Swędzenie wokół ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 05:06   #1
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103

Swędzenie wokół ust


Witam. Od przedwczoraj moja skóra po bokach ust zrobiła się taka dziwnie sucha i strasznie swędzącą... myślę , że to może byc od kitu pszczelego, którym się smarowałam i w którym jest spirytus ale tego wysuszenia nie widac. wogóle na skórze nie widac żadnej zmiany tylko czuc jak się dotknie. oczywiście kit na razie odstawiłam i próbując sobie ulżyc smaruje to pastą do zębów to wtedy tak nie swędzi, próbowałam kremami ale jest tylko gorzej.. jak to najszybciej zaleczyc i co to moze byc , ma ktos pomysł ? to swędzenie jest nie do wytrzymania
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 16:12   #2
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: Swędzenie wokół ust

Nigdy nie smaruj takich przesuszeń pastą do zębów, bo to jeszcze bardziej wysuszy Ci skórę. Wydaje mi się raczej, że to od samego kitu niż od spirytusu użytego do jego rozcieńczenia. Sucha, łuszcząca i swędząca skóra to zazwyczaj objaw alergiczny.

Musisz to miejsce porządnie nawilżyć. Najlepszy będzie do tego jakiś dermokosmetyk. Emolienty zawarte w dermokosmetykach nie dość, że bardzo silnie nawilżają i nieco natłuszczają skórę, to do tego często są przeciwświądowe. Zmiany powinny szybko ustąpić np. po kremie Exomega, albo czymś w tym stylu. Może wystarczy nawet kilka próbek z apteki
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.