Bukiety ślubne cz.III - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-11, 16:14   #121
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez adu84 Pokaż wiadomość
oczywiście róże, a te trąbki to cantedeskie (kalie), zapomniałam nazwy tych zielonych listków...
cantedeskie występują w kolorze żółtym i pomarańczowym, więc jeśli Ci to odpowiada to taka tonacja jest możliwa do zrealizowania...
Hmmm... myślałam raczej o bardziej "szlachetnej" czerwieni, ku bordowemu tutaj wyszła kolorystyka "jesienna" a ja bym wolała coś bardziej "bożonarodzeniowego"

czyli się nie da trudno będę szukać dalej
dziękuję za odpowiedź
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 16:23   #122
olaaptekara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 39
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

czyli się nie da trudno będę szukać dalej
dziękuję za odpowiedź [/QUOTE]
Nie jestem fachowcem ale z tego co się orientuję cantadeski są dostępne w wielu kolorach. Jak dobrze poszukasz to nawet w tym wątku znajdziesz różne kolory
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...kiety+%B6lubne
__________________
Nasz ślub 28.08.2010
Czekamy na naszą córeczkę

Edytowane przez olaaptekara
Czas edycji: 2010-06-11 o 16:43
olaaptekara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 16:58   #123
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

A mam jeszcze pytanko: czy Cantadeskia jest w ogóle dostępna w styczniu????
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 20:50   #124
adu84
Raczkowanie
 
Avatar adu84
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 358
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez slimaczek19 Pokaż wiadomość
Hmmm... myślałam raczej o bardziej "szlachetnej" czerwieni, ku bordowemu tutaj wyszła kolorystyka "jesienna" a ja bym wolała coś bardziej "bożonarodzeniowego"

czyli się nie da trudno będę szukać dalej
dziękuję za odpowiedź
z Twojego wcześniejszego wpsiu zrozumiałam, że czerwone to mają być róże... i te na pewno znajdziesz w "szlachetnej czerwieni"... uznałam, że w tym momencie złote powinny być drugie kwiaty, bo bukiet nie ma żadnych innych zdobień poza zielonymi listkami...
a cantedeskie można znaleźć też w czerwieni...
__________________
żona od 25.07.2009
adu84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:34   #125
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez adu84 Pokaż wiadomość
z Twojego wcześniejszego wpsiu zrozumiałam, że czerwone to mają być róże... i te na pewno znajdziesz w "szlachetnej czerwieni"... uznałam, że w tym momencie złote powinny być drugie kwiaty, bo bukiet nie ma żadnych innych zdobień poza zielonymi listkami...
a cantedeskie można znaleźć też w czerwieni...
Już mam mętlik w głowie

Poszłam "na szkolenie" do poprzednich wątków i przeczytałam że do sukni ecri czerwone kwiaty nie pasują, blondynkom raczej kolory pastelowe pasują
A ja mam suknie ecri ze złotymi dodatkami (wstążka, buty) i liniami koralików wzdłuż całej sukni

No i teraz już nic nie wiem co mi będzie pasować
Jestem raczej "normalnej" budowy, nie za chuda, nie za gruba niebieskie oczy, włosy ciemny blond, ok. 170 cm wzrostu już w butach
TŻ będzie miał albo stalowy albo b.ciemno-brązowy garnitur, krawat chcę mu dobrać do bukietu. Jest wyższy ode mnie o pół głowy, ciemne włosy i zielone oczy

Uff się rozpisałam
Pomożecie???



Zobaczcie co znalazłam teraz już mam kosmiczny mętlik - wszytkie piękne!!!
Wklejam też sukienkę, będzie miała złotą szarfę pod biustem
Ślub zimą więc będę mieć futerko, które zasłoni szarfę, czyli przez większość czasu gdy będę chodzić z bukietem, czy ten złoty z różami to już nie będzie przegięcie??? On mi się najbardziej podoba

Edytowane przez slimaczek19
Czas edycji: 2010-06-12 o 11:38
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:29   #126
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Witam !! Mogę do Was dołączyć??

Jestem ostatnio bardzo zafascynowana i zachwycona pawimi piórami! Chciałabym wykorzystać ich motyw w dekoracji ślubnej (bukiet, dekoracja stołów, biżuteria, dodatki...) Czy miała któraś z Was bukiet ślubny z pawimi piórami??
Zbierałam zdjęcia, folder rósł, aż w końcu zmobilizowałam się, uporządkowałam i zamieściłam na blogu. Zapraszam serdecznie.
Pozdrawiam - Jola D.
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 20:08   #127
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
to może mi tez doradzisz w sprawie bukietu sykienka jak poniżej a bukiety podobają mi sie takie... sama juz nie wiem chciałabym cos z dodatkiem fioletu moze byc tez w bielidodam ze włoski mam bardzo ciemne prawie czarne i oczka tez ciemne
Tusiu - kolorystyka fioletowa super,różne odcienie do oberżyny. Ten drugi wklejony przez Ciebie bukiet b. fajna kolorystyka. Nie ta forma. Bukiet kulka - odpowiedni, ale bez zwisów. Zakłócą linie upięcia i finezyjnych drapowań sukni.
Ja widziałabym bukiet w kształcie łuku, jeśli nie masz za bardzo rozbudowanych bioder.
Coć mniej więcej tego typu - http://kwiatyjolandy.blog.onet.pl/5,18,18,album.html
Na takiej bazie można wiele, zależy co lubisz.
Biedermeier bezpieczniejszy, jeśli chcesz ciut zaszaleć - kaskada.
Pozdrawiam
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 08:25   #128
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

dziekuje za odpowiedz i porade
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 17:13   #129
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Witam, slub mam w sierpniu i juz powoli mysle o bukiecie. Zastanawialam sie nad bukiecie z piwonii, tylko czy w sierpniu gdzies je dostane? moze ktos mial bukiet z piwonni? jak sie trzymal?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 09:22   #130
gospella
Wtajemniczenie
 
Avatar gospella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 606
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

witajcie
jestem już po i chciałabym sie pochwalić moim bukietem były w nim strelicje królewskie, eustomy i liscie- nie wiem jakie plus trawa wisząca i perełki. Dodam, że oboje jesteśmy wysocy ja 174, maż 189, no i nie nalezymy do drobinek
we włosach miałam tez eustomę.
__________________
nie obiecuję Ci wiele, bo tyle prawie co nic,
najwyżej wiosenną zieleń i pogodne dni,
najwyżej uśmiech na twarzy i pomocną dłoń,
nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie.

Edytowane przez gospella
Czas edycji: 2010-06-14 o 09:25
gospella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:43   #131
marzene
Przyczajenie
 
Avatar marzene
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 8
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Witam serdecznie,

ponawiam swoją prośbę, jaki kolor bukietu wybrać? Myślę nad formą kuli z dodatkiem storczyka, tylko problem w kolorze róż?
Sukienka jest w kolorze białym. Jestem blondyką, o jasnej karnacji, wzrost 169. TŻ ma garnitur w odcieniu szarości.
Proszę bardzo radę, będę wdzięczna za pomoc
__________________
Ślubujemy 07.08.2010
marzene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 16:42   #132
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Witam. To może ja też poproszę o pomoc w doborze bukietu . Jeśli chodzi o kwiaty cięte to kompletnie się na tym nie znam, podobają mi się bukieciki skromne. Chciałabym też wpiąć we włosy jednego kwiatka takiego samego jak w bukiecie. Sukienkę będę miała taką jak na załączonym zdjęciu tylko w kolorze białym. Proszę o jakąś rade
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 16:58   #133
pati8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

witam,
Prosze was o jakies sugestie dotyczace dodatkow do mojej sukni slubnej.
Jest ona w stylu hiszpanskim marki SPOSABELLA -VALENCIA.
Wesele mam we wrzesniu no i tak musze sie zabrac za szukanie dodatkow do sukienki. Jaki bukiet by pasowal do niej? z tego co widze, to popularne sa wachlarze, ale moze wy macie jakies fajne propozycje. i przy okazji moze pomysl na bizuterie? bo fryzura ktora by najbardziej pasowala to chyba kok hiszapnski na boku, delikatny. (jestem brunetka o ciemnych oczach)
pati8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 09:22   #134
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Najlepiej wyglądały by pastelowe różowe róże. Dobrze ocieplą biel sukni i szarość garnituru.
Tu przykładowe bukiety storczyk+róża.
Ja zastosowała bym jasno zielony storczyk i różową różę.
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:15   #135
Ewaandro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cześć dziewczyny!
Potrzebuję małej pomocy w doborze bukietu.
Moja pierwotna koncepcja padła z uwagi niedostępności tulipanów pod koniec lipca
Jestem brunetką, raczej szczupła, 172 cm.
Bardzo bym chciała kwiaty intensywnie czerwone, bo taki kolor najbardziej do mnie pasuje.
W związku z kształtem sukienki myślałam o wiązance w kształcie łezki.
Moje pytanie brzmi: jakie czerwone kwiaty są dostępne pod koniec lipca (poza różami których akurat wolała bym uniknąć ) i czy do tej sukienki faktycznie pasuje tylko łezka czy może wchodzi w grę inny kształt.
Podobają mi się lilie, frezje, mieczyki (ale wiązanka z pojedynczych kwiatowstanów), peonie, anemony (chyba tak to się nazywa, trochę podobne do tulipanów), ale nie wiem czy z tych kwiatów da się zrobić wydłużaną wiązankę i czy będą dostępne na przełomie lipca i sierpnia.
Załączam zdjęcie sukni ( z tą różnicą że na mojej na wierchu będzie jeszcze warstwa organtyny, taki przezroczysty materiał podobny do tiulu). i bukietu który początkowo wybrałam (z tym że mój miał być czerwony).
Może mi coś podpowiecie?
Ewalena co o tym wszystkim myślisz?
Ewaandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 11:38   #136
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Jolu, Ewaleno mam do Was pytanie..czy piwonia i peonia to jest ten sam kwiatek czy sa to dwa rozne kwiaty?
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 12:32   #137
Ewaandro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Przyłączam się do pytania
Ewaandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 13:02   #138
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Obdzwonilam 5 kwiaciarni i wszedzie powiedzieli mi, ze peonia i piwonia to ten sam kwiatek. Tylko w kwiaciarni gdzie zamwialam bukiet mowia, ze peonia w Polsce nie rosnie, a piwonia tak Bukiet zamowilam z peonii dlatego musza je sprowadzac z Holandii i cena ma byc podobna bardzo wysoka. Ja zamowilam sobie na gieldzie peonie do dekoracji sali (zamowilam wczesniej i trzymaja mi w chlodni w paczkach). Zastnawiam sie czy nie zrezygnowac z uslug tych pan (juz 2 razy mnie oszukaly i jakos stracilam do nich zaufanie tymbardziej, ze jak zamawialam bukiet z peonii podaly mi cene do 150zl a teraz zrobilo sie z tego ponad 300)

Zastanawiam sie czy nie zamowic sobie bukietu u siebie tylko wtedy musialabym go przewiezc. I nie wiem czy jak odbiore bukiet w piatek rano (wtedy wyjezdzamy) i wloze go do lodowki, w lodowce tez bede go przewozic to do soboty wytrzyma w dobrym stanie?? I czy butonierki tez wytrzymaja razem z nim?
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 13:08   #139
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Jolu, Ewaleno mam do Was pytanie..czy piwonia i peonia to jest ten sam kwiatek czy sa to dwa rozne kwiaty?
Tak, ten sam.
Pzdr. JD
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:09   #140
ewalena
Zadomowienie
 
Avatar ewalena
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 586
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Ewaandro Pokaż wiadomość
Przyłączam się do pytania

Ten sam.

Piwonia - nazwa polska
Paeonia - nazwa łacińska

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Obdzwonilam 5 kwiaciarni i wszedzie powiedzieli mi, ze peonia i piwonia to ten sam kwiatek. Tylko w kwiaciarni gdzie zamwialam bukiet mowia, ze peonia w Polsce nie rosnie, a piwonia tak Bukiet zamowilam z peonii dlatego musza je sprowadzac z Holandii i cena ma byc podobna bardzo wysoka. Ja zamowilam sobie na gieldzie peonie do dekoracji sali (zamowilam wczesniej i trzymaja mi w chlodni w paczkach). Zastnawiam sie czy nie zrezygnowac z uslug tych pan (juz 2 razy mnie oszukaly i jakos stracilam do nich zaufanie tymbardziej, ze jak zamawialam bukiet z peonii podaly mi cene do 150zl a teraz zrobilo sie z tego ponad 300)

Zastanawiam sie czy nie zamowic sobie bukietu u siebie tylko wtedy musialabym go przewiezc. I nie wiem czy jak odbiore bukiet w piatek rano (wtedy wyjezdzamy) i wloze go do lodowki, w lodowce tez bede go przewozic to do soboty wytrzyma w dobrym stanie?? I czy butonierki tez wytrzymaja razem z nim?
Krajowa peonia na giełdzie 1-2 zł holenderska do 3zł.
To chyba jakaś pomyłka że droga - na początku kwietnia holenderska była po 3zł i cena się nie zmienia (to kwiat hodowany w szklarni, albo sprowadzany z kraju w którym są dodatnie temperatury) i jego cena jest stała.
Cena peoni krajowych tzw. ogrodowych jest różna zależy od wielkości, koloru i okresu kwitnienia. Coś chyba w tej Twojej kwiaciarni "cudują"
ewalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 17:52   #141
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

ponawiam pytanie, czy w sierpniu dostane piwonie?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:11   #142
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Jola Darska Pokaż wiadomość
Tak, ten sam.
Pzdr. JD
Cytat:
Napisane przez ewalena Pokaż wiadomość
Ten sam.

Piwonia - nazwa polska
Paeonia - nazwa łacińska

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------


Krajowa peonia na giełdzie 1-2 zł holenderska do 3zł.
To chyba jakaś pomyłka że droga - na początku kwietnia holenderska była po 3zł i cena się nie zmienia (to kwiat hodowany w szklarni, albo sprowadzany z kraju w którym są dodatnie temperatury) i jego cena jest stała.
Cena peoni krajowych tzw. ogrodowych jest różna zależy od wielkości, koloru i okresu kwitnienia. Coś chyba w tej Twojej kwiaciarni "cudują"

Dziekuje Wam za odpowiedz tak wlasnie myslalam, ze to ten sam kwiatek ale chcialam jeszcze sprawdzic u profesjonalisty

Tez mi sie wydaje, ze albo te panie sa tak niekompetente ze je probuja robic w balona albo one mysle, ze znalazly sobie naiwna ktorej wcisna peonie po 9zl za sztuke.

Ewaleno, a myslisz ze jak zamowie bukiet slubny i butonierki u siebie i odbiore w piatek to jak wsadze do lodowki i tak tez przetransportuje ma szanse przertwac w dobrym stanie zeby na sobote byl ladny? Ewentualnie jesli nie z peonii to z jakich kwiatkow bukiet wytrzyma? Zalezy mi zeby bukiet byl w kolorze amarantowym lub takim ciemno rozowym jak peonie. Szczerze mowiac wole juz tej kwiaciarni nie powierzac bukietu, bo juz w ogole nie jestem ich pewna. A moze Ty mi cos doradzisz do mojej sukienki?


Cytat:
Napisane przez truskava Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie, czy w sierpniu dostane piwonie?

mi sie wydaje, ze naszych juz nie bedzie. Ja bylam na gieldzie jakos na poczatku czerwca, chyba kolo 10 zamawiac peonie na 26 czerwca i facet wsadzil mi do chlodni zeby napewno byly. Mowil, ze 26 to juz koncowka bedzie jesli jeszcze w ogole. Moze te holenderskie jeszcze beda
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:49   #143
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Witam, Ewaleno i Jolu czy możecie doradzić mi czy koncepcja jaką wymyśliłam ma przysłowiowe 'ręce i nogi"
Moja Suknia w załączniku, kolor tzw. Ivory, mam dość ciemne blond włosy, wzrostu 167cm, tż 180cm, będzie miał ciemny garnitur (granat lub grafit/szary). Chciałabym mieć bukiet ze storczyków na 7 sierpnia - pytanie czy to możliwe?
Interesują mnie wyłącznie zielone wersje orchidea Cymbidium (jak z zał.) ew. Dendrobium.
Będę mieć jasnofioletowe 'oko' takie bardziej wrzosowe więc przydałoby się wetknąć parę drobnych kwiatków jako akcent - jakie kwiatki mogły pasować?
Do tego wymyśliłam (i tu nie wiem który kolor) róże ivory/ecru lub różowe.
Który kolor bardziej pasuje do zielonych storczyków?
Myślałam też o amerykańskim kształcie bukietu.
Niestety takiego gotowca-bukietu nie wygooglałam.
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:16   #144
sloneczko_00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 124
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Witam
ja z takim pytankiem - co to za kwiaty są w tym bukiecie? chodzi mi o te malutkie białe.
Widziałam wczoraj w empiku jakąś gazete z bukietami ślubnymi, i było zdjęcie bukietu z kalii, takich ciemnych różowych, i w ze środka wystawały (chyba jakoś przypięte na tym "preciku" który kalia ma w środku) włąsnie takie białe kwiatuszki. Bardzo ładnie to wyglądało i chciałam zapytać czy takie coś jest możliwe do wykonania? tzn czy jest szansa że taki bukiet się utrzyma i te białe kwiaty nie zwiędną?
sloneczko_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 20:22   #145
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez sloneczko_00 Pokaż wiadomość
Witam
ja z takim pytankiem - co to za kwiaty są w tym bukiecie? chodzi mi o te malutkie białe.
Widziałam wczoraj w empiku jakąś gazete z bukietami ślubnymi, i było zdjęcie bukietu z kalii, takich ciemnych różowych, i w ze środka wystawały (chyba jakoś przypięte na tym "preciku" który kalia ma w środku) włąsnie takie białe kwiatuszki. Bardzo ładnie to wyglądało i chciałam zapytać czy takie coś jest możliwe do wykonania? tzn czy jest szansa że taki bukiet się utrzyma i te białe kwiaty nie zwiędną?
Jest to stephanotis, do bukietu wykorzystuje się tylko kwiatki, które wkleja się na długiej szpilce w wiązankę. Jest to woskowany kwiat, pięknie pachnie i jest b. trwały.
Ja nie mam najlepszych doświadczeń z nim, bo kupuje się go w doniczce, często w pąkach, zamiast rozwijać kwiaty, po prostu je gubi. Jest szalenie wrażliwy na obracanie doniczki, przestawianie. Teraz, w okresie letnim, ciut łatwiej kupić okaz z pełnymi kwiatami.
Mam pewien egzemplarz w domu, ale kwitł w maju, zobaczymy kiedy ponowi swoje kwitnienie.
Pozdrawiam serdecznie - JD
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:13   #146
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Dziewczyny pomóżcie czy pan musi mieć taki sam kwiatek przy garniturze jak panna młoda ? zakochałam się w takim bukiecie ale męska wersja w ogóle mnie nie przekonuje

aha i czy te kwiatki są na przełomie lipca sierpnia ?
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2010-06-17 o 21:15
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 21:47   #147
sloneczko_00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 124
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez Jola Darska Pokaż wiadomość
Jest to stephanotis, do bukietu wykorzystuje się tylko kwiatki, które wkleja się na długiej szpilce w wiązankę. Jest to woskowany kwiat, pięknie pachnie i jest b. trwały.
Ja nie mam najlepszych doświadczeń z nim, bo kupuje się go w doniczce, często w pąkach, zamiast rozwijać kwiaty, po prostu je gubi. Jest szalenie wrażliwy na obracanie doniczki, przestawianie. Teraz, w okresie letnim, ciut łatwiej kupić okaz z pełnymi kwiatami.
Mam pewien egzemplarz w domu, ale kwitł w maju, zobaczymy kiedy ponowi swoje kwitnienie.
Pozdrawiam serdecznie - JD
a czy we wrzesniu jest dostepny ten kwiatuszek?
sloneczko_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 23:28   #148
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

Cytat:
Napisane przez MissZuzia Pokaż wiadomość
Witam, Ewaleno i Jolu czy możecie doradzić mi czy koncepcja jaką wymyśliłam ma przysłowiowe 'ręce i nogi"
Moja Suknia w załączniku, kolor tzw. Ivory, mam dość ciemne blond włosy, wzrostu 167cm, tż 180cm, będzie miał ciemny garnitur (granat lub grafit/szary). Chciałabym mieć bukiet ze storczyków na 7 sierpnia - pytanie czy to możliwe?
Interesują mnie wyłącznie zielone wersje orchidea Cymbidium (jak z zał.) ew. Dendrobium.
Będę mieć jasnofioletowe 'oko' takie bardziej wrzosowe więc przydałoby się wetknąć parę drobnych kwiatków jako akcent - jakie kwiatki mogły pasować?
Do tego wymyśliłam (i tu nie wiem który kolor) róże ivory/ecru lub różowe.
Który kolor bardziej pasuje do zielonych storczyków?
Myślałam też o amerykańskim kształcie bukietu.
Niestety takiego gotowca-bukietu nie wygooglałam.
Witaj Zuzka.
Najwięcej znalazłam bukietów zielonych z ecru, kilka kolorowych. Z zielonym storczykiem wszystkie wyglądają uroczo i b. świeżo.
W sierpniu ze storczykiem mogą być problemy, ale jest on do zdobycia, cena wyższa.
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 23:41   #149
Jola Darska
Raczkowanie
 
Avatar Jola Darska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

cd.
__________________
"Bukiet - miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie"
www.kwiatyjolandy.blog.on et.pl
Jola Darska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 23:47   #150
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Bukiety ślubne cz.III

mam pytanie czy orchidee różowe sa we wrzesniu dostepne??
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-10 16:28:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.