Wysypka na policzkach, szyi i dekolcie, pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-30, 00:59   #1
shantinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 47

Wysypka na policzkach, szyi i dekolcie, pomocy


Od miesiąca na zmianę lub jednocześnie na szyi, dekoldzie i policzkach pojawiły mi się drobne krostki lekko czerwone, niektóre ropki, taki maczek. Wysypka mnie nie swędzi, ale mam wrażenie że rozprzestrzenia się coraz bardziej. Nie mam pojęcia od czego mogła się pojawić, ponieważ nie zmieniałam kosmetyków do twarzy na nowe oraz odzywam się zdrowo od kilku miesięcy, rzadko zdarza mi się zjesc coś niezdrowego. Łykam wapno, stosowalam mydlo antybakteryjne, afronis, ale nie pomaga. Co powinnam zastosować, aby pomogło? Chwilowo nie stać mnie na dermatologa, a na publicznego trzeba czekać długo na terminy. Dodam jeszcze, że przez moment myślałam, ze wysypka mogła się pojawić od nowego srebrnego naszyjnika. Zdjęłam go tydzień temu, ale i tak na nowo wyskakują krostki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0023.jpg (60,5 KB, 28 załadowań)
shantinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 06:43   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekoldzie, pomocy

Cytat:
Napisane przez shantinka Pokaż wiadomość
Od miesiąca na zmianę lub jednocześnie na szyi, dekoldzie i policzkach pojawiły mi się drobne krostki lekko czerwone, niektóre ropki, taki maczek. Wysypka mnie nie swędzi, ale mam wrażenie że rozprzestrzenia się coraz bardziej. Nie mam pojęcia od czego mogła się pojawić, ponieważ nie zmieniałam kosmetyków do twarzy na nowe oraz odzywam się zdrowo od kilku miesięcy, rzadko zdarza mi się zjesc coś niezdrowego. Łykam wapno, stosowalam mydlo antybakteryjne, afronis, ale nie pomaga. Co powinnam zastosować, aby pomogło? Chwilowo nie stać mnie na dermatologa, a na publicznego trzeba czekać długo na terminy. Dodam jeszcze, że przez moment myślałam, ze wysypka mogła się pojawić od nowego srebrnego naszyjnika. Zdjęłam go tydzień temu, ale i tak na nowo wyskakują krostki.
A bierzesz jakieś leki? Może spróbuj jakiejś maści ochronnej z wit. A. Wygląda to na jakieś delikatne uczulenie,
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 07:04   #3
shantinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 47
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekoldzie, pomocy

Biorę tylko to co napisałam w poście wyzej :/

Na zdj wygląda to faktycznie na delikatne uczulenie i pod podkładem do twarzy tego nie widać, dlatego mogę spokojnie pracować w kawiarni przy klientach, ale jak wczoraj zmyłam makijaż przed snem to było dość mocno widać przy dobrym swietle te czerwonawe krostki i było ich miliony.
shantinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 07:43   #4
slimcamelia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 111
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekoldzie, pomocy

Mam też podobny problem ale wysypało mnie na nogach nie mogę chodzić bez ciemnych rajstop. Próbowałam już różnych maści od dermatologa i nic. Teraz od ośmiu dni dopiero piję wapno dla alergików i myję nogi mydłem biały jeleń dwa razy dziennie i już widzę małe efekty ale czytałam że taka kuracja pomaga po 3-4 miesiącach czyli słońce mam z głowy tego lata.
slimcamelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 13:29   #5
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekoldzie, pomocy

Cytat:
Napisane przez shantinka Pokaż wiadomość
Biorę tylko to co napisałam w poście wyzej :/

Na zdj wygląda to faktycznie na delikatne uczulenie i pod podkładem do twarzy tego nie widać, dlatego mogę spokojnie pracować w kawiarni przy klientach, ale jak wczoraj zmyłam makijaż przed snem to było dość mocno widać przy dobrym swietle te czerwonawe krostki i było ich miliony.
Albo nabyłaś uczulenie na jakiś pyłek, teraz dużo rzeczy pyli. Jeśli nie minie to idź chociaż do rodzinnego lekarza, ewentualnie jeszcze przed tym możesz spróbować wziąć jakiś lek na alergię bez recepty, doustny.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 18:15   #6
laklara
Przyczajenie
 
Avatar laklara
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekoldzie, pomocy

Jeśli farbujesz włosy, może to być uczulenie na PPD. To świństwo jest również w ciemnych tkaninach.
laklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 22:20   #7
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekoldzie, pomocy

Dekolt. Nie dekold,
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 19:18   #8
zuzkabuzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 9
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekolcie, pomocy

Koniecznie idz z tym do lekarza, nie ma na co czekać my tu na forum mozemy sobie gdybać
zuzkabuzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 23:33   #9
shantinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 47
Dot.: Wysypka na policzkach, szyi i dekolcie, pomocy

Kupiłam mydło antybakteryjne w aptece i używałam masci przez kilka dni smarujac przed snem 'hydrocortisonum oceanic' i przeszło
shantinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-28 00:33:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.