Grudniowe mamusie 2014 cz.II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-25, 11:22   #31
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez Linea86 Pokaż wiadomość
Zaczęłam 15 tydzień - czasem jak Was czytam to mam wrażenie,że jestem 100 lat za murzynami :P Ale widze, że jest tu parę mamuś z wigilijnymi terminami więc nie jestem sama
ja m.in. tzn pierwotnie 25 grudzień, a wg USG prenatalnego 19 grudzień.

Na który termin powinno się zważać bardziej? ten wg OM czy wg USG po 12 tyg?
Nie wiem co odpowiadać jak pytają :P
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 11:34   #32
Kasiulka07
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulka07
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 404
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez Hasiap Pokaż wiadomość
Chłopaka na 70% na genetycznym to było ok 13t3d, a dziewczynkę w 17 tyg
Ok to wklejam też tutaj:
http://w180.wrzuta.pl/obraz/arXA5RFp...083_18565951_n

Ja też bym obstawiała chłopaka no to miałaś niespodziankę że dziewczynka



Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
no to trochę mnie zaniepokoiłyście tym co piszecie, teraz mi się wydaje, że badanie było za krótkie i pewnie niezbyt dokładne
a te takie "długie i dokładne" to miałyście na fundusz czy za kasę? bo może to ma znaczenie?

książkę zapisałam lubię takie rzeczy
dostałam dziś w prezencie prześliczne masło na brzuszek
http://www.costasy.pl/esklep,produkt...r_lulu_and_boo

Moje badanie trwało może jakieś 10min. dziecko się dobrze ułożyło i lekarz mógł wszystko dokładnie zbadać, dostałam całe nagranie z badania na płytę i też lekarz pokazywał mi obraz w 3d No i to było prywatne wizyta.



Cytat:
Napisane przez Linea86 Pokaż wiadomość
Zaczęłam 15 tydzień - czasem jak Was czytam to mam wrażenie,że jestem 100 lat za murzynami :P Ale widze, że jest tu parę mamuś z wigilijnymi terminami więc nie jestem sama
Witaj
Nie jesteś sama ja też zaczęłam nabijać 15 tydzień:-D No i widzę że mamy podobny tp bo ja na 22


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez szurabura Pokaż wiadomość
ja m.in. tzn pierwotnie 25 grudzień, a wg USG prenatalnego 19 grudzień.
Na który termin powinno się zważać bardziej? ten wg OM czy wg USG po 12 tyg?
Nie wiem co odpowiadać jak pytają :P
Bardziej wiarygodny jest termin z pierwszego badania z OM, bo właśnie później wraz ze wzrostem dziecka termin będzie się co chwilę zmieniał;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
04.08.2012r.



Kasiulka07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 11:35   #33
basiabasia989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 640
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez szurabura Pokaż wiadomość
ja m.in. tzn pierwotnie 25 grudzień, a wg USG prenatalnego 19 grudzień.

Na który termin powinno się zważać bardziej? ten wg OM czy wg USG po 12 tyg?
Nie wiem co odpowiadać jak pytają :P

ja mam termin z OM na 31 grudzień i ten mam wpisany do karty, lekarze mówią lepiej żeby było ze stycznia, a ja bym właśnie chciała żeby było grudniowe

z usg wychodziło jakieś 2-3 dni młodsze niż z OM

a jak ktoś pyta chwale się terminem sylwestrowym
__________________
39/40
basiabasia989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 11:45   #34
TheN4ti
Rozeznanie
 
Avatar TheN4ti
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 596
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Witam sie drugiej czesci
Linea rozumiem Cie, miedzy nami sa niby tylko tygodnie roznicy, a to jednak bardzo duzo, fajnie bo wiem czego sie moge spodziewac
Co do trwania usg to u mnie byly trzy podejscia wiec i trwalo to dluzej, jakby maluch odrazu ulozyl sie poprawnie to pewnie byloby krocej.
A ja szykuje sie do urlopu, ostatnie zakupy, dzis i jutro kosmetyczka, a co na bostwo sie robie. Smiesznie, ze dzidzius juz bedzie na pierwszych wakacjach
Pamietacie, ze chce miec doule przy porodzie, niestety ta, ktora sobie upatrzylam w swieta nie pracuje bo ma trojke malych dzieci. No i przykro mi sie zrobilo...TZ tlumaczy, ze musze ja zrozumiec, ale jakos moje hormony tego nie pojmuja.
Ostatnio zrobilam sie jesze wieksza beksa
Co do zapominania to jeszcze nie zauwazylam, ale podejrzewam, ze to kwestia czasu...
__________________
Skonczony 38tc, nabijam 39tc
TheN4ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 11:47   #35
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Hasiap To skoro u Ciebie byla taka niespodzianka to jutro u mnie tez moze sie jeszcze wszystko zdarzyc Troche zaluje ze mojemu TZ powiedzialam ze lekarz obstawial dziewczynke...Moze uznacie ze to glupie ale jemu sie ta coreczka zawsze tak marzyla ze mam wrazenie ze jesli jednak okaze sie synus to tak jakbym go zawiodla ehh jakies takie durne mysli mi ostatnio chodza po glowie :\
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 11:50   #36
TheN4ti
Rozeznanie
 
Avatar TheN4ti
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 596
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

A jak tam wasze brzuszki? Jeszcze nikt miejsca mi nie ustepuje, ale powoli jelita wypuchaja brzuszek Postaram sie zrobic jakies zdjecie i wrzucic do klubu po urlopie.
__________________
Skonczony 38tc, nabijam 39tc
TheN4ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 11:56   #37
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Hasiap To skoro u Ciebie byla taka niespodzianka to jutro u mnie tez moze sie jeszcze wszystko zdarzyc Troche zaluje ze mojemu TZ powiedzialam ze lekarz obstawial dziewczynke...Moze uznacie ze to glupie ale jemu sie ta coreczka zawsze tak marzyla ze mam wrazenie ze jesli jednak okaze sie synus to tak jakbym go zawiodla ehh jakies takie durne mysli mi ostatnio chodza po glowie :\
ja mam to samo tylko w drugą stronę. TŻ bardzo chce syna i od początku mówił że tylko tylko!!ale mam nadzieję że jakby coś...będzie dobrze zobaczysz!
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 12:01   #38
TheN4ti
Rozeznanie
 
Avatar TheN4ti
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 596
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Wlasnie kolega mi oznajmil, ze na pewno bede miec chlopca, bo jeszcze brzucha u mnie nie widac, a to taka regula i do tego teraz miedzy jego znajomymi sami chlopcy sie rodza. Normalnie zdanie eksperta mnie powalilo A jak ma racje, to juz do konca zycia bedzie mu sie wydawac, ze jest nieomylny Fak faktem tylko jedna osoba obstawia, ze bede miec dziewczynke, reszta, ze chlopiec. Zobaczy sie...
Smieszy mnie to u ludzi, ledwo dowiaduja sie, ze jestem w ciazu, a odrazu "na pewno chlopiec", czy oni maja rengent w oczach i czy ja sie pytalam kogos o zdanie? Cudza ciaza ludzie zmienia
__________________
Skonczony 38tc, nabijam 39tc
TheN4ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:02   #39
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
ja mam to samo tylko w drugą stronę. TŻ bardzo chce syna i od początku mówił że tylko tylko!!ale mam nadzieję że jakby coś...będzie dobrze zobaczysz!
Moj to ostatnio nawet rzucil zabawnym tekstem ze "Ja zrobilem corke,jak Paulinka nie schrzani to bedzie dziewczynka" Niby na zarty...niby sie smial ... ale mialam ochote go rozszarpac na strzepy...
Tym bardziej ze od poczatku czuje ze synus bedzie...
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:03   #40
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiulka07 Pokaż wiadomość
Ja też bym obstawiała chłopaka no to miałaś niespodziankę że dziewczynka






Moje badanie trwało może jakieś 10min. dziecko się dobrze ułożyło i lekarz mógł wszystko dokładnie zbadać, dostałam całe nagranie z badania na płytę i też lekarz pokazywał mi obraz w 3d No i to było prywatne wizyta.





Witaj
Nie jesteś sama ja też zaczęłam nabijać 15 tydzień:-D No i widzę że mamy podobny tp bo ja na 22


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------



Bardziej wiarygodny jest termin z pierwszego badania z OM, bo właśnie później wraz ze wzrostem dziecka termin będzie się co chwilę zmieniał;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A mnie na samym początku lekarka powiedziała, że TP na 25.12 wypada, ale to jeszcze zweryfikujemy koło 12 tyg. bo wtedy już będzie wiadomo na pewno.

Z tego wynikało mi, że jednak chyba powinnam się teraz trzymać tej daty z USG. No nic, jutro zapytam
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:24   #41
basiabasia989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 640
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez TheN4ti Pokaż wiadomość
A jak tam wasze brzuszki? Jeszcze nikt miejsca mi nie ustepuje, ale powoli jelita wypuchaja brzuszek Postaram sie zrobic jakies zdjecie i wrzucic do klubu po urlopie.

ja mam spory brzuszek jak na ledwo co skończony 1 trymestr, zaczyna mi się zaraz pod biustem ale to takie rozlane jakby tłuszczowe...ale nie jestem tłusta :P

Wczoraj mama koleżanki stwierdziła, że pięknie wyglądam i nazachwycać się nie mogła, a podsumowała że jak księżyc w pełni

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Inka a u Ciebie wstępnie nie miała być dziewczynka?
Niepotrzebnie się martwisz co by nie było jak się urodzi TŻ i tak się zakocha
__________________
39/40
basiabasia989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 12:26   #42
skrzatek24
Rozeznanie
 
Avatar skrzatek24
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 576
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Witam się i ja w II wątku

Sklerozę też mam. Parę dni temu nie włożyłam ubrań do pralki i wstawiłam pustą Zapomniało mi się.

Włosy na głowie zdecydowanie mi się poprawiły. własnie wczoraj zwróciłam uwagę, że jakoś błyszczą jak nigdy. Co prawda zmieniłam szampon jakieś 3 tygodnie temu i to tez może dało jakieś efekty, ale szybciej hormony, bo cera też wygląda o niebo lepiej.

Nerwy i ja mam na wierzchu. Dzis wybraliśmy się z mężem pozałatwiać parę spraw kilkanaście kilometrow od miejsca zamieszkania. Głównie jechałam zrobić badanie i do empiku. Trąbiłam od paru dni, że zależy mi żeby zajechac po ksiażkę, a wracając z badań nie zajechał pod galerię tylko do motoryzacyjnego po szybę. Więc mu mówię, że może lepiej najpierw do empiku, żeby nie kręcić sie z szybą, a on mnie pyta do jakiego empiku?! więc mu tłumacze po raz setny, że ksiażkę chcę kupić, a on, że mogłam mu wcześniej o tym powiedzieć, bo on nic nie wie moich planach Dziś rano wspomniałam o tym co najmniej 3 razy!!! Powiedziałam, żeby się zatrzymał, ja sie przejde na piechotkę, bo to całkiem niedaleko, a on w tym czasie załatwi tę szybę. A on, że nie będzie a mnie czekał 2 godziny aż ja wrócę (a to doslownie 10 minut spacerkiem wlbo i mniej od miejsca w którym bym wysiadła). Wkurzyłam się, wysiadłam z samochodu cała w nerwach i powiedziałam, żeby załatwiał sobie swoje sprawy, a ja wracam do domu autobusem. Przeszłam parę metrów i zajechał mi drogę, prosił żebym wsiadła i wsiadłam ostatecznie. Pojechaliśmy do tego empiku, a ksiażki nie było. Kurczę taka błaha sprawa a u mnie nerw w pogotowiu. Niewiele mi potrzeba do wybuchu gniewu. W poprzedniej ciaży tego nie zaobserwowałam.
skrzatek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:31   #43
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

dziewczyny termin OM jest 'wazniejszy' bo według usg co chwile data sie zmienia..jak wiecie termin porodu + 2 tyg i nalezy wywoływac poród. Gdybyśmy się opierali na terminie usg to bysmy przechodziły nieraz ciaże o 4 tygodnie..
jak mi lekarz powiedział : to ze dziecko jest wieksze według usg nic nie znaczy,to nie tak ze jest starsze..jest tylko większe,ale gotowe do wyjscia bedzie według OM
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:38   #44
sofia_the_first
Raczkowanie
 
Avatar sofia_the_first
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 204
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

też się matwię o Paprikę, ale mam nadzieję że wszystko u niej i dzieciaczków ok
Ja jutro zaczynam 16 tydzień... jakoś mi się dłuży wszystko.... nie czuję ruchów jeszcze
__________________

Sara
Laura
sofia_the_first jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:45   #45
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Skrzatek dobrze Cie rozumiem,mnie moj TZ tez ostatnio slucha jakby chcial ale nie mogl :/

Dawajcie Kobietki wiecej zdjec brzuszkow na klub Co do mojego,hmm zasadniczo daleko mi do tego zeby zaczynal sie zaraz pod piersiami...

Basia no wstpnie niby dziewczynka...ale to byl jakos tez 13 tc...wiec boje sie ze za szybko powiedzialam tz....
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:47   #46
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez Linka1984 Pokaż wiadomość
dziewczyny termin OM jest 'wazniejszy' bo według usg co chwile data sie zmienia..jak wiecie termin porodu + 2 tyg i nalezy wywoływac poród. Gdybyśmy się opierali na terminie usg to bysmy przechodziły nieraz ciaże o 4 tygodnie..
jak mi lekarz powiedział : to ze dziecko jest wieksze według usg nic nie znaczy,to nie tak ze jest starsze..jest tylko większe,ale gotowe do wyjscia bedzie według OM
Aż + 2 tyg? Wydawało mi się, że tydzień po terminie już wywołują
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:48   #47
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez sofia_the_first Pokaż wiadomość
też się matwię o Paprikę, ale mam nadzieję że wszystko u niej i dzieciaczków ok
Ja jutro zaczynam 16 tydzień... jakoś mi się dłuży wszystko.... nie czuję ruchów jeszcze
ja zaraz 19 zaczynam i tez nic nie czuje
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:53   #48
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

A mnie czasem jeździ coś po brzuchu. Tak jakby jeździło po żołądku, ale w dole brzucha. Zastanawiam się czy to może być dzidzia? Jutro zacznę 15 tydz wg OM
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 12:56   #49
blow_ya_mind
Raczkowanie
 
Avatar blow_ya_mind
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 314
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Linka, Szurabura Niestety wywołują w terminie albo tydzień po :/ Zalezy od szpitala... bardzo rzadko się zdarza aby ktoś czekał 2 tygodnie... niestety. A wywoływanie porodu wcale nie jest koniecznym zabiegiem i nie trzeba się na nie godzić.


A co do brzuchów - teraz mój brzuch jest nisko, tzn. nie zaczyna się tuż pod cyckami tak jak za pierwszym razem. Ale wtedy to wszystko podeszło mi bardzo wysoko, obwód pod biustem mi się zwiększył - nie wiem czy to zależy od tego, że za pierwszym razem masz silniejsze mięśnie brzucha i macica nie rozsadza ich tak łatwo czy to kwestia ciąży z dziewczynką podobno dziewczyńskie brzuchy są wysokie a chłopięce niskie.
__________________
Jerzy 3 grudnia 2014
Emilia 3 maja 2012
blow_ya_mind jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 12:57   #50
szurabura
Raczkowanie
 
Avatar szurabura
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 133
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez blow_ya_mind Pokaż wiadomość
Linka, Szurabura Niestety wywołują w terminie albo tydzień po :/ Zalezy od szpitala... bardzo rzadko się zdarza aby ktoś czekał 2 tygodnie... niestety. A wywoływanie porodu wcale nie jest koniecznym zabiegiem i nie trzeba się na nie godzić.


A co do brzuchów - teraz mój brzuch jest nisko, tzn. nie zaczyna się tuż pod cyckami tak jak za pierwszym razem. Ale wtedy to wszystko podeszło mi bardzo wysoko, obwód pod biustem mi się zwiększył - nie wiem czy to zależy od tego, że za pierwszym razem masz silniejsze mięśnie brzucha i macica nie rozsadza ich tak łatwo czy to kwestia ciąży z dziewczynką podobno dziewczyńskie brzuchy są wysokie a chłopięce niskie.
Podobno w drugiej ciąży szybciej widać brzuch - nawet mam naoczny przykład przyjaciółki. Myślę, że o te mięśnie chodzi...
szurabura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:14   #51
antosia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 523
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Witajcie
Cytat:
Napisane przez bimbunia_ Pokaż wiadomość
Eee tam, do mnie co chwilę ktoś dzwoni "no co się nie odzywasz, martwię się że coś się stało" i ja się nie gniewam o czarne wizje tylko jest mi miło
Ej no, martwienie sie co innego, ale wymyslanie czarnych wizji to juz nie ladnie
Cytat:
Napisane przez Linka1984 Pokaż wiadomość
dziewczyny termin OM jest 'wazniejszy' bo według usg co chwile data sie zmienia..jak wiecie termin porodu + 2 tyg i nalezy wywoływac poród. Gdybyśmy się opierali na terminie usg to bysmy przechodziły nieraz ciaże o 4 tygodnie..
jak mi lekarz powiedział : to ze dziecko jest wieksze według usg nic nie znaczy,to nie tak ze jest starsze..jest tylko większe,ale gotowe do wyjscia bedzie według OM
Mi lekarka powiedziala, ze od 2 trymestru juz w ogole nie powinno sie zmieniac terminu porodu nawet jak dziecko na usg jest większe, bo wtedy każde dziecko rośnie swoim tempem
antosia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:14   #52
basiabasia989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 640
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez szurabura Pokaż wiadomość
Aż + 2 tyg? Wydawało mi się, że tydzień po terminie już wywołują
też słyszałam od lekarzy, że różnica może być +/- 2 tyg od wyznaczonego terminu z OM. A to kiedy będą wywoływać to zależy czy pojedziesz do szpitala równo z terminem czy poczekasz parę dni jeśli nic się nie dzieje. Ale aż w taką cierpliwość nie wierzę. Wywoływanie podobno wcale nie jest takie super.

to tylko czysto teoretyczne rozmyślenia, nie sugerujcie się
__________________
39/40

Edytowane przez basiabasia989
Czas edycji: 2014-06-25 o 13:15
basiabasia989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:20   #53
antosia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 523
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez TheN4ti Pokaż wiadomość
Wlasnie kolega mi oznajmil, ze na pewno bede miec chlopca, bo jeszcze brzucha u mnie nie widac, a to taka regula i do tego teraz miedzy jego znajomymi sami chlopcy sie rodza. Normalnie zdanie eksperta mnie powalilo A jak ma racje, to juz do konca zycia bedzie mu sie wydawac, ze jest nieomylny Fak faktem tylko jedna osoba obstawia, ze bede miec dziewczynke, reszta, ze chlopiec. Zobaczy sie...
Smieszy mnie to u ludzi, ledwo dowiaduja sie, ze jestem w ciazu, a odrazu "na pewno chlopiec", czy oni maja rengent w oczach i czy ja sie pytalam kogos o zdanie? Cudza ciaza ludzie zmienia
U mnie wlasnie wszytskie znajome/kolezanki, które są w ciąży (takowych mam 4) też bedą mieli chłopczykow pewnie teraz taki "sezon"
U mnie też wsyztscy odstawiają ze chłopiec A co smieszne, te cechy ludowe ze tak powiem, co w pl mówią ze bedzie dziewczynka, to w innych krajach znaczy ze chłopak
antosia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:21   #54
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Blow jak dla mnie to na zdjeciu ktore kiedys dodalas na klub to i tak ten brzuszek masz dosc wysoko np.w porwnaniu ze mna

Po tygodniu leczenia zatok dzisiaj w koncu mi sie nos odetkal o.O Nie wyobrazacie sobie jakim sie teraz czuje szczesliwym czlowiekiem Tym bardziej ze tesc powiedzial ze jesli do jutra sie nie poprawi to antybiotyk :/
Leczenie domowymi sposobami jednak jest skuteczne !
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:28   #55
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Nowy wątek i już tyle naskrobałyście

I weźcie nie straszcie z Papriką na pewno z jej dzidziulkami wszystko dobrze, tylko nie ma czasu na pisanie

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
no to trochę mnie zaniepokoiłyście tym co piszecie, teraz mi się wydaje, że badanie było za krótkie i pewnie niezbyt dokładne
a te takie "długie i dokładne" to miałyście na fundusz czy za kasę? bo może to ma znaczenie?

książkę zapisałam lubię takie rzeczy

dostałam dziś w prezencie prześliczne masło na brzuszek
http://www.costasy.pl/esklep,produkt...r_lulu_and_boo
Promolcia, nie przejmuj się, każdą z nas badali tyle ile trzeba. U mnie poszło szybko, mam pełno pomiarów, zdjęć itd. Ja byłam prywatnie, ale mój lekarz bardzo sprawnie obsługiwał się sprzętem, mała nie stawiała oporów więc i szybko poszło

Też muszę kupić sobie masło shea, ale zawsze zapominam poszukać jak jestem w odpowiednim miejscu

Cytat:
Napisane przez Hasiap Pokaż wiadomość
Chłopaka na 70% na genetycznym to było ok 13t3d, a dziewczynkę w 17 tyg



Ok to wklejam też tutaj:
http://w180.wrzuta.pl/obraz/arXA5RFp...083_18565951_n
A może to był kawałek zawiniętej pępowiny?

Cytat:
Napisane przez TheN4ti Pokaż wiadomość
A jak tam wasze brzuszki? Jeszcze nikt miejsca mi nie ustepuje, ale powoli jelita wypuchaja brzuszek Postaram sie zrobic jakies zdjecie i wrzucic do klubu po urlopie.
Nati, koniecznie w bikini skoro będziesz się wylegiwać w Portugalii! zazdraszczam
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:29   #56
antosia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 523
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Blow jak dla mnie to na zdjeciu ktore kiedys dodalas na klub to i tak ten brzuszek masz dosc wysoko np.w porwnaniu ze mna

Po tygodniu leczenia zatok dzisiaj w koncu mi sie nos odetkal o.O Nie wyobrazacie sobie jakim sie teraz czuje szczesliwym czlowiekiem Tym bardziej ze tesc powiedzial ze jesli do jutra sie nie poprawi to antybiotyk :/
Leczenie domowymi sposobami jednak jest skuteczne !
Jejku, ale ci zazdroszczę ja mam caly czas zatkany nos i zasmarkana chodze przez alergie, a nie wiem czy moge cos brac W poniedzialek wizyta to musze sie spytac jak nie zapomnę
antosia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:32   #57
blow_ya_mind
Raczkowanie
 
Avatar blow_ya_mind
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 314
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Blow jak dla mnie to na zdjeciu ktore kiedys dodalas na klub to i tak ten brzuszek masz dosc wysoko np.w porwnaniu ze mna

Po tygodniu leczenia zatok dzisiaj w koncu mi sie nos odetkal o.O Nie wyobrazacie sobie jakim sie teraz czuje szczesliwym czlowiekiem Tym bardziej ze tesc powiedzial ze jesli do jutra sie nie poprawi to antybiotyk :/
Leczenie domowymi sposobami jednak jest skuteczne !
Haha no faktycznie, ale nie widziałaś gdzie miałam brzuchol w poprzedniej ciąży :P Serio teraz sama widzę, że jest niżej. Pamiętam, że wtedy już w 4 miesiącu nie mogłam założyć żadnej starej koszuli czy kurtki bo nic mi się w cyckach nie dopinało!

Jejku ja się też muszę wyleczyć z kaszlu domowymi sposobami bo charczę jak stary silnik!
__________________
Jerzy 3 grudnia 2014
Emilia 3 maja 2012
blow_ya_mind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:37   #58
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Antosia jak to babcia mojego tz mowi na KAZDY katar rob sobie parowki z miety i rumianku Jak mi na zatoki pomoglo to Tobie przy alergii na pewno tez przyniesie chodz odrobine ulgi
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:42   #59
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez szurabura Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was się orientuje czy na macierzyńskim dodatkowym (chodzi mi o to drugie półrocze macierzyńskiego) można pracować? Doszły mnie słuchy, że owszem, jednak do pół etatu ale każdy co innego mówi... Bo że na wychowawczym na pół etatu można, to wiem. No i jeśli można to pytanie gdzie? Czy tylko o swojego pracodawcy, czy można coś innego też podjąć?
to jest ministerialna strona na której znajdziesz odpowiedź na wszystkie tego typu pytania
http://www.rodzicielski.gov.pl/mama

Cytat:
Napisane przez skrzatek24 Pokaż wiadomość
Witam się i ja w II wątku

Sklerozę też mam. Parę dni temu nie włożyłam ubrań do pralki i wstawiłam pustą Zapomniało mi się.


dobra, ja już się nie schizuję, skoro wszyscy mówią, że jest dobrze to tak właśnie jest i ja w to wierzę!
chociaż wiara wystarcza na jakieś 2 tygodnie, im dłużej się czeka na wieści z brzucha tym wiara traci na sile
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 13:45   #60
Hasiap
Rozeznanie
 
Avatar Hasiap
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 663
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz.II

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Hasiu a to zdjecie jest z teraz czy z genetycznego ?
To akurat z genetycznego, teraz dziś bardziej wyraźny i już nie taka "ufo"

Cytat:
Napisane przez Linka1984 Pokaż wiadomość
dziewczyny termin OM jest 'wazniejszy' bo według usg co chwile data sie zmienia..jak wiecie termin porodu + 2 tyg i nalezy wywoływac poród. Gdybyśmy się opierali na terminie usg to bysmy przechodziły nieraz ciaże o 4 tygodnie..
jak mi lekarz powiedział : to ze dziecko jest wieksze według usg nic nie znaczy,to nie tak ze jest starsze..jest tylko większe,ale gotowe do wyjscia bedzie według OM
Ja termin z OM mam na 29.11, z usg wychodzi mi odpowiednio 23.11, 22.11 i 21.11 ale już teraz wiem, że ze względu na umawiany poród cc będę mieć go albo 11.11 albo 18.11 w zależności jak duża będzie mała Tygodnie liczę od OM, więc aktualnie jestem w 18 tyg, a że poród będzie szybciej - no cóż..

Cytat:
Napisane przez sasia25 Pokaż wiadomość
A może to był kawałek zawiniętej pępowiny?
Bardzo możliwe Sasia, choć to moja pierwsza ciąża i dla mnie wszystko jest takie jak jest czyli widzę siurka miał być chłopak a tu później takie zdziwienie Ale na przyszłość będę już wiedziała
__________________
Klaudia
Hasiap jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-18 15:20:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.