia. Zobaczyłam ten wątek i chciałabym się do was przyłączyć! Mam mnóstwo wątpliwości, to moja pierwsza ciąża. Właśnie robię rozeznanie co do szkoły rodzenia i wyboru szpitala. Lekarza mam z Jaczewskiego, tylko że on jest z Kliniki Ginekologii Operacyjnej, ale chodzę do niego prywatnie. Z początku byłam przekonana że tam chce robić bo lekarz stamtąd, itd. no ale was podczytuję i mam wątpliwości.

Widzę że niektóre z was chodzą do Aktywnej mamy, czy polecacie? W którym miesiącu się zapisałyście?

Acha i co z położnymi? Czy macie takie swoje, opłacone położne które będą tylko do waszej dyspozycji podczas porodu?

Dużo tych pytań ale im bliżej porodu to coraz więcej ich się pojawia ;-)
witaj Dorisp. aktywną mamę polecam choć zajęcia mocno rozciągnięte w czasie tzn. cotygodniowe zajęcia trwają godzinę-półtorej, ale za to przez ok 11 tygodni. ja zaczęłam chodzić na zajęcia na początku maja. wówczas byłam w 22 tc.
ciuchutko liczę, że uda mi się trafić na dyżur naszej położnej prowadzącej zajęcia w sr, ale z góry nie planuję z nikim się umawiać i nikogo opłacać.
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 09:19   #114
gk7
Raczkowanie
 
Avatar gk7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 355
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej
Ja również mam zostać grudniową mamusią. To moja druga ciąża. Poprzednio rodziłam 5 lat temu na Jaczewskiego przez cc. Teraz też tak będzie, ale już u innego lekarza. Gdyby nie to, że mam lekarza z oddziału ginekologii, to pewnie nie zdecydowałabym się na ten szpital po raz drugi, bo oddział położniczy bardzo źle wspominam.

Pozdrawiam
gk7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 10:09   #115
Dorisp
Rozeznanie
 
Avatar Dorisp
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: east
Wiadomości: 562
GG do Dorisp
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
zgadza się. nawet jak chcesz zapłacic, to nie ma takiej możliwości

witaj Dorisp. aktywną mamę polecam choć zajęcia mocno rozciągnięte w czasie tzn. cotygodniowe zajęcia trwają godzinę-półtorej, ale za to przez ok 11 tygodni. ja zaczęłam chodzić na zajęcia na początku maja. wówczas byłam w 22 tc.
ciuchutko liczę, że uda mi się trafić na dyżur naszej położnej prowadzącej zajęcia w sr, ale z góry nie planuję z nikim się umawiać i nikogo opłacać.
dzięki za odpowiedź . Czyli ty rodzisz na staszica, tak? A wiesz może jak wyglądają zajęcia w sr w szpitalach? częściej i krócej?

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez gk7 Pokaż wiadomość
Hej
Ja również mam zostać grudniową mamusią. To moja druga ciąża. Poprzednio rodziłam 5 lat temu na Jaczewskiego przez cc. Teraz też tak będzie, ale już u innego lekarza. Gdyby nie to, że mam lekarza z oddziału ginekologii, to pewnie nie zdecydowałabym się na ten szpital po raz drugi, bo oddział położniczy bardzo źle wspominam.

Pozdrawiam
No własnie cały czas słysze takie głosy o połoznych na jaczewskiego...

Nie wiem, zastanawiam się nad położną żeby opłacić i żeby była ze mną cały czas. Może macie jakąś godną polecenia?
__________________
KACPER 7.12.2012, 3300, 56cm
http://www.suwaczek.pl/cache/3154300c2a.png

Edytowane przez Dorisp
Czas edycji: 2012-07-13 o 10:10
Dorisp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 11:45   #116
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

hej, to i ja się przyłączę, nie jestem z samego Lublina, ale planuję rodzić na Jaczewskiego, lekarza mam z Kliniki ginekoloii i mimo tych opinii o tym szpitalu zdecydowaąm się jednak na poród w nim, leżałam tam 2 razy na podtrzymaniu i wspominam pobyt miło wiec jestem dobrej mysli a reszta wyjdzie w praniu, termin mam po ostatnim usg na 17 wrzesnia
coventry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 12:01   #117
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Ja byłam na początku z Hanią na Hipotecznej, ale z doktorem arabem nie szło się dogadać... Ja Go pytam po usg czy z bioderkami w porządku, to On mi odpowiada: 3razy dziennie... więc ja Go kolejny raz pytam czy na usg jest wszystko w porządku, to On popatrzył na mnie jak na idiotkę i powiedział, że to wszystko... więc wzięłam jeszcze jedno skierowanie i byliśmy w Sanusie u dra Haśca... wydaje się kompetentny i odpowiada wyczrpująco na wszystkie pytania. Pokazał nam też jak ćwiczyć przykurczony mięsień... No i co najważniejsze dowiedziałam się, że na usg jest wszystko OK
Tylko do Sanusa trzeba trochę wcześniej dzwonić, bo nie zawsze można sie umówić na szybki termin... a i chyba pierwsza kontrola powinna być gdzieś w okolicach 6 tygodnia... ale z tego co wiem są różne szkoły i różnie lekarze mówią
Dzięki za odpowiedź.
Jak ja chodziłam to nie było jeszcze tego lekarza na hipotecznej. Popatrzę jak z tym Sanusem...

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gk7 Pokaż wiadomość
Hej
Ja również mam zostać grudniową mamusią. To moja druga ciąża. Poprzednio rodziłam 5 lat temu na Jaczewskiego przez cc. Teraz też tak będzie, ale już u innego lekarza. Gdyby nie to, że mam lekarza z oddziału ginekologii, to pewnie nie zdecydowałabym się na ten szpital po raz drugi, bo oddział położniczy bardzo źle wspominam.

Pozdrawiam
Jak możesz to napisz na pw do kogo chodzisz. Jestem na etapie szukania gina, choć wspominając to co się działo na położnictwie, wolałabym z innego szpitala, najlepiej z Lubartowskiej...
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 21:59   #118
sobczi
Raczkowanie
 
Avatar sobczi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 326
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Dziewczyny ja już po szczęśliwym rozwiązaniu . Postaram sie streścić jutro jak pobyt na jaczewskiego. W skrócie na położne nie miałam powodu narzekać.
__________________
Have fun, you're a wife !

27 czerwiec 2009

sobczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:08   #119
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość
dr Haratym
dzięki za info
a powiedz jeszcze, jak to jest, co tam oni wymagają, żeby mieć ze sobą?
też chodzę do dr Haratyma. wątek tylko podczytuję, szpitala jeszcze nie wybieram bo za wcześnie. poprzednią ciążę straciłam i teraz nie chcę się za wcześnie na wszystko nakręcać. ze szpitali znam tylko kraśnickie i oddział ginekologii operacyjnej. nie wspominam miło, ale to może przez sytuację, która zmusiła mnie do leżenia tam przez kilka dni.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 07:45   #120
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez sobczi Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już po szczęśliwym rozwiązaniu . Postaram sie streścić jutro jak pobyt na jaczewskiego. W skrócie na położne nie miałam powodu narzekać.
Sobczi, gratulacje
Napisz coś więcej o Maleństwie i jak Ty się czujesz No i szczęśliwych pierwszych dni
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 14:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.