Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014 - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Wybieramy Prowadząca II część naszego wątku
Aldrin 7 25,93%
Kakusia 0 0%
Berenika_26 4 14,81%
agaaga89 2 7,41%
Ramona_85 0 0%
eweden 0 0%
Prowansja88 0 0%
Pradip 0 0%
Sola1 2 7,41%
pater86 6 22,22%
TroppoSensibile 0 0%
sylvuniaa84 0 0%
kamilla123 0 0%
beat@ 0 0%
NecroKitty 0 0%
Anteria 0 0%
Kucyk_Truskawkowy 1 3,70%
malin30 3 11,11%
alingles 0 0%
Monica80 0 0%
poziomkka 0 0%
Mala_Czarno_Biala 0 0%
Majkela12 1 3,70%
zaaaabcia 0 0%
Sylwia__88 1 3,70%
Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-13, 16:41   #4861
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez Rybka12321 Pokaż wiadomość




To akurat może Ci zająć kilka stron , napisz o tej strukturze, ale wiesz, tak żeby każdy zrozumiał, czyli poooowwwwoooooli i dokładnie , na całą jedną stronę daj schemat tej organizacji. Pamiętaj, że wszystko co się da opisuj w punktach- zawsze to więcej miejsca zajmuje niż ciurkiem. Napisz coś o szkoleniach boru, o że tak się wyrażę ich życiu tam- to znajdziesz na ich stronie w zakładce Z życia BOR. Nie znam dokładnie tematu, ale może da się gdzieś umieścić na przykład taki podrozdzialik na temat takich ploteczek powiedzmy, ale w sensie dotyczących sposobu ich pracy, coś a'la ciekawostki. Np. czytałam gdzieś (pewnie da się to odnaleźć na necie) że jak premier nie chciał obstawy, jak jechał w Dolomity, to oni i tak po cichaczu pojechali , napisz jak się tam dostać (to też na ich stronie), wiadomo, historia trochę Ci miejsca też zajmie. I pamiętaj: w punktach co się da, gdzie się da to schematy, bo to zajmuje miejsce, a dodatkowo na końcu spis tych schematów .

A poza tym głowa do góry, jak się zastanowisz i poszukasz, to pewnie w mig napiszesz te 40 stron .
no tak, tylko że jak mi ostatnio promotorka po, poprawiała mój plan pracy to historię mam opisać we wstępie. Jako pierwszy rozdział ta struktura, więc jeśli dobrze rozumiem, o szefie i funkcjonariuszach. O funkcjonariuszach nie mogę znów za dużo, bo na to mam osobny, trzeci rozdział. A drugi to zadania, ochrona, to jakoś pójdzie. Ogólnie, to na drugi i trzeci wiem, że da się tak rozpisać, żeby wyszło mi po to 10 stron, ale na pierwszy, to chyba klapa będzie..

Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
Berenika jeśli nigdzie nic nie możesz znaleźć i jeszcze nic nie masz napisane to może nie jest jeszcze za późno na zmianę tematu Studiujesz administrację to może coś o samorządzie, jakiejś konkretnej gminie/powiecie? Albo o jakimś urzędzie, do którego masz dostęp? A jeśli nie to może zadzwoń/napisz do BORu, że piszesz pracę i potrzebujesz jakichkolwiek informacji. Na pewno mają jakieś własne opracowania, trochę danych statystycznych, cokolwiek.
tutaj problem polega na tym, że temat pracy musi być zgodny z seminarium. Moje seminarium to administracja służb porządku publicznego. Najgorsze jest to, że jak podpisywaliśmy listy wyboru seminarium, to ja musiałam iść do pracy i nikt nie chciał się wtedy ze mną zamienić. Na każdym seminarium nie może być więcej niż 30 osób. I na takie, co wymieniłaś miejsca zostały zajęte od razu. Więc zostało mi takie, więc wyboru nie mam...
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 16:51   #4862
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Berenika, poszukaj w necie ustawy związane z BORem, np. w internetowej bazie aktów prawnych, i wstawiaj z nich do pracy cytaty - to już Ci trochę miejsca zajmie.

Ja mam trochę mniej na głowie, więc jeśli chcesz, to ja przejme drugą część wątku. Chyba że jest inna chętna, bo ja już nie wiem, jak w końcu z tą ankieta
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:11   #4863
eweden
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 308
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Dziewczyny tu info o tych spotkaniach z położną, do których mamy prawo od 21tc http://www.siostraania.pl/artykul/sp...yjne-z-polozna
__________________
eweden jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:13   #4864
kamilla123
Rozeznanie
 
Avatar kamilla123
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 952
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ja mam trochę mniej na głowie, więc jeśli chcesz, to ja przejme drugą część wątku. Chyba że jest inna chętna, bo ja już nie wiem, jak w końcu z tą ankieta
W końcu jakieś konkrety Jestem za
kamilla123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:16   #4865
bluesky89
Zakorzenienie
 
Avatar bluesky89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 10 773
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Dobry wieczór

U nas remont zbliża się do końca, już prawie wszędzie mamy płytki, zostało fugowanie i panele Także najpóźniej w poniedziałek koniec i będzie sprzątanie i malowanie reszty

Dziewczyny, dzięki za listy wyprawkowe

Co do aventowskich wkladek laktacyjnych to na allegro 60 szt za 22,99zł, to chyba nie aż tak strasznie drogo

Gratuluje kolejnych tygodni!
__________________
Kacperek
bluesky89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:17   #4866
kamilla123
Rozeznanie
 
Avatar kamilla123
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 952
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Ja spotkania z położną przed porodem nie chcę Nie widzę takiej potrzeby, a po porodzie to 1-2 mi wystarczą
kamilla123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:22   #4867
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
super
no to idziemy do przodu

ja rozmyślałam ile mam jeszcze dokupic tych pielcuch
mam tak:
2 tetrowe kolorowe
6 tetrowcyh białych
2 flanelowe kolorowe
2 flanelowe białe

i tak z teściową przedyskutowałam, że chyba dokupię tylko flanele, bo sa mega delikatne, jak przykładałam do buzi, to żeby było po równo to z 4 sztuki
mam nadzieję, ze wystarczy, a też nie chcę się zawalić pieluchami w komodzie, bo za bardzo nie mam miejsca
Ja musze dokupić ze 2 tetrowe kolorowe. Z tego co mi położna powiedziała to u mnie w szpitalu dają przydział 10 pieluch tetrowych białych nie oznaczonych. I jak się ma swoje białe to się miesza. A na wyjście te pieluchy zabierają i defakto człowiek zostaje z jakimiś starymi... no i te szpitalne ida do jednej pralni z całą resztą i są traktowane chlorem i później dzieciaczki podrażnioną skórę mają.
No a swoje białe ze 2 w torbie bede mieć w razie czego.

No a z pampersami to kazała mieć zawsze schowane w torbie i żeby absolutnie całej paczki nie wyciągać, jedynie 1-2 sztuki. Bo te położne tam jak kąpią dzieciaczki to nie pytają każdej mamuśki z osobna czy to jej pampersy tylko leca z jednej paczki która jest pod ręką i ubierają dzieciom. A jak sala 4 osobowa to już 3 pieluchy w plecy się jest no bo jedna to wiadomo dla mojego. A przecież nię będę do każdej mówiła wisisz mi pieluchę.


Muszę jeszcze zaopatrzyć się w cienki szlafrok. Położna poleciła mi też pareo. Mówi to czerwiec to będzie ciepło a pareo dobre przy karmieniu jak się pełno gości zwali do innych. Mówi że nie raz widziała jak dziewczyny karmiły a tu się rodzinka do innych zwaliła i one mało plecami się w ścianę nie wbiły. Albo zakrywają się jakoś kołdrami przy czym są umęczone i całe mokre od tego a efekt i tak kiepski. A pareo lekkie, cienkie to się zakrywam i niech sobie patrzą

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 17:27   #4868
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;45134189]a nie orientujecie się może ile razy można zmieniać sobie/dziecku przychodnię lekarza POZ ??[/QUOTE]

bezpłatnie możesz zmienić w ciągu roku 2 razy, a potem się płaci za każde przepisanie lekarza/przychodni
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:33   #4869
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Eweden, ja korzystam z tych spotkań i jestem zadowolona.
Dzięki położnej myślę o porodzie sn a nie o cesarce. Opisała mi co i jak i przestało to wyglądać tak strasznie.
Podpowiada co warto kupić a z czym się wstrzymać. Uczy mnie jak oddychać w czasie porodu itp.
Miałam dopiero 2 spotkania ale już teraz wiem że dobrze zrobiłam. Za szkołę rodzenia zapłacić bym musiała 250-300 zł a to z nią mam za darmo.
Najważniejsze jednak to trafić na dobrą położną.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:36   #4870
D0tk4
Zadomowienie
 
Avatar D0tk4
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 957
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

My szkole rodzenia zaczynamy na perzelomie marca/kwietnia. Nie mogę sie doczekać, bo czasami łapie mnie przerażenie, ze jeszcze tak wiele musze sie nauczyć czy dowiedzieć ...
D0tk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 17:45   #4871
eweden
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 308
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez beat@ Pokaż wiadomość
Eweden, ja korzystam z tych spotkań i jestem zadowolona.
Dzięki położnej myślę o porodzie sn a nie o cesarce. Opisała mi co i jak i przestało to wyglądać tak strasznie.
Podpowiada co warto kupić a z czym się wstrzymać. Uczy mnie jak oddychać w czasie porodu itp.
Miałam dopiero 2 spotkania ale już teraz wiem że dobrze zrobiłam. Za szkołę rodzenia zapłacić bym musiała 250-300 zł a to z nią mam za darmo.
Najważniejsze jednak to trafić na dobrą położną.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja się zapisałam na bezpłatną SR, zajęcia chyba zaczynają się od marca, ale uważam, że takie spotkania to też dobra sprawa, jak się zawiodę na szkole rodzenia to wtedy zawsze mogę się na takie spotkania zapisać i chętnie poczytam o jakichś ciekawostkach itp co tam położna ci mówiła
__________________
eweden jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 18:08   #4872
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
Ja spotkania z położną przed porodem nie chcę Nie widzę takiej potrzeby, a po porodzie to 1-2 mi wystarczą
Ale Ty juz jestes mamą zgadza się ?

no to Tobie nie potrzebne, bo wiedzę masz, a takie pierworódki jak ja to bladego pojęcia o wielu rzeczach nie maja, a skoro ja nie płacę za to, to dlaczego by nie skorzystać

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez eweden Pokaż wiadomość
Ja się zapisałam na bezpłatną SR, zajęcia chyba zaczynają się od marca, ale uważam, że takie spotkania to też dobra sprawa, jak się zawiodę na szkole rodzenia to wtedy zawsze mogę się na takie spotkania zapisać i chętnie poczytam o jakichś ciekawostkach itp co tam położna ci mówiła
ej, no własnie, bo ja tez zapisałam się do przyszpitalnej bezpłatnej SR, dodatkowo ma przychodzic ta położna, to w NFZ nie zdubluje mi się to ??
jako ta "porada przedporodowa 21-31 tygodnia"









Słyszałyście - Julia Bonk zmarła

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez eweden Pokaż wiadomość
Dziewczyny tu info o tych spotkaniach z położną, do których mamy prawo od 21tc http://www.siostraania.pl/artykul/sp...yjne-z-polozna
Ooo w podtytule "wybór położnej" jest mowa o możliwości odmowy położnej - własnie tak mi moja odmówiła, bo za daleko
a żeby było zabawnie, ta co teraz wybrałam, mieszka dalej od tamtej, tylko że różnica taka, ze jest z 'mojego' rejonu, a tamta z miasta rodzinnego
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 18:08   #4873
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Sylwia__88 Mój tż także specjalnie jeszcze mnie podpuszcza żeby mnie tylko zdenerwować i twierdzi, że lubi mnie wkurzać, bo tak pięknie się złoszczę. Gratulacje wizyty u dentysty.
bazile gratuluję zakupów
malin30 pisz pisz jak najwięcej o ekologicznym czyszczeniu domu, też jestem ciekawa. Pralkę zamierzam w weekend ogarnąć. Co do bioder, nie ma co się męczyć i faktycznie było by lepiej jakbyś poszła wcześniej na L4. Gratuluję zakupów i 22 tygodnia
Sola1 u nas odpieluchowanie wyglądało tak, jak młody już stabilnie siedział sadzaliśmy go na nocnik, żeby się z nim oswoił. Przede wszystkim rano po wstaniu z łóżka (zimny nocnik zawsze były siuśki, z resztą prawie po każdej drzemce) i po obiedzie. Jak Adaś miał 1,5 roku to było lato uczyliśmy go siusiania na trawkę, że kwiatuszki i trawka piją siuśki, a jak robił w domu mówiliśmy mu, że siuśki idą do morza rurami (robił nawet pa pa). Jak masz zamiar odpieluchować, to koniecznie zakup większą ilość majtek, żeby nadążyć ze zmianą. My mieliśmy chyba z 11. Jak miał 2 lata już nie używaliśmy w dzień pampersów, a gdzieś ok 2,5 roku przestaliśmy używać na noc. Czasami na dłuższe wycieczki baliśmy się i oczywiście zakładaliśmy pampersa , np.w drodze nad morze. Jeśli o ile w dzień dziecko można upilnować z siusianiem, tak jeśli chodzi o noc to już tylko zależy od układu moczowego dziecka czy już na tyle dojrzał, żeby dziecko wytrzymało całą noc.
zaaaabcia babcia mimo, że jest kościółkowa i to bardzo, okazało się, że jest chyba przesądna i bała się, że jakieś fatum może jest nad tym imieniem
Ramona_85 gratuluję udanej wizyty i zdrowej córygratuluję 25tyg
ANTERIA jaką w końcu sałatkę zrobiłaś, tę z chrzanem?? Co do odczuwania kopniaków, gdzie masz łożysko???. Ja mam teraz na przedniej ścianie, czasami mała mocno kopnie, a czasami czuję przez te ułożenie łożyska ledwo ledwo.
kinia8906 dzięki za info o tesko. Podoba mi się ten latator aventu, nie wiem tylko czy dobra cena?? Super ciuszki
Berenika_26 jak tam Adaś? Lepiej już?? Zdrówka Gratuluję wyboru imienia. Dawid i Tymek, oba ładne. Jak tam siostra, coś lekarz powiedział?? Jak się wali to wszystko po kolei, ważne że jesteście zdrowi, razem a wszystko się ułoży, a kasę da się skombinować. Poza tym jakby nie było macie dużo rzeczy po Adasiu, zawsze to mniejsze koszty. Co do US my mamy na Z i nie dostajemy ostatni.

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin, zobaczysz wszystko się ułoży
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 18:12   #4874
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

NecroKitty moje zwierzaki też szaleją, jak tylko trochę słońca i ciepła się pojawi
Rybka12321 za wizytę i spóźnione 100lat.
Łóżeczko, prześcieradło też mamy z ikei, także kołderkę, podusię i poszewki,a także ochraniacz, ręczniki z kapturkiem też
Prowansja88 gratuluję udanej wizyty i brawo za 6 miesiąc
pater86 za wizytę
Kakusia jeśli chodzi o kocyki, to Adaś ich dawno nie używa, z resztą są za małe. Jakoś 2 lata temu kupiłam mu fajne w ikei, ale i tak młodej będę musiała dokupić lżejsze, bawełniane z racji pory roku
sylvuniaa84 z tego co opisujesz, wygląda na to że to dzidzia, tym bardziej te wypchnięcia o których piszesz
poziomkka super różowe gratulacje, Emilka
beat@ to ja w ogóle o takich wiztach nie słyszałam i że nam się należą. Sen boski, coraz częściej będą nam się śniły takie głupot...
krzan witaj ponownie, gratuluję synka, to czekamy na L4abyś mogła do nas częściej zaglądać
Aldrin brawo za same dobre wieści,a synek jaki duży super, gratuluję 25 tyg, listę sobie zapisałam
Pradip ja wstaje połamana tym bardziej, że śpimy we trójkę, no w czwórkę
Kucyk_Truskawkowy super że Maksiu zdrowy
D0tk4 gratki za pierwsze zakupy
choc0late zobaczysz szybko zlec, zaraz będziemy tulić nasze maleństwa
bluesky89 super już bliżej niż dalej końca remontu
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 18:15   #4875
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014



Przez 2 dni nie miałam neta jak się okazało wina leżała po mojej stronie..na szczęście udało mi się to naprawić Przez te 2 dni przerwy nie wiem co się u was dzieje także lecę nadrabiać

Wczoraj przyszedł mi kosz na zużyte pieluchy angelcare także kolejna rzecz do odhaczenia

bazile nie to żeby mi to przeszkadzało... ale wpisałaś moją wizytę 24.02 za datą 27.02

Widzę, że większość mam poznało już płeć także serdecznie gratuluję każdej z osobna

za wszystkie wizyty

Widzę, że ruszacie pełną parą z wyprawką

Już blisko do II części wątku
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.

Edytowane przez zubi89
Czas edycji: 2014-02-13 o 18:20
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 18:16   #4876
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
gratuluję udanej wizyty i zdrowej córygratuluję 25tyg
dziękuję
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 18:22   #4877
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

1) Jeśli chodzi o wizyty u internisty i dentysty to w poprzedniej ciąży mój ginek tego nie wymagał i teraz też nie
2) My na początku używaliśmy pampersy, dopiero po pół roku przeszliśmy na dadę
3) Jeśli chodzi o proszek, to synka rzeczy prałam w dzidziusiu (u mnie dostępny tylko w tesco, więc specjalnie po proszek nie chce mi się teraz jeździć). Teraz wzięłam to co było w promocji, czyli lovelę. Mam zamiar tekże szybko przejść na vizir albo persie sentive a kiedy to wyjdzie w praniu
-------------------------------------------------
U nas już sprzątanie poremontowe (tzn. nie wiem czy się cieszyć czy płakać, że tyle roboty, dobrze że mamusia mi pomaga). Jeszcze wczoraj dokupiliśmy brakujące rzeczy w ikei i dywan i nie ma kasy, a dzisiaj przyszedł rachunek za gaz Musiałam pożyczyć kasę ze świnki skarbonki swojego synka. No nic czekamy na wypłatę



We wtorek dostałam tel z przedszkola, że Adasiek ma gorączkę. Dzisiaj był pan dr, na szczęście nie grypsko, płuca czyste i kisimy się w domku we trójkę.


Korzystam, że tż jest w domu, narobiłam dzisiaj gołąbków, napiekłam pasztetu i schab z morelą i żurawinką, czekam aż wystygnie


Haaa jeszcze dostałam maila z pracy i robotę mam na weekend, więc zapowiada się bosko
----------------------------
Padam już na pyszczek, za intensywnie jak dla mnie Idę spać.
__________________

Edytowane przez majkela12
Czas edycji: 2014-02-13 o 18:25
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 18:27   #4878
bluesky89
Zakorzenienie
 
Avatar bluesky89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 10 773
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Majkela, zazdroszczę tego sprzątania poremontowego Pochwal się efektami U mnie to dopiero w przyszłym tygodniu pewnie
__________________
Kacperek
bluesky89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:23   #4879
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez kamilla123 Pokaż wiadomość
Pater my już kredyt 2 razy załatwialiśmy. Pierwszy na działkę i akurat byłam w ciąży na l4 i banki rzeczywiście krzywo na to patrzą, ale udało nam się dostać. A drugi na dom i tu polecam Ci kontakt z Open Finance - my korzystaliśmy z ich usług, całkowicie za darmo, robili nam symulację z różnych banków, załatwiali i składali papiery, my tylko donosiliśmy zaświadczenia z pracy o zarobkach
Właśnie zaczeliśmy załatwiać ten kredyt przez takiego doradcę, ale później znajomi polecili takiego sprawdzonego, który im załatwiał kredyt i byli zadowoleni, więc stwierdziliśmy, że nie zaszkodzi się i jego doradzić i okazuje się, że ci doradcy inne warunki przedstawiają, a my nie mamy pojęcia czemu to się różni, jak te same papiery przedstawiamy trzeba się na coś zdecydować, z tym że jeden jest na miejscu, a z drugim wszystko zdalnie trzeba by było załatwiać....
Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ja mam trochę mniej na głowie, więc jeśli chcesz, to ja przejme drugą część wątku. Chyba że jest inna chętna, bo ja już nie wiem, jak w końcu z tą ankieta
brawo
beat@ fajny pomysł z tym pareo, będzie czerwiec więc logicznie myślać fajnie by było się czymś lekkim zakryć, ale oczywiście w życiu bym na to nie wpadła
Dziewczyny gratuluję tych remontów i przede wszystkim tego, że kończycie pochwalcie się jakimiś zdjęciami, bo przede mną jeszcze wszystko pod koniec roku i zbieram pomysły
No i teraz moja wizyta lekarz jeszcze raz dokładnie zbadał mi ta szyjkę, powiedział, że wystarczająco długa, w linii prostej coś ponad 3cm, a tak po łuku jest dłuższa, pokazał to na USG i kazał się uspokoić... Luteinę mam nie brać, bo ta wydzielina lejąca jest pewnie przez to, sam zapytał, czy myślałam, że to wody ale powiedział, że ilość wód w normie, więc się nie sączą i jest ok. Wyniki mam dobre, glukoza w normie, jedynie muszę powtórzyć płytki bo mam za niskie i trzeba sprawdzić czy to tendencja spadkowa. Chłopak dalej jest chłopakiem Lekarz mówi, że jakby to była druga ciąża to bym się zajmowała pierwszym dzieckiem i bym tak nie panikowała no i pewnie ma racje... Tylko spokój może nas uratować
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png

Edytowane przez pater86
Czas edycji: 2014-02-13 o 19:27
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 19:25   #4880
bazile
Zadomowienie
 
Avatar bazile
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 398
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Zubi nie wiem jak ja to zrobilam,zawsze robie to dniami... no coz na koniec musialo sie cos trafic

Ja ostatecznie nie chce decydowac,ktora ma poprowadzic dalsza czesc,ale Malin slusznie zauwazyla,ze teraz Berenika masz troche na glowie,wiec moze to Malin powinna sie podjac.

Takze jesli mam jeszcze raz oddac glos to na Malin

Moge sie pochwalic,ze moj prawie 14 to miesieczny Synek ,wlasnie dzis zaczal chodzic.I teraz mam wielka nadzieje,ze bardziej zajmie sie soba niz mama.
__________________

bazile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:25   #4881
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

I dziewczyny kupiłam pierwszego BODZIAKA z ciężarówką
Jeśli Malin30 ma teraz luźniejszy czas to ja też jestem za tym, aby ona przejęła dalszą część.
A wiecie co mi lekarz na karcie ciąży napisał? Że to 25 tydzień ciąży?!
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png

Edytowane przez pater86
Czas edycji: 2014-02-13 o 19:29
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:29   #4882
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Witam się w 22 tc
Mam problem ostatnio z internetem, zaczelam nadrabiac wszystko na laptopie to mi wifi rozlaczylo...a co najlepsze, w telefonie wifi mam
Postów zostało niewiele, także jak się postaramy to juz jutro zaczniemy nowy wątek
Dzisiaj ogarnął mnie szał zakupów, w końcu ruszyłam z kompletowaniem wyprawki kupiłam trochę bodziaków w pepco, baby fancie, w ciuchu jakos nic nie znalazlam oprócz kocyka z Disneya i spodenek. No i słodkie skarpeciuszki z pepco
No i super prezent od męża na walentynki mega poducha już ją kocham

Wybaczcie, ze nie będę się odnosić, ale już nie wiem co do kogo
Jesli chodzi o sr to ja rowniez ide na darmowa z nfz, o poloznej slyszalam, ale jak zapytalam się o nią u siebie w przychodni to baby tylko patrzyły na mnie jak na debilke i wmawiały mi, że polożna odwiedza dopiero po porodzie :\
Jesli chodzi o wyprawke (liste) to jak juz kiedys pisalam, ja jestem zadowolona z tej, ktora jest dostępna na belly best friend, tym bardziej, że można ją modyfikować

Wysłane z mojego LG-P710
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1392319743700.jpg (76,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1392319760477.jpg (71,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1392319777708.jpg (94,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1392319790803.jpg (83,4 KB, 17 załadowań)
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:37   #4883
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Kurdeee !!!!! Jak ja nienawidze pisac z tel !!!! Napisalam tyle, dodalam zalaczniki i co ??? Przeslaly sie tylko zalaczniki

Wysłane z mojego LG-P710

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Tak w skrocie... i tak pisalam wszystko w skrócie ehh... na fotach łupy z dzisiejszego latania po sklepach + prezent od męża dla NAS na walentynki - mega poducha
Reszte dopisze, jak uruchomie wifi na lapku, bo mi szwankuje ostatnio :\

Wysłane z mojego LG-P710

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

O...właśnie zobaczylam, ze jednak jest ta wiadomosc...wrrrrrr


Wysłane z mojego LG-P710
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:40   #4884
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Witam się w 22 tc



Jesli chodzi o sr to ja rowniez ide na darmowa z nfz, o poloznej slyszalam, ale jak zapytalam się o nią u siebie w przychodni to baby tylko patrzyły na mnie jak na debilke i wmawiały mi, że polożna odwiedza dopiero po porodzie :\
Gratuluję !!

może te położne same nie wiedzą, że mogą wyciągnąć kasę z NFZ'u ?
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:43   #4885
poziomkka
Zadomowienie
 
Avatar poziomkka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ryki
Wiadomości: 1 141
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Ramona, ja rozmawiałam z babkami z rejestracji i tak mi powiedziały
Bazile dla synka !!! Zuch chłopak

Wysłane z mojego LG-P710
poziomkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:44   #4886
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Dzisiaj ogarnął mnie szał zakupów, w końcu ruszyłam z kompletowaniem wyprawki kupiłam trochę bodziaków w pepco, baby fancie, w ciuchu jakos nic nie znalazlam oprócz kocyka z Disneya i spodenek. No i słodkie skarpeciuszki z pepco
o widzę kocyk z bobobaby
świetne zakupy
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:46   #4887
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Towarzystwo się rozpisało Ale dobrze


Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
-będziecie kupować rożki dla naszych letnich maluszków? jeśli tak to usztywniane czy miękkie?
-jak to jest z pieluchami tetrowymi i flanelowymi bo dla mnie niewiele się różnią?
-lepsza gruszka czy frida?
-termometr dotykowy czy bezdotykowy?
-od żadnej znajomej nie słyszałam że była zadowolona z maty do wanienki wiec ja odpuszczam (wolę czuć małego na ręku)
- Ja miałam tylko miękkie. Tylko na początku opatulałam, a potem normalnie używałam jak kołderki -tyle że jest mniejszy niż kołderka
- pieluchy flanelowe są bardziej eleganckie. Ja ich używałam również jako prześcieradełka, bo takie małe dzieci ulewają. Także nie ma obowiązku ich mieć to raczej kwestia gustu
-frida. Kupiłam gruszkę, ale ja nie umiem nią operować. Choć tak naprawdę nie używam praktycznie ani jednego ani drugiego. Rzadko ma katar, a jak miała to wolę używać soli morskiej w sprayu. Od fridy pękło naczynko w nosie, pewnie nie często to się zdarza, ale jakoś się zraziłam i jak nie muszę to nie stosuję
- trudno powiedzieć - to kwestia firmy. Najbardziej dokładne są te starego typu także taki też warto mieć jak są wątpliwości. Ale czasem człowiek ma ochotę zerknąć czy wszystko ok i te elektroniczne są niezastąpione. Choć teraz ja już wiem kiedy moja ma temperaturę bez mierzenia.



Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
o własnie dobre pytanie, bo zastanawiam się, jakie jeszcze jutro dokupić ??
mam 2 flanele i 6 tetrowych i waham się czy dokupić i ile flaneli??
Wiem, ze sa bardziej przyjemne od tetry, tetra po praniu robi się strasznie szorstka
Z tą tetrą to tak dziwnie - bo mam pieluszki które są miękkie po praniu i takie co są sztywne. A flanela też z czasem zrobiła mi się bardziej sztywna, z tym że ja nie używam zmiękczaczy. Dla mnie jest to elegantsza forma pieluchy tetrowej - w moim odczuciu.

Któraś się pytała do czego te pieluchy? Pewnie każda mama może tutaj inaczej odpowiedzieć. Dla mnie odpowiedź jest tak prosta, że aż trudna, serio Przez pierwsze miesiące nie wyobrażam sobie życia bez pieluch - jak wcześniej używałam jako zabezpieczenie przed ulewaniem na łożko, przy karmieniu wokół buzi, żeby nie pociekło bokiem, do zarzucania sobie na ramię jak się nosiło do odbicia, żeby zawartość nie była na mojej bluzce, do lekarza jak się idzie i np. Ci ważą czy kładziesz gdziekolwiek to na pieluszce. Latem używałam na spacery zamiast kocyka jako zabezpieczenie przez słońcem, żeby mi się nie poparzyła. One są po prostu do wszystkiego. Mówię oczywiscie o swoich przeżyciach

Jeśli chodzi o ilość to ja tetrowych miałam ok. 20 sztuk, a flanelowych kilka.




Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Sola1[/URL] u nas odpieluchowanie wyglądało tak, jak młody już stabilnie siedział sadzaliśmy go na nocnik, żeby się z nim oswoił. Przede wszystkim rano po wstaniu z łóżka (zimny nocnik zawsze były siuśki, z resztą prawie po każdej drzemce) i po obiedzie. Jak Adaś miał 1,5 roku to było lato uczyliśmy go siusiania na trawkę, że kwiatuszki i trawka piją siuśki, a jak robił w domu mówiliśmy mu, że siuśki idą do morza rurami (robił nawet pa pa). Jak masz zamiar odpieluchować, to koniecznie zakup większą ilość majtek, żeby nadążyć ze zmianą. My mieliśmy chyba z 11. Jak miał 2 lata już nie używaliśmy w dzień pampersów, a gdzieś ok 2,5 roku przestaliśmy używać na noc. Czasami na dłuższe wycieczki baliśmy się i oczywiście zakładaliśmy pampersa , np.w drodze nad morze. Jeśli o ile w dzień dziecko można upilnować z siusianiem, tak jeśli chodzi o noc to już tylko zależy od układu moczowego dziecka czy już na tyle dojrzał, żeby dziecko wytrzymało całą noc.
Dziękuję za rady. Pozostałym dziewczynom również dziękuję
Ja czasem przed kąpielą posadzę, ale jeszcze chyba jest za mała i nie bardzo rozumie o co chodzi. Ostatnio siedziała na nocniku, po czym wstała i zlała się na podłogę
Niestety nie mam trawy do uczenia, chyba, że przed blokiem Także w grę wchodzi tylko moja podłoga w domu
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:46   #4888
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
Właśnie zaczeliśmy załatwiać ten kredyt przez takiego doradcę, ale później znajomi polecili takiego sprawdzonego, który im załatwiał kredyt i byli zadowoleni, więc stwierdziliśmy, że nie zaszkodzi się i jego doradzić i okazuje się, że ci doradcy inne warunki przedstawiają, a my nie mamy pojęcia czemu to się różni, jak te same papiery przedstawiamy trzeba się na coś zdecydować, z tym że jeden jest na miejscu, a z drugim wszystko zdalnie trzeba by było załatwiać....

brawo
beat@ fajny pomysł z tym pareo, będzie czerwiec więc logicznie myślać fajnie by było się czymś lekkim zakryć, ale oczywiście w życiu bym na to nie wpadła
Dziewczyny gratuluję tych remontów i przede wszystkim tego, że kończycie pochwalcie się jakimiś zdjęciami, bo przede mną jeszcze wszystko pod koniec roku i zbieram pomysły
No i teraz moja wizyta lekarz jeszcze raz dokładnie zbadał mi ta szyjkę, powiedział, że wystarczająco długa, w linii prostej coś ponad 3cm, a tak po łuku jest dłuższa, pokazał to na USG i kazał się uspokoić... Luteinę mam nie brać, bo ta wydzielina lejąca jest pewnie przez to, sam zapytał, czy myślałam, że to wody ale powiedział, że ilość wód w normie, więc się nie sączą i jest ok. Wyniki mam dobre, glukoza w normie, jedynie muszę powtórzyć płytki bo mam za niskie i trzeba sprawdzić czy to tendencja spadkowa. Chłopak dalej jest chłopakiem Lekarz mówi, że jakby to była druga ciąża to bym się zajmowała pierwszym dzieckiem i bym tak nie panikowała no i pewnie ma racje... Tylko spokój może nas uratować
za wizytę.

Cytat:
Napisane przez bazile Pokaż wiadomość
Zubi nie wiem jak ja to zrobilam,zawsze robie to dniami... no coz na koniec musialo sie cos trafic

Ja ostatecznie nie chce decydowac,ktora ma poprowadzic dalsza czesc,ale Malin slusznie zauwazyla,ze teraz Berenika masz troche na glowie,wiec moze to Malin powinna sie podjac.

Takze jesli mam jeszcze raz oddac glos to na Malin

Moge sie pochwalic,ze moj prawie 14 to miesieczny Synek ,wlasnie dzis zaczal chodzic.I teraz mam wielka nadzieje,ze bardziej zajmie sie soba niz mama.
Spoko tak jak mówię mi to tam nie przeszkadza jedynie rzuciło mi się to w oko jak oglądałam pierwszą stronke

dla synka. Między mną a bratem jest różnica 3 lat ale zawsze umieliśmy się razem bawić i choć były w dzieciństwie między nami poważne spięcia teraz sobie pomagamy i mamy super kontakt

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
I dziewczyny kupiłam pierwszego BODZIAKA z ciężarówką
Jeśli Malin30 ma teraz luźniejszy czas to ja też jestem za tym, aby ona przejęła dalszą część.
A wiecie co mi lekarz na karcie ciąży napisał? Że to 25 tydzień ciąży?!
Pokazuj
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:46   #4889
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Ramona, ja rozmawiałam z babkami z rejestracji i tak mi powiedziały
no to głupie pi.....
a może kasę wezmą z NFZ'u mimo to, bo mogą, wpiszą sobie wykonaną procedurę i tysiączek wpadnie do kieszeni


najlepiej załóż ZIP i tam monitoruj usługi
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:47   #4890
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Letnią porą nasze serca rozpromienieją sie miłością- Mamusie czerwcowe 2014

Cytat:
Napisane przez poziomkka Pokaż wiadomość
Witam się w 22 tc
Mam problem ostatnio z internetem, zaczelam nadrabiac wszystko na laptopie to mi wifi rozlaczylo...a co najlepsze, w telefonie wifi mam
Postów zostało niewiele, także jak się postaramy to juz jutro zaczniemy nowy wątek
Dzisiaj ogarnął mnie szał zakupów, w końcu ruszyłam z kompletowaniem wyprawki kupiłam trochę bodziaków w pepco, baby fancie, w ciuchu jakos nic nie znalazlam oprócz kocyka z Disneya i spodenek. No i słodkie skarpeciuszki z pepco
No i super prezent od męża na walentynki mega poducha już ją kocham

Wybaczcie, ze nie będę się odnosić, ale już nie wiem co do kogo
Jesli chodzi o sr to ja rowniez ide na darmowa z nfz, o poloznej slyszalam, ale jak zapytalam się o nią u siebie w przychodni to baby tylko patrzyły na mnie jak na debilke i wmawiały mi, że polożna odwiedza dopiero po porodzie :\
Jesli chodzi o wyprawke (liste) to jak juz kiedys pisalam, ja jestem zadowolona z tej, ktora jest dostępna na belly best friend, tym bardziej, że można ją modyfikować

Wysłane z mojego LG-P710
Za 22 tc u mnie dzisiaj 24

Ubranka boskie !! gdzie kupiłaś tego fioletowego bodziaka ? uwielbiam fioletowy kolor
A co do SR chociaż mam ją za darmo to jednak nie chce mi się samej chodzić :/ mąż pracuje na różne zmiany więc odpada...ciesze się jedynie, że ma doświadczenie w opiece nad niemowlakiem bo zajmował się od urodzenia młodszym bratem mając 16 lat.
A co do belly i listy to ostatnio wprowadziłam swoją i wydrukowałam bo tak walała mi się po kilku kartkach....zapisywałam sobie wszystkie polecane przez mamy rzeczy, przeczytałam blog sroki i wybrałam te, które chciałabym kupić i wypróbować
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-14 21:54:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.